Program Hakkında

 

Özyeğin Üniversitesi Psikoloji Programı’nın misyonu dinamik ve alanında yetkin kadrosu ile ürettiği psikoloji bilgisini yaşamın her alanına aktararak toplumda var olan sorunların çözümüne katkıda bulunmak ve psikolojinin kuramsal ve uygulama alanlarında çalışmak üzere psikolog yetiştirmektir. Psikoloji alanındaki yeni gelişmeleri ve ülkemizin ihtiyaçlarını da gözeterek evrensel düzeyde bir eğitim vermeyi; öğrencilerimize mesleki bilgi ve becerilerini günlük yaşamlarına uygulayabilecekleri, akademik ve bireysel gelişimlerini harekete geçirebilecekleri bir öğrenme ve uygulama ortamı sunmayı hedeflemekteyiz. 

Mezunlarımız

Psikoloji lisans programı, kariyerleri boyunca sağlık, eğitim, hukuk, yönetim, bilişim gibi alanlarda bireylerin davranışlarını ve davranışlarının altında yatan mekanizmaları bilimsel olarak anlayıp yorumlayabilen ve ilgi duydukları alanlarda uzmanlıklarını geliştirebilecek klinik ve örgütsel hizmetler verecek psikologlar yetiştirir.  

bolum-foto-copy.jpg

Anabilim Dalları

Psikoloji lisans programı olarak psikolojinin temel uzmanlık alanlarını geniş bir bakış açısıyla sunan zengin bir eğitim olanağı sunarak öğrencilerin seçmeli derslerindeki tercihleriyle belirli bir uygulama alanında uzmanlaşmalarını hedeflemekteyiz.

Sektörel Çözümler dersi ve belli bir sektörde kariyer hedefiyle ilerleyen psikoloji lisans öğrencileri, mezun olma aşamasına geldiklerinde sektörel hakimiyetleri ve donanımlarıyla iş dünyasında ayırt edici niteliklere sahip olurlar.

Akademik Kadro

Öğretim üyelerimizin tamamı saygın üniversitelerden mezun olup gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında önemli deneyimlere sahiptir.