Google ile Paylaş Twitter ile Paylaş Linkedin ile Paylaş Facebook ile Paylaş

Girişimci Üniversite


Özyeğin Üniversitesi toplum için değer yaratan, yenilikçi ve sürdürülebilir fikirleri üreten bir nesil yetiştirmeyi hedefliyor

Özyeğin Üniversitesi, kurulduğu günden bu yana yön ve çizgisini 3. Kuşak üniversite modeli ile girişimciliğe göre belirledi. Türkiye’nin ilk Girişimcilik Lisans Programı’na ilaveten Girişimcilik Yüksek Lisans Programı’nı da hayata geçiren Özyeğin Üniversitesi’nde, İşletme ve Mühendislik öğrencileri zorunlu girişimcilik dersleri alıyor. Girişimcilik vizyonunu tüm eğitim birimlerine uygulayan ve öğrencilerini bu anlayışla yetiştiren Özyeğin Üniversitesi, tüm öğrencilerinin derslerde ve gerçek dünyada kazandığı donanım ve deneyimler ile çevresinde ve çalışacağı kurumlarda fark yaratma arzusu ve azmi ile mezun olmasını hedefliyor. Öğrencilerini öğrenimleri süresince mümkün olduğunca gerçek hayat deneyimleriyle tanıştırıyor ve öğrenciler mezun oldukları andan itibaren deneyim kazanmış olarak hayata atılıyor.

Ayrıca, fikir ve teknolojilerin ticarileşmesini hızlandırmak ve girişimciliğe destek vermek amacıyla “İş hızlandırma merkezi” formatında kurulan Türkiye’nin ilk hızlandırma programı Girişim Fabrikası Mayıs 2011’den bu yana Üniversitenin Girişimcilik Merkezi bünyesinde faaliyet gösteriyor.

Girişimci öğrenciler ÖzÜ’de ilk şirketlerini kuruyor

Girişimci öğrenciler henüz üniversitede öğrencilikleri sürerken ilk şirketlerini kuruyor. Üniversitenin değişik organizasyonları ve oluşumları için, özellikle şirketlerini kuran öğrencilerle çalışılarak onlara destek olunuyor ve işlerini geliştirmelerinde yol gösteriliyor. Kampüs içerisinde içecek ve gıda otomatlarının işletmesinden, yurt binasında kafe işletilmesine; basketbol okulundan elektrik sistemi yönetimine, akıllı ev sistemlerinden logolu ürünlerin satışına kadar aktif çalışan öğrenciler mevcut.