Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Destekleyici Hizmetler

ÖzÜ’de Spor ve Spor Tesislerimiz

Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü’ndeki 13.000 m2 lik kapalı alana kurulu olan Modern Spor Merkezimizde;

  • 1.500 izleyici kapasiteli, çok amaçlı bir kapalı spor salonu (Voleybol, Basketbol, Tenis, Badminton),
  • 5 Kulvarlı Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu,
  • 1 adet Squash Salonu, Bilardo Salonu, Satranç Salonu,
  • Fitness Salonu,
  • Dans, Spining, Pilates dersleri için 3 adet stüdyo,
  • Masa Tenisi Alanı,
  • 1 adet Açık Tenis Kortu,
  • 2 Adet Açık Basketbol / Voleybol Sahası,
  • 1 Adet Büyük Yapay Çim Futbol Sahası yer alıyor.

Amacımız öğrencilerimize; donanımlı bir akademik eğitimin yanı sıra, sağlıklı yaşam ve spor yapma alışkanlığı edinmiş, ekip ruhu kazanmış, temsil yetenekleri, tecrübe ve özgüvenleri gelişmiş, yaşamlarını sağlıklı ve sosyal bir şekilde sürdürebilecek sportif yetenekler kazanabilecekleri imkânlar sunmaktır.

Üniversitemiz bünyesinde bulunan 24 spor takımımız, yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen pek çok resmi ve özel yarışma ve organizasyona katılmaktadır.

Ayrıca Spor takımları dışında Spor Merkezimizde birçok branşta isteğe bağlı eğitim/kurslar yapılmaktadır. Ulusal/uluslararası seviyede sportif başarı kazanmış öğrencilere, Üniversitemizin belirlemekte olduğu dallarda her yıl kazanmış oldukları başarılarıyla orantılı "Spor Başarı Bursu" verilmektedir.

Öğrencilerimize Spor Merkezi’nde yapılabilecekler dışında çeşitli aktivite imkânları da sunuyoruz.

Yelken Eğitimlerimiz Kalamış’ta, Binicilik Kursu Çekmeköy’de devam ederken; Kürek-Kano Sporlarının da Çekmeköy yakınlarındaki Ömerli Barajı’nda yapılması planlanıyor. Üniversite geneline yönelik fitness programları, uzman eğitmenler tarafından kişiye özel olarak hazırlanıyor.

Kampüste Yeme-İçme

Özyeğin Üniversitesi, öğrencilerine ve çalışanlarına ferah mekânlarda, sağlıklı, temiz ve kaliteli yemek olanağı sunar. Kampüs bünyesinde farklı yiyecek-içecek seçenekleri sunan Cafekol, Cozy Cafe, Cafe Nero, Harvest Cafe, Kahve Dünyası, Her Zamanki Yer Cafe, Cafe Pele , Yüzevler Kebap ve Subway gibi kafeteryaların yanı sıra, yurt binalarında bulunan atıştırmalık ve soğuk-sıcak içecek otomatlarından 24 saat boyunca yararlanılabilir. Ayrıca Öğrenci Merkezi’nde alışveriş yapılabilen bir zincir market bulunmaktadır.

Ulaşım

Kampüsümüz merkezi bir konumda bulunduğu için kampüsümüze toplu ulaşım araçları ile şehrin her yerinden ulaşılabilir. Ayrıca şehrin çeşitli noktalarından öğrenci ve çalışanlar için servis hizmeti verilmektedir.

Kampüsümüze ulaşım krokisi ve İETT hatlarına dair bilgi için lütfen tıklayın.

Kitabevi ve ÖzÜ Store

Kampüste bulunan kitabevinde hazırlık ve lisans programı ders kitaplarının yanı sıra, Türkçe ve İngilizce kitaplar ile kırtasiye malzemeleri satışı da yapılmaktadır. Ayrıca yine kampüste bulunan ÖzÜ Store’dan ÖzÜ markalı ürünler temin edilebilmektedir.

Kopyalama Merkezi

Canon Kopyalama Merkezi öğrenciler ve çalışanlar için belge çoğaltma, çıktı alma ve ciltleme hizmetleri vermektedir.

Çalışma Saatleri: Haftaiçi 08:30-17:30
Yer: -1. Kat