Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Ücret Ödeme Yöntemleri ve İade Koşulları

 ÜCRET ÖDEME KURAL ve YÖNTEMLERİ
 
Ödeme Kuralları ;
. Yurt ücretleri her dönemin  başında ödenir.  Ödemeler, banka aracılığıyla  tahsil edilir;  Yurda  doğrudan ücret ödemesi kabul edilmez.
.  Yurt ücretleri her dönemin başında peşin veya kredi kartı ile taksitli bir şekilde yurda yerleşmeden önce ödenir.

. Depozito için ödenen 500 TL ile Yıllık Kayıt için ödenecek olan 1.500 TL  sadece nakit olarak Fibabanka  şubelerine ödenir.
 
·  Öğrencinin oda planlaması yurtların açılış tarihinden sonraki bir tarihte yapılırsa, oda ücreti, yurt odasının tahsis edildiği tarih baz alınarak hesaplanır.

Ödeme Yöntemleri ;

 Peşin Ödeme

TL ile peşin ödeme seçenekleri

TL bazında belirlenen ücretlerin ödemelerinde ve ABD doları ile belirlenen ücretlerin TL ile ödemelerinde geçerlidir.

Banka veya Kredi Kartı ile Peşin Ödeme 
Ödeme, herhangi bir banka kartı veya kredi kartı ile son ödeme tarihine kadar, öğrenci numarası ile Üniversitemiz web sitesi üzerinden Web Pos sistemi aracılığıyla ödenir. Ödeme için tıklayınız.

Banka Şubesinden Peşin Ödeme 
Ödeme yapacak kişi, son ödeme tarihine kadar, herhangi bir Fibabanka şubesine giderek yetkili kişiye, Özyeğin Üniversitesi yurt ücreti ödemesi yapacağını, öğrenci numarası ile birlikte öğrencinin adını ve soyadını vererek bildirir. Banka sisteminde görüntülenecek tutar, banka yetkilisi tarafından tahsil edilir.

Fibabanka Internet Bankacılığı üzerinden peşin ödeme
Fibabanka müşterileri, Fibabanka Internet Bankacılığı’ndan giriş yaparak,Ödemeler menüsünde yer alan  “Okul Ödemeleri” seçeneğinden ,öğrenci numarasını girerek tüm borç bilgilerini görüntüleyebilir ve  hesabından peşin ödeme yapabilir. 

ABD doları ile peşin ödeme seçenekleri

ABD doları bazında belirlenen ücretlerin ABD doları ile ödemelerinde geçerlidir.  Bu ödeme yöntemi ile ödeme yapmak isteyen öğrencilerin Uluslararası Tanıtım Ofisi ile iletişime geçmesi gerekir.

Havele/ EFT ile Peşin Ödeme 
Yurtiçinden yapılan peşin ödemeler, Üniversitenin ABD doları hesabına havale veya eft ile yapılabilir.

Wire Transfer ile Peşin Ödeme
Yurtdışından yapılan peşin ödemeler, Üniversitenin ABD doları hesabına wire transfer yöntemiyle yapılabilir.

Taksitli Ödeme

Konukevi/yurt ücretleri taksitli ödenebilir.  Taksitli ödeme, TL ile ödemelerde geçerlidir.  ABD doları ile ödemelerde taksitli ödeme seçeneği bulunmamaktadır.

Taksitli ödemelerde herhangi bir vade farkı uygulanmaz. Ödemeler, Üniversitenin anlaşmalı olduğu banka kartları ile Üniversitemiz web sitesi üzerinden Web Pos aracılığıyla ödenir. Ödeme için tıklayınız.

          
Üniversite, dönemlik ücretlere 2 taksit olanağı sunmaktadır. “Eğitim Sektörüne + Taksit” kampanyaları, anlaşmalı
bankalar tarafından sunulan bir olanaktır, bankalar bu kampanyayı diledikleri zaman sonlandırabilir.
 

Faturalar

Ödemelere ait faturalar öğrenci adına düzenlenir; akademik takvimde ilan edilen dönem öğrenim ücretleri ödeme son tarihinden itibaren en geç bir ay içinde olmak üzere öğrencinin ünversiteye bildirdikleri yazışma adreslerine postalanır.
 
YURT ÜCRETİ  İADE KOŞULLARI

·   Akademik takvimde belirtilen ve derslerin başlamasını izleyen dördüncü haftanın sonuna kadar yurttan ayrılan öğrencilere dönemlik ücretin   50%’si iade edilir.

·   Dördüncü haftadan sonra ayrılan öğrencilere yurt ücreti iade edilmez.

·   Yurtlardan kesin ve geçici uzaklaştırma cezası alan öğrencilere ücret iadesi yapılmaz.
.   Yıllık Kayıt için ödenecek olan 1.500 TL ödeme Bahar Dönemi yurt ücretinden düşülür. Öğrencinin Bahar Döneminde yurtta kalmaması durumunda ücret  iade edilmez.