Özyeğin University, Çekmeköy Campus Nişantepe District, Orman Street, 34794 Çekmeköy - İSTANBUL

Phone : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

E-mail: info@ozyegin.edu.tr

Alemşah
Öztürk

Alemşah
Öztürk

Visiting Instructor

Biography

Kabataş Erkek Lisesi sonrasında Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olan Alemşah Öztürk, öğrencilik yıllarında internete merak sardığı için erkenden çalışmaya başladı. Önceki yıllardaki tasarım konusundaki merakını, mühendislik altyapısıyla birleştiren Öztürk, internet projeleri konusunda Türkiye’de ilk çalışmaya başlayan kişilerden birisi olarak sektörde yerini aldı.

1996 yılında ilk once sibername’de iş hayatına başlayan Öztürk, Plus v.2, Magiclick, Yogurt teknolojileri, Litespell gibi birçok şirkette yaratıcı yönetmen olarak çalıştı. Manajans JWT bünyesinde Experiental marketing director olarak, farklı mecralar için projeler geliştirdi. Dijital dünyadaki yoğun ihtiyacın farkına varan Alemşah Öztürk, 2007 yılında 41? 29! ‘u kurmak üzere Manajanstan ayrıldı. 41? 29! Kurulduğu 2007 Şubatından bu yana 200’e yakın projeye imza attı. 4 yıl gibi kısa bir sürede 6 katı büyüklüğüne ulaştı. Türkiye’de Kristal Elma ve Effie olmak üzere 30’den fazla, Global olarak da 40’tan fazla ödül alan, 41? 29! Türk yaratıcı yaklaşımının global alanda bir çok ilk’e ulaşmasını sağlamıştır. 2010 yılında Grupanya, Dijital Büro Istanbul ve Arcademonk adlı yeni girişimlerin de bir parçası olan Öztürk, Türkiye’nin Endeavor Entrepreneur’lerinden birisidir.

41? 29! ile beraber sektöre taze bir kan katan, farklı ödüllü projelere imza atan Öztürk, aynı zamanda başarılı bir konuşmacıdır ve Online Marketing konusunda interaktif pazarlama zirveleri olmak üzere bir çok workshop, seminer ve sunum yapmıştır. Bir çok dergi tarafından Türkiye’nin marketing alanındaki sözcülerden birisi sayılan Öztürk, marketing ve dijital dünya üzerine yazılar yazmaktadır.