Özyeğin University, Çekmeköy Campus Nişantepe District, Orman Street, 34794 Çekmeköy - İSTANBUL

Phone : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

E-mail: info@ozyegin.edu.tr

Luis
Martin-Domingo

Luis
Martin-Domingo

Dr. Öğretim Üyesi

PhD

Hava Taşımacılığı ve Turizm, Universidad de las Palmas de Gran Canaria, 2016

Graduate

Hava Taşımacılığı Yönetimi, Cranfield Üniversitesi, 1998

Undergraduate

Uçak Mühendiliği, Universidad Politecnica de Madrid, 1994Biography

Luis Martín-Domingo, lisans derecesini 1994 yılında Universidad Politecnica de Madrid’te (İspanya) Uçak Mühendisliği üzerine, yüksek lisansını 1998’de Cranfield Üniversitesi’nde (İngiltere) Hava Taşımacılığı Yönetimi alanında, doktorasını ise 2016 yılında Universidad de las Palmas de Gran Canaria'da Hava Taşımacılığı ve Turizm alanında tamamladı.

Martín-Domingo, Avrupa ve Çin’deki havayollarının ve havaalanlarının pazarlaması ve dağıtımı alanlarında 10 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Özyeğin Üniversitesi’ne katılmadan önce, Pekin’de (Çin) Eseune İşletme Okulu’nda ders veren Martín-Domingo, halen Toulouse, Fransa’da bulunan Paul Sabatier Üniversitesi’nde  ziyaretçi öğretim görevlisidir.

Özyeğin Üniversitesi’nde verdiği Hava Taşımacılığı derslerinin yanısıra Las Palmas Üniversitesi’nde (İspanya), havaalanlarında mobil internet hizmetlerinin kullanımı konusunda doktora çalışmasını sürdürmektedir. Martín-Domingo, iş dünyası ve akademik dünya arasında yenilikçi bağlar kurmayı kendine misyon edinmiştir.