Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Osman
BAHADIR

Osman
BAHADIR

Usta Öğretici


Yüksek Lisans

Culinary Institute of America, AOS in Culinary Arts , New York, 2007.

Lisans

Başkent Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, İşletme, 2003.Biyografi

Eğitmen Şef Osman Bahadır on beş yıllık profesyonel mutfak serüvenine, henüz lisans eğitiminin ikinci yılındayken bulaşık yıkamakla başlamıştır. Ankara’da Başkent Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı ve daha sonra Ankara Hilton'da Şef Wolfgang Gold önderliğinde iki yıl eğitim almıştır. Üniversite eğitimini tamamlayan Şef Bahadır, dünyaca ünlü Culinary Institute of America'da mutfak sanatları ve şarap alanlarında eğitim almıştır. New York'ta Türk Mutfağı'nda ve daha sonra New York Times'ın yıldızları olan Tabla Restaurant'ta “Garde Manger” olarak çalışmıştır.

Dört yılını New York’ta geçiren Şef Bahadır, kariyerine İstanbul'da Four Seasons Hotel Bosphorus'un Garde Manger Şefi olarak devam etmiştir. Mutfak Sanatları Akademisi'nde Eğitmen Şef olarak pozisyonuna devam ederken, aynı zamanda Tefal ile araştırma, geliştirme ve pazarlama alanında iş birliği yapmıştır.

Unilever Foods'a Türkiye Şefi görevini üstlenmek üzere transfer olmuş, ardından kariyerine International Hospitality and Culinary Academy'nin (USLA) müdürlüğünü üstlenerek devam etmiştir.

Bu görevden sonra kariyerine hem mutfak sanatları alanında danışmanlık yaparak hem de Özyeğin Üniversitesi'nde yarı zamanlı ders vererek devam etmiştir.

2016 yılında Time Out dergisi tarafından “en iyi yeni nesil Türk restoranı” ödülüne layık görülen Hatay mutfağının temelleri ile ve modern mutfağıyla hizmet veren “Farfara” adlı ilk restoranını İstanbul'da açmıştır.

2019 yılında Rahmi Koç'un eşsiz yemek projesi “Pardon Boulangerie” için menü, konsept ve servis sistemi geliştiricisi olarak kurumsal hayata geri dönmüştür.

Şef Osman Bahadır, 2022’de Le Cordon Bleu İstanbul ekibine eğitmen şef olarak katılmıştır.