Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Tuğçe
TUZCUOĞLU

Tuğçe
TUZCUOĞLU

Dr. Öğr. Üyesi
Medeni Hukuk


Doktora

Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü

Yüksek Lisans

Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü

Lisans

Yeditepe Üniversitesi Hukuk FakültesiAraştırma Alanları

Sözleşmeler Hukuku, Bankacılık Hukuku, Genel Şartlar Hukuku, Taşınmaz Hukuku ve Kentsel Dönüşüm Hukuku


Biyografi

Tuğçe Tuzcuoğlu, sırasıyla TED Zonguldak Koleji ve Zonguldak Atatürk Anadolu Lisesi'ne devam etti ve 2003 yılında Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tam burslu olarak okumaya başladı.
2006 yılında Washington D.C.'deki American University Washington College of Law'da ABD Hukuku seminer programına kaydoldu. 2007 ve 2009 yıllarında İstanbul'da ÇAĞA & ÇAĞA Hukuk Bürosu'nda yaz ve avukatlık stajı yaptı. Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra 2008 yılında Yeditepe onur derecesiyle mezun olan Dr. Tuzcuoğlu, aynı yıl tam burslu olarak Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde özel hukuk alanında entegre doktora çalışmasına doğrudan başladı.
2008-2010 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medeni Hukuk Anabilim Dalı'nda araştırma görevlisi olarak çalıştı. Ardından 2010 yılında İzmir'de Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medeni Hukuk Anabilim Dalı'nda araştırma görevlisi olarak göreve başladı.
2013 yılında TÜBİTAK 2214/A Yurtdışı Doktora Araştırma Programına kabul edilerek Almanya'da Heidelberg Üniversitesi Yabancı ve Uluslararası Özel ve Ekonomik Hukuk Enstitüsü'nde Prof. Dr. Thomas Pfeiffer danışmanlığında akademik araştırmalar yaptı.
Prof. Dr. Abdülkadir Arpacı'nın danışmanlığını yaptığı doktora tezinin oybirliği ile kabul edilmesiyle doktora derecesini aldı ve 2017 yılında Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nden onur derecesiyle mezun oldu.
Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde Borçlar Hukuku - Özel Hükümler ve Sanal Mahkeme Salonu lisans dersleri ile Genel Koşullar Hukuku yüksek lisans dersleri verdi.
Dr. Tuzcuoğlu, 2016 yılında hak kazandığı TÜBİTAK TEYDEB 1512 Hibe Programı (BİGG) kapsamında bir projeye liderlik etmenin yanı sıra çok sayıda ulusal ve uluslararası akademik konferansa katılmış ve çeşitli ulusal sempozyumların organizasyon komitelerinde yer almıştır.
Başlıca araştırma alanları Sözleşmeler Hukuku, Bankacılık Hukuku, Genel Hüküm ve Koşullar Hukuku, Taşınmaz Hukuku ve Kentsel Dönüşüm Hukukudur.