Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Tuğçe
TUZCUOĞLU

Tuğçe
TUZCUOĞLU

Dr. Öğretim Üyesi

Doktora

Yeditepe Üniversitesi

Lisans

Yeditepe Üniversitesi

Lise

Zonguldak Atatürk Anadolu LisesiAraştırma Alanları

Sözleşmeler Hukuku, Bankacılık Hukuku, Genel Işlem Şartları, Gayrimenkul Hukuku ve Kentsel Dönüşüm Hukuku


Biyografi

Dr. Öğr. Üyesi Tuğçe TUZCUOĞLU ilkokul ve ortaokulu TED Zonguldak Koleji’nde derece ile tamamladıktan sonra Zonguldak Atatürk Anadolu Lisesi’nden başarı ile mezun olmuş ve 2003 yılında tam burslu olarak Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans öğretimine başlamıştır.

2006 yılında American University Washington College of Law’da Amerikan Hukuku üzerine eğitim alan Dr. Öğr. Üyesi TUZCUOĞLU, 2007 yılında yaz stajını, 2009 yılında avukatlık stajını ÇAĞA&ÇAĞA avukatlık bürosunda tamamlamış, 2008 yılında Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden onur derecesi ile mezun olmuş ve aynı yıl Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Özel Hukuk Bütünleşik Doktora programına tam burslu olarak kabul edilmiştir.

2008 ila 2010 tarihleri arasında Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Medeni Hukuk Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak çalışmıştır.

2010 yılında Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medeni Hukuk Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlayan ve 2013 yılında “TÜBİTAK 2214/A Yurt Dışı Doktora Sırası Araştırma Burs Programı” ile Almanya Heidelberg Üniversitesi “Institüt für ausländisches und internationales Privat- und Wirtschaftsrecht” de tez çalışmalarını Prof. Dr. Thomas Pfeiffer danışmalığı ile sürdüren Dr. Öğr. Üyesi TUZCUOĞLU, 2017 yılında oybirliği ile kabul edilen Prof. Dr. Abdülkadir ARPACI danışmanlığındaki doktora çalışması ile doktor unvanını almış ve yüksek onur derecesi ile mezun olmuştur. Dr. Öğr. Üyesi TUZCUOĞLU aynı yıl Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medeni Hukuk Anabilim Dalı’nda öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamış, burada Borçlar Hukuku Özel Hükümler, Sanal Mahkeme lisans, Genel İşlem Şartları yüksek lisans derslerini vermiştir.

2016 yılı itibariyle TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı’nda (BiGG) Proje Yürütücüsü olarak görev alan Dr. Öğr. Üyesi TUZCUOĞLU çok sayıda ulusal bilimsel toplantı düzenleme komitesinde yer almış, ulusal ve uluslararası bilimsel toplantıya katılmıştır.

Dr. Öğr. Üyesi TUZCUOĞLU’nun araştırmaları özellikle sözleşmeler hukuku, bankacılık hukuku, genel işlem şartları, gayrimenkul hukuku ve kentsel dönüşüm hukuku üzerine yoğunlaşmıştır.