Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Katılımcı Görüşleri

Katılımcı Görüşleri

 

  • “Büyüyen KOBİ eğitimi sayesinde öncelikli olarak yoğun iş temposunda her zaman kendimizi bir adım geri çekip piyasanın nereye gittiğin görebilmeyi, şirketin boyu ne olursa olsun karlılık adına ve maliyet adına hep kontrollü ve planlı olmayı, şirketin SWAT analizini daha iyi yapabilmeyi ve tabii en önemlisi büyümek için gerekli alt yapıyı oluşturabilmenin ne kadar önemli olduğunu ve nasıl yapılabildiğini öğrendim. Bu çalışmaların, 2013 yılının son döneminde gerek ofisimizi büyüterek gerekse ekibimizi ve iş gücümüzü arttırarak meyvesini yemeye başladık. Şimdi firmamız emin adımlarla daha kapsamlı hizmetler verip karlılığı artırıp daha fazla istihdam sağlamanın artılarını yaşıyor. Bu eğitimi düzenleyen herkese teşekkürler,

 
Saygılarımla,
Disual Dijital Tasarım Mühendislik Firma Yönetici Ortağı,
Moti Fins”

1. Dönem Büyüyen KOBİ Katılımcısı

 

  • Bu programın bana en büyük katkısı, hedeflerin ve büyük düşüncelerin tek başına yeterli olmadığını, maddi gücün de bir anlamda mühim olmadığını, adımların doğru zamanda ve sağlam atılmasının çok daha önemli olduğunu, gerçek verilere ve fizibilitelere dayalı icraatların uygulanması, ön görü veTahminlere dayalı yatırım ve ticaret yapılmaması gerektiğini öğrendim. Değişiklikler ise; mevcut müşteri memnuniyetine yoğunlaştık, potansiyel müşterileri anlayıp, doğru ve ekonomik çözümler sunmaya yoğunlaştık. iş süreçlerimizi gözden geçirip aksaklıkları giderdik. Bizdeki durum bu, tekrar görüşebilmek ümidi ile işlerinizde başarılar dilerim.

         
Metin YILMAZ
Genel Müdür
1. Dönem Büyüyen KOBİ Katılımcısı
 

  • Eğitime ilk katılan biri olarak  ilk öğrendiğim şey şahsım adına her zaman size de sözle dile getirmiş olduğum ‘’ Şirketime  öncelikle bir kuş bakışı bakabilmeyi ‘’öğrendim. Her şeyi kendim yaptığımda aslında tabiri caizse büyümeyi bir yere kadar sağladığımı ve akabinde yine her şeyi  kendim  yapmaya devam ettiğimde sağladığım bu büyümeyi de yavaş yavaş kaybetmeye başladığım farkına vardım. Benim ufkumu açmam da kesinlikle öncü olduğunu söyleye bilirim bu eğitimin.

 
Sevinç KORKMAZ
Chemical Engineer
Commercial Director, Life Sciences, Turkey
Pharma &  Personal Care
Food & Health
1. Dönem Büyüyen KOBİ Katılımcısı

  • Gelecekte, alalında dünyanın sayılı markalarından birisi olma hedefiyle çıktığımız yolda, büyüme vizyonumuza katkı sağlayan duraklardan birisi de Özyeğin Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen “Büyüyen Kobi” eğitimleri oldu. Bu eğitim programı, firmamıza ve markamıza çok farklı açılardan bakabilmeyi, işletmemizi bütün yönleriyle sağlıklı biçimde analiz etmemizi gösterdi. Böylece hem artılarımızı ve eksilerimizi gördük, hem de pazarın ve rakiplerin durumunu daha doğru analiz ederek aslında ne kadar çok fırsata sahip olduğumuzun farkına vardık. Büyüme hedeflerimizi, reel koşullar doğrultusunda yeniden revize ettik ve geleceğimizi garanti altına alacak doğru adımlardan oluşan uzun vadeli stratejik planlar kurgulayabildik. Türk ekonomisine can veren ve büyümek isteyen KOBİ’ler, bu ve bunun gibi eğitim programlarından önemli çıkarımlar elde edecektir.”

 
Ahmet EKMEN
Evgör Mobilya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
2. Dönem Büyüyen KOBİ Katılımcısı

  • Büyüyen KOBİ’den hemen sonra 6 yeni eleman istihdam ettik . Tümü artı değeri artırmaya katkı yapacak Mühendis , Pazarlama ve satış destek uzmanı. Hala kitabınızı okuyor ve sürekli konular önüme geldikçe kitaptaki pragmatik yaklaşımlardan faydalanmaya çalışıyorum. Değişim devam ediyor.

 
Sevgiler
Serdar Ufuk
Şirket Sahibi
Estetik Deri Teksas.San ve Dış.Tic.ltd
 
1. Dönem Büyüyen KOBİ Katılımcısı