Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Nis 12, 2018

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyemiz Elias Sarantopoulos, ‘Kariye Kilisesi, Bir Bizans Harikası’ adlı kitabı ile 2018 Bağımsız Yayımcı Bölge ve E-kitap altın ödülünü kazandı

Elias Sarantopoulos tarafından tasarlanan ve geçtiğimiz yıl yayınlanan Kariye Kilisesi Dijital Rehber Kitabı, düzyazı bilgilendirici E-Kitap kategorisi altın ödülünü kazandı.

İstanbul'da bulunan Kariye Kilisesi'ndeki (bugünkü adı ile Kariye Müzesi) en eski ve kalıcı Bizans mozaiklerini ve fresklerini anlatan en kapsamlı dijital rehber olan kitap, her bölümün açıklandığı İncil’den referanslar, mozaik ve fresklerde görünen orijinal Yunan metinleri, 300'den fazla ayrıntılı fotoğrafın yer aldığı etkileşimli haritalar, sesli anlatım ve videoların kullanılması ile okuyucuya eşsiz bir deneyim sunuyor. İstanbul’un kültürel mirasının önemli bir parçası olan kiliseyi anlatan en kapsamlı rehber olma özelliği de taşıyan dijital kitap, mobil uygulama olarak da indirilebiliyor.

Daha fazla bilgi için http://www.churchofchora.com/  adresindeki Kariye Kilisesi kitabının resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

2018 Independent Publisher Book Awards Regional and Ebook, 22nd Annual Awards  

http://www.independentpublisher.com/article.php?page=2303