Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Hakkında

Hakkında

İnşaat Mühendisliği Yüksek Lisans Programının amacı, öğrencilere üst seviyede bilgi üretme, bağımsız olarak araştırma yapabilme ve esnek uygulama yetenekleri kazandırmaktır.

İnşaat Mühendisliği Yüksek Lisans Programının amacı, öğrencilere üst seviyede bilgi üretme, bağımsız olarak araştırma yapabilme ve esnek uygulama yetenekleri kazandırmaktır. Mühendislik uygulamaların ve bilimsel araştırmaların üst seviyede yapılması için gerekli akademik ortam ancak başarılı bir Yüksek Lisans programı ile mümkündür. Yüksek Lisans programı sağladığı süreç ve imkânlar sayesinde lisans seviyesinde mümkün olmayan, derinlemesine eğitim ve araştırmayı gerçekleştirirken, öğrencilere hem mühendislik uygulama alanlarına yönelik ve mühendislik araştırmaları açısından geniş bir bakış açısı kazandırır.

Yüksek Lisans programı mezunları Özyeğin Üniversitesi’nde dünya standartlarında alacakları eğitim, uygulamaya ve bilimsel araştırmalara yönelik edindikleri bilgi ve tecrübe sayesinde gerek yurt içinde gerekse yurt dışında bilimsel ve teknolojik araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde kolayca görev alabilecekleri bir seviyede olacaklardır. Çağdaş bilime, endüstri uygulamalarına, ülkemizin öncelikli gelişim alanlarına, genel olarak ülke ekonomisine ve iş dünyasına katkıda bulunabilecek, takım çalışması kavramını benimsemiş, kendini sürekli geliştirebilme yeteneğini kazanmış mühendisler olarak, değişim ve gelişmenin öncüleri olacaklardır. Bunun yanı sıra istedikleri takdirde, yurt içi ve dışında üniversitelerde mevcut doktora programlarına kabul edilmeleri ve bu almış oldukları yüksek lisan eğitimi nedeniyle bu programlarda çok başarılı olmaları beklenmelidir.

Programın Kapsamı ve İçerdiği Bilim Dalları

Yüksek Lisans öğrencileri ve bulundukları laboratuvar ve araştırma grupları Özyeğin'deki araştırmalara hayat verecektir. Buralarda öğretim üyeleri, Doktora sonrası araştırmacılar, yüksek lisans ve lisans öğrencileri tarafından yapılan araştırmalar teknik dergilerde makaleler, konferanslarda bildiriler, patentler ve hatta yeni yüksek teknoloji şirketleri olarak meyve verecektir. Özyeğin Üniversitesinde İnşaat Mühendisliği bölümünde Yüksek Lisans seviyelerindeki araştırmaların ve uzmanlaşmaların bu ilk aşamada Yapı ve Deprem Mühendisliği ve Geoteknik mühendisliği konuları üzerinde olması hedeflenmektedir.

cheap nfl jerseys from china wholesale nfl jerseys from china discount nfl jerseys from china cheap nfl jerseys from china wholesale nfl jerseys from china discount nfl jerseys from china cheap nfl jerseys from china wholesale nfl jerseys from china discount nfl jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys wholesale nba jerseys discount nba jerseys cheap nba jerseys wholesale nba jerseys discount nba jerseys cheap nba jerseys wholesale nba jerseys discount nba jerseys cheap nba jerseys wholesale nba jerseys discount nba jerseys cheap nba jerseys wholesale nba jerseys discount nba jerseys cheap nba jerseys wholesale nba jerseys discount nba jerseys cheap nba jerseys wholesale nba jerseys discont nba jerseys