Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Adaylar için Notlar

Adaylar için Notlar

Sınav günü neler olacak?

Sınav idaresinin (daha sonra size verilecek sertifikada yer alacak) fotoğrafınızı çekebilmesi için, sınav saatinden en az 30 dakika önce sınav yerinde olmanız gerekmektedir. Sınav merkezine kaydolurken sunmuş olduğunuz kimlik ya da pasaportunuzu sınav günü yanınızda getirmeyi unutmayın. Aksi halde, kimliğiniz/pasaportunuz olmadan sınava girmenize izin verilmeyecektir. Yanınızda başka herhangi bir şey getirmenize gerek yoktur. Cep telefonları sınavın yapıldığı odaya sokulamaz. Sınav, güvenlik nedeniyle kayıt altına alınır. Sınav günü uygulanan prosedürlerin herhangi bir bölümüne ilişkin bir memnuniyetsizliğiniz varsa, sınav günü sınav idaresiyle konuşmalısınız.
 Sınav sonucunuz sınava girdiğiniz gün açıklanmayacaktır. Bu nedenle lütfen sınav görevlisinden sınav sonucunuzu istemeyin.

Sınavı kim değerlendiriyor?

Sınav, İngiltere'de bulunan Mayflower College'ın havacılık İngilizcesi sınavı konusunda görevlendirdiği uzmanlardan oluşan bir jüri tarafından değerlendirilecektir. Özyeğin Havacılık İngilizcesi Sınav Merkezi'nin sınav sonucu üzerinde herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

Sınav sonucu nasıl değerlendiriliyor?

Sınav, ICAO Dil Yeterlilik Değerlendirme Ölçeği'ne göre değerlendirilir. Telaffuz, Yapı, Kelime Bilgisi, Akıcılık, Anlama ve Etkileşim bölümlerindeki performansınız için 1 ila 6 arasında bir puan verilir. Bu bölümlerden aldığınız en düşük puan, sizin toplam notunuzu oluşturur. Bütün bu bilgiler size verilecek sertifikanın üzerine kaydedilir.