Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Finans Öğretim Üyesi Pozisyonu

Finans Öğretim Üyesi Pozisyonu

 

Özyeğin Üniversitesi’nde Finans uzmanlık alanı için Doktor Öğretim Üyesi, Doçent ve Profesör düzeylerinde öğretim üyesi alınacaktır.

 

Muzaffer Akat, Özlem Akın, Biliana Guner, Levent Güntay ve Atakan Yalçın’dan oluşan finans grubumuzu daha da güçlendirecek yeni öğretim üyeleri arıyoruz.

 

Özyeğin Üniversitesi, üçüncü kuşak üniversite vizyonu ve uluslararası yapısıyla bölgede öne çıkan güçlü bir araştırma üniversitesidir.

 

ÖzÜ öğretim üyeleri, topluma değer katan  (örn. özen ve önem; bilim ve girişimcilik)  üst düzey araştırmalar üretir. ÖzÜ’nün bütün programlarında öğretim dili, dünya çapından gelen bütün tam zamanlı öğrenciler ve değişim öğrencileri için İngilizce olup, dersler doktoralarını yurt dışındaki üniversitelerde tamamlamış yerli ve yabancı akademisyenler tarafından verilir. Bunun yanı sıra, ÖzÜ iş dünyası ile doğrudan bağlantılı, başarılarını her geçen gün yukarı taşıyan, etki sahibi merkezlere sahiptir.

 

İlgilenen adayların, finans veya ilişkili bir alanda doktora derecesine sahip olması veya pozisyonun başlangıç tarihine kadar doktora derecesini alması beklenir. Özyeğin Üniversitesi, dünyanın en iyi dergilerinde yayınları çıkmış veya yayınlarının çıkmasını hedefleyen adaylar aramaktadırFinansın bütün alt dallarından (örn. kurumsal finans, modelleme, varlik fiyatlama, portföy yönetimi, risk yönetimi) adayların başvuruları kabul edilecektir. 

 

Yardımcı doçent pozisyonuna başvuracak adayların, bir doktora derecesine sahip olması ya da doktora tezlerini tamamlamış ve savunma sürecinde olması beklenir. Adayların en saygın finans dergilerinde yayın yapma ve gerek lisans gerek lisansüstü düzeyde üst düzey eğitim verebilme potansiyeline sahip olduklarını kanıtlamaları gerekir.  (Bunun için adayların, en iyi akademik dergilere göndermiş oldukları makale taslaklarını veya bu dergilerde düzeltme sürecinin son aşamalarına kadar ilerlemiş olan makale taslaklarını sunması beklenir.)

 

Daha üst düzey pozisyonlara başvuran adayların bir doktora derecesine, en iyi akademik dergilerde yayınlanmış geniş bir makale portföyüne, ve yüksek kaliteli öğretim verebilme potansiyeline sahip olduğunu belgelemesi gerekir. Finansın tüm alanından adayların başvuruları kabul edilmektedir.

 

Ücret ve ders yükü eşdeğer üniversitelerdekiler ile rekabet edebilecek düzeyde olup, akademik derece ve deneyim ile orantılı olarak belirlenecektir.

 

Üniversitemiz Türkiye’nin en iyi işletme okulları arasında yer alır. Üniversitemiz aynı zamanda öğrenci memnuniyeti puanlamalarında da olağanüstü bir başarıya sahiptir.  Üniversitemiz hakkında daha ayrıntılı bilgi internet sitemizde mevcuttur.

 

https://www.ozyegin.edu.tr   Akademik kadromuz:  https://www.ozyegin.edu.tr/en/faculty-business/faculty

İlgilenen adayların pozisyon için en kısa zamanda başvurularını tamamlamaları tavsiye edilir. Başvurular hemen değerlendirmeye alınacak ve pozisyon dolduruluncaya kadar başvuru kabulü devam edecektir.

 

Başvurularınızı aşağıdaki belgelerle birlikte  Mine Mut'a ( mine.mut@ozyegin.edu.tr ) ulaştırmanız rica olunur.

 

  1. Curriculum Vitae
  2. Cover Letter
  3. References
  4. Research Statement
  5. Teaching Statement
  6. Letter of Recommendation 1
  7. Letter of Recommendation 2
  8. Up to 3 working papers or publications
  9. Teaching Evaluations (if applicable)