Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Pazarlama Öğretim Üyesi Pozisyonu

Pazarlama Öğretim Üyesi Pozisyonu

Özyeğin Üniversitesi’nde Pazarlama uzmanlık alanı için Doktor Öğretim Üyesi, Doçent ve Profesör düzeylerinde öğretim üyesi alınacaktır.

Tolga Akçura, Bige Saatçioğlu, Esra Gençtürk, Mina Seraj-Akşit, Hannah Wen, Ceren Hayran ve Peren Özturan’dan oluşan pazarlama grubumuzu daha da güçlendirecek yeni öğretim üyeleri arıyoruz.

Özyeğin Üniversitesi, üçüncü kuşak üniversite vizyonu ve uluslararası yapısıyla bölgede öne çıkan güçlü bir araştırma üniversitesidir. ÖzÜ öğretim üyeleri, topluma değer katan (örn. özen ve önem; bilim ve girişimcilik) üst düzey araştırmalar üretir. ÖzÜ’nün bütün programlarında öğretim dili, dünya çapından gelen bütün tam zamanlı öğrenciler ve değişim öğrencileri için İngilizce olup, dersler doktoralarını yurt dışındaki üniversitelerde tamamlamış yerli ve yabancı akademisyenler tarafından verilir. Bunun yanı sıra, ÖzÜ iş dünyası ile doğrudan bağlantılı, başarılarını her geçen gün yukarı taşıyan, etki sahibi merkezlere sahiptir.

İlgilenen adayların, pazarlama veya ilişkili bir alanda doktora derecesine sahip olması veya pozisyonun başlangıç tarihine kadar doktora derecesini alması beklenir.  Özyeğin Üniversitesi, dünyanın en iyi dergilerinde yayınları çıkmış veya yayınlarının çıkmasını hedefleyen adaylar aramaktadır. Pazarlamanın bütün alt alanlarından (örn. kantitatif, modelleme, yönetim/strateji, ve tüketici davranışı) adayların başvuruları kabul edilecektir. Adayların, sınıf içi öğretimde mükemmeliyet sergilemesi ve kendi akademik derecelerine uygun hizmetlerde bulunması beklenir. Ücret ve ders yükü eşdeğer üniversitelerdekiler ile rekabet edebilecek düzeyde olup, akademik derece ve deneyim ile orantılı olarak belirlenecektir.

Üniversitemiz Türkiye’nin en iyi işletme okulları arasında yer alır. Üniversitemiz aynı zamanda öğrenci memnuniyeti puanlamalarında da olağanüstü bir başarıya sahiptir.  Üniversitemiz hakkında daha ayrıntılı bilgiye https://www.ozyegin.edu.tr/en/faculty-business bağlantısından ulaşabilirsiniz.

İlgilenen adayların pozisyon için en kısa zamanda başvurularını tamamlamaları tavsiye edilir. Başvurular hemen değerlendirmeye alınacak ve pozisyon dolduruluncaya kadar başvuru kabulü devam edecektir.

Başvurularınızı aşağıdaki belgelerle birlikte  Mine Mut'a (mine.mut@ozyegin.edu.tr) ulaştırmanız rica olunur: Özgeçmiş, kapak yazısı, referanslar, araştırma ve öğretim alanları, iki adet tavsiye mektubu, makaleler veya devam eden araştırma metinleri (en fazla üç adet), öğretim üyesi değerlendirmeleri (mevcut ise).