Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Hakkında

Hakkında

 

Özyeğin Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü 2009 yılında kuruldu. İlk mezunlarını 2014 yılında verdi. 2015 yılı itibarı ile, enerji, mekatronik ve malzeme alanlarında araştıma yapan ve eğitim veren 9 öğretim üyesi ile çalışmalarına devam etmektedir. Şu andaki burslu öğrenci oranı %48,1'dir. 2015 yılında 54 yeni mühendis adayını kabul etmiştir.

Özgörevimiz

Makina Mühendisliği Bölümünün özgörevi, toplumun ve endüstrinin gereksinim duyduğu  cihazlar, sistemler ve süreçlerin olusturulmasi için gerekli kuram ve teknolojilerin tasarımına ve üretimine etkin katkıda bulunacak, temel teknik ve bilimsel altyapıya sahip, güncel teknolojilere hâkim, araştırmacı ve girişimci ruhlu makina mühendisleri ve bilim insanlari yetiştirmek, ve toplumun ihtiyaç duyduğu yeni bilgi ve ileri teknoloji ürünlerinin ve süreçlerinin  tasarımı ve üretimi için, endüstri ve diğer kurumlarla işbirliği içinde ileri düzeyde temel ve uygulamalı  araştırmalar yapmaktır.
 
Öğrenciler lisans eğitimlerinde

  • ileri malzemeler
  • enerji teknolojileri
  • mekatronik

alanlarında uzmanlaşabilirler. Uzmanlık alanlarındaki eğitimin içeriği, akademik kadromuz tarafından yapılan araştırmalar ile şekillenir ve güncellenir.