Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

AB4 ve Yenilikçi Eğitim Ortamı

AB4 ve Yenilikçi Eğitim Ortamı

 

AB4 Projesi 2020 yılında Amerikan Tescilli Mimarlar Derneği’nin (SARA), düzenlemiş olduğu SARA NY Design Awards 2020’de Onur Ödülü ve 2021 yılında BigSEE Mimarlık ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Videolarımız

Mimarlık Bölümü Tanıtımı Videosu

Endüstriyel Tasarım Bölümü Tanıtım Videosu

İletişim ve Tasarım Bölümü Tanıtım Videosu

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Tanıtım Videosu

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Öğrenci Laboratuvar ve Atölyeleri

Bilgisayar Laboratuvarı
Bilgisayar Laboratuvarı
 
30 adet PC ile bilgisayar destekli tasarım derslerinin yapıldığı CAD ve ilgili yazımlara sahip laboratuvardır.
MAC Lab
MAC Lab
 
20 adet IMAC bilgisayar ve ilgili yazılımlarla grafik tasarım, oyun tasarımı, programlama, hareketli medya tasarımı konularında etkin olarak kullanılan laboratuvardır.
Dijital Maket Atölyesi
Dijital Maket Atölyesi
 
Dijital Maket Atölyesi öğrencilerin dersleri ile ilgili kişisel çalışmalarına ve konu ile ilgili derslerin yapılmasına olanak sağlamaktadır. Maket atölyesinde 3 boyutlu yazıcı, lazer kesici bulunmaktadır. Dijital Maket Atölyesi içinde bir elektronik atölyesi de yer almaktadır.
Dijital Maket Atölyesi
Maket Atölyesi
 
Maket atölyesi öğrencilerin dersleri ile ilgili kişisel çalışmalarına ve konu ile ilgili derslerin yapılmasına olanak sağlamaktadır. Maket atölyesinde 3 boyutlu CNC Router, vakum biçimlendirme makinesi, daire testere, dekupaj, kıl testere, sıcak tel ısıtıcılı kesici, sütunlu matkap, torna bulunmaktadır. Maket atölyesi içinde bir boyahane bölümü de yer almaktadır.
 
Tasarla-Yap Atölyesi
 
Tasarla-Yap Atölyesi öğrencilerin dersleri ile ilgili kişisel çalışmalarına ve konu ile ilgili derslerin yapılmasına olanak sağlamaktadır. Tasarla-Yap Atölyesi'nde ikiadet lazer kesici bulunmaktadır. Tasarla-Yap Atölyesi'nde gerçek ölçüde yapı bileşenleri ve mobilyaların mock-up ve prototipleri yapılabilmektedir. Tasarla-Yap Atölyesi ve Maket Atölyesi mekansal olarak bağlantılıdır.
 
Seramik ve Modelaj Atölyesi
 
Seramik ve Modelaj Atölyesi çamurla modelaj, seramik çalışmaları için öğrencilere olanak sağlamaktadır. Motorlu çömlek tezagları, seramik çalışma düzeni ve araçları ile seramik fırını bulunmaktadır.

Kat Planları


Stüdyolar

Sosyal Medya Hesapları