Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

AB4 ve Yenilikçi Eğitim Ortamı

AB4 ve Yenilikçi Eğitim Ortamı

Sosyal medya hesapları

  www.instagram.com/ozyeginfad

  https://twitter.com/ozumtf

  https://tr.linkedin.com/in/ozyegin-university-faculty-of-architecture-an...

 

 

Natura Dergisi; Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi yayını

Archdaily; Özyeğin University Faculty of Architecture and Design / ARK-itecture

AB 4 hakkında Video'ya erişmek için

 

Kat Planları

Stüdyolar

 

 

Mimarlık ve Tasarım  Fakültesi Öğrenci Laboratuvar ve Atölyeleri

1. Bilgisayar Laboratuvarı: 30 adet PC ile bilgisayar destekli tasarım derslerinin yapıldığı CAD ve ilgili yazımlara sahip laboratuvardır.

    

2. MAC Lab: 20 adet IMAC bilgisayar ve ilgili yazılımlarla grafik tasarım, oyun tasarımı, programlama, hareketli medya tasarımı konularında etkin olarak kullanılan laboratuvardır.

3. Dijital Maket Atölyesi: Dijital Maket Atölyesi öğrencilerin dersleri ile ilgili kişisel çalışmalarına ve konu ile ilgili derslerin yapılmasına olanak sağlamaktadır. Maket atölyesinde 3 boyutlu yazıcı, lazer kesici  bulunmaktadır. Dijital Maket Atölyesi içinde bir elektronik atölyesi de yer almaktadır.

 

4. Maket Atölyesi: Maket atölyesi öğrencilerin dersleri ile ilgili kişisel çalışmalarına ve konu ile ilgili derslerin yapılmasına olanak sağlamaktadır. Maket atölyesinde 3 boyutlu CNC Router, vakum biçimlendirme makinesi, daire testere, dekupaj, kıl testere, sıcak tel ısıtıcılı kesici, sütunlu matkap, torna bulunmaktadır. Maket atölyesi içinde bir boyahane bölümü de yer almaktadır.

5. Tasarla-Yap Atölyesi: Tasarla-Yap Atölyesi öğrencilerin dersleri ile ilgili kişisel çalışmalarına ve konu ile ilgili derslerin yapılmasına olanak sağlamaktadır. Tasarla-Yap Atölyesi'nde  ikiadet lazer kesici bulunmaktadır. Tasarla-Yap Atölyesi'nde gerçek ölçüde yapı bileşenleri ve mobilyaların mock-up ve prototipleri yapılabilmektedir. Tasarla-Yap Atölyesi ve Maket Atölyesi mekansal olarak bağlantılıdır.

6. Seramik ve Modelaj Atölyesi: Seramik ve Modelaj Atölyesi çamurla modelaj, seramik çalışmaları için öğrencilere olanak sağlamaktadır. Motorlu çömlek tezagları, seramik çalışma düzeni ve araçları ile seramik fırını bulunmaktadır.