Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Öğrenci Kulüpleri ve Organizasyon

Öğrenci Kulüpleri ve Organizasyon

Öğrencilerimizin toplumsal, kültürel, sanatsal ve kişisel gelişimlerine yardımcı olan, tamamı öğrencilerimizin girişimleri ile kurulan kulüplerimiz, akademik ve idari kadromuzun danışmanlığı ile çalışmalarını sürdürür. Öğrencilerimiz kulüpler bünyesinde düzenledikleri etkinliklerle organizasyon becerilerini, iletişim ve takım çalışması yetkinliklerini geliştirir, proje yönetiminin her safhasını deneyerek öğrenir ve iletişim ağlarını geliştirme fırsatına sahip olurlar.

Öğrenci Kulüpleri

2017-2018 Akademik Yılı itibariyle, Özyeğin Üniversitesi’nde 53 kulüp aktif olarak çalışmaktadır.

Atatürkçü Düşünce ve Liderlik Kulübü

Atatürkçü Düşünce ve Liderlik Kulübü, Özyeğin Üniversitesi öğrencilerine, Atatürkçü Düşünceyi, akıl ve bilime dayalı ilkelerini ve bütün dünyanın kabul ettiği liderlik vasıflarını anlatmak amacıyla kurulan bir öğrenci kulübüdür. “Gençlikle iftihar ediyorum ve gençliğe güveniyorum.” Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK
Kulüp İletişim: clubs.atal@ozu.edu.tr

Binicilik Kulübü

Binicilik Kulübüm son yılların popüler spor dallarından biri ve aynı zamanda ata sporumuz olan biniciliği, üniversitemiz öğrencilerine tanıtmak, sevdirmek ve lisanslı biniciler yetiştirmek için kurulmuştur. Amacımız binicilik dalında çeşitli müsabaka ve organizasyonlara katılmak, Binicilik Kulübü olan yurt içi ve yurt dışı üniversiteler ile koordineli çalışmalar yürüterek etkinlikler düzenlemektir.
Kulüp İletişim: clubs.horseriding@ozu.edu.tr

Bisiklet Kulübü

Bisiklet Kulübü bisikleti, doğayı, gezmeyi, macerayı ve eğlenmeyi sevenlerin bir araya gelmeleriyle oluşan bir öğrenci kulübüdür ve kurulduğu günden beri her ay İstanbul içi ve dışı günübirlik geziler ve konaklamalı kamplar düzenlenmektedir. Kulübümüz bisikleti sadece spor veya hobi olarak değil; aynı zamanda sürdürülebilir temiz bir yaşamın parçası olarak görür ve bisikletli ulaşımın artmasına gönülden destek verir.
Kulüp İletişim: clubs.cycling@ozu.edu.tr

Çevre Kulübü

Çevre Kulübü’nün amacı, çevre problemlerine karşı farkındalığı arttırmak ve bu problemlere karşı çözümler üretmektir. Kulübümüz doğayı korumak ve kurtarmak amacıyla projeler üreten, eğitimler ve bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştiren, sürdürülebilir yaşam ilkesini benimsemiş bir oluşumdur.
Kulüp İletişim: clubs.environment@ozu.edu.tr

Çin Kültür Kulübü

Çin Kültür Kulübü, dünyanın büyüyen gücü haline gelen Çin hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen, Çin geleneklerine ve kültürüne meraklı olan okulumuzdaki ve diğer üniversitelerdeki öğrencilerin bir araya gelebileceği bir platform oluşturmayı amaçlar.
Kulüp İletişim: clubs.china.culture@ozu.edu.tr

Dans Kulübü

Dans Kulübü, kurulduğu 2008 yılından bu yana dans eğitimlerinin yanı sıra, düzenlediği dans geceleri, dans festivalleri ve çeşitli aktivitelerle öğrencilerin ders dışı zamanlarını verimli ve eğlenceli şekilde geçirmelerini amaçlar. Üniversitelerarası dans festivalleri ve dans yarışmalarında okulumuzu temsil etme fırsatı bulan Dans Kulübü en aktif öğrenci kulüplerinden biridir.
Kulüp İletişim: clubs.dance@ozu.edu.tr

Debate Club

Kulübümüz öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunarak onları dünya ölçeğinde kendilerini yetiştirmiş bireyler haline getirmek, yurt içi ve yurt dışındaki başarılı öğrencilerle aynı platformlarda buluşturarak vizyonlarını geliştirmek amacını gütmekte ve Özyeğin Üniversitesi’ni ulusal ve uluslararası münazara yarışmalarında temsil etmektedir.
Kulüp İletişim: clubs.debate@ozu.edu.tr

Dinamik Dağcılık Kulübü

Dinamik Dağcılık Kulübü, dağcılık felsefesini Özyeğin Üniversitesi'nde yaratmayı, sürdürülebilir bir dağcılık oluşumu oluşturmayı amaçlayan bir oluşumdur. Yaz ve kış dağcılığı eğitimleri, spor tırmanışı ve genel kaya tırmanışı eğitimleri ile katılım belgesi ve TDF lisansı sağlayabilen, doğa yürüyüşleri, zirve yürüyüşleri/tırmanışları, doğa kampları, dinlenme kampları, boulder ve kaya tırmanışı faaliyetleri düzenler.
Kulüp İletişim: clubs.mountainclimbing@ozu.edu.tr

Doğa Sporları Kulübü

Doğa Sporları Kulübü, düzenlediği aktivitelerle doğayı yaşamanın tadına varmayı tüm ÖzÜ öğrencileriyle paylaşmayı amaçlar. Rafting, scuba-diving, doğa yürüyüşleri ve kayak turları gibi etkinliklerle katılımcılara doğa ile iç içe deneyimler sunan kulübümüz, etkinliklerini her yıl arttırarak daha fazla öğrenciyi doğayla tanıştırmayı hedeflemektedir.
Kulüp İletişim: clubs.outdoorsports@ozu.edu.tr

Doğal Yaşamı Koruma Kulübü

Doğal Yaşamı Koruma Kulübü, Özyeğin Üniversitesi kampüsünü bizimle paylaşan hayvan dostlarımızın sağlığını ve çevre ile etkileşimlerini olumlu bir düzeyde tutabilmeyi ve hayvan haklarına karşı duyarlılığı arttırmayı amaçlar. Kampüs çevresi başta olmak üzere, çeşitli projeleri gerçekleştirme veya destek olma misyonu ve gönüllülük esasına dayalı bir kulüptür.
Kulüp İletişim: clubs.habitat@ozu.edu.tr

Finansal Liderlik Kulubü

Finans sektörüne ilgi duyan öğrencilerin belirli periyotlarla bir araya gelerek, ekonomiyle ilgili güncel konularda bilgi paylaşımı yapmalarına; öğrencilerin, öğretim görevlileri ve mezunlarla iletişimlerini kuvvetlendirmelerine; finans sektörünün önde gelen isimleriyle tanışıp iletişim ağlarını geliştirmelerine olanak sağlar.
Kulüp İletişim: clubs.financial.leadership@ozu.edu.tr

Food and Travel Club

Dünyanın her yerinde gezginler, benzersiz bir tutku ve heyecanla gezip gördüğü yerleri, tanıdığı insanları, edindiği izlenimleri anlatmak, deneyimlerini paylaşmak üzere bir araya geliyor, biz ÖzÜ’lüler de seyahat etmeyi, merak edip araştırmayı, öğrenmeyi ve öğrendiklerimizi paylaşmayı seviyoruz ve Food and Travel Club’ın gezginleri olarak, bu güzel yolculukta sizleri de yanımızda görmek istiyoruz.
Kulüp İletişim: clubs.travel@ozu.edu.tr

Fotoğrafçılık Kulübü

Fotoğrafçılık Kulübü "OzUzoom" olarak fotoğraf çekmenin inceliklerini, gezerek ve eğlenerek öğrenmeyi amaçlıyoruz. Konferanslar ve söyleşiler eşliğinde bilgilerimizi tazeleyip, sadece profesyonel kameralarla değil, telefonlarımızla bile ne kadar güzel fotoğraflar çekebileceğimizi, gezip gördüğümüz yerlerde uygulamalı öğreniyoruz.
Kulüp İletişim: clubs.photography@ozu.edu.tr

Girişimcilik Kulübü

Girişimcilik Kulübü, girişimciliğin ülke ekonomisindeki önemini belirterek öğrencilerin ulusal ve uluslararası girişimcilik etkinliklerini takip etmesini, katılmasını veya etkinliklere ev sahipliği yapılmasını teşvik edecek çalışmalarla öğrencilerde girişimcilik bilinci oluşturmayı amaçlar. Yeni dönemde daha kapsamlı projelere imza atacak olmanın heyecanı içindeyiz.
Kulüp İletişim: clubs.entrepreneurship@ozu.edu.tr

Global Liderlik ve Gençlik Kulübü

Global Liderlik & Gençlik Kulübü iş hayatına yönelik etkinliklerle, öğrencilerin, alanında profesyonel olmuş kişilerle buluşmasını sağlayarak, kariyer planlanmasına önem veren öğrenciler arasında ömür boyu sürecek bir network yaratmayı hedefler.
Kulüp İletişim: clubs.leadership@ozu.edu.tr

Güzel Sanatlar Kulübü

Güzel Sanatlar Kulübü olarak amacımız, öğrencilere gerek kurs gerek bireysel çalışma şeklinde atölye çalışmalarıyla (yağlıboya, karakalem, ebru, çömlek vb.) günlük hayatın rutin döngüsünü kırma, kendilerini farklı yollarla ifade edebilme ve birlikte üretme duygusuyla çok sıradan gözüken fikirlerimizi bile gerçeğe dönüştürme imkânı sağlamaktır. Aynı zamanda dönem dönem ortaya çıkan ürünleri sergileyerek okulda sanatsal bir algı oluşturmayı, kampüs dışı sergilere gezi organize etmeyi ve atölye içinde düzenlediğimiz kurslarla öğrencilerin sanatsal yeteneklerini geliştirmeyi hedefliyoruz. Sizleri de yaratmanın ve kendi ellerinizle bir şeyler üretmenin mutluluğunu tatmanız için kulübümüze bekliyoruz.
Kulüp İletişim: clubs.finearts@ozu.edu.tr

HSE Topluluğu

Tüm kampüs paydaşlarına güvenli yaşam ve çevre konularında sürdürülebilir bir kampüs hayatı ve ÖzÜ kültürünü yaşatabilmek adına trafikte güvenli davranışlar, sağlıklı yaşam, atık yönetimi, doğal kaynak tüketimi, ilkyardım ve müdahale, tehlike ve risk yönetimi, acil durum yönetimi, kampüste güvenli, çevreye duyarlı yaşam ve iyileştirmeye yönelik öğrenci etkinliklerin organizasyonunu planlar. Uygun görülmesi halinde planlanan etkinliği düzenler.
Kulüp İletişim: clubs.hsesociety@ozu.edu.tr

İdealist Hukukçular Kulübü

İdealist Hukukçular Kulübü, Hukuk Fakültesi’nin, kulüp tüzüğünde de belirtilen alanlar kapsamında yenilenmesine, gerekli revizyon ve ilerlemeler ile geliştirilmesine yardımcı olma, fakültemizdeki hukuki okur-yazarlığı arttırarak yenilikçi, girişimci ve modern dünyanın hukukuna yakın ve yatkın aydın hukukçuları Türk Hukuku’na kazandırma amaçlarıyla bir araya gelmiş bir topluluktur.
Kulüp İletişim: clubs.idealistic.legal.professionals@ozu.edu.tr

Kadın Çalışmaları Kulübü

Kadın Çalışmaları Kulübü, cinsiyet ayrımcılığını masaya yatırmayı, toplumsal cinsiyet rolleri, kadın olmak ve zorlukları üzerine düşünmeyi, okumalar yapmayı, filmler seyretmeyi, söyleşiler düzenlemeyi, sosyal projelerde yer almayı ve böylece kişisel bilinç ve gelişimi yükseltmeyi amaçlar. Kulübümüz, “feminizmin cinsiyetçiliği, cinsiyetçi sömürüyü ve baskıyı sona erdirmeye çalışan bir hareket” olduğunun altını çizmektedir.
Kulüp İletişim: clubs.women.studies@ozu.edu.tr

Kampüs Bostan Kulübü

Kampüs Bostan Kulübü, her gün tükettiğimiz gıdaların nerede ve nasıl üretildiğini, hangi yollardan geçerek bize ulaştığını sorgular. Dünyada korkunç boyutlara gelen gıda israfını ve küresel iklim değişikliğinin önemini ve bunların altında yatan küresel ve yerel politikaları araştırır ve tartışır. Bunları yaparken üniversitede kendine ayrılan üretim alanında, konvansiyonel üretim yöntemlerine alternatif doğal üretim yöntemlerini pratik etmeyi hedefler. Kulüp bu konularla ilgilenen insanları bir araya toplama ve beraber üretme amacıyla kurulmuştur.
Kulüp İletişim: clubs.campus.garden@ozu.edu.tr

Marketing Kulübü

Okulumuz öğrencilerini iş dünyasıyla tanıştırmayı amaçlayan bir öğrenci topluluğudur. Asıl amacı şirketlerle yapılan çeşitli etkinlikler sayesinde öğrencilerin profesyonel gelişimlerine katkıda bulunmak, networking olanağı sağlamak ve üniversite hayatlarında profesyonel yaşamlarında kullanabilecekleri beceriler elde etmelerini teşvik etmektir. Bunların yanı sıra, kulüpte yapılan aktiviteler çerçevesinde öğrencilerin birbiriyle kaynaşması ve beraber etkin bir şekilde çalışması amaçlanır.
Kulüp İletişim: clubs.marketing@ozu.edu.tr

Mimarlık ve Tasarım Kulübü

Mimarlık ve Tasarım Kulübü, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencileri ve bu alana ilgi duyan herkesi aynı çatı altında toplamak için kurulmuştur. Kulüp, ünlü mimarlarla söyleşiler, workshoplar ve geziler düzenler ve diğer üniversitelerin Mimarlık ve Tasarım fakülteleri ve öğrencileri ile de iletişim halinde olarak daha geniş çaplı etkinlikler düzenlemeyi hedefler.
Kulüp İletişim: clubs.architecture@ozu.edu.tr

Müzik Kulübü

Müzik Kulübü müzik üretmek, müzik organizasyonları düzenlemek ve müzik paylaşmak amacıyla kurulan bir kulüptür. Hedefimiz, konserler, atölyeler, workshoplar, söyleşiler, jam sessionlar ve pek çok farklı etkinlikler düzenleyerek müziğin hiç duraksamadığı bir kampüs oluşturmaktır.
Kulüp İletişim: clubs.music@ozu.edu.tr

Oda Tiyatrosu

Oda Tiyatrosu, üniversite öğrencilerinin ve bölge halkının sanat bilincinin yükseltilmesi amacıyla kurulmuş, başta tiyatro olmak üzere, kültürel etkinlikler üreten, çağdaş sahneleme biçimlerine uygulama alanı sunan, sanat eğitimi veren, ücretli ve ücretsiz etkinlikler yapan, diğer üniversite kulüpleriyle işbirliği içinde her alanda etkinliklerinin sergilenmesine ev sahipliği yapan, yerli yabancı profesyonel tiyatroları, sahne sanatlarını içinde yer alan tüm etkinlik gruplarını konuk ederek üniversitenin kültürel gelişimine katkıda bulunan hacimli tiyatro sahnesidir.
Kulüp İletişim: clubs.chamber.theatre@ozu.edu.tr

ÖzÜ Cuisine

ÖzÜ Cuisine Kulübü restoran gezileri, ünlü şeflerle workshoplar, tadım günleri, fuar ve konferanslarla öğrencilerin yemek kültürünü ve damak zevklerini geliştirmelerine katkıda bulunmayı amaçlar. ÖzÜ Cuisine diğer kulüplere, düzenledikleri etkinlikler için hazırladıkları çeşitli ikramlar ve hizmetlerle de destek olarak ortak etkinlikler düzenler.
Kulüp İletişim: clubs.cuisine@ozu.edu.tr

ÖzÜ DJ Kulübü

ÖzÜ Disk Jokey kulübü elektronik müzik tarzlarını tanıtmak ve bilgi vermek amacıyla kurulmuştur. Etkinlik alanlarımız; müzik organizasyonları düzenlemek, kulübe üye olan olmayan herkese workshoplar düzenlemek, okul içi etkinliklere DJ desteği sağlamak, adını duyurmuş DJ'ler ile söyleşiler ve canlı performanslar düzenlemektir.
Kulüp İletişim: clubs.ozudj@ozu.edu.tr

ÖzÜ E-spor Kulübü

ÖzÜ E-Spor Kulübü, Özyeğin Üniversitesi’nin elektronik sporlar kulübüdür. Yeni ortaya çıkan ve ivmeli bir yükseliş içinde olan e-sporu okulumuzda da etkin hale getirmek, bu daldaki etkinliklere gerek üniversiteler çapında, gerekse global olarak okulumuz adına katılmak; bunun yanında okulumuz içinde bu spor dalına meraklı insanları bir araya getirebilmeyi ve onlarla eğlenceli aktiviteler düzenlemeyi amaçlar.
Kulüp İletişim: clubs.ozuesport@ozu.edu.tr

ÖzÜ Fit Life

Özyeğin Üniversitesi’nin bir “yaşam tarzı” kulübü olan ÖzÜ Fit Life Kulübü, insanların hayatında egzersiz ve sağlıklı yaşam sayesinde fark yaratmayı amaçlamaktadır. Kişisel gelişim ve zihinsel sağlığın korunmasına da en az fiziksel sağlığın korunması ve geliştirilmesine verdiği önemi vermektedir.
Kulüp İletişim: clubs.fitlife@ozu.edu.tr

ÖzÜ IEEE Kulübü

Dünyanın en önde gelen mühendis topluluklarından olan IEEE, (The Institute of Electrical and Electronics Engineers) ÖzÜ ile gerçekleştirdiği seminer ve eğitimlerle öğrencilerimizin geleceğini belirlemelerine ve öğrenim hayatlarını renklendirmelerine katkı sağlar.
Kulüp İletişim: clubs.ieee@ozu.edu.tr

ÖzÜ Independent

Üretmeye dayalı olan bu kulüp, dönemsel olarak başta çevrimiçi olmak üzere yayın yapar. Kulübün başlıca amacı, her bölümden öğrencilerin bilim, sanat, kültür ve yaşam ile alakalı her konudan güncel haberlere sahip olmalarını sağlamak ve yaratıcılıklarını geliştirmektir. Ayrıca Özyeğin Üniversitesi’nin farklı bölümlerinden öğrencilerin makaleleri, düzyazıları, resimleri, röportajları, şiirlerinin toplandığı dönemlik bir bilim, sanat, kültür ve yaşam dergisi çıkarmaktadır.
Kulüp İletişim: clubs.ozuindependent@ozu.edu.tr

ÖzÜ LGBTIQ+

ÖzÜ LGBTIQ+ Kulübü, LGBTIQ+ bireylerin sosyal, kültürel ve ekonomik hakları alanında yapılan çalışmaların yaygınlaştırılması ve yönlendirilmesi ile ilgili faaliyetlerde bulunmayı ve bu faaliyetler hakkında kamuoyu oluşturmayı, cinsel kimliklerini veya yönelimlerini kabullenmekte veya açıklamakta zorluk yaşayan öğrencilerin, kendilerini güvende hissedecekleri; yalnız olmadıklarını görecekleri; saygı, sevgi ve hoşgörü esaslarına dayalı bir ortam oluşturmayı, cinsel yönelim ve cinsel kimlik temelli ayrımcılığa; homofobik, bifobik, transfobik tutum ve uygulamalara karşı çalışmalar yürütmeyi amaçlar.
Kulüp İletişim: clubs.lgbtiq@ozu.edu.tr

ÖzÜ Moda Kulübü

Moda Kulübü, hayatlarında modanın yer almasını arzulayan kişileri bir araya getirerek keyifli ve aynı zamanda öğretici bir network ortamı oluşturmayı amaçlar. Bu amaç uğruna moda dünyasında bulunan kişilerle ve firmalarla etkinlikler, söyleşiler, röportajlar, workshoplar ve geziler düzenler.
Kulüp İletişim: clubs.fashion@ozu.edu.tr

ÖzÜ MUN

Birleşmiş Milletleri hem yapısal olarak hem de tartışma konuları bakımından model almış olan ÖzÜ MUN, öğrencilerin araştırma ve düşünce yeteneklerini geliştirme, fikirlerini düzgün ifade etme, resmi ortamlarda topluluk karşısında konuşma ve karşısındaki ikna etme yeteneğini kazandırma amacıyla kurulmuş bir kulüptür. Amacımız BM formasyonunu geliştirmek üzere yönlendirici ve teşvik edici çalışmalarla günümüz küresel dünyasına donanımlı gençler yetiştirmektir.
Kulüp İletişim: clubs.mun@ozu.edu.tr

ÖzÜ Operations Research Club

ÖzÜ Operations Research Club’da (ÖzÜ OR), Karar Destek Sistemleri, Üretim ve Yönetim Planlama, Lojistik, Finans ve Kalite Kontrol alanlarında sektörü ve sektörün işleyişini öğrenebilirsiniz. Fabrika ziyaretleri, ihtiyaca yönelik Tea-Talk ve eğitimler ile öğrencilerin donanımlı olarak mezun olmaları kulübün başlıca hedefleri arasındadır.
Kulüp İletişim: clubs.ozuor@ozu.edu.tr

ÖzÜ Wheels 101

ÖzÜ Wheels 101 Kulübü olarak otomobil ve trafik kültürünü aşılamak ilk felsefemiz ve amacımız olmak üzere, güvenli sürüş ve seminer eğitimleriyle bu gayemizi harmanlamayı hedef kılmaktayız. Üyelerimizin istekleri ve uygunluk doğrultusunda çeşitli eğlenceli aktiviteler yapmayı ve sunmayı planlıyoruz.
Kulüp İletişim: clubs.ozuwheels101@ozu.edu.tr

ÖzÜ Wings Volume-up

Özü Wings Volume-up üyeleri sergiledikleri eğlenceli dans gösterileri ile maçlar sırasında spor takımlarımızı desteklerken, hem takım oyuncularına moral desteği verir hem de izleyenlere daha keyifli bir maç seyri sunar. Ayrıca çeşitli flashmoblarla hem ÖzÜ spor takımlarını, hem de kampüs hayatını tanıtmayı hedefler.
Kulüp İletişim: clubs.wings@ozu.edu.tr

ÖzÜ Yapı Kulübü

Yapı Kulübü başta inşaat mühendisliği öğrencileri olmak üzere yapı ve inşaat sektörüne ilgi duyan bütün öğrencileri bir araya getirmeyi hedeflemektedir. Özü Yapı Kulübü teknik geziler düzenleyerek, bölüm ve sektör hakkında bilgilendirici buluşmalar gerçekleştirerek ve çeşitli yapı ve tasarım yarışmalarına katılarak öğrencilerin akademik ve sektörel gelişimine katkı sağlamayı amaçlamaktadır.
Kulüp İletişim: clubs.construction@ozu.edu.tr

Psikoloji Kulübü

Psikoloji lisans bölümü öğrencileri tarafından kurulan kulüp, her akademik yıl içinde farklı etkinlikler düzenlemektedir. Her bireyin psikolojiyle buluşabileceği bir platform yaratıp, kişisel ve toplumsal gelişmeye katkı sağlayıp, farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır.
Kulüp İletişim: clubs.psychology@ozu.edu.tr

Riders of ÖzÜ

Motosiklet sürücüsü olan veya olmayan, okulumuz bünyesinde bulunan her bireyi bilinçlendirmek, olası risk ve kazaları minimum seviyelere indirmek adına çalışmalarda bulunmak ve sosyal sorumluluk projelerine imza atmak en esaslı amaçlarımızdır.
Kulüp İletişim: clubs.riders@ozu.edu.tr

Savunma Sanatları Kulübü

Savunma Sanatları Kulübü üyelerine çeşitli savunma sanatlarını öğretmeyi, özgüvenlerini arttırmayı, bedensel disiplinlerini geliştirmelerini ve savunma sanatları hakkında genel kültür edinmelerini amaç edinmiştir. Uzman eğitmenlerle, bilinçlendirme seminerleri ve diğer kulüp etkinlikleriyle bütün üyelerimizin savunma sanatları konusundaki genel ihtiyaçlarına cevap vermeyi hedefliyoruz. Sizleri bu farkındalığı, bilinci, dostluğu ve eğlenceyi yaşamanız için kulübümüze davet ediyoruz.
Kulüp İletişim: clubs.defensearts@ozu.edu.tr

Sinema Kulübü

Sinema Kulübü “CineÖzÜ”, kısa film yarışması, açık hava film gösterimleri, film geceleri ve film okumaları ile sinemaya ilgi duyan bütün öğrencileri bünyesinde toplamayı amaçlar. Aynı zamanda üyeleri arasında gerçekleştirdiği görev paylaşımı ve sorumluluk beklentisiyle, üyelerinin grup çalışmasına yatkın ve sorumluluk sahibi bireyler haline gelmesini hedeflemektedir.
Kulüp İletişim: clubs.cinema@ozu.edu.tr

Sivil Havacılık Kulübü

Sivil Havacılık Kulübü’nde, havacılık alanındaki teknoloji ve gelişmeleri yakından takip ederek alandaki en son yenilikleri öğrenebilir, sektörün önde gelen aktörleriyle tanışabilir, ilk günden havacılık dünyasının bir parçası haline gelebilirsiniz. Her yıl giderek büyüyen kulübümüzün amacı güncel teknoloji, bilgi ve deneyimlerle gelecek nesil havacılara örnek olmaktır.
Kulüp İletişim: clubs.aviation@ozu.edu.tr

Sosyoloji Kulübü

Sosyoloji Kulübü, okulumuzda ilgili öğrenciler ve akademisyenler arasında etkin bir sosyal bilimler platformu oluşturarak, bu platformdan doğan bilgi birikimini üniversite ve toplumla paylaşmayı hedefler.
Kulüp İletişim: clubs.sociology@ozu.edu.tr

Tiyatro Kulübü

Kulübümüz, Tiyatro günleri düzenlemeyi ve tiyatro ustalarıyla söyleşiler yapmayı, önemli edebi eserleri canlandırmayı, sanat algısını yeşertmeyi, güzel konuşma ve hitabet gücünü arttırmaya yönelik çalışmalar yapmayı ve tiyatro kültürünü tüm okula yaymayı amaç edinmiştir. Ayrıca, öğrencilerin tiyatro sanatına yönelmelerini sağlayarak entelektüel ve girişimci kimliklerine katkıda bulunacakları bir platform oluşturur.
Kulüp İletişim: clubs.theatre@ozu.edu.tr

Toplum Gönülleri Kulübü

Toplum Gönüllüleri Kulübü, Özyeğin Üniversitesi öğrencilerine toplumsal farkındalık ve empati yeteneği kazandırmayı, bu kazanımları geliştirip alan çalışmalarına kanalize etmeyi amacıyla kurulmuş bir kulüptür. Herhangi bir ayrım gözetmeden, toplumun farklı kesimlerinden bireyler için çalışmaya gönüllü olan okulumuz bünyesindeki her bireyle birlikte çalışır.
Kulüp İletişim: clubs.tog@ozu.edu.tr

Toplumsal Çatı Kulübü

Gençlerimize vizyon kazandırmayı hedefleyen, geçmişe saygı, bugüne dokunuş, geleceğin yükselişi prensipleriyle yarım kalan hayalleri gerçekleştiren, ekonomiye destek sağlayarak sürdürülebilir kalkınma yaratmayı amaçlayan ve hiçbir ayrım gözetmeksizin toplumun her bir ferdine hitap eden bir kulüptür.
Kulüp İletişim: clubs.umbrella@ozu.edu.tr

Türk Tarih ve Kültür Topluluğu

Türk Tarih ve Kültür Topluluğu, söyleşi, panel ve konferans gibi etkinliklerle tarihi araştırmaya ve incelemeye yönelik çalışmalar yapmayı amaçlar. Türk tarihinin yanı sıra, ülke gündemini de takip ederek güncel konular hakkında öğrencileri bilgilendirir, yaşadıkları toplumun ve tarihin tanığı olma bilincini arttırma hedefiyle çeşitli etkinlikler düzenler.
Kulüp İletişim: clubs.turkishhistory@ozu.edu.tr

Uluslararası Hukuk Kulübü

Uluslararası Hukuk Kulübü, uluslararası faaliyet gösteren hukuk bürolarını, akademisyenleri okulumuzda ağırlayarak bilgi ve tecrübelerinden faydalanmayı; bunun yanı sıra ÖzÜ Hukuk Fakültesi öğrencilerinin uluslararası alanda etkileşimini her anlamda artırmayı ve öğrencilerin iletişim ağını geliştirmelerini sağlamayı amaçlamaktadır.
Kulüp İletişim: clubs.intlaw@ozu.edu.tr

Uluslararası İlişkiler Kulübü

Uluslararası İlişkiler Kulübü değişen, gelişen ve küreselleşen dünyada öğrencilerin kendi bölümleri hakkında fikir sahibi olmalarını sağlamaktadır. Amacımız, öğrencileri uluslararası ilişkiler konusunda bilgilendirmek, karşılıklı bilgi alışverişinde bulunarak eşgüdümü arttırmak, üyelerini dünyada gelişen ve gelişmekte olan konulardan haberdar etmek ve güncel olaylar konusunda analizler yaparak aktif kılmaktır.
Kulüp İletişim: clubs.internationalrelations@ozu.edu.tr

Uluslararası Medya ve Uyanış Topluluğu (UMUT)

Özyeğin Üniversitesi Uluslararası Medya ve Uyanış Topluluğu (UMUT) “uluslararası” boyutta medya çalışmaları yaparak sosyal alanda uyanma oluşturacak projeler gerçekleştirmeyi amaçlar. Görüş ve düşüncelerin aktarılmasına yönelik panel, forum gibi çalışmalar yaparak gerek medya çalışmalarında gerekse sosyal alanda uyanma oluşturacak biçimde sosyal projeler gerçekleştirmeyi hedefler.
Kulüp İletişim: clubs.imas@ozu.edu.tr

Uluslararası Otelcilik ve Turizm Kulübü

Uluslararası Otelcilik ve Turizm Kulübü, öğrencilerde çağdaş otelcilik ve turizm bilincini oluşturma vizyonuyla kurulmuş olup, Türkiye ve dünya turizmini yakından takip eder. Ayrıca otel ve restoranlara geziler organize ederek ve sektörün duayenlerini üniversitemize davet edip söyleşi ve paneller düzenleyerek sektörü yakından tanımayı ve tanıtmayı amaçlar.
Kulüp İletişim: clubs.tourism@ozu.edu.tr

Uluslararası ÖzÜ Kulübü

Uluslararası ÖzÜ Kulübü, farklı ülkelerin kültürlerini yansıtan konser, kutlama gibi etkinlikler düzenleyerek kültürlerarası öğrenme sürecine katkıda bulunur; Türk ve uluslararası öğrencilerin kültür alışverişinde bulunmalarını amaçlar. Bu amaç doğrultusunda da uluslararası öğrenciler, kendi kültürlerini tanıtabilecekleri etkinlikler gerçekleştirerek tüm öğrencilerin farklı kültürleri yakından tanımalarını sağlar.
Kulüp İletişim: clubs.international@ozu.edu.tr

Women in Business Kulübü

Women in Business kulübü olarak amacımız, eşitsizlik konusunda farkındalık yaratarak, çalışan ve iş hayatına adım atacak kadınlara ilham vermek, potansiyellerini keşfetmelerini ve yetkinliklerini en verimli şekilde kullanabilmelerini sağlamaktır. Bu doğrultuda, konu ile ilgili farkındalık yaratacak içerikler üretmeye, kulüp üyelerini iş hayatına hazırlayacak nitelikte workshop, söyleşi ve interaktif etkinlikler gerçekleştirmeye ve yürüttüğümüz sosyal sorumluluk projeleri ile de etki alanımızı genişletmeye çalışıyoruz. Ayrıca TurkishWIN & BinYaprak kuruluşları tarafından desteklenen kulübümüz, diğer üniversitelerdeki Women in Business kulüpleriyle de birlikte çalışmaktadır.
Kulüp İletişim: clubs.womeninbusiness@ozu.edu.tr