Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Oryantasyon

Oryantasyon

Oryantasyon 2019

Öğrenci Yaşam Ofisi, Özyeğin Üniversitesi’nde ilk senesini yaşayacak öğrencileri en sıcak şekilde karşılamak için bir oryantasyon programı organize etmektedir. Bu program dâhilinde öğrenciler üniversitenin onlara sunduğu kaynaklar hakkında kısaca bilgilendirilirken, Rektör, dekanlar ve diğer fakülte üyeleri ile ilk günden tanışmış olurlar ve dönem arkadaşları ile birlikte çok keyifli aktiviteler gerçekleştirirler. Günün sonunda, öğrenciler bisikletleri bir takım olarak monte eder ve hizmet misyonunu birinci elden sınıf arkadaşları ile birlikte bir takım dahilinde çalışırken öğrenirler.

2019 Güz Dönemi’ne başlayan tüm öğrencilerin tam gün sürecek olan bu programa katılmaları beklenmektedir. Programda Rektör ve Dekanların katılacağı genel bilgilendirme oturumlarının yanı sıra, akran danışmanlarıyla tanışma, kampüs hayatı ve sosyal aktiviteler hakkında bilgi alma ve diğer ÖzÜ öğrencilerini tanıma gibi fırsatlar olacaktır.

Ebeveynler, öğrencilerin üniversite hayatına geçişlerinin ayrılmaz bir parçası olduklarından, ilgilenen ebeveynler için oryantasyonda ayrı bir oturum gerçekleşecektir. Bu özel oturum, aile üyelerinin bu geçişe nasıl yardımcı olabileceklerini ve bir ÖzÜ öğrencisinin ebeveyni olmanın ne anlama geldiği ile ilgili olası sorularını ele almak için tasarlanmıştır. Bu sohbet ağırlıklı oturumda, aileler, hem merak ettikleri soruları sorabilecek hem de sunum yapan kişilerle ve diğer öğrencilerin aileleriyle tanışma fırsatı yakalayacaklardır.

Tüm öğrencilerimizi bu deneyimi yaşamaya bekliyoruz.

Yeni kayıt olan tüm öğrencilerin katılmasının zorunlu olduğu bu günde sizlerle tanışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Tarih: 22 Eylül 2019, Pazar
Saat : 10:00 – 18:00