Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Oryantasyondan Önce Kontrol Etmeniz Gerekenler

Oryantasyondan Önce Kontrol Etmeniz Gerekenler

Şifreni Oluştur:
Şifren ve ÖzÜ Kullanıcı Adın, tüm ÖzÜ sistemlerine erişim için kullanılmaktadır. (https://www.ozyegin.edu.tr/tr/ogrenci-hizmetleri/online-sistemler)


ÖzÜ E-Postanı Kullanmaya Başla:
Önemli bilgileri kaçırmamak için ÖzÜ e-postanı düzenli olarak kontrol et. Akran Danışman bilgilerin de ÖzÜ e-postanıza iletilecektir.


myÖzÜ'de Oturum Aç:
MyÖzÜ, Üniversitemizin bilgi sistemlerine açılan kapıdır. Üniversitedeki yaşamın boyunca ihtiyaç duyacağın tüm bilgilere tek erişim noktası olarak hizmet eder. Web tarayıcından MyÖzÜ'de oturum açman ve ayrıca uygulamayı telefonuna indirmeni çok önemli.(my.ozyegin.edu.tr)


Microsoft Teams'i Kur:
Microsoft Teams, çevrimiçi dersler, görüntülü toplantılar ve ekip çalışması için kullandığımız iletişim platformudur. Uygulamayı bilgisayarına ve telefonuna indirip ÖzÜ kullanıcı adın ve şifren ile giriş yap. (https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/microsoft-teams/download-app)


Zoom Uygulamasını Kur:
Zoom, video konferans ve webinarlar için kullandığımız bir başka görüntülü iletişim uygulamasıdır. Uygulamayı bilgisayarına ve telefonuna indirip ÖzÜ kullanıcı adın ile bir hesap oluştur. Bazı öğrenciler, ÖzÜ Zoom hesabını oluşturmaya çalışırken sorun yaşayabiliyor. Eğer Zoom'da kişisel bir hesabın varsa, Zoom seni otomatik olarak kişisel hesabına giriş yapmaya yönlendirir. Böyle bir durumla karşılaştığında, Zoom'da profiline tıkla ve "Seçenekler" sayfasından aşağı in. Ardından "Hesabı Değiştir"i seçerek Zoom hesabını değiştir. Böylece, Zoom‘da başarılı bir şekilde kişisel hesabından üniversite hesabına geçiş yapmış olursun. (https://zoom.us/download)