Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Oryantasyondan Önce Kontrol Etmeniz Gerekenler

Oryantasyondan Önce Kontrol Etmeniz Gerekenler

Şifrenizi Değiştirin
Şifreniz ve ÖzÜ Kullanıcı Adınız, tüm ÖzÜ sistemlerine erişim için kullanılmaktadır. (https://www.ozyegin.edu.tr/tr/ogrenci-hizmetleri/online-sistemler)

ÖzÜ E-Postanızı Kullanmaya Başlayın
Önemli bilgileri kaçırmamak için ÖzÜ e-postanızı düzenli olarak kontrol edin. Akran Danışman bilgileriniz de ÖzÜ e-postanıza iletilecektir.

My ÖzÜ'de Oturum Açın
MyÖzÜ, Üniversitemizin bilgi sistemlerine açılan kapıdır. Üniversitedeki yaşamınız boyunca ihtiyaç duyacağınız tüm bilgilere tek erişim noktası olarak hizmet eder. Web tarayıcınızdan MyÖzÜ'de oturum açmanız ve ayrıca uygulamayı telefonunuza indirmeniz çok önemlidir.(my.ozyegin.edu.tr)

Microsoft Teams'i Kurun
Microsoft Teams, çevrimiçi dersler, görüntülü toplantılar ve ekip çalışması için kullandığımız iletişim platformudur. Uygulamayı bilgisayarınıza ve telefonunuza indirip ÖzÜ kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapın. (https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/microsoft-teams/download-app)

Zoom Uygulamasını Kurun
Zoom, video konferans ve webinarlar için kullandığımız bir başka görüntülü iletişim uygulamasıdır. Uygulamayı bilgisayarlarınıza ve telefonlarınıza indirip ÖzÜ kullanıcı adınız ile bir hesap oluşturun. Bazı öğrenciler, ÖzÜ Zoom hesabını oluşturmaya çalışırken sorun yaşayabiliyor. Eğer Zoom'da kişisel bir hesabınız varsa, Zoom sizi otomatik olarak kişisel hesabınıza giriş yapmaya yönlendirir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda, Zoom'da profilinize tıklayın ve "Seçenekler" sayfasından aşağı inin. Ardından "Hesabı Değiştir"i seçerek Zoom hesabınızı değiştirin. Böylece, Zoom‘da başarılı bir şekilde kişisel hesabınızdan üniversite hesabınıza geçiş yapmış olursunuz. (https://zoom.us/download)

Oryantasyon Programına Göz Atın:
Oryantasyonda katılmanız gereken tüm etkinlikleri bulun ve etkinlikleri takviminize kaydedin. http://orientation.ozyegin.edu.tr/