Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Toplumsal Duyarlılık Projeleri

Toplumsal Duyarlılık Projeleri

Toplumsal Duyarlılık Projeleri, 2011 yılında ÖzÜ’de sürdürülebilir bir gönüllülük kültürü oluşturmak amacıyla ortaya koyulmuş projelerdir. Tamamı gönüllü öğrencilerden oluşan 80 kişilik Duyarlı ÖzÜ Ekibi tarafından yürütülür. Bu projeler dâhilinde gençlerin üçüncü sektör ve sosyal problemler ile ilgili farkındalığının ve tecrübelerinin artırılması hedeflenmektedir.

Geniş bir yelpazeye yayılan Toplumsal Duyarlılık Projeleri, konusu Sosyal Girişimcilik olan dersler ile koordineli olarak devam ettirilir. Bu dersler kapsamında, dersi alan her öğrenci dersi aldığı süre boyunca Duyarlı ÖzÜ Ekibi tarafından üretilen projelerde toplam 12 saatlik çalışma gerçekleştirir.

Toplumsal Duyarlılık Projeleri’nin ikinci parçası ise, ÖzÜ Projeleri’dir. ÖzÜ Projeleri, Üniversitedeki gönüllülük ve paylaşma kültürlerini geliştirmek için üretilen ve tüm üniversite bünyesine açılan sosyal sorumluluk projeleridir. Bu projelerin başında Duyarlı Kutu, Dilek Ağacı ve Kardeş Okul gelmektedir.

Toplumsal Duyarlılık Projeleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için; duyarliozu.ozyegin.edu.tr

Duyarlı ÖzÜ Ekibi’nden Mesaj Var;

Biz “dünyayı değiştirmek istiyoruz!” – söylemesi basit kelimeler belki, eğer “imkânsız”ın varlığına inananlardansanız. Biz imkânız nedir bilmiyoruz, sadece oturup gülüyoruz. Bize “imkânsız” deyin biz de müziğimizi biraz daha yükseltip bir fincan daha kahve alıp onu “imkânlı” yapalım.

Şimdi bizim zamanımız! Şimdi gençliğin harekete geçme zamanı! Şimdi kanepelerimizden kalkıp ellerimizi kirletme zamanı! Şimdi imkânsızı çöpe atıp imkânlı yapma zamanı!

Eğer sen de bizim gibi düşünüyorsan bizimle birlikte ellerini kirletmeye davetlisin!

duyarliozu@ozyegin.edu.tr

Duyarlı ÖzÜ Türkiye Haritası