Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

ROBOKAMP 2014

ROBOKAMP 2014

RoboKamp-5-Haziran-Banner.jpg

Sumo Robot Yapmaya Hazır mısın?


RoboKamp 2014

 

25 Haziran –  7 Temmuz 2014 Tarihleri Arasında Gerçekleşiyor!

Son Başvuru Tarihi 5 Haziran'a Uzatıldı!

 
Robot bilimine ve mühendisliğe ilgi duyan lise öğrencilerinin gelecekte çalışmak istedikleri alanı deneyimlemelerine olanak sağlamak üzere tasarlanan RoboKamp 2014, bu yıl da LYS sınavının hemen ardından Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü’nde gerçekleşiyor.

İki hafta sürecek kampın ana konseptini "minyatür sumo robot" yapımı oluşturuyor. Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek RoboKamp 2014'e katılan öğrenciler, Özyeğin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi laboratuvarlarında, Dohyo adı verilen belli standartlara ve özelliklere sahip yuvarlak bir ring üzerinde birbirlerini ringin çevresindeki çizginin dışına iterek atmaya çalışan robotlar tasarlayacak, elektronik, mekanik ve programlama konusunda eğitim alacak, uzman ve deneyimli öğretim üyeleriyle birlikte çalışma imkanı bulacaklar. Ayrıca eğitim sonunda başarılı olan öğrenciler, Özyeğin Üniversitesi Elektrik - Elektronik Mühendisliği veya Makina Mühendisliği programlarında burslu öğrenim görme fırsatı elde edebilecekler.
 

Kimler Başvurabilir?

RoboKamp’a robot bilimine ve mühendisliğe ilgi duyan lise 11. ve 12. sınıf öğrencileri başvurabilir. Öğrencilerin hayal güçlerini ve yaratıcı düşünme kapasitelerini de geliştirecek olan kampa yapılan başvurular arasından seçilen 30 öğrenci kabul edilecek.


Başvuru için başvuru formunu doldurabilirsiniz.
 

Son Başvuru Tarihi 30 Mayıs!


İstanbul dışından katılan öğrenciler, Özyeğin Üniversitesi öğrenci yurdunda ücretsiz konaklama imkanından faydalanabilirler.

Detaylı bilgi için: 0216 564 9 564
tanitim.basvuru@ozyegin.edu.tr