Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Kim Kimdir

Kim Kimdir

Önder ATAHAN
Spor Merkezi Müdürü

Lisans eğitimini Anadoluhisarı Gençlik ve Spor Akademisinde, yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesinde tamamladı. Yüzme, Sutopu, Hentbol, Basketbol, Triatlon, Atletizm, Pentatlon, Tenis, Kayak ve Rüzgar Sörfü branşlarında aktif sporculuk ve antrenörlük yaptı.

Uzun süre Üniversite'de Bed.Eğt.ve Spor Böl.Bşk.lığı, Spor Merkezi Müdürlüğü, Hentbol Fedrs. yonun da yönetim Krl. Üyeliği, çeşitli kademelerde Spor Md.lüğü, Kulüp Md. lüğü, Uluslararası CISM Naval Pentathlon Komite üyeliği yaptı.

Dünya Şampiyonu Naval Pentathlon Türk Milli Takımında antrenörlük, Avrupa ve Dünya Şampiyonaları organizasyonlarında genel sekreterlik yaptı.

Sportif başarı ve hizmetler alanın da, ulusal seviyede çeşitli takdir ve ödüller, uluslararası seviyede onur madalyası sahibidir.

E-Posta: onder.atahan@ozyegin.edu.tr
Telefon: +90 216 564 9110

Metin AÇIKALIN
Spor Merkezi Ekip Yöneticisi
Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Spor Yüksek Okulu'nda tamamladı. Uzun yıllar profesyonel olarak Basketbol oynamıştır. Ülker Spor, Ankara T.E.D Koleji, İstanbul Spor, Samsun Spor, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt Spor Kulübü oynadığı takımlar arasında yer almaktadır.

70 civarında Milli takım formasını giyerek Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında ülkesini temsil etme şansı elde etmiştir.Basketbol dalında Dünya 2.liği, Türkiye Şampiyonlukları ve çeşitli Türkiye dereceleri elde etmiştir.

2008 yılında aktif oyunculuğu bırakarak Marmara Üniversitesi Basketbol takımı, Trakya Ergene (Traker) takımlarında yöneticilik yapmıştır.

2011 yılından itibaren Özyeğin Üniversitesi Spor Merkezinde görev almaktadır.

E-Posta: metin.acikalin@ozyegin.edu.tr
Telefon: +90 216 564 9429

Kaan ALPAY
Spor Merkezi Ekip Yöneticisi

Lisans programını, 2001 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim fakültesi Gazetecilik Bölümünde tamamlamıştır. 2000-2002 yılları arasında Hürriyet Gazetesinde stajyer muhabir olarak görev yapmıştır. 2003-2012 yılları arasında sırasıyla İ.T.Ü, ÜLKERSPOR, BEŞİKTAŞ, BEYOĞLUSPOR basketbol kulüplerinde profesyonel antrenör olarak çalışmıştır. 2010-2012 yıllar arasında her yaz bir ay Macaristan'da uluslararası bir basketbol kampında baş antrenörlük yapmıştır. Türkiye Basketbol Federasyonunun A kategorisi - en üst düzey - basketbol antrenörüdür. 2012 yılında ülkemizde düzenlenen Euroleague Final Four Basketbol organizasyonunda güvenlik koordinatörü asistanı olarak görev yapmıştır.

E-Posta: kaan.alpay@ozyegin.edu.tr
Telefon: +90 216 564 9441

Seçkin ALAY
Spor Uzmanı

Trakya Üniversitesi Beden Egitimi ve Spor Ögretmenliği bölümünden mezun olmuştur. Yönetim ve Organizasyon dalında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Uzmanlığını Basketbol ve Yüzme branşlarından almıştır. Fitness alanında uzmanlasmıştır.

- Grup fitness dersleri (Pilates-Spinning-Body Shape) vermektedir.
- 2. Kademe Fitness ve Pilates eğitmenliği sertifikalarına sahiptir.
- Özyeğin Üniversitesinde Futbol ve Orientring takımınlarının antrenörlüğünü yapmaktadır.

E-Posta: seckin.alay@ozyegin.edu.tr
Telefon: +90 216 559 9109

Oksal ÖZDÖL
Spor Uzmanı

Lisans eğitimini 2010 yılında Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır.

Triatlon branşında 2001 – 2012 yılları arasında milli takımda ülkemizi temsil etti.

Uzun yıllar Yüzme ve Fitness antrenörlüğü yaptı. Yüzme, Dağ Bisikleti, Yol Bisikleti, Atletizm branşlarında aktif sporculuk yaptı.

E-Posta: oksal.ozdol@ozyegin.edu.tr
Telefon: +90 216 564 9109

Doğucan BİLGETÜRK
Spor Uzmanı

Lisans Eğitimini 2014 Yılında Okan Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Spor Bilimleri Bölümünde tamamlamıştır. On iki yılı aşkın süre Triatlon branşında yarışmacı ve milli sporcu olarak Ülkemizi temsil etmiştir. Yüzme, Kayak, Binicilik, Hentbol, Korfball, Dalış, Dövüş Sporu branşlarında sporcu ve eğitmen olarak görev yapmıştır.2017 yılında Özyeğin Üniversitesi Spor Merkezinde Spor Uzmanı olarak göreve başlamıştır.

E-Posta: dogucan.bilgeturk@ozyegin.edu.tr
Telefon: +90 216 564 9114

Tuğçe KAYĞUSUZ
Spor Uzmanı

Lisans eğitimini 2015 yılında Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde tamamlamıştır. Mezuniyeti sonrası; Bireysel Spor Eğitmeni ve Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görev yapmıştır.

Çeşitli spor kulüplerinde ve Fenerbahçe’ de on yılı aşkın süre ile Voleybol oynamış, Ragbi branşında milli sporcu olarak Ülkemizi temsil etmiştir. Yüzme, Squash, Fitness, Pilates, Yoga, Stüdyo, Grup ve Kişisel Gelişim Dersleri konusunda eğitim alarak hocalık yapmıştır.

2017 yılında Özyeğin Üniversitesi Spor Merkezinde Spor Uzmanı olarak göreve başlamıştır. 

E-Posta: tugce.kaygusuz@ozyegin.edu.tr
Telefon: +90 216 564 9119

Güneş VİTER
Spor Uzmanı

Lisans eğitimini 1997-2004 Yılları arasında Anadolu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu'nda tamamladı. 17 yılı aşkın profesyonel olarak Hentbol oynamış, spor kariyeri boyunca 5 Türkiye Şampiyonluğu, 8 Türkiye Kupası, Milli Takımlarda 4 Balkan Şampiyonluğu yaşamıştır. 6 kez Avrupa Şampiyonasına, 3 kez de Dünya Plaj Hentbolu Şampiyonasına katılarak uluslararası yarışmalarda ülkemizi temsil etmiştir. 2004 Brezilya Dünya Kupasında En iyi Savunma Oyuncusu ödülü, 2009 Fransa Şampiyonasında En Değerli Oyuncu ödülüne layık görülmüştür.

Milli Olimpiyat Komitesi Kadın Hentbol Sporcu Temsilciliği görevinde bulunmuş, atletizm, yüzme ve hentbol branşlarında ilk ve orta öğretim seviyesinde engelli sporcularla çalışmıştır. 2013-2016 yılları arasında Üniversitemiz bünyesinde yaptığı Spor Uzmanlığı görevine 2018 yılında kaldığı yerden devam etmektedir.

E-Posta: gunes.viter@ozyegin.edu.tr