Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Öğrencilerin Gözünden ÖzÜ

Öğrencilerin Gözünden ÖzÜ

Orkhan Gambarlı
Orkhan Gambarlı
Economics – Azerbaijan / Orkhan Gambarlı – İktisat – Azerbaycan

Bakü’de doğdum ve liseden mezun olana kadar orada yaşadım. Kendimi Özyeğin Üniversitesi İktisat bölümünde bulana kadar iki tane üniversite değiştirdim.

En başından beri ÖzÜ öğrencisi olmanın avantajlarının farkına vardım. Bu fark birinci sınıf değişim programları anlaşmalarından ve uluslararası staj imkanlarından da anlaşılabilir. ÖzÜ bize imkanların peşinden koşmayı ve her alanda öncü olmayı öğretti. Ben de üniversitemin sunduğu imkanlardan yararlandım ve 1 yılımı Minnesota Üniversitesi’nde değişim öğrencisi olarak geçirdim.

Kendimi sadece ÖzÜ’deki akademik imkanlarka kısıtlamadım, bunun yanında Profesyonel Gelişim Ofisi’nin sunduğu yurt dışı staj imkanlarından da faydalanıp İsviçre bankada ve Hong Kong’da bir özel sermaye şirketinde staj yaptım. Hong Kong’dan İstanbul’a döner dönmez Oxford Üniversitesi için başvurumu hazırlamaya başladım ve bu süreçte hocalarımdan tam destek aldım. Çok kısa bir sure içerisinde mülakat için davet aldım. Mülakatın teknik kısımları en zorlu yeriydi. Mülakattan bir kaç gün sonar ise teklif aldım.

Başarıyı tanımlayabileceğimiz çok fazla sözcük var, benim için üç farklı şeyin birleşiminden oluşuyor. Kendi kişisel hikayemde bu üç şey; harika hocalarım, değişim programı ve yurtdışı stajlarım ve çok çalışmam. Bu üçünün kesişiminin sonucu olarak Oxford Üniversitesi’nde Finansal Ekonomi Yüksek Lisans Programı’nda okumaya hak kazandım.

Justice-Gerald Azunna Obilor
Justice-Gerald Azunna Obilor
Class of ‘15 Nigeria

Özyeğin Üniversitesi’nde geçen harika anılarla dolu dört sene. Lisans hayatım boyunca burası benim ikinci ailem oldu.

Özyeğin’de bir sıçrama yakaşamışken buna ek olarak kendimde var olduğunu bilmediğim profesyonel yeteneklerimi de Uluslararası Ofis’teki çalışmalarım sayesinde geliştiemeye fırsat buldum.

Ben her kurduğum ilişkiye son derece değer veririm ve bu anlamda sınıf arkadaşlarımı, değerli hocalarımı, dirençli üniversite çalışanlarını, sayısızca sosyal etkinliği, partileri ve tabi ki güzel şehir İstanbul’u çokça özleyeceğim.

Her şey için teşekkürler Özyeğin.

Yulia Ponomareva
Yulia Ponomareva
Russia / YULIA PONOMAREVA – Rusya

Özyeğin Üniversitesi’nde uluslararası öğrenci olarak çok keyifli zaman geçirdim. Türk kültürünü öğrenmiş, dünyanın değişik yerlerinden çokça arkadaş edinmiş, dostça bir ortamda bulunmuş ve inanılmaz kampüs aktiviteleri gerçekleştirmiş oldum.

Bu harika akademik bilgi ve misafirperverlikleri için tüm hocalarıma çok teşekkür ediyorum.

Kesinlikle mezun olacağım için ve ÖzÜ ile olan öğrenci yaşamımı bitireceğim için çok üzgünüm. Ama bir digger yandan edineceğim başarılarla üniversitemi heyecanlandıracağım için çok heyecanlıyım.

Abdulvakhkhobi Muminjoniyon
Abdulvakhkhobi Muminjoniyon
Banking and Finance graduate – Tajikistan / Abdulvakhkhobi Muminjoniyon, Bankacılık ve Finans graduate – Tacikistan

Özyeğin Üniversitesi’nin sunduğu eğitim ve deneyimler benim tam aradığım şeylerdi. Bu sebeple ÖzÜ’yü seçtim. Buradaki her bir hoca dünyadaki en iyi üniversitelerden mezun. Hepsinin ötesinde eğitim İngilizce ve üniversite geniş bir uluslararası kültür üzerinde oluşmuş.

Girişimcilik ruhu neredeyse her öğrencide görülebiliyor. ÖzÜ’de okuyarak profesyonel hayatımda kullanacağım bilgiler edinmiş ve hayat boyu sürecek dostluklar kazanmış oldum.

Najib Alajati
Najib Alajati
Syria / NAJIB ALAJATI – Suriye

ÖzÜ’de geçirdiğim dört sene olağanüstü, unutulmaz anılar ve dostluklarla doluydu ve ikinci ailem diyebileceğim yer haline geldi Özyeğin Üniversitesi benim için.

Şimdi tüm hocalarıma, yüreklendirmeleri ve emekleri için teşekkür etme vakti. Onların motivasyonları bizi de motiva etti ve ortaya çok güzel çalışmalar ve projeler çıkmış oldu.

Uluslararası ofise tüm yardımları için şükranlarımı sunuyorum. Bunların dışında Üniversite’nin tüm idari çalışanlarına bize bu imkanları sağladıkları için sonsuz teşekkürler.

ÖzÜ ile ilgili her şeyi özleyeceğim, bu günleri ve İstanbul’u asla unutmayacağım.

Seyed Fakhreddin Nabavi
Seyed Fakhreddin Nabavi
Elektrik Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisansı - İran

Türkiye’nin eğitimde ve mühendislikte en önde olan üniversitesi Özyeğin’e 2013 Eylül’de katıldım. Buradaki çalışmalarım sayesinde birçok yenilikçi ve orjinal araştırma projesinde yer alma imkanı buldum.

Bunun yanInda ÖzÜ çalışmalarıma ek olarak bana derslere girip hocalık yapma imkanı sundu.

Özyeğin’de edindiğim altyapı, tutku ve amaçlar sayesinde doctora hayatıma Kanada Memorial Üniversitesi’nde devam edeceğim.

Waqas Hussain
Waqas Hussain
Elektrik Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisansı - Pakistan

Özyeğin’de Pakistan’lı ilk mezun olmak beni çok gururlandırıyor. Yüksek lisans için Türkiye’ye gelmeyi hiç düşünmemiştim, her zaman Amerika, Kanada ya da İskandinav ülkeleri planlarım arasındaydı. Ama kader beni buraya getirdi ve bu kararımdam her geçen gün daha da memnun kaldım.

ÖzÜ’yü seçtim çünkü, Özyeğin Türkiye’nin önde gelen araştırma üniversitelerinden. Yüksek lisansımı Özyeğin’de tamamlamamın ardından doktora çalışmalarıma da burada devam etmeyi düşünüyorum.

İstanbul’da yaşamayı ve Türk mutfağını da çok sevdiğimi ayrıca belirtmek isterim.