Özyeğin University, Çekmeköy Campus Nişantepe District, Orman Street, 34794 Çekmeköy - İSTANBUL

Phone : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

E-mail: info@ozyegin.edu.tr

B.Sc. in Hotel Management

BSHMAN Required Courses
BUS 101.A Introduction to Business I (Decision Making), JASON NICK SHING LAU Tuesday 14:40 - 16:30
BUS 101.B Introduction to Business I (Decision Making), JASON NICK SHING LAU Tuesday 16:40 - 18:30
ENG 101.A English I, ERAY SEVİNGİL BİLİCİ Monday 16:40 - 18:30
Thursday 16:40 - 18:30
ENG 101.AA English I, MEHMET DEMİR Monday 14:40 - 16:30
Thursday 08:40 - 10:30
ENG 101.AB English I, SANİYE ÇANCI ÇALIŞANELLER Monday 11:40 - 13:30
Thursday 11:40 - 13:30
ENG 101.AC English I, SANİYE ÇANCI ÇALIŞANELLER Wednesday 16:40 - 18:30
Thursday 15:40 - 17:30
ENG 101.AD English I, SANİYE ÇANCI ÇALIŞANELLER Monday 08:40 - 10:30
Wednesday 10:40 - 12:30
ENG 101.AE English I, ECE BETİL ARPACIOĞLU Friday 14:40 - 16:30
Wednesday 10:40 - 12:30
ENG 101.AF English I, ECE BETİL ARPACIOĞLU Monday 12:40 - 14:30
Tuesday 12:40 - 14:30
ENG 101.AG English I, ECE BETİL ARPACIOĞLU Wednesday 12:40 - 14:30
Monday 08:40 - 10:30
ENG 101.AH English I, BEDRA BETÜL ŞENOL Monday 11:40 - 13:30
Thursday 11:40 - 13:30
ENG 101.AI English I, BEDRA BETÜL ŞENOL Friday 10:40 - 12:30
Wednesday 12:40 - 14:30
ENG 101.AJ English I, BEDRA BETÜL ŞENOL Wednesday 10:40 - 12:30
Monday 08:40 - 10:30
ENG 101.AK English I, KHOSRO VAHABI Monday 16:40 - 18:30
Thursday 16:40 - 18:30
ENG 101.AL English I, KHOSRO VAHABI Wednesday 08:40 - 10:30
Friday 08:40 - 10:30
ENG 101.AM English I, KHOSRO VAHABI Wednesday 12:40 - 14:30
Friday 10:40 - 12:30
ENG 101.AN English I, BURAK ŞENEL Monday 16:40 - 18:30
Thursday 16:40 - 18:30
ENG 101.AO English I, BURAK ŞENEL Thursday 14:40 - 16:30
Wednesday 09:40 - 11:30
ENG 101.AP English I, BURAK ŞENEL Wednesday 12:40 - 14:30
Friday 10:40 - 12:30
ENG 101.AQ English I, ÖMER MAHİR SARIGÜL Wednesday 12:40 - 14:30
Monday 08:40 - 10:30
ENG 101.B English I, ERAY SEVİNGİL BİLİCİ Wednesday 08:40 - 10:30
Friday 08:40 - 10:30
ENG 101.C English I, ERAY SEVİNGİL BİLİCİ Monday 12:40 - 14:30
Thursday 11:40 - 13:30
ENG 101.D English I, SELEN YILDIZ Thursday 16:40 - 18:30
Monday 16:40 - 18:30
ENG 101.E English I, SELEN YILDIZ Wednesday 08:40 - 10:30
Friday 08:40 - 10:30
ENG 101.F English I, SELEN YILDIZ Monday 12:40 - 14:30
Thursday 11:40 - 13:30
ENG 101.G English I, ZEYNEP ŞEBNEM BAYRAKTAR Monday 16:40 - 18:30
Thursday 16:40 - 18:30
ENG 101.H English I, ZEYNEP ŞEBNEM BAYRAKTAR Wednesday 08:40 - 10:30
Friday 08:40 - 10:30
ENG 101.I English I, ZEYNEP ŞEBNEM BAYRAKTAR Thursday 11:40 - 13:30
Monday 12:40 - 14:30
ENG 101.J English I, SEVGÜL AKBUZ EZGİN Monday 16:40 - 18:30
Thursday 16:40 - 18:30
ENG 101.K English I, SEVGÜL AKBUZ EZGİN Wednesday 08:40 - 10:30
Friday 08:40 - 10:30
ENG 101.L English I, SEVGÜL AKBUZ EZGİN Monday 12:40 - 14:30
Thursday 11:40 - 13:30
ENG 101.M English I, İLKAY TUZCU TIĞLI Monday 11:40 - 13:30
Thursday 11:40 - 13:30
ENG 101.N English I, İLKAY TUZCU TIĞLI Wednesday 16:40 - 18:30
Thursday 15:40 - 17:30
ENG 101.O English I, İLKAY TUZCU TIĞLI Wednesday 12:40 - 14:30
Monday 08:40 - 10:30
ENG 101.P English I, AYLA YALÇIN DUMAN Monday 11:40 - 13:30
Thursday 11:40 - 13:30
ENG 101.Q English I, AYLA YALÇIN DUMAN Wednesday 16:40 - 18:30
Thursday 15:40 - 17:30
ENG 101.R English I, AYLA YALÇIN DUMAN Wednesday 12:40 - 14:30
Monday 08:40 - 10:30
ENG 101.S English I, MERVE ELBİRLİK TÜLEK Monday 11:40 - 13:30
Thursday 11:40 - 13:30
ENG 101.T English I, MERVE ELBİRLİK TÜLEK Wednesday 16:40 - 18:30
Thursday 15:40 - 17:30
ENG 101.U English I, MERVE ELBİRLİK TÜLEK Monday 08:40 - 10:30
Wednesday 12:40 - 14:30
ENG 101.V English I, NİL ALGAN BİLEN Monday 11:40 - 13:30
Thursday 11:40 - 13:30
ENG 101.W English I, NİL ALGAN BİLEN Wednesday 16:40 - 18:30
Thursday 15:40 - 17:30
ENG 101.X English I, NİL ALGAN BİLEN Wednesday 12:40 - 14:30
Monday 08:40 - 10:30
ENG 101.Y English I, MEHMET DEMİR Wednesday 14:40 - 16:30
Monday 12:40 - 14:30
ENG 101.Z English I, MEHMET DEMİR Friday 16:40 - 18:30
Wednesday 16:40 - 18:30
ENG 102.A English II, AYŞE NESLİHAN SABUNCU Monday 14:40 - 16:30
Friday 14:40 - 16:30
ENG 102.B English II, AYŞE NESLİHAN SABUNCU Wednesday 08:40 - 10:30
Friday 08:40 - 10:30
ENG 102.C English II, AYŞE NESLİHAN SABUNCU Friday 10:40 - 12:30
Wednesday 10:40 - 12:30
ENG 102.D English II, ASLI LİDİCE GÖKTÜRK SAĞLAM Wednesday 16:40 - 18:30
Friday 14:40 - 16:30
ENG 102.E English II, ASLI LİDİCE GÖKTÜRK SAĞLAM Monday 16:40 - 18:30
Thursday 16:40 - 18:30
ENG 102.F English II, ASLI LİDİCE GÖKTÜRK SAĞLAM Wednesday 12:40 - 14:30
Monday 08:40 - 10:30
ENG 102.G English II, SEDEF ERDOĞAN GIOVANELLI Monday 12:40 - 14:30
Wednesday 12:40 - 14:30
ENG 102.H English II, SEDEF ERDOĞAN GIOVANELLI Tuesday 08:40 - 10:30
Thursday 08:40 - 10:30
ENG 102.I English II, SEDEF ERDOĞAN GIOVANELLI Monday 16:40 - 18:30
Wednesday 16:40 - 18:30
ENG 102.J English II, SAADET TIKAÇ Monday 12:40 - 14:30
Wednesday 12:40 - 14:30
ENG 102.K English II, SAADET TIKAÇ Thursday 16:40 - 18:30
Monday 14:40 - 16:30
ENG 102.L English II, MARIJA VELLA Wednesday 14:40 - 16:30
Tuesday 13:40 - 15:30
ENG 102.M English II, MARIJA VELLA Monday 16:40 - 18:30
Wednesday 16:40 - 18:30
ENG 102.N English II, GÜLÇİN COŞGUN Wednesday 16:40 - 18:30
Friday 14:40 - 16:30
ENG 102.O English II, PETEK ŞİRİN Monday 16:40 - 18:30
Wednesday 16:40 - 18:30
ENG 102.P English II, PETEK ŞİRİN Wednesday 12:40 - 14:30
Monday 08:40 - 10:30
HIST 201.A Principles of Ataturk and History of the Turkish Republic I, BAŞAK AKGÜL KOVANKAYA Friday 14:40 - 16:30
HIST 201.B Principles of Ataturk and History of the Turkish Republic I, ÖZKAN AKPINAR Monday 16:40 - 18:30
HIST 201.C Principles of Ataturk and History of the Turkish Republic I, ÖZKAN AKPINAR Tuesday 16:40 - 18:30
HIST 201.D Principles of Ataturk and History of the Turkish Republic I, ÖZLEM DİLBER Thursday 16:40 - 18:30
HIST 201.E Principles of Ataturk and History of the Turkish Republic I, ÖZKAN AKPINAR Tuesday 14:40 - 16:30
HIST 201.F Principles of Ataturk and History of the Turkish Republic I, BAŞAK AKGÜL KOVANKAYA Wednesday 14:40 - 16:30
HIST 201.G Principles of Ataturk and History of the Turkish Republic I, BAŞAK AKGÜL KOVANKAYA Friday 16:40 - 18:30
HIST 201.H Principles of Ataturk and History of the Turkish Republic I, ALPKAN BİRELMA Friday 14:40 - 16:30
HIST 201.I Principles of Ataturk and History of the Turkish Republic I, BAŞAK AKGÜL KOVANKAYA Wednesday 16:40 - 18:30
HIST 201.J Principles of Ataturk and History of the Turkish Republic I, ÖZKAN AKPINAR Monday 14:40 - 16:30
HIST 201.K Principles of Ataturk and History of the Turkish Republic I, ÖZLEM DİLBER Friday 10:40 - 12:30
HIST 201.L Principles of Ataturk and History of the Turkish Republic I, ALPKAN BİRELMA Friday 10:40 - 12:30
HIST 202.A Principles of Ataturk and History of the Turkish Republic II, ALİ SİPAHİ Tuesday 16:40 - 18:30
HIST 202.B Principles of Ataturk and History of the Turkish Republic II, ALİ SİPAHİ Thursday 16:40 - 18:30
HIST 202.C Principles of Ataturk and History of the Turkish Republic II, ALPKAN BİRELMA Wednesday 16:40 - 18:30
HIST 202.D Principles of Ataturk and History of the Turkish Republic II, ÖZLEM DİLBER Friday 16:40 - 18:30
HIST 202.E Principles of Ataturk and History of the Turkish Republic II, ÖZLEM DİLBER Friday 14:40 - 16:30
HIST 202.F Principles of Ataturk and History of the Turkish Republic II, FAİK GÜR Monday 16:40 - 18:30
HMAN 131.A Tourism Sociology, EBRU TEKİN BİLBİL Monday 13:40 - 16:30
HMAN 132.A Rooms Division Management and Technologies, HANIM KADER ŞANLIÖZ ÖZGEN Tuesday 11:40 - 15:30
HMAN 204.A Hotel Management, MEHMET TEOMAN ALEMDAR Monday 08:40 - 11:30
HMAN 232.A Fundamentals of Information Systems and Hospitality Technologies, MELİKE KARAMAN Thursday 10:40 - 14:30
HMAN 331.A Digital Marketing and New Media Management for Hospitality, AYDIN BEYHAN Monday 13:40 - 16:30
HMAN 332.A Sustainable Development for Hotels, ÖZGÜR ÖLÇE Thursday 11:40 - 14:30
HMAN 333.A Managing Revenue and Online Distribution Channels in Hotels, HANIM KADER ŞANLIÖZ ÖZGEN Monday 08:40 - 12:30
HMAN 336.A History of Art, ŞEBNEM DÖNBEKCİ Friday 14:40 - 17:30
HMAN 404.A Management Applications in Hotels, MEHMET TEOMAN ALEMDAR Monday 13:40 - 16:30
HMAN 431.A Entrepreneurship and Innovation in Hotel Industry, HANIM KADER ŞANLIÖZ ÖZGEN Wednesday 12:40 - 15:30
HMAN 435.A Hospitality Seminars, TEKİN ERTAN Thursday 14:40 - 16:30
PSY 100.A General Psychology, DUYGU KARATAŞ Thursday 16:40 - 19:30
SAS 101.A Hospitality Industry, AYDIN BEYHAN Monday 10:40 - 13:30
SAS 102.A Financial Accounting for Hospitality, NİDA TÜREGÜN Friday 17:40 - 18:30
Thursday 11:40 - 14:30
SAS 103.A Business Mathematics, UĞUR DOĞAN Thursday 10:40 - 12:30
SAS 201.A Service Marketing, AYDIN BEYHAN Wednesday 15:40 - 18:30
SAS 202.A Managerial Accounting and Finance for Hospitality, NİDA TÜREGÜN Wednesday 14:40 - 15:30
Tuesday 11:40 - 14:30
SAS 203.A Food and Beverage Management and Services, SİNEM KARAPINAR Thursday 10:40 - 14:30
Monday 13:40 - 15:30
SAS 203.C Food and Beverage Management and Services, SİNEM KARAPINAR Wednesday 10:40 - 14:30
Monday 13:40 - 15:30
SAS 205.A Applied Economics, ÖZCAN CEYLAN Friday 14:40 - 17:30
SAS 301.A Planning and Control for Food and Beverage Operations, DEFNE ERTAN TÜYSÜZOĞLU Tuesday 09:40 - 11:30
Wednesday 17:40 - 18:30
SAS 302.A Legal Aspects of Lodging Operations, IŞIL BAYTOK Friday 08:40 - 11:30
SAS 303.A Managing Global Hospitality Workforce, AYŞIN PAŞAMEHMETOĞLU Friday 14:40 - 17:30
SAS 402.A Industrial Project , ANTHONY BETTS Tuesday 10:40 - 13:30
SAS 402.B Industrial Project , ANTHONY BETTS Thursday 09:40 - 12:30
TLL 101.A Turkish Language and Literature I, EGEM ATİK Thursday 08:40 - 10:30
TLL 101.AA Turkish Language and Literature I, SENEM TİMUROĞLU BOZKURT Friday 16:40 - 18:30
TLL 101.AB Turkish Language and Literature I, FATMA DAMAK Wednesday 12:40 - 14:30
TLL 101.AC Turkish Language and Literature I, ALİ SERDAR Thursday 16:40 - 18:30
TLL 101.AD Turkish Language and Literature I, ÇİMEN GÜNAY ERKOL Monday 16:40 - 18:30
TLL 101.AE Turkish Language and Literature I, FATMA DAMAK Thursday 10:40 - 12:30
TLL 101.B Turkish Language and Literature I, ŞİMA BEGÜM İMŞİR Tuesday 08:40 - 10:30
TLL 101.C Turkish Language and Literature I, EGEM ATİK Wednesday 14:40 - 16:30
TLL 101.D Turkish Language and Literature I, GÜNEŞ SEZEN Wednesday 16:40 - 18:30
TLL 101.E Turkish Language and Literature I, FATMA DAMAK Thursday 08:40 - 10:30
TLL 101.F Turkish Language and Literature I, FATMA DAMAK Tuesday 08:40 - 10:30
TLL 101.G Turkish Language and Literature I, FATMA DAMAK Wednesday 14:40 - 16:30
TLL 101.H Turkish Language and Literature I, FATMA DAMAK Wednesday 16:40 - 18:30
TLL 101.I Turkish Language and Literature I, EZGİ HAMZAÇEBİ Monday 13:40 - 15:30
TLL 101.J Turkish Language and Literature I, EZGİ HAMZAÇEBİ Tuesday 08:40 - 10:30
TLL 101.K Turkish Language and Literature I, ŞİMA BEGÜM İMŞİR Wednesday 16:40 - 18:30
TLL 101.L Turkish Language and Literature I, EZGİ HAMZAÇEBİ Monday 16:40 - 18:30
TLL 101.M Turkish Language and Literature I, İBRAHİM ÖZTÜRK Thursday 13:40 - 15:30
TLL 101.N Turkish Language and Literature I, İBRAHİM ÖZTÜRK Tuesday 15:40 - 17:30
TLL 101.O Turkish Language and Literature I, İBRAHİM ÖZTÜRK Tuesday 12:40 - 14:30
TLL 101.P Turkish Language and Literature I, İBRAHİM ÖZTÜRK Thursday 16:40 - 18:30
TLL 101.Q Turkish Language and Literature I, GÜNEŞ SEZEN Thursday 13:40 - 15:30
TLL 101.R Turkish Language and Literature I, GÜNEŞ SEZEN Tuesday 15:40 - 17:30
TLL 101.S Turkish Language and Literature I, GÜNEŞ SEZEN Tuesday 12:40 - 14:30
TLL 101.T Turkish Language and Literature I, GÜNEŞ SEZEN Thursday 16:40 - 18:30
TLL 101.U Turkish Language and Literature I, ŞİMA BEGÜM İMŞİR Thursday 13:40 - 15:30
TLL 101.V Turkish Language and Literature I, ŞİMA BEGÜM İMŞİR Tuesday 15:40 - 17:30
TLL 101.W Turkish Language and Literature I, EZGİ HAMZAÇEBİ Tuesday 12:40 - 14:30
TLL 101.Y Turkish Language and Literature I, SENEM TİMUROĞLU BOZKURT Wednesday 14:40 - 16:30
TLL 101.Z Turkish Language and Literature I, ÇİMEN GÜNAY ERKOL Wednesday 16:40 - 18:30
TLL 102.A Turkish Language and Literature II, EGEM ATİK Friday 14:40 - 16:30
TLL 102.B Turkish Language and Literature II, EGEM ATİK Thursday 10:40 - 12:30
TLL 102.C Turkish Language and Literature II, ALİ SERDAR Monday 10:40 - 12:30
TLL 102.E Turkish Language and Literature II, EZGİ HAMZAÇEBİ Friday 16:40 - 18:30
TLL 102.F Turkish Language and Literature II, EZGİ HAMZAÇEBİ Friday 14:40 - 16:30
TLL 102.I Turkish Language and Literature II, GÜNEŞ SEZEN Monday 16:40 - 18:30
TLL 102.J Turkish Language and Literature II, GÜNEŞ SEZEN Wednesday 12:40 - 14:30
TLL 102.K Turkish Language and Literature II, İBRAHİM ÖZTÜRK Wednesday 12:40 - 14:30
TLL 102.L Turkish Language and Literature II, İBRAHİM ÖZTÜRK Wednesday 16:40 - 18:30
TLL 102.M Turkish Language and Literature II, SENEM TİMUROĞLU BOZKURT Wednesday 12:40 - 14:30
TLL 102.N Turkish Language and Literature II, SENEM TİMUROĞLU BOZKURT Thursday 13:40 - 15:30
TLL 102.O Turkish Language and Literature II, ALİ SERDAR Monday 16:40 - 18:30
TLL 102.P Turkish Language and Literature II, ALİ SERDAR Friday 16:40 - 18:30
BSHMAN Internship
SAS 400.A Advanced Internship , HANIM KADER ŞANLIÖZ ÖZGEN
BSHMAN Elective Courses - II. Foreign Language
CHN 101.A Chinese I, LALE GÜNER Tuesday 14:40 - 16:30
Thursday 12:40 - 14:30
CHN 102.A Chinese II, LALE GÜNER Wednesday 16:40 - 18:30
Friday 15:40 - 17:30
CHN 201.A Chinese III, LALE GÜNER Tuesday 11:40 - 13:30
Thursday 08:40 - 10:30
CHN 202.A Chinese IV, LALE GÜNER Wednesday 14:40 - 16:30
Friday 18:40 - 20:30
GER 101.A German I, TİJEN BAYAR KULİĞ Friday 09:40 - 11:30
Tuesday 08:40 - 10:30
GER 101.B German I, NURAN UYSAL DUMAN Monday 15:40 - 17:30
Friday 15:40 - 17:30
GER 101.C German I, HANDA YILDIZ Wednesday 16:40 - 18:30
Friday 16:40 - 18:30
GER 101.D German I, HANDA YILDIZ Tuesday 16:40 - 18:30
Friday 14:40 - 16:30
GER 101.E German I, HANDA YILDIZ Tuesday 14:40 - 16:30
Thursday 12:40 - 14:30
GER 101.F German I, NURAN UYSAL DUMAN Monday 13:40 - 15:30
Wednesday 15:40 - 17:30
GER 101.G German I, HANDA YILDIZ Tuesday 18:40 - 20:30
Friday 18:40 - 20:30
GER 102.A German II, NURAN UYSAL DUMAN Wednesday 12:40 - 14:30
Friday 10:40 - 12:30
GER 102.B German II, TİJEN BAYAR KULİĞ Thursday 14:40 - 16:30
Tuesday 13:40 - 15:30
GER 102.C German II, HANDA YILDIZ Thursday 14:40 - 16:30
Tuesday 10:40 - 12:30
GER 201.A German III, TİJEN BAYAR KULİĞ Monday 16:40 - 18:30
Thursday 16:40 - 18:30
GER 201.B German III, NURAN UYSAL DUMAN Monday 10:40 - 12:30
Thursday 10:40 - 12:30
GER 202.B German IV, TİJEN BAYAR KULİĞ Monday 12:40 - 14:30
Thursday 11:40 - 13:30
RUS 101.A Russian I, OLGA MİRELİ Tuesday 14:40 - 16:30
Thursday 12:40 - 14:30
RUS 102.A Russian II, OLGA MİRELİ Wednesday 16:40 - 18:30
Friday 15:40 - 17:30
RUS 201.A Russian III, OLGA MİRELİ Tuesday 11:40 - 13:30
Thursday 08:40 - 10:30
RUS 202.A Russian IV, OLGA MİRELİ Friday 10:40 - 12:30
Tuesday 09:40 - 11:30
SPA 101.A Spanish I, ERVIN DALETH OSTOS SANTOS Friday 09:40 - 11:30
Tuesday 08:40 - 10:30
SPA 101.B Spanish I, JOSE RAMON CRUZ ESCUDERO Monday 15:40 - 17:30
Friday 15:40 - 17:30
SPA 101.C Spanish I, MELTEM MICHELE MARTINEZ VELASCO Wednesday 16:40 - 18:30
Friday 16:40 - 18:30
SPA 101.D Spanish I, MELTEM MICHELE MARTINEZ VELASCO Tuesday 16:40 - 18:30
Friday 14:40 - 16:30
SPA 101.E Spanish I, JOSE RAMON CRUZ ESCUDERO Thursday 13:40 - 15:30
Monday 13:40 - 15:30
SPA 101.F Spanish I, JOSE RAMON CRUZ ESCUDERO Monday 10:40 - 12:30
Thursday 10:40 - 12:30
SPA 101.G Spanish I, ERVIN DALETH OSTOS SANTOS Monday 18:40 - 20:30
Thursday 18:40 - 20:30
SPA 102.A Spanish II, JOSE RAMON CRUZ ESCUDERO Wednesday 12:40 - 14:30
Friday 10:40 - 12:30
SPA 102.B Spanish II, ERVIN DALETH OSTOS SANTOS Thursday 14:40 - 16:30
Tuesday 13:40 - 15:30
SPA 102.C Spanish II, MELTEM MICHELE MARTINEZ VELASCO Thursday 14:40 - 16:30
Tuesday 10:40 - 12:30
SPA 201.A Spanish III, ERVIN DALETH OSTOS SANTOS Thursday 16:40 - 18:30
Monday 16:40 - 18:30
SPA 201.C Spanish III, MELTEM MICHELE MARTINEZ VELASCO Tuesday 12:40 - 14:30
Thursday 10:40 - 12:30
SPA 202.B Spanish IV, ERVIN DALETH OSTOS SANTOS Monday 12:40 - 14:30
Thursday 11:40 - 13:30
BSHMAN Restricted Elective Courses
SAS 351.A Finance, ÖZCAN CEYLAN Friday 11:40 - 12:30
Thursday 08:40 - 11:30
BSHMAN Elective Courses - Hotel Management
HMAN 304.A Catering and MICE, SİNEM KARAPINAR Wednesday 14:40 - 17:30
HMAN 456.A EU Regulations and Turkish Tourism, EBRU TEKİN BİLBİL Monday 10:40 - 13:30
HMAN 458.A Case Studies in Tourism Industry, SELİM GEÇİT Tuesday 13:40 - 16:30
HMAN 461.A Organizational Behavior in Hotels, AYŞIN PAŞAMEHMETOĞLU Friday 08:40 - 11:30
HMAN 462.A Integrated Marketing Communication and Public Relations in Hospitality, YEŞİM DOĞUKAN Wednesday 09:40 - 12:30
SAS 453.A Music, ECE GÖKSU ÇANKAYA Tuesday 08:40 - 11:30
BSHMAN Free Elective Courses
ACCT 301.A Managerial Accounting, TURGAY SAKİN Thursday 08:40 - 11:30
ACCT 301.B Managerial Accounting, TURGAY SAKİN Thursday 13:40 - 16:30
ACCT 412.A Independent Auditing , TOLGA SİRKECİOĞLU Thursday 11:40 - 14:30
ARB 101.A Arabic I, SALMA JEHAD AWAD ALAMASSI Tuesday 15:40 - 17:30
Thursday 14:40 - 16:30
ARB 102.A Arabic II, SALMA JEHAD AWAD ALAMASSI Thursday 11:40 - 13:30
Tuesday 10:40 - 12:30
ARB 201.A Arabic III, SALMA JEHAD AWAD ALAMASSI Monday 08:40 - 10:30
Friday 08:40 - 10:30
ART 101.A Painting I, MARTIN HARRISON Tuesday 15:40 - 18:30
ART 101.B Painting I, MARTIN HARRISON Thursday 15:40 - 18:30
ART 101.C Painting I, MARTIN HARRISON Friday 15:40 - 18:30
ART 102.A Painting II, MARTIN HARRISON Friday 08:40 - 11:30
ART 301.A An Introduction to New Media Art, EDA SÜTUNÇ Tuesday 15:40 - 18:30
CE 302.A Soil Mechanics, MUSTAFA ATİLLA ANSAL Monday 12:40 - 14:30
Tuesday 10:40 - 12:30
CE 307.A Steel Structures, GÜLAY ALTAY Monday 14:40 - 16:30
Tuesday 14:40 - 16:30
CE 310.A Transportation Engineering, BEKİR OĞUZ BARTIN Wednesday 09:40 - 12:30
CE 395.A Climate Resilient Cities (Certificate Elective), YİĞİT CAN ALTAN Monday 09:40 - 12:30
CE 420.A Geotechnical Earthquake Engineering, MUSTAFA ATİLLA ANSAL Thursday 13:40 - 16:30
CE 424.A Geotechnical Structures, SAFİYE FEYZA ÇİNİCİOĞLU Monday 12:40 - 15:30
CE 427.A Earthquake-Resistant Design of Structures, AHMET YİĞİT ÖZÇELİK Friday 09:40 - 12:30
CE 461.A Risk Management in Construction Projects, SENEM SEYİS KAZAZOĞLU Friday 14:40 - 17:30
CHN 101.A Chinese I, LALE GÜNER Tuesday 14:40 - 16:30
Thursday 12:40 - 14:30
CHN 102.A Chinese II, LALE GÜNER Wednesday 16:40 - 18:30
Friday 15:40 - 17:30
CHN 201.A Chinese III, LALE GÜNER Thursday 08:40 - 10:30
Tuesday 11:40 - 13:30
CHN 202.A Chinese IV, LALE GÜNER Wednesday 14:40 - 16:30
Friday 18:40 - 20:30
COD 101.A Introduction to Communication Design, SİMGE ORHUN Wednesday 09:40 - 12:30
COD 303.A Creativity and Innovation, BURHANETTİN AYKUT ARIKAN Friday 08:40 - 11:30
COD 312.A Icon Design, CAN BORA SEZER Monday 13:40 - 16:30
COD 316.A Narrative Structures, METİN ÇAVUŞ Thursday 13:40 - 16:30
COD 319.A Spatial Communication, SİMGE ORHUN Thursday 13:40 - 16:30
COD 323.A Essentials of Noise Pattern, SALİH ALP TUĞAN Tuesday 13:40 - 16:30
COD 403.A Interactive Marketing, SİNAN GÜNAL Friday 14:40 - 17:30
CS 100.A Introduction to Programming, YAŞAR SAFKAN Monday 08:40 - 10:30
Tuesday 08:40 - 10:30
CS 103.A Computer Programming for Engineers, ÖZLEM SALEHİ KÖKEN Tuesday 14:40 - 16:30
Monday 08:40 - 10:30
CS 103.B Computer Programming for Engineers, ÖZLEM SALEHİ KÖKEN Tuesday 12:40 - 14:30
Monday 10:40 - 12:30
CS 103.C Computer Programming for Engineers, OLCAY TANER YILDIZ Tuesday 14:40 - 16:30
Monday 08:40 - 10:30
CS 418.A Networked Entertainment, ALİ CENGİZ BEĞEN Thursday 12:40 - 15:30
CS 434.A Sofware Design Patterns, EMRE KAPLAN Friday 14:40 - 17:30
CS 442.A Network Security, HÜSEYİN ULUSOY Wednesday 13:40 - 16:30
CS 449.A Introduction to Natural Language Processing, OLCAY TANER YILDIZ Tuesday 09:40 - 12:30
CS 452.A Data Science with Python, REYHAN AYDOĞAN Wednesday 09:40 - 12:30
ECON 101.A Microeconomics, BAŞAK ALTAN ÖZENER Thursday 13:40 - 16:30
ECON 101.B Microeconomics, BAŞAK ALTAN ÖZENER Tuesday 10:40 - 13:30
ECON 101.C Microeconomics, GÖNÜL ŞENGÜL Thursday 13:40 - 16:30
ECON 101.D Microeconomics, GÖNÜL ŞENGÜL Tuesday 10:40 - 13:30
ECON 201.A Advanced Microeconomics, ÖZGÜN EKİCİ Tuesday 09:40 - 12:30
ECON 202.A Advanced Macroeconomics, SATI MEHMET ÖZSOY Monday 15:40 - 18:30
Tuesday 12:40 - 13:30
ECON 204.A Game Theory, BEGÜM GÜNEY Wednesday 08:40 - 11:30
ECON 301.A Econometrics I, SUPHİ ŞEN Thursday 12:40 - 15:30
ECON 402.A Turkish Economy, ÜMİT ÖZLALE Monday 14:40 - 17:30
EE 202.A Circuit Analysis, MEHMET PARLAK Monday 08:40 - 11:30
EE 393.A Phyton for Engineers, ORHAN GÖKÇÖL Monday 08:40 - 10:30
EE 474.A Optimization for Engineers, GÖKTÜRK POYRAZOĞLU Wednesday 09:40 - 12:30
EE 483.A Microwave Engineering, AHMED HALİD AKGİRAY Thursday 11:40 - 14:30
ENG 303.A Technical Communication, ALI NEZAMI Thursday 14:40 - 17:30
ENG 303.B Technical Communication, GITI AMININAJAFI Monday 15:40 - 18:30
ENG 303.C Technical Communication, ALI NEZAMI Friday 14:40 - 17:30
ENG 303.D Technical Communication, ALI NEZAMI Tuesday 10:40 - 13:30
ENG 303.E Technical Communication, GITI AMININAJAFI Thursday 14:40 - 17:30
ENG 303.F Technical Communication, SERKAN ARAS Wednesday 08:40 - 11:30
ENG 303.G Technical Communication, GITI AMININAJAFI Friday 14:40 - 17:30
ENG 303.H Technical Communication, GITI AMININAJAFI Thursday 10:40 - 13:30
ENG 303.I Technical Communication, ELİF KANDEMİR Monday 15:40 - 18:30
ENG 303.J Technical Communication, ELİF KANDEMİR Wednesday 08:40 - 11:30
ENG 303.K Technical Communication, ELİF KANDEMİR Tuesday 10:40 - 13:30
ENG 303.L Technical Communication, HAMDUNE NERGİZ ENMUTLU Thursday 10:40 - 13:30
ENTR 301.A Entrepreneurship, NESİM AVİĞDOR Tuesday 09:40 - 12:30
ENTR 407.A Contemporary Management in Family Businesses , SEVGİ PEREK Tuesday 10:40 - 13:30
FIN 202.A Finance, CANSU İSKENDEROĞLU ŞAHİN Tuesday 08:40 - 11:30
FIN 202.B Finance, CANSU İSKENDEROĞLU ŞAHİN Monday 12:40 - 15:30
FIN 404.A Fixed Income Securities, EMRAH AHİ Wednesday 11:40 - 14:30
FIN 416.A Strategic Management in Financial Institutions, ÜMİT YILMAZ Monday 08:40 - 11:30
FRE 101.A French I, EUGENE GIOVANELLI Monday 15:40 - 17:30
Thursday 15:40 - 17:30
FRE 101.B French I, SALMA JEHAD AWAD ALAMASSI Monday 10:40 - 12:30
Friday 10:40 - 12:30
FRE 102.A French II, EUGENE GIOVANELLI Friday 15:40 - 17:30
Tuesday 13:40 - 15:30
FRE 201.A French III, EUGENE GIOVANELLI Thursday 10:40 - 12:30
Monday 10:40 - 12:30
FRE 202.A French IV, EUGENE GIOVANELLI Tuesday 10:40 - 12:30
Friday 10:40 - 12:30
GARM 122.A Fundamentals of Gastronomy, ÖZGE SAMANCI Monday 11:40 - 14:30
GARM 362.A Food Events and Communication, GÜZİN YALIN Thursday 11:40 - 14:30
GARM 481.A Food Culture in Films, CANDAN TÜRKKAN Wednesday 08:40 - 11:30
GER 101.A German I, TİJEN BAYAR KULİĞ Friday 09:40 - 11:30
Tuesday 08:40 - 10:30
GER 101.B German I, NURAN UYSAL DUMAN Monday 15:40 - 17:30
Friday 15:40 - 17:30
GER 101.C German I, HANDA YILDIZ Wednesday 16:40 - 18:30
Friday 16:40 - 18:30
GER 101.D German I, HANDA YILDIZ Tuesday 16:40 - 18:30
Friday 14:40 - 16:30
GER 101.E German I, HANDA YILDIZ Tuesday 14:40 - 16:30
Thursday 12:40 - 14:30
GER 101.F German I, NURAN UYSAL DUMAN Monday 13:40 - 15:30
Wednesday 15:40 - 17:30
GER 101.G German I, HANDA YILDIZ Tuesday 18:40 - 20:30
Friday 18:40 - 20:30
GER 102.A German II, NURAN UYSAL DUMAN Wednesday 12:40 - 14:30
Friday 10:40 - 12:30
GER 102.B German II, TİJEN BAYAR KULİĞ Thursday 14:40 - 16:30
Tuesday 13:40 - 15:30
GER 102.C German II, HANDA YILDIZ Thursday 14:40 - 16:30
Tuesday 10:40 - 12:30
GER 201.A German III, TİJEN BAYAR KULİĞ Monday 16:40 - 18:30
Thursday 16:40 - 18:30
GER 201.B German III, NURAN UYSAL DUMAN Monday 10:40 - 12:30
Thursday 10:40 - 12:30
GER 202.B German IV, TİJEN BAYAR KULİĞ Thursday 11:40 - 13:30
Monday 12:40 - 14:30
HIST 103.A History of Civilization I, FERAY COŞKUN Tuesday 10:40 - 13:30
HIST 104.A History of Civilization II, MERİH EROL Thursday 10:40 - 13:30
HIST 104.B History of Civilization II, FERAY COŞKUN Wednesday 14:40 - 17:30
HIST 104.C History of Civilization II, OYA İKLİL SELÇUK Thursday 10:40 - 13:30
HIST 104.D History of Civilization II, OYA İKLİL SELÇUK Wednesday 14:40 - 17:30
HIST 303.A Principles of Ataturk and History of the Turkish Republic I (for Foreigners), MERİH EROL Wednesday 18:40 - 20:30
HMAN 304.A Catering and MICE, SİNEM KARAPINAR Wednesday 14:40 - 17:30
HMAN 456.A EU Regulations and Turkish Tourism, EBRU TEKİN BİLBİL Monday 10:40 - 13:30
HMAN 458.A Case Studies in Tourism Industry, SELİM GEÇİT Tuesday 13:40 - 16:30
HMAN 461.A Organizational Behavior in Hotels, AYŞIN PAŞAMEHMETOĞLU Friday 08:40 - 11:30
HMAN 462.A Integrated Marketing Communication and Public Relations in Hospitality, YEŞİM DOĞUKAN Wednesday 09:40 - 12:30
HUM 304.A Culture Through Film, SUSAN BETH ROTTMANN Friday 14:40 - 18:30
HUM 319.A Philosophy Goes to the Movies: An Introduction to Philosophy, SİBEL OKTAR THOMAS Thursday 08:40 - 11:30
HUM 353.A Literature and Modernism, ÇİMEN GÜNAY ERKOL Friday 08:40 - 11:30
IBUS 101.A Intercultural Communication Workshop I, ERDOĞAN EMRE KESKİN Tuesday 09:40 - 12:30
IE 246.A Programming for Operations Research, ÖMER ERHUN KUNDAKCIOĞLU Tuesday 15:40 - 18:30
IE 246.B Programming for Operations Research, ÖMER ERHUN KUNDAKCIOĞLU Monday 15:40 - 18:30
IE 357.A Energy Insights, EMRAH ÖZSAVAŞCI Friday 14:40 - 17:30
IE 360.A Business Analysis , AHMET SALT TARIMCI Wednesday 15:40 - 18:30
IE 389.A Productivity Measurement and Management, YASEMİN CLAİRE ERENSAL Wednesday 09:40 - 12:30
IE 395.A Agile Management (Certificate Elective), ELİF ÖZDEMİR ÜNLÜÇERÇİ Friday 08:40 - 11:30
IE 396.A Agile Software and Product Development, ERKAN SARIKAYA Thursday 17:40 - 20:30
IE 396.B Agile Software and Product Development, ERKAN SARIKAYA Tuesday 17:40 - 20:30
IE 420.A Change Management in Organizations, ÖZLEM ARISOY AZİM Wednesday 16:40 - 19:30
IR 101.A Introduction to Political Science, DENİZ SERT Monday 09:40 - 12:30
IR 203.A Introduction to Comparative Politics, ERZEN ÖNCEL YÜKLEYEN Wednesday 09:40 - 12:30
IR 205.A Introduction to International Relations, EVREN BALTA PAKER Wednesday 12:40 - 15:30
IR 301.A Diplomatic History, KONSTANTINOS TRAVLOS Monday 15:40 - 18:30
IR 314.A International Migration, DENİZ SERT Tuesday 15:40 - 18:30
IR 319.A Middle East Politics, TÜLAY DENİZ ERKMEN Thursday 15:40 - 18:30
IR 323.A Russian Politics, EVREN BALTA PAKER Tuesday 12:40 - 15:30
IR 328.A Authoritarian Regimes, TÜLAY DENİZ ERKMEN Wednesday 11:40 - 14:30
IR 334.A Political Economy of European Integration, EBRU ERTUGAL ÖZVEREN Thursday 08:40 - 11:30
IR 401.A International Political Economy, EBRU ERTUGAL ÖZVEREN Wednesday 15:40 - 18:30
IR 411.A Politics of Human Rights, CHRISTINA VELENTZA Wednesday 08:40 - 11:30
IR 415.A Comparative Political Leadership, ERZEN ÖNCEL YÜKLEYEN Tuesday 08:40 - 11:30
IR 417.A Cities and War, SAMARJIT GHOSH Tuesday 15:40 - 18:30
ITA 101.A Italian I, ARCO JANNUZZİ Monday 15:40 - 17:30
Thursday 15:40 - 17:30
ITA 101.B Italian I, ARCO JANNUZZİ Tuesday 10:40 - 12:30
Friday 10:40 - 12:30
ITA 101.C Italian I, ARCO JANNUZZİ Monday 18:40 - 20:30
Wednesday 18:40 - 20:30
ITA 102.A Italian II, ARCO JANNUZZİ Friday 15:40 - 17:30
Tuesday 13:40 - 15:30
ITA 201.A Italian III, ARCO JANNUZZİ Monday 10:40 - 12:30
Thursday 10:40 - 12:30
LAW 134.A Legal Philosophy, KURTUL GÜLENÇ Monday 11:40 - 13:30
LAW 202.A New Media and Law, TUĞRUL ÖZKARACALAR Tuesday 14:40 - 16:30
LAW 228.A Comparative Legal Systems, MUSTAFA YİĞİT ÖRNEK Wednesday 08:40 - 10:30
LAW 241.A Islamic Law and the Modern World, JOCELYNE ALAYAN Thursday 08:40 - 10:30
LAW 242.A Introduction to English Law, IŞIL ÖKTEN Thursday 13:40 - 15:30
LAW 243.A Administrative Law Practices, ÖZGE DİDEM BOULANGER Thursday 10:40 - 12:30
LAW 301.A Environmental Law, TUĞRUL ÖZKARACALAR Tuesday 12:40 - 14:30
LAW 304.A International Transport Law, AYÇA UÇAR Wednesday 14:40 - 16:30
LAW 343.A Introduction to American Law, MUSTAFA YİĞİT ÖRNEK Wednesday 10:40 - 12:30
LAW 447.A International Trade Law, AYÇA UÇAR Friday 10:40 - 12:30
MATH 103.A Calculus for Engineering I, NACİ SALDI Wednesday 14:40 - 16:30
Monday 10:40 - 12:30
MATH 103.B Calculus for Engineering I, NACİ SALDI Monday 14:40 - 16:30
Wednesday 10:40 - 12:30
MATH 103.C Calculus for Engineering I, BERKAY ANAHTARCI Wednesday 14:40 - 16:30
Monday 10:40 - 12:30
MATH 103.D Calculus for Engineering I, BERKAY ANAHTARCI Monday 14:40 - 16:30
Wednesday 10:40 - 12:30
MATH 104.A Calculus for Engineering II, HANDAN BORLUK Monday 14:40 - 16:30
Wednesday 10:40 - 12:30
MATH 104.B Calculus for Engineering II, HANDAN BORLUK Wednesday 14:40 - 16:30
Monday 10:40 - 12:30
MATH 112.A Discrete Mathematics, MEHMET ÖZ Tuesday 08:40 - 10:30
Friday 08:40 - 10:30
MATH 112.B Discrete Mathematics, MEHMET ÖZ Monday 12:40 - 14:30
Tuesday 14:40 - 16:30
MATH 113.D Mathematics for Engineering, BERKAY ANAHTARCI Monday 14:40 - 16:30
Wednesday 10:40 - 12:30
MATH 403.A Numerical Linear Algebra, CAN DEHA KARIKSIZ Tuesday 09:40 - 12:30
ME 413.A Robotics I, REGAİP BARKAN UĞURLU Tuesday 14:40 - 16:30
Wednesday 13:40 - 15:30
ME 419.A Computational Methods For Engineers, ALTUĞ MELİK BAŞOL Tuesday 10:40 - 12:30
Wednesday 08:40 - 10:30
ME 423.A Thermodynamics II, MEHMET ARIK Thursday 08:40 - 10:30
Friday 08:40 - 09:30
ME 428.A Materials Characterization with X-ray Diffraction, HANDE ÖZTÜRK Monday 08:40 - 11:30
MGMT 302.A International Business, ALI ALIPOUR Monday 09:40 - 12:30
MGMT 302.B International Business, ALI ALIPOUR Thursday 08:40 - 11:30
MGMT 311.A Project Management, EYLEM KOCA Wednesday 08:40 - 11:30
MGMT 317.A Business Ethics, SİBEL OKTAR THOMAS Wednesday 15:40 - 18:30
MKTG 201.A Marketing, ZEYNEP MİNA SERAJ AKŞİT Thursday 08:40 - 11:30
MKTG 201.B Marketing, ZEYNEP MİNA SERAJ AKŞİT Tuesday 09:40 - 12:30
MKTG 201.C Marketing, BİGE SAATÇİOĞLU Thursday 08:40 - 11:30
MKTG 201.D Marketing, VOLKAN YENİARAS Wednesday 09:40 - 12:30
MKTG 313.A Marketing Strategy, PEREN ÖZTURAN ŞABAHAT Friday 09:40 - 12:30
MKTG 315.A International Marketing, XIAOHAN WEN Wednesday 08:40 - 11:30
MKTG 415.A Consumer Behavior, BİGE SAATÇİOĞLU Tuesday 08:40 - 11:30
MUSIC 101.A Appreciation of Music, ECE GÖKSU ÇANKAYA Tuesday 13:40 - 16:30
OPER 202.A Operations Management, BAHRİYE CESARET Friday 20:40 - 21:30
Monday 12:40 - 15:30
OPER 202.B Operations Management, BAHRİYE CESARET Friday 20:40 - 21:30
Thursday 08:40 - 11:30
PE 107.A Chess, ERSİN BAYSAN Thursday 16:40 - 18:30
PE 107.B Chess, ERSİN BAYSAN Thursday 18:40 - 20:30
PE 107.C Chess, ERSİN BAYSAN Friday 16:40 - 18:30
PE 107.D Chess, ERSİN BAYSAN Friday 18:40 - 20:30
PE 117.A Yoga, ÜLKÜ GÜRSOY Tuesday 17:40 - 19:30
PE 119.A Basic Fitness Education, TUĞÇE KAYĞUSUZ Tuesday 08:40 - 10:30
PE 119.B Basic Fitness Education, TUĞÇE KAYĞUSUZ Tuesday 10:40 - 12:30
PE 119.C Basic Fitness Education, SELÇUK OKSAL ÖZDÖL Thursday 08:40 - 10:30
PE 119.D Basic Fitness Education, SELÇUK OKSAL ÖZDÖL Thursday 10:40 - 12:30
PE 119.E Basic Fitness Education, SEÇKİN ALAY Friday 08:40 - 10:30
PE 119.F Basic Fitness Education, SEÇKİN ALAY Friday 10:40 - 12:30
PE 119.G Basic Fitness Education, DOĞUCAN BİLGETÜRK Friday 16:40 - 18:30
PE 119.H Basic Fitness Education, DOĞUCAN BİLGETÜRK Friday 18:40 - 20:30
PE 120.A Bridge, SÜLEYMAN KOLATA Tuesday 16:40 - 18:30
PE 120.B Bridge, SÜLEYMAN KOLATA Tuesday 18:40 - 20:30
PE 120.C Bridge, SÜLEYMAN KOLATA Friday 16:40 - 18:30
PE 120.D Bridge, SÜLEYMAN KOLATA Friday 18:40 - 20:30
PHYS 101.A Physics I, BORA IŞILDAK Tuesday 10:40 - 12:30
Thursday 10:40 - 12:30
PHYS 101.B Physics I, KORAY DÜZTAŞ Wednesday 10:40 - 12:30
Friday 10:40 - 12:30
PHYS 101.C Physics I, BORA IŞILDAK Wednesday 14:40 - 16:30
Friday 14:40 - 16:30
PHYS 111.C Physics I, BORA IŞILDAK Wednesday 14:40 - 16:30
Friday 14:40 - 16:30
PSY 327.A Natural and Artifical Intelligence, HAKAN KARŞILAR Thursday 14:40 - 17:30
PSY 417.A Self and Identity, GÖKÇE TARCAN KUMKALE Monday 08:40 - 11:30
PSY 427.A Gender, Leadership, and Diversity at Work, HAYRİYE CANAN SÜMER Wednesday 13:40 - 16:30
RUS 101.A Russian I, OLGA MİRELİ Tuesday 14:40 - 16:30
Thursday 12:40 - 14:30
RUS 102.A Russian II, OLGA MİRELİ Wednesday 16:40 - 18:30
Friday 15:40 - 17:30
RUS 201.A Russian III, OLGA MİRELİ Tuesday 11:40 - 13:30
Thursday 08:40 - 10:30
RUS 202.A Russian IV, OLGA MİRELİ Friday 10:40 - 12:30
Tuesday 09:40 - 11:30
SAS 351.A Finance, ÖZCAN CEYLAN Thursday 08:40 - 11:30
Friday 11:40 - 12:30
SAS 453.A Music, ECE GÖKSU ÇANKAYA Tuesday 08:40 - 11:30
SEC 201.A Introduction to Sectors, DUDU YEŞİM İNCE Monday 19:40 - 20:30
SEC 202.A Skills Management, EBRU KILIÇ BEBEK Monday 18:40 - 19:30
SEC 210.A Data Science for Everyone, PELİN ATAHAN DEMİRCİLER Friday 09:40 - 12:30
SEC 250.A Learning To Learn, EBRU KILIÇ BEBEK Thursday 15:40 - 18:30
SEC 250.B Learning To Learn, EBRU KILIÇ BEBEK Friday 14:40 - 17:30
SEC 301.A Sectoral Solutions: Global Expertise, NESİM AVİĞDOR Wednesday 11:40 - 13:30
SEC 301.B Sectoral Solutions: Global Expertise, NESİM AVİĞDOR Thursday 11:40 - 13:30
SEC 402.A Business Integration, EMRE KARALİ Wednesday 08:40 - 11:30
SPA 101.A Spanish I, ERVIN DALETH OSTOS SANTOS Friday 09:40 - 11:30
Tuesday 08:40 - 10:30
SPA 101.B Spanish I, JOSE RAMON CRUZ ESCUDERO Monday 15:40 - 17:30
Friday 15:40 - 17:30
SPA 101.C Spanish I, MELTEM MICHELE MARTINEZ VELASCO Wednesday 16:40 - 18:30
Friday 16:40 - 18:30
SPA 101.D Spanish I, MELTEM MICHELE MARTINEZ VELASCO Tuesday 16:40 - 18:30
Friday 14:40 - 16:30
SPA 101.E Spanish I, JOSE RAMON CRUZ ESCUDERO Monday 13:40 - 15:30
Thursday 13:40 - 15:30
SPA 101.F Spanish I, JOSE RAMON CRUZ ESCUDERO Monday 10:40 - 12:30
Thursday 10:40 - 12:30
SPA 101.G Spanish I, ERVIN DALETH OSTOS SANTOS Monday 18:40 - 20:30
Thursday 18:40 - 20:30
SPA 102.A Spanish II, JOSE RAMON CRUZ ESCUDERO Wednesday 12:40 - 14:30
Friday 10:40 - 12:30
SPA 102.B Spanish II, ERVIN DALETH OSTOS SANTOS Thursday 14:40 - 16:30
Tuesday 13:40 - 15:30
SPA 102.C Spanish II, MELTEM MICHELE MARTINEZ VELASCO Thursday 14:40 - 16:30
Tuesday 10:40 - 12:30
SPA 201.A Spanish III, ERVIN DALETH OSTOS SANTOS Monday 16:40 - 18:30
Thursday 16:40 - 18:30
SPA 201.C Spanish III, MELTEM MICHELE MARTINEZ VELASCO Tuesday 12:40 - 14:30
Thursday 10:40 - 12:30
SPA 202.B Spanish IV, ERVIN DALETH OSTOS SANTOS Monday 12:40 - 14:30
Thursday 11:40 - 13:30
TURK 101.A Turkish for Foreigners I, ASLI BEKTAŞ Friday 17:40 - 20:30
TURK 101.B Turkish for Foreigners I, ASLI BEKTAŞ Thursday 17:40 - 20:30
TURK 101.C Turkish for Foreigners I, ASLI BEKTAŞ Monday 17:40 - 20:30
TURK 101.D Turkish for Foreigners I, ASLI BEKTAŞ Friday 14:40 - 17:30
TURK 102.A Turkish for Foreigners II, ASLI BEKTAŞ Wednesday 17:40 - 20:30