Özyeğin University, Çekmeköy Campus Nişantepe District, Orman Street, 34794 Çekmeköy - İSTANBUL

Phone : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

E-mail: info@ozyegin.edu.tr

E. Göktekin
Dinçerler

E. Göktekin
Dinçerler

Instructor

Biography

İş hayatına McKinsey & Company ile Houston-Teksas ofisinde başlayan Göktekin, yaklaşık on yıl süren yönetim danışmanlığı kariyerini McKinsey İstanbul ofisinde yönetici ortak olarak tamamlamıştır.  


2004 yılının başında Avea'ya (Aycell-Aria) satış, pazarlama ve müşteri hizmetlerinden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak katılan Göktekin, yaklaşık üç yıl süren bu profesyonel yöneticilik döneminde, şirketin Avea’ya dönüşmesi ve ciro ve karlılıkta büyüyerek pazardaki rekabetçi yerini alması sürecini yönetmiştir.

2006 yılında katıldığı Turkven'de Direktör olarak görev yapmakta olan Göktekin portföy şirketlerinin yönetim kurullarında yer almaktadır. Ayrıca TOBB Girişim Sermayesi Sektör Meclisi başkanı ve TOBB Genç Girişimciler Kurulu başkan yardımcısı olan Göktekin, sektörle ve girişimcilikle ilgili çalışmalarda da aktif yer almaktadır. Bilkent Üniversitesi elektrik ve elektronik mühendisliği mezunu olan Göktekin, eğitimini Stanford Üniversitesi elektronik mühendisliği yüksek lisans derecesi ve Teksas Üniversitesi - Austin işletme yüksek lisans derecesi alarak tamamlamıştır.