Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Ahmet
Erelçin

Ahmet
Erelçin

Öğretim Görevlisi

Biyografi

1961, Bandırma. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Dr. Erelçin, London School of Economics’te yüksek lisans, Lehigh University’de ise doktora yaptı.

Türkiye Sermaye Piyasalarında 28 yıllık iş deneyimi bulunan Dr. Erelçin bankacılığa İktisat Bankası’nda başladı. Sonrasında Garanti, Interbank ve Finansbank’ın Hazine, Fon Yönetimi ve Menkul Kıymetler birimlerinde görev aldı. 1997’de Demir Yatırım’ın Genel Müdürlüğü’ne atanan Erelçin, 2000’de HSBC Yatırım Genel Müdürü olduktan sonra, HSBC Türkiye İcra Kurulu’nda Yatırım ve Portföy Yönetim şirketlerinden sorumlu üye olarak yer aldı. 2008’de HSBC Principal Investments masasını kuran Dr. Erelçin, Türk şirketlerine HSBC’nin özkaynaklarını kullanarak sermaye yatırımları yaptı. Bu dönemde portföy şirketleri olan Havaş ve TGS’nın Yönetim Kurullarında HSBC’yi temsil etti.

Aktif bankacılık hayatını noktaladıktan sonra Koç ve Özyeğin Üniversite’lerinin yüksek lisans programlarında Finans dersleri vermeye başlayan Dr. Erelçin, aynı zamanda Darüşşafaka Cemiyeti ve Anadolu Hayat Emeklilik’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.