Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

İdari Yönetim

İdari Yönetim

Genel Sekreter

Dr. Ali Galip AYVAT
Dr. Ali Galip AYVAT
Genel Sekreter

Dr. Ayvat, TED Ankara Koleji’ne devam etmiş ve ardından ABD’de North Penn Lisesi'nden mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından Türkiye'ye dönüp Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği eğitimi almış, üniversite hayatı boyunca birçok sosyal sorumluluk projesinde yer almıştır. Daha sonra, Koç Üniversitesi'nden tam burs kazanmış ve MBA eğitimini İstanbul'da tamamlamıştır. Akademik yolculuğu sırasında bir dönemini Leipzig'deki HHL Business School'da geçirmiştir.

MBA derecesini aldıktan sonra, L’Oréal'de ürün yöneticisi olarak çalışmıştır. Daha sonra tekstil ve moda sektöründe faaliyet gösteren SÖKTAŞ’ın uluslararası pazarlama departmanında çeşitli pozisyonlarda görev yapmıştır. Bu rol kendisine, farklı ülkeleri sık sık ziyaret etme ve farklı kültürleri daha iyi tanıma fırsatı sunmuştur. Bu deneyim süresince, şirket bursiyeri olarak Sabancı Üniversitesi'nin Turquality Yönetici Geliştirme Programı’nı bitirmiştir.

Gelen bir davet üzerine Plato Eğitim Grubu'nda çalışmaya başlamış ve İstanbul Topkapı Üniversitesi’ne dönüşecek olan Plato Meslek Yüksekokulu’nun kurulmasında ve yönetiminde önemli roller üstlenmiştir. Dr. Ayvat, 2012 yılında Yaşar Üniversitesi'ne katılmış ve çeşitli idari merkezlerin yönetimini üstlenerek Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Ayrıca, yönetim, girişimcilik ve pazarlama dersleri vermektedir. Doktorasını Yaşar Üniversitesi’nde alan Ayvat, aynı zamanda sertifikalı bir Proje Yönetim Profesyoneli’dir (PMP). 1 Ağustos 2023 itibariyle Özyeğin Üniversitesi Genel Sekreteri olarak göreve başlamıştır.

Direktörler

Uğur Ünsal Yavuz
Uğur Ünsal YAVUZ
Bilgi Teknolojileri Direktörü

Ünsal Yavuz, lisans derecesini 1993 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Elektrik Mühendisliği bölümünden almıştır. 1994-1995 yılları arasında PDK Pres Döküm Kromaj Sanayi ve Tic. A.Ş.’de MRP Sistem yazılımcısı olarak görev aldı. 1995-1997 yılları arasında EMC TEMBOR Boru San.Tic.A.Ş.’de MRP Sistem ve Endüstriyel Otomasyon cihazları yazılım yöneticiliği görevlerini yürüttü. 1997-1999 yılları arasında Boykar Makine Savunma Yan San. Tic. A.Ş.’de İş süreçlerinin iyileştirilmesi ve yeniden yapılandırılması konularında görev aldı. 1999-2005 yılları arasında Sabancı Üniversitesi Bilgi Teknolojisi Birimi’nde Akademik/İdari yazılım geliştirme uzmanı, 2005-2016 yılları arasında ise Yazılım Geliştirme Yöneticisi olarak çalışmıştır. Mart 2016 tarihi itibariyle Ünsal Yavuz, Özyeğin Üniversitesi Bilgi Teknolojileri Direktörü olarak çalışmaktadır.

Müge Belbes
Müge BELBES
İnsan Kaynakları Direktörü

Müge Belbes lisans derecesini 1998 yılında Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden aldı. 1996 yılında Commercial Union Hayat Sigorta’da İnsan Kaynakları Uzmanı olarak göreve başladı. Daha sonra Aviva Hayat ve Emeklilik adını alan şirkette İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak çalıştı. Ak Emeklilik ile birleşerek AvivaSA Emeklilik ve Hayat adını alan şirkette 2007-2008 yılları arasında Eğitim, Gelişim ve İşe Alım’dan sorumlu Birim Yöneticisi olarak görev yaptı. İnsan Kaynaklarında ana uzmanlık alanları ücret yönetimi, performans değerlendirme, kariyer ve yetenek yönetimi, seçme ve yerleştirme süreçleridir. Seçme ve yerleştirme süreçlerinde Değerlendirme ve Gelişim Merkezi uygulamalarında yer almıştır. Bazı sayısal ve sözel yetenek testleri ve mesleki kişilik envanterlerinin test verme ve yorumlama yetkilerine sahip olup seçme ve yerleştirme süreçlerinde aktif olarak kullanmıştır. Performans Yönetimi, Seçme ve Yeleştirme, Mülakat Teknikleri alanlarında eğitim vermiştir. Temmuz 2008’den bu yana Özyeğin Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Koordinatörü olarak çalışmaktadır.

Özlem EFE
Özlem EFE
Kütüphane Direktörü

Lisans derecesini 1994 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü’nden aldı. Bursa’da yerel bir gazetede Arşiv Sorumlusu olarak mesleğe başlayan Efe, 1996-1997 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Kütüphanesi’nde Kataloglama Kütüphanecisi olarak görev yaptı. 1997 - 2005 yılları arasında Koç Üniversitesi’nde Kataloglama, Satın Alma ve Arşiv Kütüphanecisi olarak çeşitli görevlerde bulundu. 2006 yılında İstanbul Araştırmaları Enstitüsü Kütüphanesi’nin kuruluş çalışmalarında Ekip Koordinatörü olarak görev aldı. 2008 yılı itibariyle Özyeğin Üniversitesi'ne katılan Efe, 2012 yılında Bilgi Erişim Hizmetleri Ekip Yöneticisi unvanını aldı. 2017-2019 yılları arası Kütüphane Müdürü olarak görev yaptıktan sonra 2019 Haziran itibari ile Kütüphane Direktör Vekili olarak görevini sürdürmektedir. 2016 yılından beri ANKOS bünyesinde veri tabanı sorumlusu olarak görev almaktadır. Uzmanlık alanları kataloglama ve sınıflama, sağlama ve bütçe yönetimidir. Eylül 2019’da Kütüphane Direktörü olarak atanmıştır.

Oğuz Ergin
Oğuz ERGİN
Mali İşler Direktörü

1998 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Oğuz Ergin, 2000 yılında Digiturk’te Finans bölümünde çalışmaya başladı. Digiturk’te Finans bölümü içinde çeşitli pozisyonlarda çalıştı, yurtiçi ve yurtdışında faaliyet gösteren ana ortak ve bağlı iştiraklerinin bütçeleme ve raporlama sorumluluğunu üstlendi. En son 2011-2019 yılları arasında Bütçeleme, Finansal Raporlama ve Yatırımcı İlişkileri Kıdemli Müdürü olarak görev yaptı. Mali İşler bünyesinde ana uzmanlık alanları bütçeleme, finansal raporlama, konsolidasyon, finansal modelleme, finansal analiz, yatırımcı ilişkileri ve halka arz süreçleridir. Ağustos 2019 itibarıyla Mali İşler Direktör Yardımcısı olarak Özyeğin Üniversitesi’ndeki görevine başladı. Kasım 2020 itibarıyla da Mali İşler Direktörü olarak atanmıştır.

Cemalettin Gürel
Cemalettin GÜREL
Operasyon Direktörü

İstanbul Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olan Cemalettin Gürel, 1984 yılında İTÜ’de Maden Mühendisliği lisans eğitimini, 1987 yılında İstanbul Üniversitesi’nde MBA programını tamamladı. 1988-1998 yılları arasında Profilo Holding’de Satınalma Müdürü olarak, 1998-2003 yılları arasında Kıran Holding’de Satınalma ve İdari İşler Müdürü olarak ve 2003-2014 yılları arasında Finansbank ve Fiba Holding’de Satınalma ve İdari İşler Müdürü olarak görev aldı. Ocak 2015 tarihinden itibaren Operasyon Direktörü olarak Özyeğin Üniversitesi’nde çalışmaya başladı.

Dr. Şerife Arslan
Dr. Şerife ARSLAN
Öğrenci Gelişimi ve Deneyimi Bölümü Direktörü

Dr. Arslan, 1985’de Biyoteknoloji alanında yüksek lisans ve 2013’de Pedagoji alanında doktora derecelerini Sofya St. Kliment Ohridski Üniversitesi’nden almıştır. 1998'de Marmara Üniversitesi ile Maine Üniversitesi, ABD'nin ortaklaşa yürüttüğü Çağdaş Yönetim Teknikleri İhtisas Programını bitirmiştir. Adapazarı ENKA Okulları’nın kuruluşunda Eğitim Koordinatörlüğü, İzmir Çakabey Okulları Genel Müdürlüğü, Kültür 2000 Lisesi’nin kuruluşunda Okul Müdürlüğü yapmıştır. Türk eğitim sisteminde ilk kez uygulanan Eğitim Bilimleri Enstitüsü’ne bağlı K-12 Laboratuvar Okulları'nın kuruluş ve 5 yıllık pilot uygulama sürecinde görev almıştır. İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Erzurum Eğitim Bilimleri Enstitüsü Genel Müdür Yardımcısı ve Özel Bilkent Erzurum Laboratuvar Lisesi Genel Müdür Vekili görevlerinde bulunmuştur. Bu görevi sırasında Cambridge Üniversitesi Uluslararası Genel Ortaöğrenim Sertifika Programı (IGCSE) ile Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (IBDP) nin yönetici sertifikalarına sahip olarak başarılı akreditasyon süreçleri geçirmiştir. Harvard Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinden 2011 yılında yönetici sertifika programına kabul almış ve başarı ile tamamlamıştır. Bulgaristan ve Türkiye’de; Öğretim Görevliliği, Biyoloji Müfettişliği ve Eğitim Yönetiminde Üst Düzey Yönetim görevleri yapmıştır. İz Çocuk Gelişim Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri AŞ’nin Kurucu Temsilcisi olarak AÇEV İz Çocuk Gelişim Merkezinde 2013-2018 yılları arasında görev yapmıştır. Kasım 2018 tarihinde Özyeğin Üniversitesi’nde Danışman olarak başladığı görevine, Eylül 2021 itibariyle Öğrenci Gelişimi ve Deneyimi Bölümü Direktörü olarak devam etmektedir.

İpek İldiz
İpek ILDIZ
Öğrenci Hizmetleri Direktörü

İpek Ildız, 2010 yılında ODTÜ ve SUNY Binghamton üniversitelerinin Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler çift diploma programından mezun oldu. Nisan – Eylül 2010 tarihleri arasında Türkiye İş Bankası iştiraki İşNet A.Ş.’de Satış Pazarlama bölümünde Satış Yöneticisi olarak çalıştı. Ekim 2010 itibariyle Özyeğin Üniversitesi Öğrenci Hizmetleri Direktörlüğü’nde Lisansüstü Program Uzmanı olarak göreve başladı. Ocak 2013 – Nisan 2019 tarihleri arasında görevine Öğrenci Hizmetleri-Süreç ve İş Geliştirme biriminde devam etti. Mayıs 2019 itibariyle Öğrenci Hizmetleri Direktör Vekili olarak görevine başladı.

Yeşim Tuba Başaran
Yeşim Tuba BAŞARAN
Planlama ve Analiz Ofisi Direktörü

Yeşim Tuba Başaran lisans derecesini 1996 yılında ODTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünden aldı. Çalışma yaşamına DOMINET’te önce Yazılım Uzmanı, ardından Proje Yöneticisi olarak çalıştığı İstanbul Havayolları Otomasyonu Projesi ile başladı. 2001 - 2004 yılları arasında Primeart’ta MRP sistemleri üzerine çalıştıktan sonra Çukurova Holding Medya Grubu’nda (TURKMEDYA) Veritabanı Yöneticisi olarak çalışmaya başladı. TURKMEDYA’da 2007 yılından itibaren Yazılım Yetkilisi sorumluluğunu üstlendi. 2008 - 2018 yılları arasında PMP sertifikası bulunmaktadır. Mayıs 2009’da Özyeğin Üniversitesi’nde Yazılım Müdürü olarak başladığı görevine, Şubat 2020 itibariyle Planlama ve Analiz Ofisi Direktörü olarak devam etmektedir.

J. Melda Alpaydın
J. Melda ALPAYDIN
Sektörel Eğitim ve Profesyonel Gelişim Direktörü

J. Melda Alpaydın Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden 1993 yılında mezun oldu. Yapı ve Kredi Bankası Management Trainee deneyiminin ardından Koç Üniversitesi MBA programını 1996 yılında tamamladı. Koç Holding’de Stratejik Planlama, Yeni İş Geliştirme ve Koç Bilgi Grubu Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı. 2004 yılından itibaren Turkcell’de Pazarlama, Uluslararası Genişleme, Yatırımcı İlişkileri ve İş Geliştirme yöneticiliğinin ardından Strateji fonksiyonunda İştirak Yönetimi ve İş Geliştirme Direktörü olarak Turkcell’in yurtiçi ve yurtdışında faaliyet gösteren grup şirketlerinin sorumluluğunu üstlendi. Yurtdışı yeni yatırım projeleri, şirket birleşme ve devralma süreçleri, halka arz, dijital dönüşüm, çevik takım yönetimi konularında çok sayıda uluslararası proje yönetti. Özyeğin Üniversitesi’nde Sektörel Eğitim ve Profesyonel Gelişim Direktörü olarak 2019 Eylül ayında göreve başladı.

Yasemin Kilit
Yasemin Kilit AKLAR
Sürdürülebilirlik Platformu İdari Direktörü

1988’de Eskişehir Anadolu Lisesinden, 1992’de Marmara İngilizce Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. ODTÜ’de İktisat masteri yaparken YÖK yüksek lisans ve doktora bursu ile London School of Economics’e gitti. 2004-2009 yılları arasında Kocaeli Üniversitesinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde ‘Siyaset,’ ‘Türk Dış Politikası’ gibi dersler verirken Erasmus Kurum Koordinatörü, Uluslararası İlişkiler AB ofisi Direktörü ve Bologna Eşgüdüm Komisyonu üyesi olarak da görev yaptı. 2009-2011 yılları arasında Maltepe Üniversitesi’nde öğretim görevlisi ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü olarak çalıştı. 2011-2014 yılları arasında İstanbul Şehir Üniversitesi’nin Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü olarak görev aldı. Eylül 2014’de Özyeğin Üniversitesi’ne Akreditasyon ve Kalite Güvencesi Koordinatörü olarak katıldı. Eylül 2021’de Sürdürülebilirlik Platformu İdari Direktörü olarak atanmıştır.

Koordinatörler

Ebru Ocak Armağan
Ebru Ocak ARMAĞAN
Birleşik Değerlendirme ve Raporlama Koordinatörü

Lisans derecesini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tarih Bölümü’nden 2004 yılında, yüksek lisans derecesini İstanbul Üniversitesi’nden 2006 yılında eğitim alanında almıştır. 2016-2018 yılları arasında İşletme Yönetimi alanında doktora çalışmalarını yürütmüştür. Çalışma hayatına 2006 yılında Sabancı Üniversitesi’nde başlayan Ebru Ocak Armağan, 2007-2021 yılları arasında aynı üniversitede araştırma yönetimi alanında kurumsal karar alma süreçlerini destekleyecek ve geliştirecek çeşitli pozisyonlarda çalışmıştır. 2015 yılında Sabancı Üniversitesi Araştırma Süreci Planlama ve Politika Geliştirme Ofisi’ni kurmuş ve Eylül 2021’e kadar ilgili ofisin kurucu yöneticisi olarak görev yapmıştır. Uzmanlık alanları, araştırmanın stratejik düzeyde planlanması ve politika geliştirme, araştırmanın kurumsallaşması, araştırma performansı izleme ve değerlendirme, üniversite sıralama sistemleri, akademik performans değerlendirme sistemi tasarımı ve kurulumu üzerinedir. Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) değerlendirme ve akreditasyon çalışmalarında 2016 yılından itibaren kurumsal değerlendirici olarak görev alan Ebru Ocak Armağan, Teknoloji Transfer Ofisi kuruluş süreci ve üniversite sıralama sistemleri ile ilgili çok sayıda kurumsal projede proje yöneticisi olarak yer almıştır. Ekim 2021’den itibaren Özyeğin Üniversitesi’nde Birleşik Değerlendirme ve Raporlama Koordinatörü olarak görev yapmaktadır.

Hikmet Taşdemir
Hikmet TAŞDEMİR
Güvenli Yaşam ve Çevre Koordinatörü

Hikmet Taşdemir, Lisans derecesini Şubat-1995’ te İstanbul Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden almıştır. 2013 yılında Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. A Sınıfı Çalışma Bakanlığı İş Güvenliği sertifikalı olup okulun resmi İş Güvenliği Profesyonelidir. Int’l NEBOSH sertifikasına sahiptir. Culligan Int’l da, 1996-2001 yılları arasında, Türkiye, Türkmenistan ve Rusya da bilinen şehir ve kurumlarda proses suyu, içme suyu ve deniz suyu arıtma tesisleri yapmıştır. 2001-2011 yılları arasında inşaat sektöründe sektörde bilinen Türk ve Yabancı ortaklı firmalarında (BEJV, IC İçtaş vb.) Kurumsal veya Proje HSEQ Koordinatörü olarak yurtiçi ve yurt dışı görev yapmış, Kazakistan, Ukrayna, Irak, Libya, Romanya ve Umman’ da ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 gereklerine göre US Army Corporation, Chevron Texaco, Philip Morris, Lukoil, İlgili ülke bakanlıklarının ve köklü kuruluşlarının işveren olduğu büyük şantiyeler kurmuş, takip ve denetimlerini gerçekleştirmiştir. 2008-2009 yıllarında Antalya Havalimanı inşaatı görevi esnasında eş zamanlı olarak Fraport-IC Havalimanı Operatörünün HSE Müdürlüğünü de yapmıştır. 2011 yılından bu yana Özyeğin Üniversitesi’nde Güvenli Yaşam ve Çevre Departmanı’nın kurulmasını sağlamış, Güvenlik ve Sağlık hizmetlerinin de dahil olduğu şekilde departmanın koordinatörlüğünü yürütmektedir. Güvenli Yaşam ve Çevre (ISO 14001 ve OHSAS 18001) Yönetim sistemlerinin tüm gereklerinin Üniversite’ de yerine getirilip BSI (British Standard Institute) tarafından belgelenmesine öncülük etmiş ve halen devam eden standart yükümlülüklerinin takibi ve rehberliğine devam etmektedir. Kampüsteki USGBC tarafından Gold Sertifikayla ödüllendirilen binaların inşaat aşamasında LEED süreçlerini yönetmiştir.

Nuray Özsoy
Nuray ÖZSOY
YÖK İlişkileri Koordinatörü

İstanbul’da doğan ve Kandilli Kız Lisesinden sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni bitiren Nuray Özışık halen Özyeğin Üniversitesi Kamu Hukuku Yüksek Lisans Programı'na devam etmektedir.

1985 yılında Boğaziçi Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı'nda başladığı görevini, üniversitenin çeşitli birimlerinde yöneticilikler yaparak 2009 yılında Boğaziçi Üniversitesi Genel Sekreteri olarak tamamladı. 2009 yılında YÖK İlişkileri Koordinatörü ve Rektör Danışmanı olarak Özyeğin Üniversitesi'nde çalışmaya başladı.