Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Ödeme Yöntemleri ve İade Koşulları

Ödeme Yöntemleri ve İade Koşulları

PEŞİN ÖDEME

TL ile Peşin Ödeme Seçenekleri

TL veya ABD doları ile belirlenen ücretlerin TL ile ödemelerinde geçerlidir.

Banka veya Kredi Kartı ile Peşin Ödeme

Ödeme; Herhangi bir banka kartı veya kredi kartı ile son ödeme tarihine kadar, öğrenci numarası ile Üniversitemiz web sitesi üzerinden Web Pos Sistemi aracılığıyla ödenir. Ödeme için tıklayınız.

Banka Şubesinden Peşin Ödeme

Ödeme yapacak kişi, son ödeme tarihine kadar, herhangi bir FİBABANKA şubesine giderek yetkili kişiye, Özyeğin Üniversitesi yurt ücreti ödemesi yapacağını, öğrenci numarası ile birlikte öğrencinin adını ve soyadını vererek bildirir. Banka sisteminde görüntülenecek tutar, banka yetkilisi tarafından tahsil edilir.

Fibabanka Internet Bankacılığı Üzerinden Peşin Ödeme

Fibabanka müşterileri, Fibabanka Internet Bankacılığı’ndan giriş yaparak, Ödemeler menüsünde yer alan  “Okul Ödemeleri” seçeneğinden, öğrenci numarasını girerek tüm borç bilgilerini görüntüleyebilir ve  hesabından peşin ödeme yapabilir, detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

ABD doları ile Peşin Ödeme Seçenekleri

ABD Doları bazında belirlenen ücretlerin ABD Doları ile ödemelerinde geçerlidir.  Bu ödeme yöntemi ile ödeme yapmak isteyen öğrencilerin Uluslararası Tanıtım Ofisi ile iletişime geçmesi gerekir.

Havele/ EFT ile Peşin Ödeme

Yurtiçinden yapılan peşin ödemeler, Üniversitenin ABD doları hesabına havale veya eft ile yapılabilir.

Yurtdışından yapılan peşin ödemeler, Üniversitenin ABD doları hesabına wire transfer yöntemiyle yapılabilir.

Taksitli Ödeme

Yurt ücretleri kredi kartı ile taksitli ödenebilir.  Taksitli ödeme, TL ile ödemelerde geçerlidir.  ABD doları ile ödemelerde taksitli ödeme seçeneği bulunmamaktadır.

Taksitli ödemelerde herhangi bir vade farkı uygulanmaz. Ödemeler, Üniversitenin anlaşmalı olduğu banka kartları ile Üniversitemiz web sitesi üzerinden Web Pos aracılığıyla ödenir. Ödeme için tıklayınız.

İade Koşulları

Yurt yönergesi gereğince; başvurular sonrası yurt odası tanımlanmış öğrencilerin 15 Eylül tarihine kadar odalarını iptal etmeleri durumunda, belirlenen yıllık yurt ücretinin %10'u kesilerek ödedikleri ücretin geri kalanı iade edilir. 15 Eylül ve sonrasında yapılacak oda iptallerinde, barınma hizmeti aldığı aylar ve içinde bulunulan ayın ücretinin tamamı ve kalan aylara ait barınma hizmeti ücretinin %30'u öğrenciden tahsil edilir.