Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Can Bora
Sezer

Can Bora
Sezer

Öğr. Gör.


Yüksek Lisans

İstanbul Teknik Üniversitesi (2005), University of Utrecht (2014)

Lisans

İstanbul Bilgi Üniversitesi, 2002Biyografi

C. Bora Sezer Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesinin İletişim Tasarımı departmanında öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Lisans derecesini 2002 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim fakültesi Görsel İletişim Tasarımı alanında, yüksek Lisans derecesini 2005 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Bilişim fakültesi Tasarımda Bilgi Teknolojileri alanında, İkinci yüksek lisans derecesinde 2014 yılında Hollanda Utrecht Güzel Sanatlar Akademisi, Tasarım fakültesi, Etkileşim ve Oyun tasarımı alanında almıştır. 2007 yılından itibaren Işık Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültelerinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak temel tasarım, hareketli tasarım ve etkileşimli tasarım konularında uygulamalı ve kuramsal dersler vermiştir.

Akademik çalışmalarının yanı sıra özel sektörde San Fransisko Silikon vadisi merkezli girişimci internet firması Grou.ps'te sanat yönetmenliği ve Ciner yayın Holding Habertürk haber kanalında görsel yönetmen ve ara yüz tasarımcısı olarak çalıştı. Ayrıca kendi serbest girişimi olan ve de İstanbul Beyoğlu bölgesindeki etkinlikleri yayınlayan Beyogluin.com internet sitesini kurduktan bir sene sonra sektördeki başka bir etkinlik duyurucusuna devretti. Serbest tasarımcı olarak çalıştığı dönemde tanınmış ajanslar vasıtası ile Coca-Cola, Converse, İş Bankası gibi marka ve kurumlar için hazırladığı çeşitli yaratıcı çalışmaları mevcuttur.

Öncelikli araştırma alanları, lokasyon tabanlı etkinlik keşfetme uygulamaları, farklı sosyal medya kaynaklarından toplanan etkinlik verilerini yorumlayarak işleyen etkileşim modellerinin geliştirilmesi, sinematik kurgu öğelerinin etkileşimli ortamlara aktarılması ve sürdürülebilir yaşam alanları için kullanıcı deneyimi senaryoları geliştirilmesidir. Son dönem ilgi alanları ise sanal gerçeklik, nesnelerin interneti, tasarım eğitiminde internet teknolojilerinin kullanımı konularını kapsamaktadır.

Hollanda vatandaşlığı bulunan Bora Sezer İnglizceyle beraber Hollandacayıda akıcı bir şekilde konuşmaktadır.