Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Bülent
Erkmen

Bülent
Erkmen

Dr. Öğretim Üyesi, Duvar Yapı Sistemlerinin Deprem Dayanımı


Doktora

University of Minnesota, İnşaat Mühendisliği, 2008

Yüksek Lisans

University of Minnesota, İnşaat Mühendisliği, 2004

Lisans

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği, 2001Araştırma Alanları

Duvar yapı sistemlerinin deprem dayanımı; kendinden yerleşen beton gibi yeni inşaat malzemelerinin test edilmesi ve mekaniği; öngerilmeli köprü kirişleri ve bunların öngerilme yükünde olan sünme ve büzülme kayıpları; büyük ölçekli laboratuvar testler


Biyografi

Dr. Bülent Erkmen lisans derecesini 2001 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, yüksek lisans ve doktora derecelerini 2004 ve 2008 yıllarında University of Minnesota İnşaat Mühendisliği bölümünden almıştır. Dr. Erkmen 2008 yılından beri Houston'da enerji sirketleri icin inşaat mühendisi danışmanı olarak çalışmaktadır.

Dr. Erkmen'nin uzmanlık alanları içerisinde prekast beton duvar yapı sistemlerinin deprem dayanımı; kendinden yerleşen beton gibi yeni inşaat malzemelerinin test edilmesi ve mekaniği; öngerilmeli köprü kirişleri ve bunların öngerilme yükünde olan sünme ve büzülme kayıpları; büyük ölçekli laboratuvar testleri; patlama yükleri altında yapıların davranışı; ve üçüncü nesil nükler reaktör binalarının sonlu eleman analizi vardır. Dr. Erkmen'nin araştırmaları prekast perde duvarların deprem davranışı, kendinden yerleşen beton, deprem yukleri altinda akiskan-yapi etkileşimi, ve yapısal sistemlerin patlama yükleri altındaki davranışlarına yoğunlaşmıştır.