Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Özge
YANIKOĞLU

Dr. Öğretim Üyesi,
Havacılık Yönetimi Bölüm Bşk.
Stratejik Yönetim, Örgütsel Davranış ve Havacılık Yönetimi 

Doktora

Yönetim & Organizasyon, Marmara Üniversitesi, 2019

Yüksek Lisans

Hava Taşımacılığı Yönetimi, Cranfield Üniversitesi, 2013 / Pazarlama, Bahçeşehir Üniversitesi, 2010

Lisans

İşletme, İstanbul Üniversitesi, 2007Araştırma Alanları

Stratejik Yönetim, Örgütsel Davranış ve Havacılık Yönetimi


Biyografi

Özge Peksatici Yanıkoğlu lisans derecesini 2007 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamladı. İlk Yüksek Lisans derecesini ise 2010 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’nde Pazarlama üzerine tamamladı. Türkiye’deki havayolu şirketlerinin rekabet stratejilerini ele alan tezini verdikten sonra, Onur Air bünyesinde “Management Trainee” (yetiştirilmek üzere yönetici adayı) olarak işe başladı. 2.5 sene boyunca yer işletme, operasyon, teknik ve ticari birimler olmak üzere şirketin farklı departmanlarında görevler aldı. Yanıkoğlu, bankacılık, dış ticaret ve havacılık alanlarındaki deneyimleriyle birlikte toplamda 5 seneden fazla sektör deneyimine sahip olmuştur. 

2013 yılında Cranfield University (İngiltere) Hava Taşımacılığı Yönetimi alanında ikinci yüksek lisansını ve 2019 yılında Marmara Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon alanında doktora derecesini aldı. 

Yanıkoğlu’nun araştırmaları yönetim, strateji, örgütsel davranış ve havayolu yönetimi üzerine yoğunlaşmıştır. Özge Yanıkoğlu, akademik kariyerine devam ederken, havacılık sektörünün içinde aktif görev almayı sürdürmek, böylece teori ile ve pratiği bir arada birleştirip Türk Sivil Havacılığı’nın gelişimine katkıda bulunmayı misyon edinmiştir.