Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Değişim Öğrencileri

Değişim Öğrencileri

Daha iyi bir soru: Neden olmasın? Yabancı bir ülkede dünyanın dört bir yanından dostlar edinerek ve ülkenin en ünlü yerlerini gezerek bir dönem ve hatta bir yıl geçirme fırsatını kim istemez ki? Yurtdışında okumak, çoğu zaman dünya görüşünüzü genişleten, başka bir kültürün derinliklerini ve dinamiklerini öğrenmenize, dil becerilerinizi ve liderlik yeteneklerinizi geliştirmenize yardımcı olan bir deneyim olarak tarif edilir; ama bir o kadar önemli bir diğer özelliği daha vardır: Eğlencelidir!

Akademik bakış açısından, yurtdışında okumak müfredat temelinizi farklılaştırmak için bir fırsattır; çeşitli kültürlerden gelen öğrencilerle birlikte çalışırken daha geniş bir akademisyen ağından da ders alma fırsatı bulursunuz. Yüksek lisans programları ve çokuluslu işverenler de başvurularda uluslararası deneyim arama eğilimindedir; çünkü uluslararası perspektif ve çok kültürlü bir kavrayış iş dünyasında hızla bir gereksinim haline gelmektedir.

Bu yüzden, öylece oturup kendinize "Neden yurtdışı?" diye sormaktansa, harekete geçin ve başvurunuzu bugün yapın! Bırakın dünya sizi değiştirsin.

Ayrıntılı bilgi için: