Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

HoT Club

HoT Club

Uluslararası Otelcilik ve Turizm Kulübü (ÖzÜ HoT Club)

ÖzÜ Otel Yöneticiliği Bölümü’nü benim için farklı kılan, eğitim yaşamı boyunca “sektörle iç içe” politikasını sürdürerek hazırlıktan bu yana yaz aylarında üniversitemizin bizlere sunmuş olduğu staj fırsatlarından yararlanmak, turizm sektöründe farklı kurumlarda deneyim yaşamış olmaktır. Bunlar, ÖzÜ’nün bize kazandırdığı en faydalı tecrübelerdendir.  Ayrıca sektörde de tanınmış ve deneyimli akademik kadromuz bizi buradan donanımlı bir şekilde mezun etmek için bütün birikimlerini bizlerle paylaşmaktan çekinmiyorlar. Kendileriyle her an iletişime geçebilme şansımız olduğu için sorularımıza cevap almakta zorlanmıyoruz. Bu da hem öğrencilik yaşamımıza, hem de profesyonel yaşama hazırlanma sürecimize destek oluyor.

Klübümüzün hedeflerini de üniversitemizin bize sağladığı bu ortamı bütünleyecek şekilde oluşturduk. Öğrencilerde çağdaş otelcilik ve turizm bilincini oluşturma vizyonuyla kurulan klübümüz, ülkemizdeki oteller, konaklama tesisleri ve turizm çeşitliliği ile ilgili araştırmalar yapmayı, Türkiye ve dünya turizmini yakından takip etmeyi hedeflemektedir.
ÖzÜ HoT Club’da yaklaşık dört yıldır yönetim kurulunda aktif görevde yer aldım ve bu yıl da başkan olma şansım oldu. Bunun ÖzÜ’de klüplerde aktif rol almanın ve etkinlikleri takip etmenin sağladığı birçok avantajla birlikte, derslerin yoğun temposundan biraz uzaklaşmak ve sosyalleşmek için güzel bir fırsat olduğunu düşünüyorum; farklı fikir paylaşımları, sorumluluk alabilme, liderlik edebilme ve farklı görüşlere ve fikirlere saygı gösterebilme yeteneğini kazanma bu avantajlardan sadece bazıları. Planlanan ve gerçekleştirilen bütün etkinliklerin bir takım çalışması ürünü olması nedeniyle, aslında ÖzÜ HoT Club, turizm sektörü için oldukça önemli bir olanak ve ÖzÜ’nün de bize vermek istediği temel bir yetkinlik olan takım oyuncusu olabilmek için kuşkusuz güzel ve etkili bir ortamdır. Bu etkinliklerde herkesin sorumluluk almasının ve ekip olarak iş bölümü ve iş birliği içerisinde çalışmasının, profesyonel yaşama hazırlık açısından çok faydalı olduğu kanaatindeyim.

ÖzÜ HoT Club olarak yaptığımız etkinliklerde çoğu zaman ulaşılması zor ve üst düzey kişilerle temasa geçip üniversitemize davet ettik ve onları ağırlama tecrübesi yaşadık. Bununla beraber, klüp üyelerimizle sektörün farklı işletmelerine geziler düzenleyerek, profesyonel yaşamı yakından izleme fırsatı yakaladık. Tüm bu etkinlikler A’dan Z’ye  klüp üyeleri tarafından etkili takım çalışması ve sorumluluk bilinci ile gerçekleştirilebildi. Böylece biz de profesyonel yaşam için gerekli niteliklerimizi fark etme, sınama ve geliştirme fırsatı bulduk. Bu deneyimlerimizi, tüm üniversite arkadaşlarımızla paylaşmak için, sosyal medyada aktardık. Böylece bizi takip eden öğrenci ve meslektaşlarımız yanında, gelecekteki çalışma arkadaşlarımız olan liseli öğrencilerin de bilgi alabileceği bir platform yaratmış olduk. 
Takım çalışmasının güzel örneklerini verdiğimiz ÖzÜ HoT Club, aramıza yeni katılan ve sektöre ilgi duyan arkadaşlarımızın katılımı ve katkıları ile güçlenerek, bizden sonraki meslektaşlarımıza en anlamlı mirasımız olarak aktarılacaktır.
Hepinizi klübümüze katılmaya davet ediyoruz.

Perihan DEMSOY
perihan.demsoy@ozu.edu.tr

 
ÖzÜ HoT Club Takımı 

Yönetim Kurulu 
Perihan Demsoy - Başkan
Oğuzcan Ünal- Mali İşler Sorumlusu
Adis Nurkoviç & Kadir Öztürk - Tanıtım ve Web Sorumlusu
Mine Taner - Etkinlik ve Organizasyon Sorumlusu
Shafa Mustafayeva - Alt Gruplar Sorumlusu
Denetleme Kurulu 
Kaan Van
Mustafa Can Özkaya 
Sümeyye Toptaş
Alt Gruplar
İstanbul gezileri alt grubu - Alara Polat, Gizem Öner, Şeyma Küçük, Tuğçe Kültürcü, Doğukan Doğan
İstanbul dışı geziler alt grubu - Çağan Dündar, Kaan Karakütük, Mehmet Yasin Kızık, Oğuz Aykut
Konferanslar ve konuşmacı konuklar alt grubu - Atakan Yıldırım, Dilara Büyükkürkçü, Roseanna Dohoda, Yiğit Kazaz

 
Bizi takip edin:
Facebook: https://www.facebook.com/OzUHoTClub?ref=hl    
Twitter:   https://twitter.com/ozuhotclub1   
 
Bize ulaşın:
clubs.tourism@ozu.edu.tr