Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Bora
Tokgöz

Öğretim Görevlisi, Banka Sigortacılığı ve Blok Zincir Teknolojileri


Yüksek Lisans

İşletme (İngilizce), Marmara Üniversitesi, 2019

Lisans

Endüstri Mühendisliği, Boğaziçi Üniversitesi, 2003Araştırma Alanları

Finans, banka sigortacılığı ve blok zincir teknolojileri


Biyografi

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü mezunudur. Yüksek lisansını İşletme alanında yapmıştır. 2003 yılında Netiket Bilişim'i kurmuştur. 2008 yılına kadar Pazarlama Müdürü olarak görev yaptığı şirkette Akbank, THY, Tofaş, Tedaş, Marsh ve McKinsey gibi pek çok firmayla bilişim projeleri yürütmüştür. Ayrıca, Türkiye'de halen 50 üniversite tarafından kullanılmakta olan Personel Yönetim yazılımının proje yöneticiliğini yapmıştır.

2009-2012 arasında Finansbank'ta Perakende Pazarlama'ya bağlı Sigorta Ürün ve Kampanya Yönetim birimi yöneticisi olarak çalışmıştır. Pazar ihtiyaçlarını belirleyerek müşterilere uygun ürünlerin geliştirilmesi, yenileme ve Internet şubeden satış projeleri, kampanya ve süreç yönetimi, IT ihtiyaçlarının tespiti ve projelendirilmesi konularında pazarlama odaklı çalışmalar yürütmüştür. Banka sigortacılığı üzerine personel prim sistemini geliştirmiş ve bu model, sektöre örnek oluşturmuştur. 2012-2016 arasında NN Hayat Emeklilik'te satış, kurumsal gelişim ve finans alanlarında çeşitli yöneticilik deneyimlerinden sonra Özyeğin Üniversitesi'nde görev almaya başlamıştır.

EGM tarafından verilen Bireysel Emeklilik Aracılığı, Segem tarafından verilen sigorta acenteleri teknik personel eğitmenliği, Prince2 proje yönetimi ve SPK ileri düzey lisans belgelerine sahiptir. Banka sigortacılığı ile ilgili 1000'den fazla banka çalışanına eğitimler vermiştir. Bora Tokgöz, Özyeğin Üniversitesi'nde Sayısal Finans, Mühendislik Ekonomisi, Finansta Blok Zincir Teknolojileri, Risk Yönetimi ve Karar Destek Sistemleri derslerini vermektedir.