Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Kenan
Bakkaloğlu

Kenan
Bakkaloğlu

Öğretim Görevlisi
Havacılık Planlama, Bakım ve Operasyon Yönetimi

Yüksek Lisans

İşletme, Portland State Üniversitesi, 1983

Lisans

Endüstri Mühendisliği, Boğaziçi Üniversitesi, 1977Araştırma Alanları

Havacılık Planlama, Bakım ve Operasyon Yönetimi


Biyografi

Bakkaloğlu, lisans derecesini 1977 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden aldı. Milli Güvenlik Konseyi Genel Sekreterliği’nde askerliğini tamamladıktan sonra, Portland State Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı’na başlayan Bakkaloğlu, 1983 yılında yüksek lisans derecesini almaya hak  kazandı.

Uzun yıllar Suudi Arabistan Havayolları’nda  hizmet veren  Bakaloğlu, buradaki kariyeri süresince farklı departmanlarda Satın Alma Uzmanı, Üretim Planlama Uzmanı, Yönetici, Eğitmen ve Baş Danışman gibi çeşitli görevlerde bulundu. 1998 yılında General Electrics’in Six Sigma eğitim projesine katılan Bakkaloğlu, havayolunda Teknik Hizmetlere ilişkin önemli bir programın hazırlanıp hayata geçirilmesinde kilit bir rol oynadı.

Bakkaloğlu 2005 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yaptı. Sakarya ve Okan Üniversitelerinde Süreç ve Kalite Yönetimi üzerine dersler veren Bakkaloğlu aynı zamanda tekstil, elektronik ve hizmet sektörlerindeki pek çok lider kuruluşta Six Sigma programlarının hayata geçirilmesini sağladı.