Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Luis
MARTIN-DOMİNGO

Luis
MARTIN-DOMİNGO

Dr. Öğretim Üyesi

Doktora

Hava Taşımacılığı ve Turizm, Universidad de las Palmas de Gran Canaria, 2016

Yüksek Lisans

Hava Taşımacılığı Yönetimi, Cranfield Üniversitesi, 1998

Lisans

Uçak Mühendiliği, Universidad Politecnica de Madrid, 1994Araştırma Alanları

Havacılık ve turizm yönetimi ve teknoloji kullanımının yolcu deneyimi üzerindeki etkileri


Biyografi

Luis Martín-Domingo, lisans derecesini 1994 yılında Universidad Politecnica de Madrid’te (İspanya) Uçak Mühendisliği alanında, yüksek lisansını 1998’de Cranfield Üniversitesi’nde (İngiltere) Hava Taşımacılığı Yönetimi alanında, doktorasını ise 2016 yılında Las Palmas de Gran Canaria Üniversitesi’nde Hava Taşımacılığı ve Turizm alanında tamamladı.

 Martín-Domingo, Avrupa ve Çin’deki havayollarının ve havaalanlarının pazarlama ve dağıtımı üzerine 10 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Özyeğin Üniversitesi’ne katılmadan önce, Pekin’de (Çin) Eseune İşletme Okulu’nda ders veren Martín-Domingo, halen Toulouse, Fransa’da bulunan Paul Sabatier Üniversitesi’nde ziyaretçi öğretim görevlisidir.

 Özyeğin Üniversitesi’nde verdiği Hava Taşımacılığı derslerinin yanı sıra Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nin uluslararası ilişkilerini koordine etmekte ve Fakülte Erasmus Koordinatörü görevini yürütmektedir. Havacılık ve turizm yönetimi üzerine çalışmalarına devam eden Martin-Domingo, teknoloji kullanımının yolcu deneyimi üzerindeki etkisini araştırmaktadır.

 Martín-Domingo, iş dünyası ve akademik dünya arasında yenilikçi bağlar kurmayı kendine misyon edinmiştir.