Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Mehmet
ERTÜRK

Öğretim Görevlisi
Risk Yönetimi, Stratejik Yönetim, Yönetim Bilişim Sistemleri

Doktora

Eskişehir Teknik Üniversitesi, Havacılık Yönetimi (Devam)

Yüksek Lisans

Anadolu Üniversitesi, Sivil Havacılık Yönetimi Anabilim Dalı, 2019

Lisans

Anadolu Üniversitesi, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, 2013Araştırma Alanları

Risk Yönetimi, Stratejik Yönetim, Yönetim Bilişim Sistemleri


Biyografi

Mehmet Ertürk, lisans eğitimini 2013 yılında Anadolu Üniversitesi, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümünde tamamlamış ve lisans eğitimiyle birlikte İngilizce İşletme bölümünden yandal sertifikası almıştır. Yüksek lisansını ise 2019 yılında Anadolu Üniversitesi, Sivil Havacılık Yönetimi Anabilim dalında tamamlamıştır. Şu anda ise Eskişehir Teknik Üniversitesi, Havacılık Yönetimi bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir.

Lisans eğitimi sırasında Sky Havayolları, Çelebi Yer Hizmetleri ve Türk Hava Yolları Çek Cumhuriyeti ofisinde staj yapmış ve öğrenci değişim programıyla Pardubice Üniversitesi'nde bir dönem eğitim görmüştür. 

2014-2018 yılları arasında Özyeğin Üniversitesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi bünyesinde Araştırma Görevlisi olarak yer alan Ertürk, 2018 yılı itibariyle Öğretim Görevlisi olarak görevine devam etmektedir. Havacılık İşletmelerinde Risk Yönetimi üzerine araştırmalarına devam eden Ertürk aynı zamanda 010-Hava Hukuku ve 070-Operasyonel Prosedürler dersleri için yetkili ATPL teorik bilgi öğretmenidir.