Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Reha
Civanlar

Reha
Civanlar

Profesör (EE), Kurucu Müh. Dekanı, Bilgisayar Ağları


Doktora

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, North Carolina State University, 1984

Yüksek Lisans

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, ODTÜ, 1981

Lisans

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, ODTÜ, 1976

Lise

Atatürk Lisesi, AnkaraBiyografi

Lisans ve Yüksek Lisans derecelerini Elektrik ve Elektronik Mühendisliği alanında 1976 ve 1981'de Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nden, Doktora derecesini Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği alanında 1984'de North Carolina State Üniversitesi'nden aldı.

Vidyo Inc., U.S.A ., ve Argela Teknolojileri A.S., Türkiye, şirketlerinin danışma kurulu üyesidir. Özyeğin Üniversitesi'ne katılmadan önceki iki yıl Palo Alto, California'daki DOCOMO Laboratuarlarında Genel Müdür Yardımcısı ve Bilgisayar Ağları ve Medya Araştırma Laboratuarı Direktörü olarak görev yaptı. 2002-2006 arasında Koç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde Ziyaretçi Profesör olarak bulundu. 1991 yılından itibaren çeşitli pozisyonlarda görev yaptığı AT&T Araştırma Laboratuarlarında en son Görsel İletişim Araştırma Bölümü Başkanıydı. Bundan önce de Bell Laboratuarları Pixel Makineleri bölümündeydi. İş hayatına NCSU'daki İletişim ve Sinyal İşleme Merkezinde araştırmacı olarak başlamıştı.

Dr. Civanlar'ın çok sayıda yayını, uluslararası standartlara katkıları, ve 40'tan fazla patenti bulunmaktadır. 1985'de IEEE ASSP Grubunun en iyi makale (Senior Paper) ödülünü aldı. Araştırma alanları arasında paket video sistemleri, iletişim ağları, özellikle Internet ve mobil bazlı sistemler üzerinde video ve çok ortamlı iletişim, video sıkıştırma, 3DTV, ve yeni nesil Internet sayılabilir.

Kendisi Fulbright araştırmacısı olup Sigma Xi grubu üyesidir. IEEE Transactions on Communications, IEEE Transactions on Multimedia, Journal of Applied Signal Processing ve EURASIP Image Comm. dergilerinde editör olarak hizmet vermiştir. IEEE MMSP ve MDSP teknik kurulları üyeliği yapmıştır. Dr. Civanlar 2005'de IEEE Fellow'u oldu.