Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Eyl 27, 2021 - Eki 31, 2021

2020 ve 2021 Mezunlarımızı Düzenlediğimiz Diploma Töreni ile Yeni Yolculuklarına Uğurladık 

Özyeğin Üniversitesi 2020 ve 2021 mezunları, 13 - 16 Eylül 2021 tarihleri arasında düzenlenen mezuniyet törenleri ile diplomalarına kavuştular. Covid-19 Öngörü Takımımızın rehberliğinde pandemi önlemleri gözetilerek gerçekleştirilen törenlerde mezunlarımız kep atma mutluluğu yaşarken, üniversite ve fakülte birincileri ile onur ve yüksek onur öğrencileri ödüllerini aldılar. Rektörümüz Prof. Dr. Esra Gençtürk ve dekanlarımızın katıldığı törenlerde mezunlarımıza aileleri de eşlik etti. Bu yıl birlikte düzenlenen törenlerle 9. ve 10. dönem mezunlarını veren üniversitemizde doktora, yüksek lisans, lisans ve çift ana dal programlarından mezun olan öğrencilerimiz diplomalarını alarak yeni hayatlarına adım attılar. 

Çekmeköy Kampüsümüzde düzenlediğimiz 9. ve 10. Mezuniyet Törenlerinde öğrencilere diplomalarını vermenin gururu yaşanırken, Rektörümüz Prof. Dr. Esra Gençtürk açılış konuşmasında mezunlara şu cümlelerle seslendi: “Sizler Özyeğin Üniversitesi’ndeki eğitim - öğretim sürecinizi başarıyla tamamlayıp, mezun olmaya hak kazandınız, kendi başarı hikâyenizi yazdınız. Bugün diplomasına hak kazandığınız Özyeğin Üniversitesi hem ulusal hem de uluslararası platformlarda örnek gösterilen, sizinle daha güçlü, sizinle daha iddialı bir yüksek öğretim kurumu konumunda. Covid-19 pandemisiyle birlikte birbirimizi korumanın, kollamanın, zorlukları beraber göğüslemenin, en tartışmalı konularda bile yapıcı eleştirinin ve rasyonel çözümler bulma iradesinin, bunun için de bilimin ve objektifliğin değerini her birimiz kendi özelimizde yaşayarak gördük, birçoğunu beraber deneyimledik. Özyeğin Üniversitesi’ndeki ilk gününüzden çok daha farklı kazanımlarla mezun oluyorsunuz. Dönüşüm yolculuğunuz, sadece yükümlülüklerini tamamladığınız programın öğretileri ile sınırlı değil. Sizlerin mesleğinizin en iyilerinden olacağınızı biliyoruz. Bu kazanımlarla sizleri mezun ediyor olduğumuz için de ileriye umutla ve güvenle bakabiliyoruz. Ve bugün size veda etmiyoruz; ailelerde veda olmaz. Sadece ÖzÜ’den sonraki yolculuğunuza uğurluyoruz sizleri.”

Prof. Dr. Esra Gençtürk’ün ardından mezunlara bir video mesajla seslenen Mütevelli Heyet Başkanı Hüsnü Özyeğin “2020 ve 2021 mezunlarımızı pandeminin hayatımızda yarattığı değişimlerin etkisinde yeni yolculuklarına uğurluyoruz. Biraz gecikmeli de olsa tıpkı eski dönemlerdeki gibi yeniden, sağlıkla kampüsümüzde bir araya gelebilmiş olmak, gelecek günler için bizleri daha da umutlandırıyor. Sizleri yeni yolculuğunuza, değerli hocalarınızla beraber, hayatta doğru seçimleri yapabilmeniz için en iyi şekilde donatarak uğurluyoruz. Önünüzdeki uzun yolculukta hata yapmaktan, her bir hatadan yeni bir öğreti elde etmekten ve tekrar tekrar denemekten asla çekinmeyin. Mutlaka ama mutlaka sizi heyecanlandıran ve sevdiğiniz işi yapın. Dünyanın neresinde, hangi meslek dalında olursanız olun, ülkeniz ve insanlık için fayda sağlayacak adımlar atmaktan kaçınmayın. Sadece kendi hayatınızı değil, çevrenizi hatta dünyayı değiştirmek için heyecanınızı, bilgi ve becerilerinizi sonuna kadar kullanın. Fark yaratın. Türkiye’nin geleceğini inşa edecek olan sizlersiniz. İyi insan olmayı seçin ve asla bu hedeften vazgeçmeyin. Sizlerden, üniversitemizle bağlarınızı koparmayacağınızın ve sizden sonraki mezunlarımızın ve öğrencilerimizin de önünü açacağınızın ve rol model olacağınızın sözünü istiyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.