Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Hakkında

Hakkında

ÖzÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği olarak Eylül 2010'da ilk lisansüstü öğrencilerimizi aramıza aldık. Çok iyi şartlarda bursların mevcut olduğu programlarımızda endüstri, Avrupa Komisyonu ve TÜBİTAK destekli projelerde lisansüstü öğrencilerimizle çalıştık ve yolumuza artan bir ivmeyle devam ediyoruz.

Web sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde, alanlarında önemli yerlerde olan öğretim üyelerimiz ve yaptıkları araştırmalar hakkında bilgilere ulaşacak ve lisansüstü programlarımızda yer alan, en son teknolojilerin anlatıldığı dersler hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği önemli bir yol ayrımından geçiyor. Bilgiyi yaratma ve değişik formlara sokma teknolojileri, modern dünyanın merkezine oturmuş durumda ve bu modern iletişim ve bilişim endüstrilerini ve temel fen bilimleri ve biyolojiyi ciddi olarak etkiliyor. ÖzÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği'nde araştırma, çoğunlukla disiplinler arası olarak devam ediyor. Günlük yaşantımızın temeline yeni şekil verecek sonuçlar doğurabilecek araştırmalar Bilgisayar, Makina ve Endüstri Mühendisliği ve İşletme bölümleriyle ortak olarak sürdürülüyor.

Yüksek lisans programlarımızla ilgili detaylara yandaki linkler üzerinden ulaşabilirsiniz.

Laboratuvarlar ve araştırma grupları Özyeğin'in hayat damarlarıdır. Buralarda amaç, öğretim üyeleri, lisansüstü ve lisans öğrencilerinin makaleler, patentler ve hatta yüksek teknoloji start-up şirketleriyle sonuçlanan araştırmalar yapmalarıdır. Elektrik-Elektronik Mühendisliği'nde yapılan araştırmalarda konsantrasyon iletişim, ağlar, sinyal işleme, bilgisayar mühendisliği ve mikro-elektronik üzerinedir.