Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Çince

Çince

Çince derslerinde 4 kurun sonunda öğrencilerin çoğu CEFR A2 seviyesini geçip pre-intermediate seviyesine ulaşması ve seyahatlerde, günlük yaşamda ve işte sık karşılaştıkları konularla ilgili yazılı ve sözlü ifadeleri ana hatlarıyla anlayabilmeleri hedeflenmektedir. Bu düzeyde Çince bilen öğrenciler ileride iş ararken çok avantajlı olacaklardır.

 


 ScOLa Çince dersi öğrencimiz Çin Başkonsolosluk bursu kazandı

Yabancı Diller Yüksekokulu Modern Diller Programı’nda Çince dersi alan öğrencimiz Hamza Aydın 10.05.2019 tarihinde İstanbul Çin Başkonsolosluğu’nun Shangri-La Hotel’de düzenlediği törende başkonsolos  Cun Wei’den burs sertifikasını aldı. Öğrencimizi ve hocamız Chunlan Wang Lale Güner’i kutluyoruz.

 

 


ScOLa Çince dersi öğrencilerimiz Çin Başkonsolosluk bursu kazandı

Yabancı Diller Yüksekokulu Modern Diller Programı’nda Çince dersi alan öğrencilerimiz Ayşenur Yılmaz, Simge Güner, Betül Kuş ve Ali Kaan Kurbanzade 01.06.2018 tarihinde İstanbul Çin Başkonsolosluğu’nun Shangri-La Hotel’de düzenlediği törende başkonsolos  Cun Wei’den burs sertifikalarını aldılar. Öğrencilerimizi ve hocamız Chunlan Wang Lale Güner’i kutluyoruz.


 

Çince 102 öğrencimiz HSK 1 (CEFR A1) Sertifikası ve Shangai’da burs kazandı

 Endüstri Mühendisliği’nden Çince 102 öğrencimiz Ali Kaan Kurbanzade Konfüçyus Enstitüsü’nden HSK 1 (CEFR A1) sertifikasını almıştır. Öğrencimiz aynı zamanda Çin Başkonsolosluk bursu kazanarak 2 hafta Shangai Üniversitesi’nde Dil kursuna devam etme hakkı elde etmiştir.  Öğrencimizi ve Çince hocamızı kutluyoruz.

 


   Üç Çince dersi öğrencimiz Çin Başkonsolosluk bursu kazandı.

  

 Yabancı Diller Yüksekokulu Modern Diller Programı’nda Çince dersi alan öğrencilerimiz Mert Bektaş, Ahmed Malik Özçınar ve Güneş Yılmaz 27.04.2017 tarihinde İstanbul Çin Başkonsolosluğu’nda yapılan törenle başkonsolos  Qian Bo’dan burs sertifikalarını aldılar. Qian Bo törende yaptığı konuşmada, burs alan öğrencileri kutlayarak, "Çin Başkonsolosluğu Bursları"nın iki ülke arasındaki eğitim ve kültür işbirliğini daha da yoğunlaştırarak, Türkiye'deki Çince eğitimini hızlandıracağına işaret etti.