Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Danışmanlık

Danışmanlık

Özyegin Universitesinin Profesyonel Gelişim birimine hoşgeldiniz! Lisans seviyesindeki tüm öğrencilerimize ve yeni mezunlarımıza hizmet vermekten gurur duyuyoruz. Hizmetlerimiz; seçenekleri keşfetmenize, fırsatlarla bağlantı kurmanıza ve kariyer hedefleriniz ne olursa olsun başarılı olmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Hizmetlerimizden, okula başladığınız ilk günden itibaren ve düzenli olarak faydalanın:

  • Kariyer olanakları keşfetmek
  • CV/resume, ön yazı, LinkedIn profilini hazırlamak
  • İş hayatına hazır olmak
  • Mülakatlara hazırlanmak
  • Staj ve iş bulmak
Profesyonel Gelişim Ekibi olarak üç ana başlıkta danışmanlık hizmeti sağlıyoruz. Profesyonel Gelişim Danışmanlarından, kariyerinizle ilgili doğru adımları atmak, daha iyisine ulaşmak, aklınızdaki soru işaretlerinin cevaplarını bulmak için randevu alabilirsiniz. LinkProfessional üzerinden OZU mail adresiniz ve şifreniz ile size uygun gün/saat aralığında danışmanlarımızdan randevu talep ederek, bire bir görüşme gerçekleştirebilirsiniz.
 
CV Danışmanlığı

ÖzÜ CV formatında hazırladığınız CV’niz ile ilgili desteğe ihtiyaç duymanız durumunda, danışmanlarla inceleyerek CV’nizi geliştirebilirsiniz.

Kariyer Danışmanlığı

Kariyerinizle ilgili henüz bir yol haritanız yoksa nereden başlayacağınızı ya da nasıl ilerleyeceğinizi bilmiyorsanız, kariyer danışmanlığı ile kariyer planlaması yapabilir, staj/ iş arama stratejisi ile ilgili aklınıza takılan sorulara cevap bulabilirsiniz.

Mülakat Danışmanlığı
Staj/iş arama sürecinin en önemli adımı olan mülakatlara nasıl hazırlanmanız gerektiği ve mülakat sırasında sizlere sorulabilecek sorular hakkında bilgi alabileceğiniz, danışmanlık hizmetlerimizdir.
LinkProfessional ve MyOZU’den duyurularımızı takip ederek düzenlediğimiz etkinliklere katılım sağlayabilirsiniz.

Danışmanlık hizmetlerimiz ile ilgili Sık Sorulan Sorular için buraya tıklayabilirsiniz.

Randevu İptali

Aldığınız bir randevuyu herhangi bir sebepten iptal etmeniz gerekiyorsa, en az 24 saat öncesinde LinkProfessional üzerinden randevunuzu iptal etmeniz gerekmektedir.

Eğer LinkProfessional sistemi ya da sisteme girişle ilgili sorularınız olursa bizimle professional@ozu.edu.tr e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.