Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Hakkımızda

Hakkımızda

Sektörel Eğitim Programı, Özyeğin Üniversitesi’nin “sektörlerle iç içe eğitim” felsefesi doğrultusunda hazırlanmıştır. Öğrencilerin akademik ve profesyonel gelişimlerine katkı sağlamayı; kariyerlerine en iyi şekilde hazırlanmalarını ve sektörel farkındalıklarını arttırmayı amaçlamaktadır.

Öğrenciler birinci sınıftan itibaren aldıkları “Sektörel Eğitim” dersleri ile online kaynaklarla zenginleştirilmiş ders içerikleri, konuk konuşmacılar, sektör analizleri, vaka çalışmaları ve şirket projeleriyle farklı sektörleri ve alanları tanıyorlar. Sınıf içi uygulamalı sektörel çalışmaların yanı sıra ders dışında da farklı sektörleri ve farklı uzmanlık alanlarını bizzat deneyimleyerek öğreniyorlar. 

Bu doğrultuda, üniversite yaşamına iş yaşamını entegre ederek öğrencilerin bütünsel gelişimine katkı sağlamayı hedefleyen Sektörel Eğitim Programı, öğrencilerin kendilerini tanıma ve bilinçli adım atmalarında ihtiyaç duydukları becerileri geliştirmelerini sağlayacak bir yapı sunmaktadır.

Sektörel Eğitim Programı ve Uluslararası Sürdürülebilir Kampüs Ağı (ISCN):

“Dünya Ekonomik Forumu’nun akademik platformu olan Küresel Liderler Forumu (GULF) ile ISCN’nin 2016 ortak raporunda üniversitemiz, 19 üniversite arasında tek Türk üniversitesi olarak yer aldı. Bu raporda Sektörel Eğitim programımız, üniversitelerin iş dünyasıyla iş birlikleri çerçevesinde, öğrencilerin sürdürülebilir becerilerini geliştirme yetkinliği açısından en başarılı örnek olarak gösterildi. 

Detaylı bilgiye linkten ulaşabilirsiniz: https://www.ozyegin.edu.tr/tr/duyurular/50025321