Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Spor Salonu

Spor Salonu

 1. Herhangi bir sağlık sorunu olanların bir doktora danışmaları tavsiye edilmektedir. Spor yaparken sorun yaratabilecek bir sağlık problemi olanların kullanım alanına girmeden önce görevli eğitmenlere durumlarını bildirmeleri gerekmektedir. Sağlık problemi olmasına rağmen bilgilendirme yapmadan spor alanlarından yararlanan kullanıcıların yaşayabilecekleri sorun ve rahatsızlıklardan, Özyeğin Üniversitesi veya personeli sorumlu tutulamaz.
 1. Spor Salonlarından yararlanmak için gelen tüm personelin girişte yer alan ilgili alana kayıt yaptırmaları gerekmektedir.
 1. 18 yaşından küçük kullanıcılar, yanlarında ebeveynleri ile birlikte ve ebeveynlerinin sorumluluğunda tesisten yararlanabilirler.
 1. Spor malzemeleri (top, raket vs.) ÖzÜ kimlik kartı karşılığında imza ile alınıp teslim edilmektedir.
 1. Spor salonlarından faydalanmak isteyen öğrencilerin giriş kattaki soyunma odalarını kullanmaları gerekmektedir. Birinci kattaki soyunma odaları idari ve akademik personelin kullanımına açıktır.
 1. Soyunma odalarında bulunan dolapların kilitlerinin şifreleri, dolapların üzerinde yazılı olan yönlendirmelere uygun olarak kullanılır.
 1. Soyunma odası dolaplarında malzeme bırakılması veya unutulması halinde gün sonunda malzemeler toplanarak kayıp odasına alınmaktadır. Kayıp ya da unutulmuş malzemeler için görevli personel ile iletişime geçilmelidir.
 1. Faaliyetler esnasında tesiste ve aletlerde meydana gelecek hasarlar ilgililere derhal bildirilmelidir.
 1. Spor yapılan alanlarda uygun spor ayakkabısı giyilmesi zorunludur. Zeminde bot, sandalet, terlik veya krampon gibi iz bırakan ayakkabılar kullanılmamalıdır.
 1. Elektrik aksamlı tribünlere müdahale edilmemelidir.
 1. Görevli personelin tüm ikaz ve uyarılarına riayet edilmelidir. Kurallara riayet etmeyen kullanıcıdan alanı boşaltması istenir.
 1. Hatalı kullanımdan dolayı meydana gelen zarar ve ziyan ilgilisi tarafından karşılanır.
 1. Her türlü sorun, istek ve talepler Spor Merkezi Müdürlüğüne bildirilmelidir.