Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Spor Merkezi Kullanım Esasları

Spor Merkezi Kullanım Esasları

 1. Kurallar tüm öğrenci ve personelinin rahatı için; Uluslararası uygulamalar ve genel hijyen kuralları göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır.
 2. Spor sağlıklı yaşamın gereği olsa da her birey için uygun olmayabilir. Bu nedenle spor yapabilmeniz için doktorunuzdan onay almanız gerekmektedir. Özyeğin Üniversitesi sportif faaliyetten dolayı yaşanacak sağlık problemlerinden sorumlu tutulamaz.
 3. Kalp ve karaciğer yetersizliği, sara, dolaşım sistemi problemi, bulunan kişilerin egzersiz yapmaları sakıncalı olup bu kişiler Spor Müdürlüğünden izin almadan, bilgilendirme yapmadan spor tesislerini kullanamaz.
 4. Tesise evcil hayvan, dışarıdan yiyecek-içecek, spor ya da oyun amaçlı malzeme getirilemez.
 5. Kullanıcılar tesisimizdeki spor alanlarından yararlanmak için, faydalandıkları bölümün kurallarına uygun kıyafetleri kullanmak zorundadır.
 6. Kullanıcıların, tesis içerisinde ve çevresinde kullandıkları malzemelerde meydana getirecekleri hasardan kendileri sorumludur ve meydana gelecek maddi zararı karşılamakla yükümlüdür.
 7. Spor Merkezi kapalı alanlarında her türlü alkol, tütün ürünleri vb. maddeleri kullanmak yasaktır.
 8. Tesisin genel hijyen ve temizliğini korumak için Özyeğin Üniversitesi Spor Müdürlüğü’nün sunduğu hijyenik çözümlere (galoş v.s) uyulması zorunludur.
 9. Özyeğin Üniversitesi Spor Müdürlüğü kişinin tesis içinde uğrayacağı fiziksel veya maddi zararlardan sorumlu değildir.
 10. Kullanıcıların genel kapanış saatinde, tesisin tüm birimlerini terk etmeleri gerekmektedir.
 11. Kullanıcılar görevli kişilerin uyarılarına uymak zorundadır. Bu uyarılara ve kurallara uymayanlardan tesisi terk etmesi istenir.
 12. Kişilerin yanlarında değerli eşya getirmemeleri önerilir, kaybolan eşyalardan Özyeğin Üniversitesi Spor Müdürlüğü sorumlu değildir.