Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Otelcilik ve Gastronomi Seminer Serileri

Otelcilik ve Gastronomi Seminer Serileri

Tarih - ResimBaşlıkEtkinlik Metini

25 Mayıs 2023

Sn. Yonca Erdoğ

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2023 – 7. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,

Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Çırağan Palace Kempinski Türkiye Otelleri Gelirler Direktörü, Sn. Yonca Erdoğ’u misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 25 Mayıs 2023
Saat : 14:40-15:30
Yer : ZOOM
Yayın Sınıfı : AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Yonca Erdoğ Hamburg Friedrich Ebert Gymnasium ve İstanbul Üniversitesi, Doğu Dilleri ve Edebiyatı Bölümü’nde eğitimini tamamladı. Sn. Yonca Erdoğ Kempinski Grubu’nda 17 yıldır görev yapmaktadır. Swissotel the Bosphorus’un açılış ekibinde yer aldı ve hem burada hem de Kempinski Grubu’nda Satış ve Pazarlama ile Gelirler ve Rezervasyon bölümlerinde lider olarak görev yaptı. Sn. Yonca Erdoğ şu anda Türkiye ve Güney Avrupa Kempinski otellerinden sorumlu Gelirler Bölge Direktörü olarak kariyerine devam etmektedir. Ayrıca, Turizm ve Otelcilik sektöründe yer alan öğrenci ve çalışma arkadaşlarına da mentorluk yapmaktadır.

Sn. Yonca Erdoğ, Seminer dersinde “Üst Düzey Lüks Otel Yönetimi için Dijital Gelir Kaynakları” başlıklı bir sunum yapacaktır.

18 Mayıs 2023

Sn. Şeyda Uncu

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2023 – 6. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,

Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Puratos Satış Direktörü Sn. Şeyda Uncu’yu misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 18 Mayıs 2023
Saat : 14:40-15:30
Yer : ZOOM
Yayın Sınıfı : AB-3 / 134

Sn. Şeyda Uncu, Saint Benoit Fransız Lisesini bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra yine aynı üniversitede Avrupa Birliği Ekonomisi üzerine Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

Sn. Şeyda Uncu 2000 yılında kariyerine ekmek, pasta çikolata hammaddeleri üretimi yapan Belçika menşeli Puratos Gıda ihracat bölümünde başlamıştır. 2002 yılında Doğu Afrika ve Ortadoğu Bölge Satış Müdürü olarak görevine devam etmiştir. 2004 yılında ise, Pazarlama bölümüne geçerek bölümün kuruluşunu gerçekleştirmiştir. Altı yıllık Pazarlama Direktörlüğü sonrasında 2010 yılında satış kariyerine geri dönüp altı yıl boyunca Satış Direktörlüğü görevini yürüttü. 2016 yılı itibariyle yine Pazarlama Direktörlüğü pozisyonu ile şirketin dijital dönüşüm, tüketici iletişimi konularına liderlik etti.

Sn. Şeyda Uncu, Seminer dersinde ekmekçilik, pastacılık ve çikolata tüketici eğilimlerini aktaran "Yarının Tatları” başlıklı bir sunum yapacaktır.

13 Nisan 2023

Sn. Murat Güllü

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2023 – 5. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,

Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Karaköy Güllüoğlu Genel Müdürü Sn. Murat Güllü’yü misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 13 Nisan 2023
Saat : 14:40-15:30
Yer : ZOOM
Yayın Sınıfı : AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Murat Güllü 1988 yılında İstanbul’da doğdu. İlköğretiminin ardından liseyi Nişantaşı Anadolu Lisesi’nde okudu. Ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Yükseköğrenimini İngiltere’de University of Surrey’de Gıda İşletmeciliği alanında tamamladı. Yüksek Lisans tezini, “Türkiye’de Baklavacılık Sektöründeki Aile Şirketlerinde Yedekleme Planlaması” üzerine yazdı.

Küçük yaşlarından itibaren Karaköy Güllüoğlu’nda baklava üretimini bizzat ustalarından öğrenen Sn. Murat Güllü, kurumda farklı kademelerde yönettiği süreçlerin ardından ailenin 6. kuşak temsilcisi olarak genel müdür pozisyonunda görevini sürdürüyor. Sn. Murat Güllü, yeni ürün geliştirme çalışmaları ile birlikte Güllüoğlu aile tarihi ve baklava tarihi üzerine araştırmalarına devam etmektedir. Gastronomi ve üniversite etkinliklerinde geleneksel baklavanın yenilikçi dönüşümü üzerine sunumlar yapmaktadır.

Sn. Murat Güllü evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

Sn. Murat Güllü, Seminer dersinde "Gelenek ve Yenilik Arasında Bir Köprü Olarak Baklava" başlıklı bir sunum yapacaktır.

6 Nisan 2023

Sn. Eda Öztop

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2023 – 4. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,

Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Swissôtel The Bosphorus, Istanbul Odalar Bölümü Direktörü Sn. Eda Öztop’u misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 06 Nisan 2023
Saat : 14:40-15:30
Yer : ZOOM
Yayın Sınıfı : AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Eda Öztop, Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü’nden onur derecesi ile mezun olduktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi’nde Stratejik Planlama ve Marka Yönetimi üzerine Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

Sn. Eda Öztop 2005 yılında kariyerine The Marmara İstanbul’da Resepsiyonist olarak başlamış ve 2006 yılında Swissôtel The Bosphorus, İstanbul ekibine katılmıştır. 2008 yılında Ön Büro Şefi ve Gece Müdürlüğü pozisyonuna yükseldikten üç sene sonra Swissôtel Living açılışında görev alarak 2012 yılında Swissôtel Living - Servis Müdürü olarak atanmıştır. Sn. Eda Öztop kariyerine Swissôtel The Bosphorus, Istanbul'da Ön Büro Müdür Yardımcısı, Ön Büro Müdürü ve Odalar Bölümü Müdürü pozisyonlarını üstlenerek devam etti. On altı yıllık tecrübesi ve başarıları sonrası 2021 yılında Swissôtel The Bosphorus, İstanbul Odalar Bölümü Direktörlüğüne terfi etti.

Sn. Eda Öztop, Seminer dersinde "Dayanıklılık için Dönüşüm Nasıl Gerçekleştirilir?" başlıklı bir sunum yapacaktır.

16 Mart 2023

Sn. Tamer Yürükoğlu

Sn. M. Kâmil Berk

Sn. Eyüp Babür

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2023 – 3. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,

Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Otel Yatırım ve İşletme Danışmanları Sn. Tamer Yürükoğlu, Sn. M. Kâmil Berk ve Sn. Eyüp Babür’ü misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 16 Mart 2023
Saat : 14:40-15:30
Yer : ZOOM
Yayın Sınıfı : AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Tamer Yürükoğlu, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde Ekonomi yüksek lisansını tamamlamış daha sonra ABD’de Cornell Üniversitesi, Otel Yöneticiliği programına katılmıştır. Sn. Tamer Yürükoğlu kırk yılı aşkın bir süredir iş dünyasında deneyim sahibidir. Kendisi Hilton, Swissotel, Club Med ve Dedeman gruplarında Türkiye, Suriye, Bulgaristan, Kazakistan, Özbekistan, Azerbaycan, Gürcistan ve Rusya’da Otel Müdürü, Ülke Müdürü ve CEO pozisyonlarında görev yapmıştır. Otel Yatırım ve İşletme Danışmanı olarak 2013 yılından itibaren otel sahipleri ve yatırımcılarına, otel ve tatil köyü yatırımları, yönetimi, planlaması, operasyonel değerleme, kurumsal yapılandırma, işletmeci marka seçimi ve anlaşmaları konularında danışmanlık ve mal sahibi temsilciliği hizmetleri vermektedir. Sn. Tamer Yürükoğlu, aynı zamanda Bilkent Üniversitesi, Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Turizm ve Otelcilik Danışma Kurulu üyesidir.

Sn. M. Kâmil Berk, Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel Yöneticiliği bölümünden mezun olmuştur. Kırk iki yılı aşkın bir süredir çalıştığı otelcilik sektöründe birçok deneyim kazanmıştır. Kariyer yolculuğu Hilton İstanbul Bosphorus'ta Yönetici Adayı eğitimi ile başlamıştır. Sudan, Khartoum Hilton'da Yiyecek ve İçecek Müdürü pozisyonuna geçmeden önce, İnsan Kaynakları Müdürü, Yiyecek ve İçecek Müdür Yardımcısı gibi çeşitli pozisyonlarda deneyim sahibi olmuştur. Sn. M. Kâmil Berk, 1989 yılında Divan Grubu'na katılmış ve Genel Müdür olarak Divan Grubu'nun farklı alanlarda büyümesine önemli katkılarda bulunmuştur. Dalaman Hilton'un açılışında Genel Müdür görevini Sn. M. Kâmil Berk yürütmüştür. Daha sonra NG Hotels'de CEO olarak görev almıştır. Kariyeri boyunca birçok otel, restoran ve yemek üretim merkezi açmıştır. Sn. M. Kâmil Berk, ABD Cornell Üniversitesi'nde Genel Müdür programı da dahil olmak üzere ABD, İngiltere, Almanya, İsviçre, Hollanda, İsrail ve Mısır'da birçok gelişim programına katılmıştır. Kendisi Özellikle, pazarlama, operasyon, verimlilik artışı, insan kaynakları, otel açılış ve yönetim anlaşmaları konularında uzmandır. Sn. M. Kâmil Berk, Otel Yatırım ve İşletme Danışmanı olarak, Otel Yatırımcılarına ve Otel Genel Müdürlerine hizmet vermeye devam etmektedir.

Sn. Eyüp Babür, İstanbul Üniversitesi İşletme ve Yönetim bölümünden mezun olmuş ve NEOMA Business School'da İşletme Yüksek Lisans derecesi almıştır. Hilton, Swissôtel ve Kempinski gruplarında Türkiye, ABD, İsviçre ve BAE gibi çeşitli ülkelerde Satış ve Pazarlama Direktörü, Genel Müdür, Bölge Direktörü, Başkan Yardımcısı ve yerel bir otel grubunda da CEO olarak kilit yönetici pozisyonlarında çalışmıştır. Otel işletmeciliği yanında Rezidans Projeleri Geliştirme ve İşletme ve global otel grubu Genel Merkez Yöneticiliği görevlerini yürüten Sn. Eyüp Babür, Mandarin Oriental, Kempinski, Rosewood ve Hyatt gibi yönetim firmaları karşısında yürüttüğü Otel Yatırımcısı Mal Sahibi Temsilciliği görevi ile otel geliştirme ve işletme denetimi alanında da ciddi tecrübe edinmiştir. Sn. Eyüp Babür Türkiye’deki otel yatırımcılarına Otel Yatırım ve İşletme Danışmanı olarak hizmeti vermektedir.

Sn. Tamer Yürükoğlu, Sn. M. Kâmil Berk ve Sn. Eyüp Babür, Seminer dersinde "Otelcilikte Yatırım ve İşletme " başlıklı bir sunum yapacaklardır.

2 Mart 2023

Sn. Agnes Toth

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2023 – 2. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,

Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Macar Kültür Merkezi- Proje Sorumlusu, Sn. Agnes Toth’u misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 02 Mart 2023
Saat : 14:40-15:30
Yer : ZOOM
Yayın Sınıfı : AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Agnes Toth, Macaristan’da Corvinus Üniversitesi’nin Uluslararası İlişkiler bölümünden 2009’de mezun oldu. 2010’da Budapeşte’de Türk kültürünü tanıtmak adına seminer ve oturumlardan oluşan bir program serisini kendisi ilk kez, bağımsız ve gönüllü olarak başlattı. 2013-2016 arasında Yunus Emre Enstitüsü Türk Kültür Merkezi açıldıktan sonra merkezin kültür sorumlusu olarak çalıştı. Sn. Agnes Toth , 2016-2018 arasında Macaristan Dış İşleri Bakanlığı’nda yurtdışında faaliyet gösteren Macar Kültür Merkezleri için sorumlu oldu. Aynı yıllarda hobi olarak Türk gastronomisi hakkında bir blog yazmaya, özel etkinlikler düzenlemeye ve Macaristan’ın en büyük yemek okulu olan Chefparade’da yemek kursları vermeye başladı. Sn. Agnes Toth, 2019’da bakanlıktan ayrılıp kendi şirketi kurdu ve kariyerini serbest çalışan, Türk gastronomisini tanıtan bir şef olarak sürdürdü. Devam eden yıllarda “ev lokantası”nda özel etkinlikler düzenledi, yemek okulunda kurslar verdi ve restoranlarla iş birliği yapıp Türk kahvaltıları ve akşam yemekleri organize etti. Diğer taraftan, İstanbul’daki Macar Kültür Merkezi ve Ankara’daki Macaristan Büyükelçiliği ile koordineli olarak Türklere yönelik Macar gastronomisini tanıtan etkinlikleri gerçekleştirdi. Eylül 2022 tarihinde, Sn. Agnes Toth kamu hizmet sektörüne geçici olarak geri dönerek İstanbul’daki Macar Kültür Merkezi’ne proje sorumlusu olarak atandı, bir yıllık süre boyunca restoranlarla ve üniversitelerin gastronomi bölümleriyle iş birliği yapıp Macar gastronomisini tanıtmaktadır. Sn. Agnes Toth, Seminer dersinde "“Macar Gastronomi Tarihi ve 150 Yıllık Osmanlı Egemenliğinin İzleri" başlıklı bir sunum yapacaktır.

24 Kasım 2022

Sn. Volkan Öztürkler

Sn. Kılıç Ali Kantar

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2022 – 6. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,.

Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak The JW Marriott Hotel Istanbul Marmara Sea Genel Müdürü, Sn. Volkan Öztürkler’i ve Otel Müdürü Kılıç Ali Kantar’ı misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 24 Kasım 2022
Saat : 14:40-15:30
Yer : AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Volkan Öztürkler, Florida International Universitesi, Konaklama İşletmeciliği bölümünden mezun olmuştur. Kariyerine, üç yıl çalıştığı Waldorf Astoria Resort / Boca Raton Resort & Club’da Oda ve Misafir Hizmetleri Operasyon Müdürü olarak başlamıştır. Sn. Volkan Öztürkler, çeşitli uluslararası markalarda önemli yöneticilik pozisyonlarında tecrübe edindikten sonra 2013 yılında RIXOS Otelleri’nde Genel Müdür ve Lüks Operasyonlar’dan Sorumlu Grup Direktörü görevlerini üstlenmiştir. 2017-2021 yılları arasında InterContinental Hotels Group Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. Sn. Volkan Öztürkler, Ekim 2021'de JW Marriott Hotel Istanbul Marmara Sea’nin açılış kadrosuna Genel Müdür olarak dahil olmuştur.

Sn. Kılıç Ali Kantar, Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden 2004 yılında mezun olmuştur. Ayrıca, 2010 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü'nü bitirmiştir. Sn. Kılıç Ali Kantar iş hayatına 2000 yılında Resepsiyonist /Vardiya Yetkilisi olarak The Marmara İstanbul’da başlamıştır. On iki yıllık deneyiminin ardından Rixos Elysium Suites Taksim'de Ön Büro Müdürü olarak görev almıştır. Sn. Kılıç Ali Kantar altı yıl çeşitli uluslararası markalarda Ön Büro Müdürü olarak çalıştıktan sonra 2018 yılında D Maris Bay Datça’ya Odalar Direktörü görevi ile geçiş yapmıştır. Sn. Kılıç Ali Kantar, Marriott Group'a katılmadan önce Mandarin Oriental İstanbul'un açılışında Otel Müdürü görevini üstlenmiştir. Sn. Kılıç Ali Kantar, 2022 yılı itibari ile JW Marriott Hotel Istanbul Marmara Sea ailesine Otel Müdürü olarak katılmıştır.

Sn. Volkan Öztürkler ve Sn. Kılıç Ali Kantar, Seminer dersinde "JW Marriott Hotel Istanbul Marmara Sea Hakkında" başlıklı bir sunum yapacaktır.

10 Kasım 2022

Sn. Jonahtan Crook

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2022 – 5. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,

Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak The Peninsula İstanbul Genel Müdürü, Sn. Jonathan Crook’u misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 10 Kasım 2022
Saat : 14:40-15:30
Yer : AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Jonathan Crook yirmi yılı aşkın süredir The Peninsula Hotels bünyesinde çalışmaktadır. The Peninsula İstanbul'a atanmadan önce, Peninsula'nın Asya ve Kuzey Amerika'daki diğer lokasyonlarında, önemli yönetici pozisyonlarında bulunmuştur. Sn. Jonathan Crook, yaklaşık on bir yıl The Peninsula New York'ta ve iki yıldan fazla bir süre The Peninsula Manila'da Genel Müdür olarak görev yapmıştır. Ayrıca The Peninsula Hotels kariyer yolculuğu boyunca The Peninsula Tokyo’da Otel Müdürü, The Peninsula Beijing’de Yerleşik Müdür ve The Peninsula Chicago'da Yiyecek ve İçecek Direktörü görevlerini üstlenmiştir. The Peninsula Hotels ekibine katılmadan önce, Sn. Jonathan Crook, Londra'daki The Dorchester ve Colorado'daki Vail'deki The Sonnenalp Resort dahil olmak üzere diğer lüks otellerin yönetici pozisyonlarında tecrübe edinmiştir. Sn. Jonathan Crook, Birleşik Krallık'ta doğup büyümüş, eğitim hayatını Portekiz, Zambiya, Montserrat ve Mısır'da geçirmiş ve Gloucestershire Üniversitesi'nden Otel ve Kurumsal Yönetim alanında Ulusal Yükseköğrenim Diploması almıştır.

Sn. Jonathan Crook, Seminer dersinde "The Peninsula Hotels – Lüks Otel Kariyer

3 Kasım 2022

Sn. Mustafa Bulmuş

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2022 – 4. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,

Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak W Istanbul ve The Ritz Carlton Residences, Istanbul’un Genel Müdürü Sn.Mustafa Bulmuş’u misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 03 Kasım 2022
Saat : 14:40-15:30
Yer : AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Mustafa Bulmuş 2007 yılında Bilkent Üniversitesi, Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nden mezuniyeti sonrası Summit Otel Midi Satış Sorumlusu olarak kariyerine başlamıştır. 2008 yılında Hilton Ankara satış departmanında görev yaptıktan sonra 2011 yılında JW Marriott Ankara açılış ekibine Satış Yetkilisi olarak katılmış ve bu otelde 2015-2018 yılları arasında Satış ve Pazarlama Direktörü görevini üstlenmiştir. 2018 yılında The Bodrum EDITION’da Satış ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, 2020 yılında ise Otel Müdürü görevine atanmıştır. Aynı markada 2018 ve 2020 yılları arasında The Times Square EDITION ve The Reykjavik EDITION otelleri açılış öncesi ticari destek ekiplerinde yurtdışı görevlerini yapmıştır. Temmuz 2021 tarihinde W Istanbul Genel Müdür pozisyonuna, Temmuz 2022 tarihinden itibaren de W Istanbul ve The Ritz Carlton Residences, Istanbul Genel Müdür pozisyonuna atanan Sn. Mustafa Bulmuş, evli ve bir çocuk babasıdır.

Sn. Mustafa Bulmuş, Seminer dersinde "Lüks Yaşam Tarzı Otelcilik ve W Otelleri: Ses Tonu" başlıklı bir sunum yapacaktır.

20 Ekim 2022

Sn. Sezai Erdoğan

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2022/2023 -3. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,

Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Çırağan Palace Keminski, Baş Aşçısı Sezai Erdoğan’ı misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 20 Ekim 2022
Saat : 14:40-15:30
Yer : AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Sezai Erdoğan Bolu’da doğdu. Cruise gemilerinde baş aşçı olarak çalışan dedesinden ilham aldığı aşçılık mesleğine henüz lise dönemindeyken komi olarak başladı.İngiltere’deki Nescot kolejinden mezun olduktan sonra İsviçre’deki Glion otelcilik okulundan ve Fransa'daki Reims Üniversitesinden aldığı eğitimlere ek katıldığı uluslararası seminer ve eğitimlerle profesyonel gelişimini destekledi. Açılışı ile birlikte 1990 yılında Çırağan Palace Kempinski kadrosuna katıldı. Komi olarak başladıktan sonra soğuktan tatlıya mutfağın her bölümünde tecrübe edinen Sn. Sezai Erdoğan 2004’de Kıdemli Mutfak Şefi, 2005’de ise Yardımcı Aşçıbaşılığına yükseldi. Bu süreçte dünyaca ünlü ve Michelin yıldızlı şeflerle çalışan Sn. Sezai Erdoğan 2013 yılında ise Çırağan Palaca Kempinski’nin ilk Türk aşçıbaşısı olarak terfi aldı. Sn. Sezai Erdoğan şu anda Çırağan Palace Kempisnki, Istanbul’un Aşçıbaşısı olarak çalışmaktadır. İngilizce ve Japonca bilen Sn. Sezai Erdoğan, Seminer dersinde "Aşçı Olmak" başlıklı bir sunum yapacaktır.

28 Nisan 2022

Dr. Erkan Yağcı

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2022 –6. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,

Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak AKTOB’un Başkanı Dr. Erkan Yağcı’yı misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 28 Nisan 2022
Saat : 14:40-15:30
Yer : AB-3 / Hukuk Oditoryumu

1979 doğumlu olan Dr. Erkan Yağcı, Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü'nden mezun oldu. Kariyeri boyunca turizm işletmeciliğinin çeşitli alanlarında birçok başarılı deneyimin ardından, Dr. Erkan Yağcı'nın küresel bir bakış açısına ve sektör anlayışına sahip olma tutkusu, MBA derecesini tamamladığı ABD'ye gitmesini sağladı. Bu süre zarfında, iş stratejileri, performans ve kıyaslama analizleri gibi çeşitli projelerden sorumlu olurken, yönetim becerilerini mükemmelleştirme şansı buldu. Ayrıca, Turizm ve Otel İşletmeciliği alanında doktora derecesine de sahiptir. Dr. Erkan Yağcı, çeşitli ulusal ve uluslararası Turizm Kuruluşlarına üyedir. Mükemmel yönetim ve analitik becerilerinin yanı sıra işletmenin operasyonel ve kalite standartları yönlerine ilişkin büyük bir kavrayış getirmektedir. Dr. Erkan Yağcı ayrıca ulusal ve uluslararası turizm kuruluşlarından çeşitli ödüllere layık görüldü. Şu anda AKTOB (Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği) Başkanı ve Concorde Deluxe Resort’un Yönetim Kurulu Üyesidir. Ayrıca TGA’da (Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı) Yönetim Kurulu Üyesidir ve basın sözcüsüdür. Dr. Erkan Yağcı Seminer dersinde “Pandemi-Sonrası Dönemde Turizm” başlıklı bir sunum yapacaktır.

20-21 Nisan 2022

ÖzÜ Turizm Buluşmaları

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2022 –5. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,

Seminer serisi kapsamındaki “ÖzÜ Turizm Buluşmaları” Etkinliği bilgisini paylaşırız.

Tarih : Çarşamba-Perşembe, 20-21 Nisan 2022
Saat : 9:45-17:15
Yer : Öğrenci Merkezi, Forum Alanı

Otelcilik ve Gastronomi Seminerleri / GARM ve HMAN 408_U, HoT-Club ve OZUCUISINE tarafından Öğrenci Merkezi'nde özenle düzenlenen 'ÖzÜ Turizm Buluşmaları' etkinliği (ÖzÜ Turizm Buluşmaları duyuruları Öğrenci Kulüpleri Başkanları tarafından yapılacaktır) ile birlikte gerçekleştirilecektir. Bu muhteşem Etkinliğin tüm oturumlarına / aktivitelerine ve Türkiye Turizm Haftası'nı anmaya davetlisiniz!

Özü Turizm Buluşmaları'nın detayları:
20 Nisan 2022, Çarşamba 10:00 – 10:45

Otellerde Sanat ve Müşteri Deneyimi
Deniz Met – Pazarlama Direktörü, Raffles İstanbul
Dr. Öğretim Üyesi Aydın Beyhan – Otel Yöneticiliği Bölüm Başkanı, Özyeğin Üniversitesi

21 Nisan 2022, Perşembe (HMAN 408_U, GARM 408_U, HMAN 435 OTELCİLİK SEMİNERİ) 15:00 – 15:45

Konaklamada Sürdürülebilirlik ve Pandemi
Todor Başoğlu – Operasyon Direktörü, Divan Grubu
Derviş Aydemir – Odalar Direktörü, Divan Grubu
Mustafa Uysal – İnsan Kaynakları Müdürü, Address Otel
Dr. Öğretim Üyesi Ebru Tekin Bilbil – Otel Yöneticiliği Bölümü, Özyeğin Üniversitesi

Yer: Öğrenci Merkezi, Forum Alanı
21 Nisan 2022, Perşembe 16:00 - 16:45

Yemek ve Konaklama: Bugün ve Gelecek

Chris Maxmell, Lokantacı ve Kurucu, Catch Jobs
Burak Birand, Jus'un Sahibi ve Kurucu Ortağı, Catch Jobs
Bora Korkmaz, Executive Sous Chef, Nobu İstanbul

14 Nisan 2022

Sn. TJ Joulak

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2022 –4. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,

Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Shangri-La Bosphorus, Istanbul’un Genel Müdürü Sn. TJ Joulak’ı misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 14 Nisan 2022
Saat : 14:40-15:30
Yer : AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. TJ Joulak, University College Birmingham'da Konaklama İşletmeciliği eğitimi aldı. Sonra Birleşik Krallık'taki Birmingham Üniversitesi'nden Konaklama için Uluslararası Pazarlama alanında lisans, Finans ve Otelcilik alanında İşletme Yönetimi Yüksek Lisans ve Ekonomi alanında Yüksek Lisans derecelerini aldı. Ayrıca Cornell Üniversitesi'nden çok sayıda kursu tamamladı ve kısa süre önce Harvard Business School'dan İşletme Liderliği sertifikasını aldı. Sn. TJ Joulak yirmi beş yılı aşkın bir süredir dünyanın pek çok bölgesinde otel endüstrisinde faaliyet göstermektedir. İş hayatına Satış ve Pazarlama alanında başladıktan sonra Operasyon kısmına geçti. 2002 yılında Starwood Hotels & Resorts Worldwide’ın Satış ve Pazarlama departmanına Direktör olarak katıldı. Tunus'ta Iberostar Hotel Hammamet ve Sheraton Tunis Hotel & Towers, Katar'da W Doha, Tayvan'da W Bali ve W Taipei gibi ödüllü ve ünlü oteller ve tatil köyleri açtı. Sn. TJ Joulak, Türkiye'deki görevinden önce Orta Doğu, Hindistan ve Hint Okyanusu'ndaki Shangri-La Hotels and Resorts’ta özel projelerden sorumlu Genel Müdür olarak çalıştı. 2006'da Orta Doğu ve Afrika'da “En İyi Satış ve Pazarlama Direktörü” ve 2011'de Asya Pasifik'te “En İyi Satış ve Pazarlama Ekibi” seçildi. Hindistan'da Genel Müdür olarak çalışırken “En Prestijli Otelci” ve “Yılın Genel Müdürü” ödüllerini aldı. Bunların yanında çeşitli kuruluşlardan pek çok ödüle layık görüldü. Sn. TJ Joulak şu anda Shangri-La Bosphorus, Istanbul’un Genel Müdürü olarak çalışmaktadır. İngilizce, Arapça, Fransızca, İtalyanca ve İspanyolca bilen Sn. TJ Joulak, Seminer dersinde "En İyi Şekilde Lüks" başlıklı bir sunum yapacaktır.

17 Mart 2022

Sn. Cem Kınay

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2022 –3. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,

Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Futürist Otelci Sn. Cem Kınay’ı misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 17 Mart 2022
Saat : 14:40-15:30
Yer : AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Cem Kınay İstanbul Avusturya Lisesi’ni bitirdikten sonra Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Sn. Cem Kınay Avusturya, Viyana merkezli Gulet Turistik ve Magic Life Oteller zincirinin kurucusu olarak Avrupalı turistleri ilk defa "Her Şey Dahil" konsepti ile tanıştırdı. Avusturya, Türkiye, Yunanistan, İspanya, Mısır, Tunus ve Bulgaristan’da toplam 20.000 yataklı ve 23 tane oteli olan Magic Life Oteller zincirini kendi otel konsepti ile başarılı bir şekilde yönetti. 15 yıl boyunca Türkiye’de Sarıgerme, Marmaris, Bodrum, Belek, Side ve Kemer bölgelerinde; Yunanistan Kos, Girit, Korfu ve Rodos adalarında; Avusturya Arlberg’te; Tunus Hammamet, Mahdia ve Djerba bölgelerinde; Mısır Sharm El Sheikh’te ve Nil’de; Bulgaristan Varna/Duni’de; İspanya Fuerteventura adasında milyonlarca turistin ağırlanmasında rol aldı. 2006 yılında Avusturya Cumhurbaşkanı tarafından “Avusturya Devlet Nişanı” gibi birbirinden önemli ve değerli ödüllerle onurlandırıldı. 2017 yılından beri kurucusu olduğu XPD Danışmanlık şirketinde yerli ve yabancı yatırımcılara yatırım, konsept tasarımı ve dijital dönüşüm danışmanlığı vermektedir. Sn. Cem Kınay deneyimlerini topladığı “Akıllı Ol. İnsan Ol” ve “Be Smart. Be Human” kitapları Destek Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Sn. Cem Kınay Seminer dersinde “Gelecek+” başlıklı bir sunum yapacaktır.

3 Mart 2022

Sn. Roberto Garrone

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2022 –2. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,

Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Raffles & Fairmont Doha Otel Müdürü Sn. Roberto Garrone’yi misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 3 Mart 2022
Saat : 14:40-15:30
Yer : AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Roberto Garrone, İtalya'nın Barolo kentindeki Hotel School’un Service, Bar and Sommelier bölümünden mezun oldu. Kariyeri, beş yıldızlı modern ve lüks bir otel olan St Moritz'deki Suvretta House'da Restaurant Komisi olarak başladı. Daha sonra farklı ülkelerdeki çeşitli otellerde ve restoranlarda Restaurant Komisi, Garson, Baş Garson ve Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya devam etti. Cecconi's Restaurant, Londra, İngiltere'de Sommelier olarak çalıştı ve kariyerinin ilk yıllarında farklı pozisyonlarda çalışmaya devam etti. 2010 yılında The Ritz Carlton, Hong Kong, Çin'e Yiyecek ve İçecek Direktörü olarak atandı. Bu deneyiminin ardından Aberdeen Marina Club, Hong Kong, Çin'de Operasyon Yönetici Yardımcısı olarak çalıştı. Daha sonra One&Only Corporate Office, BAE, Dubai'de Operasyon Direktörü olarak çalışmaya başladı ve aynı grupta Güney Afrika Cape Town'da Resort Müdürü olarak devam etti. Sn. Robert Garrone Nisan 2020'den beri Lusail Towers, Raffles ve Fairmont Katar, Doha'da Otel Müdürü olarak görev yapmaktadır. Sn. Roberto Garrone, dünya çapında doğal afet sonrası yenileme, yeni açılış ve yeniden inşayı içeren 10'dan fazla otel açılışında çalıştı. “Avrupa'nın En İyi Avrupalı Sommelier'i, 2015” ve “Afrika'nın En İyi İşvereni ve En İyi Spa'sı - One&Only Cape Town, 2019” ödüllerini aldı. İtalyanca, İngilizce, Almanca, Fransızca ve İspanyolca bilen Sayın Roberto Garrone, Seminer dersinde “İkonik Bir Otelin Açılışı” başlıklı bir sunum yapacaktır.

24 Şubat 2022

Sn. Meriç Bıçakcıoğlu

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2022 –1. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,

Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Ph.D, Akademisyen ve Mentör Sn. Meriç Bıçakcıoğlu’nu misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 24 Şubat 2022
Saat : 14:40-15:30
Yer : AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Meriç Bıçakcıoğlu doktora çalışmalarını örgüt yönetimi alanında tamamladı. Girişimcilik ve örgüt sosyolojisi konularında çeşitli akademik kongrelere katıldı. Bir kaç yıl öğretmenlik yaptıktan sonra İstanbul Sanayi Odası’nda çeşitli kademelerde bulundu. Bir uluslararası yeniden yapılanma projesinde uzman olarak görev aldıktan sonra Eğitim Birimi Yöneticisi, Koordinatör ve Danışmanlık görevlerini sürdürdü. İngiltere Nottingham Üniversitesi’ndeki Yönetim Yüksek Lisansı sonrasında tarım alanında kendi işini kurdu. Yatırım projeleri için tasarladığı yeni bir sistem ile “Tarımsal Değerleme” çalışmalarını ekibi ile yürüttü. Şu an girişimcilere mentörlük yapmakta ve eğitimler vermektedir. Bunun yanında çeşitli şirketlere eğitim ve iş geliştirme konularında danışmanlık vermektedir. ABD, New York’ta olan Hicelerate’te proje koordinatörlüğü ve mentörlük çalışmalarına destek vermektedir. Uzmanlık alanları arasında iş modeli geliştirme ve yenilenme, yenilikçilik ve yenilikçilik kültürü, yeniden yapılanma ve süreç yönetimi gibi konular bulunmaktadır. Özellikle ilgili olduğu sosyal girişimcilik, sosyal yenilikçilik, örgüt kültürü gibi konularda çeşitli gruplara, özel sektöre ve kamu kurumlarına eğitimler ve mentörlük desteği vermektedir ve atölyeler düzenlemektedir. Özyeğin Üniversitesi’nde “Sosyal Girişimcilik, Sosyal yenilikçilik ve Değişim” ve “Yaratıcılık ve Fikir Geliştirme” derslerini vermektedir. Ayrıca akademik çalışmalar da yürütmektedir. Sn. Meriç Bıçakcıoğlu Seminer dersinde “Sosyal inovasyon ve sosyal girişimcilik” başlıklı bir sunum yapacaktır.

23 Aralık 2021

Sn. Elif Günay

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2022 –6. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,

Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Gastronometro’nun İş Geliştirme Yöneticisi Sn. Elif Günay’ı misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 23 Aralık 2021
Saat : 14:40-15:30
Yer : AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Elif GÜNAY 2016'da Özyeğin Üniversitesi’den, Le Cordon Bleu Istanbul ile iş birliğiyle oluşan Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ve Otel Yöneticiliği Bölümü yan dal programından mezun olmuştur. Mezuniyetinden sonra, kimi sınıf arkadaşlarıyla beraber bir İtalyan Restoranı açmıştır. Bu arada Daniel Boloud'un Miami, Florida, ABD'deki restoranlarıdan bir pastacılık şefiyle çevrim-içi mülakatlar yaptıktan sonra kabul almış ve Miami Florida’daki ‘Boulud Sud' restoranında pastacı olarak bir sene çalışmak üzere gitmiş ve sonra Türkiye'ye dönmüştür. Metro Market'le yaptığı mülakatı takiben, 2019'den beri ‘İş Geliştirme Yöneticisi’ olarak Gastronometro’da mutfak buluşları platformunda çalışmaktadır. Sn. Elif GÜNAY, Seminer'de 'Şef Gözüyle Ürün Geliştirme Süreci' başlıklı bir sunum yapacaktır.

16 Aralık 2021

Sn. Yeliz Sarı Çalık

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2022 –5. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,

Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Mandarin Oriental Bosphorus, İstanbul’un Pazarlama ve İletişim Direktörü Sn. Yeliz Sarı Çalık’ı misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 16 Aralık 2021
Saat : 14:40-15:30
Yer : AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Yeliz Sarı Çalık, Mersin Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden dereceyle mezun olduktan sonra eğitim hayatına Almanya’daki Bremen Üniversitesi’nde ve Kanada, Vancouver’daki English Bay College’da devam etti. Sn. Yeliz Sarı Çalık stajını Kanada’da tamamlayarak kariyerine 2011 yılında Çırağan Palace Kempinski Istanbul’da Halkla İlişkiler Koordinatörü olarak başladı. Çırağan Palace Kempinski Istanbul’da sırasıyla Satış ve Pazarlama Yetkilisi, Pazarlama Müdür Yardımcısı ve Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı. Kempinski Hotels bünyesinde kendi alanında çeşitli eğitimlere katıldı ve grubun farklı otellerindeki ekiplerde önemli roller üstlendi. Sn. Yeliz Sarı Çalık şu anda Mandarin Oriental Bosphorus Istanbul’un Pazarlama ve İletişim Direktörü olarak çalışmaktadır. Sn. Yeliz Sarı Çalık Seminer dersinde “'Otel Öncesi Açılışta MarCom Faaliyetleri'” başlıklı bir sunum yapacaktır.

2 Aralık 2021

Sn. Kerem Arman

Sn. Alp Karayalçın

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2022 –4. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,

Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak BTA’nın Türkiye Direktörü Sn. Kerem Arman’ı ve TAV Esenboğa’nın Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sn. Alp Karayalçın’ı misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 2 Aralık 2021
Saat : 14:40-15:30
Yer : AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Kerem Arman 1971 yılında Adana’da doğdu. Lisans eğitimini 1997 yılında Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel işletmeciliği Bölümü’nde tamamladı. İş hayatına Bilkent Tadım Pizza ve Tunalı Tadım Pizza’da işletme Müdürlüğü yaparak başladı. Sonrasında dünyanın en büyük Meksika restoran zinciri El Torito Restaurant ve El Torito Express’de Operasyon Müdürü olarak görev yaptı. 2000-2006 yılları arasında Sofra Yemek Üretim ve Hizmet A.Ş’de (EUREST) Ankara Bölge Müdürü olarak çalıştıktan sonra yeni açılan Esenboğa Havalimanında BTA Ankara İşletme Müdürü olarak görev yaptı. Sn. Kerem Arman şu an BTA’nın Türkiye’de hizmet verdiği noktalarda Türkiye Direktörü olarak görev yapmaya devam etmektedir. Sn. Kerem Arman aynı zamanda Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği üyesidir ve gönüllüsüdür.

Sn. Alp Karayalçın 1974 yılında Ankara’da doğdu. TED Ankara Koleji’ndeki eğitiminin ardından lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel işletmeciliği Bölümü’nde tamamladı. Mezuniyetinin ardından PCO (Profesyonel Konferans Organizasyoncusu) olarak Flap Tour’da Proje Yöneticiliği yaptıktan sonra kendi acentesi olan Mentor Tour’u kurdu. Sn. Alp Karayalçın 10 yıllık seyahat acenteliği tecrübesinden sonra havacılık endüstrisine geçerek TAV Holding’de çalışmaya başladı. Sn. Alp Karayalçın sırası ile Havaş Tunus Lojistik Müdür Yardımcılığı, TAV Tunus Gelir Müdür Yardımcılığı, TAV Makedonya ORAT (Operasyonel Hazırlık ve Havaalanı Transferi) Sorumluluğu ve TAV Havalimanları Holding’de Operasyon Koordinasyon Müdürlüğü yaptı. Sn. Alp Karayalçın şu anda TAV Esenboğa’da Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır. Sn. Kerem Arman ve Sn. Alp Karayalçın Seminer dersinde “TAV ve BTA: Bir Başarı Öyküsü” başlıklı bir sunum yapacaktır.

18 Kasım 2021

Sn. Hakan Mahsereci

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2022 –3. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,

Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak HuqqA Genel Müdürü Sn. Hakan Mahsereci’yi misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 18 Kasım 2021
Saat : 14:40-15:30
Yer : AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Hakan Mahsereci 1970 yılında Gaziantep’te doğdu. İstanbul’da Pendik Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Antalya Akdeniz Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünü bitirdi. Koç Üniversitesi tarafından verilen İşletme Yüksek Lisans Programı (Executive MBA) baz alınarak ve TURQUALITY Programı’nın ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanan Turquality Gelişim Programı’na dahil olarak bu eğitimi Başarı Sertifikasına hak kazanarak tamamlamıştır. Kariyerine 1991 yılında Çırağan Palace Hotel’de başlayan Sn. Hakan Mahsereci sonrasında IHG Crowne Plaza grubuna dahil olmuştur. Burada çalışmakta iken yurt dışından gelen bir teklifi değerlendirerek Amerika’da Royal Caribbean Cruises grubunda 4 yıl çalıştı. 2008–2013 yılları arasında sonradan D-reams Entertainment Grubu tarafından satın alınan İstanbul Doors Grup bünyesinde çalıştı. Sn. Hakan Mahsereci 2013 yılının ilk çeyreğinden itibaren Q Food & Beverage şirketinin ilk restoran markası HuqqA’da Genel Müdürlük görevine devam etmektedir. Sn. Hakan Mahsereci Türkiye’de HuqqA Kuruçeşme, HuqqA Emaar SQR, HuqqA Emirgan, HuqqA Bodrum, The Market at Bosphorus ve yurt dışında HuqqA Dubai, HuqqA Doha, HuqqA Riyad, HuqqA Muscat şubelerinden sorumludur. Yurt içinde ve yurt dışında bu kuruluşlarda toplam 750 kişi çalışmaktadır. Sn. Hakan Mahsereci Seminer dersinde “HuqqA Turquality marka serüveni” başlıklı bir sunum yapacaktır.

14 Ekim 2021

Sn. Yasemin Kireç

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2022 –2. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,

Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Anadolu Meraları Genel Koordinatörü Sn. Yasemin Kireç’i misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 14 Ekim 2021
Saat : 14:40-16:30
Yer : AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Yasemin Kireç 1982 yılında İstanbul’da doğdu. Sosyoloji ve antropoloji eğitimi aldı. Üniversite yıllarından itibaren amatör olarak ilgilendiği permakültür, doğal yaşam ve ekoloji konularında kendini yetiştirmek üzere, Türkiye Permakültür Araştırma Enstitüsü'nde “Permakültüre Giriş” ve “Permakültür Tasarım Sertifikası” eğitimlerini aldı. Ardından, kurumsal hayata veda ederek 2015 yazında Çanakkale’de Anadolu Meraları uygulama arazisinde gerçekleştirilen “Bütüncül Yönetim” eğitimini tamamladı. Sn. Yasemin Kireç Gökçeada, Çanakkale ve İstanbul arasında sürekli bir yolculuk halindedir. Kendisi Anadolu Meraları'nda Genel Koordinatör olmanın yanı sıra 50 kovanı ile arıcılık yapmaktadır ve çeşitli girişimlerde aktif rol oynamaya devam etmektedir. Aynı zamanda yereldeki üretici-türetici buluşmalarına katılarak bilgi ve deneyimin paylaşılmasında aracılık etmeye çalışmaktadır. Buğday Derneği ile birlikte çalışmalar yapmaktadır. Bugüne kadar yetişkinler, gençler ve çocuklar ile Ekolojik Yaşama Giriş, Şehirde Ekolojik Yaşam Uygulamaları, Kent Bahçeciliği, Tohum, Arıcılık, Derin Dinleme ve Doğa Farkındalığı eğitim ve etkinliklerini gerçekleştirdi. Onarıcı tarım alanında tutkuyla çalışmaya, onarım çağına doğru ve emin adımlarla yürümeye devam etmektedir. Sn. Yasemin Kireç şu anda Anadolu Meraları’nın Genel Koordinatörü olarak çalışmaya devam etmektedir. Sn. Yasemin Kireç Seminer dersinde “Sürdürülebilirliğin Ötesinde: Onarıcı Tarım” başlıklı bir sunum yapacaktır.

30 Eylül 2021

Sn. Salih Çene

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2022 –1. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,

Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak SKAL International’ın 2014/2015 Dünya Başkanı Sn. Salih Çene’yi misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 30 Eylül 2021
Saat : 14:40-16:30
Yer : AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Salih Çene 1950 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul’da lise eğitimini tamamladıktan sonra yüksek öğrenimi için İngiltere’ye gitti. Westminister Technical College-Londra’dan “Otel ve Yiyecek-İçecek Hizmeti Yöneticiliği" alanında Ulusal Yüksek Öğrenim Diploması aldı. Sn. Salih Çene 1969 yılından beri Seyahat ve Turizm endüstrisinin içindedir. Bir “otelci” olarak 50 yılını çeşitli firmalarda, otellerde ve zincirlerde üst düzey yönetici ya da partner/CEO pozisyonlarında geçirdi. 2016-2019 yılları arasında Operasyonel Yönetim, Proje Geliştirilmesi, Sistem Analizi, Açılış Öncesi, Organizasyon ve Yeniden-Organizasyon konularında Serbest Danışman olarak sektöre hizmet verdi. Çeşitli sektör dergilerinde ve basında 200’den fazla makalesi yayınlanan Sn. Salih Çene, Akşam Gazetesi Akdeniz ilavesinde köşe yazarlığı da yaptı. Ayrıca çeşitli üniversitelerin Turizm Eğitimi programlarında ve sempozyumlarda da yer alarak eğitsel tebliğler vermektedir. Sn. Salih Çene 1980’den beri Skål üyesidir ve Skål International’ın her kademesinde görev almıştır. Ekim 2014’te, Skål AGM, Mexico City’de SKÅL International Dünya Başkanı seçildi ve Ekim, 2015’te Skål AGM, Torremolinos, İspanya’da görevi teslim etti. Sn. Salih Çene ayrıca “Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)”, “Uluslararası Oteller & Restoranlar Birliği (IHRA)”, “ALTİD (Alanya Turistik İşletmeciler Derneği)” gibi kuruluşlarda çeşitli görevlerde bulunmaktadır. İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerini konuşabilmektedir. Sn. Salih Çene Seminer dersinde “Turizmin Sosyal Etkileri” başlıklı bir sunum yapacaktır.

29 Nisan 2021

Sn. Burçin Türkkan

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2021 –6. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,

Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak SKAL International’ın Kıdemli Başkan Yardımcısı Sn. Burçin Türkkan’ı misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 29 Nisan 2021
Saat : 14:40-16:30
Yer : Web Semineri

Sn. Burçin Türkkan lisans derecesini Bilkent Üniversitesi, Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı’ndan aldı. AHLEI tarafından Sertifikalı Otelcilik Eğitmeni unvanına ve Copenhagen Business School tarafından 21. Yüzyıl Organizasyonlarında Liderlik alanında Yüksek Lisans diplomasına sahiptir. Yakın zamanda Johnson and Wales Üniversitesi MBA Programına kabul edildi. Hayatı boyunca altı farklı ülkede okudu, çalıştı ve yaşadı. Son yirmi yıldır ABD'nin en hızlı büyüyen şehirlerinden biri olan Atlanta, Georgia'da yaşamaktadır. Turizm ve Seyahat Sektörü kariyeri yirmi dört yıl önce Türkiye'nin en büyük Seyahat Acentası Operasyonlarından biri olan SETUR'da çalışarak başladı. Bilsit AHLA’da ve Başkent Üniversitesi’nde otelcilik dersleri vermeye devam etti. 2000 yılında İstanbul’da ve Atlanta, Georgia, ABD'de USEH International'ı kurdu. 2004 yılında American Hospitality Academy'e ortak olarak katıldı. Kariyeri, ABD'de bir iş kurmak veya ABD'de iş/yatırım ortakları bulmak isteyen uluslararası yatırımcılara iş danışmanlığı gibi diğer birçok girişimciliği içerecek şekilde gelişti. Burçin Türkkan, şu anda Skål International'ın 2021 Kıdemli Başkan Yardımcısı ve yirmi yıldır konaklama endüstrisi için uluslararası yetenek yönetimi danışmanlığı sunan bir İK Danışmanlık firması olan USEH International Inc.'de Kurucu/Yönetici Direktör olarak görev yapmaktadır. Mutfak Diploma Programları içeren ve dünya çapında dört uluslararası kampüse sahip olan American Hospitality Academy'nin ortaklarından biridir. Sn. Burçin Türkkan Seminer dersinde “Küresel Olarak Konaklama Sektöründeki Yetenek Gereksinimlerinin Değişimi – Covid-19 Pandemisine İlişkin Güncellemeler” konulu bir sunum yapacaktır.

22 Nisan 2021

Sn. Civan Er

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2021 –5. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,

Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Yeni Lokanta İstanbul’un ve Yeni London’nın Baş Şef’i Sn. Civan Er’i misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 22 Nisan 2021
Saat : 14:40-16:30
Yer : Web Semineri

Sn. Civan Er 1978 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Erkek Lisesi'nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi'nde Ekonomi okudu. Londra'da Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisansını yaparken kendini Türk Restoranı Sofra mutfağında buldu. Çocukluk tutkusunun peşinden koşarak burada kalmaya ve bir Şef olmaya karar verdi. Burada iki buçuk yıl çalıştıktan sonra 2005 yılında İleri Seviye Diploma almak için Leith's School of Food and Wine'a gitti. Türkiye'ye döndükten sonra, 2006 ve 2012 yılları arasında Aşçıbaşı olarak Changa ve Müzedechanga restoranlarında çalıştı. 2009 ve 2012 yılları arasında yerel gazete Hürriyet-Pazar'ın yemek köşesinde yazdı. Halen arka arkaya açtığı Yeni Lokanta İstanbul ve Yeni Londra'da Lokanta İşletmecisi ve Aşçıbaşı olarak çalışmaktadır. Sn. Civan Er, Seminer dersinde “Yurtdışında Restoran Açmak ve İşletmek” konulu bir sunum yapacaktır.

15 Nisan 2021

Sn. Björn Olthof

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2021 –4. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,

Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Hilton’un Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Mezun İşe Alım Kıdemli Müdür’ü Sn. Björn Olthof’u misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 15 Nisan 2021
Saat : 14:40-16:30
Yer : Web Semineri

Sn. Björn Olthof 2000 yılında Stenden Hogeschool Leeuwarden, Otel Yöneticiliği Bölümü’nden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından Carlson Rezidor Otel Grubu’nda Personel ve Eğitim Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. Intercontinental Otel Grubunda Eğitim Müdürü olarak çalıştı. Daha sonra Hilton'a katılan Sn. Björn Olthof, grup öğrenimi ve mezunların işe alınması alanlarında çeşitli pozisyonlarda çalıştı. Bir Hilton çalışanı olarak, hem Yetenek ve Liderlik Geliştirme Ekibi hem de Yetenek Kazanma Ekibi’nde çalışma fırsatı buldu. Ayrıca, Deltion Hilton Class ve NHTV Hilton Class dahil olmak üzere çeşitli Otel Okulu (Mesleki, Lisans ve Üniversite Derecesi) programlarından sorumluydu. Eylül 2014'te Yetenek ve Liderlik Geliştirme Ekibi'nde 8 yıl geçirdikten sonra, kendisine EMEA Yetenek Edinme Ekibi içindeki Mezun İşe Alım bölümünü kurma ve Avrupa, Orta Doğu ve Afrika için Mezun İşe Alım Müdürü olarak kariyerine devam etme fırsatı sunuldu. Bu bölgelerdeki çeşitli Mezun Geliştirme faaliyetlerini (örn. Elevator, Finesse Finance Graduate Program, MDP-Management Development Programs vb.) destekledi. Sn. Björn Olthof, Seminer dersinde “Hilton’da kariyer fırsatları” konusunda bir sunum yapacaktır.

8 Nisan 2021

Sn. Ahmet Antepli

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2021 –3. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,

Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak The Address Hotel and Residences İstanbul’un Genel Müdür’ü Sn. Ahmet Antepli’yi misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 8 Nisan 2021
Saat : 14:40-16:30
Yer : Web Semineri

Sn. Ahmet Antepli Doha, Katar'da doğdu. Katar’da doğduğu için çok kültürlü bir ortamda büyüdü. İsviçre'deki Glion Institute of Higher Education'dan Hizmet Endüstrisi Yönetimi alanında MBA derecesini aldı. Ayrıca kendisi Glion Mezunları Türkiye Elçisi’dir. Sn. Ahmet Antepli 2002 yılında kariyerinin ilk açılış öncesi projesi olan Mövenpick Hotel İstanbul'da Odalar Müdürü olarak görev aldı. Kariyerinin erken dönemlerinde Swissotel The Bosphorus, İstanbul'da Resepsiyon ve Ön Büro Gece Sorumlusu olarak çalıştı. Daha sonra Katar’daki Kempinski ve Dusit Otellerinde, Suudi Arabistan’daki Doubletree by Hilton ve Rocco Forte Otellerinde ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki otellerde açılış öncesi ve dönüşüm projelerinde Genel Müdür olarak görev aldı. Sn. Ahmet Antepli şu an The Address Hotel and Residences olarak açılacak İstanbul Anadolu yakasının lüks ve beş yıldızlı yeni açılış otelinin Genel Müdürü olarak çalışmaktadır. Sn. Ahmet Antepli otelcilik sektöründe 23 yıldan fazla bir deneyime sahiptir. Orta Doğu'da son 18 yılda birçok farklı lüks otel zincirinde üst düzey yönetici pozisyonlarında bulundu. Sn. Ahmet Antepli Arapça, İngilizce ve Türkçe dillerini akıcı bir şekilde konuşmaktadır. Sn. Ahmet Antepli Seminer dersinde “ Bir Otelin Açılış Öncesi ve Sonrası” başlıklı bir sunum yapacaktır.

25 Mart 2021

Sn. Koray Adıgüzel

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2021 –2. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,

Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Lujo Hotel Bodrum’un İnsan Kaynakları Direktörü Sn. Koray Adıgüzel’i misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 25 Mart 2021
Saat : 14:40-16:30
Yer : Web Semineri
Sn. Koray Adıgüzel 1971 yılında Ankara’da doğdu. 1995 yılında Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nden mezun oldu. 1997 yılında Hilton İzmir’de ilk görevine başlayan Sn. Koray Adıgüzel, İnsan Kaynakları departmanında Ofis Koordinatörü olarak meslek hayatına başladı. 2002 yılında Hilton Konya’da İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevini üstlendi ve otelin açılış süreci de dahil olmak üzere 2005 yılına kadar bu görevi sürdürdü. 2005 yılında Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum’a geçiş yapan Sn. Koray Adıgüzel, İnsan Kaynakları Direktörlüğü pozisyonunda görev aldı. 2006 yılınının sonlarında Mövenpick Hotel İzmir’de İnsan Kaynakları ve Kalite Direktörlüğü ve 2013 yılında Hapimag Resort Sea Garden Bodrum’da İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevlerini üstlendi. Sn. Koray Adıgüzel şu anda Lujo Hotel Bodrum’da İnsan Kaynakları Direktörü olarak meslek hayatına devam etmektedir. Tüm otel bünyesinde İnsan Kaynakları hizmetlerinin, politikalarının ve programlarının yönlendirilmesi ve yönetilmesi gibi bir takım görevleri yerine getirmektedir. Sn. Koray Adıgüzel seminer dersinde “Kariyer Planlama ve Mülakat Teknikleri” başlıklı bir sunum yapacaktır.

4 Mart 2021

Sn. İlhan Akpınar

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2021 –1. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,

Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Ant Yapı San. ve Tic. A.Ş.’nin Otel Yatırımları İşveren Temsilcisi Sn. İlhan Akpınar’ı misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 4 Mart 2021
Saat : 14:40-16:30
Yer : Web Semineri

Sn. İlhan Akpınar 1980 yılında Erzincan’da doğdu. İzmir Atatürk Lisesi’ndeki eğitiminin ardından 2003 yılında Bilkent Üniversitesi, Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl Hilton İstanbul’da ilk görevine başlayan Sn. İlhan Akpınar, Finans departmanında farklı birimlerde ve görevlerde yer aldı. 2008 yılına kadar Kıdemli Mali Analist ve Muhasebe Müdür Yardımcılığı pozisyonlarında çalıştıktan sonra Hilton International’ın Viyana’daki Merkez Ofisi’ne bağlı olarak Proje Müdürlüğü görevini üstlendi ve ONQ PMS sisteminin Türkiye’deki kurulumuna aktif şekilde destek verdi. 2009 yılının başında Dedeman Turizm Grubu’na geçiş yapan Sn. İlhan Akpınar, Dedeman Hotels and International’ın Suriye’deki otel açılışlarında ve operasyonlarında Finans Direktörlüğü pozisyonunda görev aldı. 2011 yılında Dedeman İstanbul Oteli’nde yine Finans Müdürlüğü görevi ile kariyerine devam etti. Sn. İlhan Akpınar daha sonra Radisson Hotel Grup’un Ataşehir’deki oteli, Radisson Blu Hotel İstanbul Asia’nın Finans Direktörlüğü pozisyonuna getirildi. Aynı otel gurubunun 4 sene boyunca Sorumlu İşletmecilik Türkiye Koordinatörlüğü görevini de yürüttü. 2020 yılı Ocak ayı itibarı ile de, bünyesinde Turizm faaliyetlerini de sürdüren Ant Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş. ‘de Otel Yatırımlarından sorumlu İşveren Temsilcisi pozisyon ve sorumluluğu ile meslek hayatına devam etmektedir. Şirketin Otel yatırımlarının sürekli büyümesini sağlamak, verimliliği arttırmak, oteller arasında koordinasyon sağlamak ve bu alanlarda analizler yapmak gibi birtakım görevleri yerine getirmektedir. Sn. İlhan Akpınar Seminer dersinde “Otel İşletme Modelleri” başlıklı bir sunum yapacaktır.

24 Aralık 2020

Sn. Göksenin Kürkcü

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2021 –4. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,

Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Koç Holding Oteller Grubu’nun Oteller ve Rezidanslar Direktörü Sn. Göksenin Kürkcü’yü misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 24 Aralık 2020
Saat : 14:40-16:30
Yer : Web Semineri

Sn. Göksenin Kürkcü İstanbul Üniversitesi, Turizm Bölümü'nü bitirdikten sonra New York City Technical College, Otel Yöneticiliği Bölümü'nden yüksek lisans derecesini aldı. Kariyerine Crowne Plaza Hotel İstanbul'un Misafir Servis Temsilcisi olarak başladı, ardından uluslararası deneyim kazanmak için ABD'ye taşındı. Kariyerine Hilton Hotel New York ve Wyndham Milford Plaza New York’un Yiyecek ve İçecek ile Ön-Büro Departmanlarında farklı pozisyonlarda devam etti. Türkiye'ye döndükten sonra Renaissance Polat İstanbul'da Satış ve Pazarlama Müdürü, Ön Büro Müdür Yardımcısı ve Nöbetçi Müdür olarak çalıştı. WOW İstanbul Otelleri ve Kongre Merkezi’nin Genel Müdür Yardımcılığı görevine geldi. The Marmara Collection’a The Marmara Şişli Açılış Genel Müdürü olarak katıldı ve Bölge Genel Müdürü olarak görevine devam etti. The Marmara Antalya Otelleri Gelir Yönetimi Bölümü'nden sorumlu oldu. The Marmara Pera'da Genel Müdür olarak çalıştı. Sn. Göksenin Kürkcü, Memorial Sağlık Grubu'nda Konaklama Direktörü olarak çalışarak sağlık sektöründe de deneyime sahip oldu. Şu anda Koç Holding Oteller Grubu’nun bünyesindeki Divan Grubu'nda Oteller ve Rezidanslar Direktörü olarak görev yapmaktadır. Sn. Göksenin Kürkcü Seminer dersinde “Pandemi Sonrası Yükselen Turizm ve Otelcilik Trendleri” başlıklı online bir sunum yapacaktır.

19 Kasım 2020

Sn. Sinan Köseoğlu

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2021 –3. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak JW Marriott Istanbul Bosphorus’un ve Sheraton Istanbul City Center’ın Multi-Property Genel Müdürü Sn. Sinan Köseoğlu’yu misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 19 Kasım 2020
Saat : 14:40-16:30
Yer : Web Semineri

Sn. Sinan Köseoğlu Hacettepe Üniversitesi, Turizm Bölümü’nü bitirdikten sonra yüksek lisans eğitimini Cornell Üniversitesi, Otel Yöneticiliği Bölümü’den aldı. İş hayatına 1991 yılında Ankara Hilton, Yiyecek ve İçecek Bölümünde Rezervasyon ve Satın Alma pozisyonlarında başladı. Kariyerine Elegance International Marmaris’te sırasıyla İçecek Yöneticisi ve Yiyecek ve İçecek Yönetici Asistanı olarak devam etti. Sonrasında ISR Plaza Radisson SAS Hotel’de Yiyecek ve İçecek Yöneticisi oldu. Mercure Grand Hotel, Seef-Bahreyn’de sırasıyla Yiyecek ve İçecek Yöneticiliği ve Müdür Yardımcılığı yaptı. Daha sonra Sofitel Plaza Hanoi, Novotel Yekaterinburg Center, Sofitel Cairo El Gezirah, Sofitel Dubai Jbr, Marriott Moscow Grand Hotel, Moscow Marriott Royal Aurora Hotel ve Sheraton Ankara Hotel and Convention Center gibi dünyanın farklı bölgelerindeki otellerde Yiyecek ve İçecek Direktörlüğü, Operasyonlar Müdürlüğü ve Genel Müdürlük görevlerinde bulundu. Sn. Sinan Köseoğlu şu an JW Marriott Istanbul Bosphorus’un ve Sheraton Istanbul City Center’ın Multi-Property Genel Müdürü görevinde bulunmaktadır. İngilizce, Rusça ve Almanca konuşabilen Sn. Sinan Köseoğlu, Seminer dersinde “Pandemi Sürecinde Otel Operasyonu” başlıklı bir sunum yapacaktır.

22 Ekim 2020

Sn. Canan Töre Petekçi

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2021 –2. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak ACCOR Türkiye’nin Yetenek ve Kültür Müdürü ve Doğu Avrupa RİİSE ve Mobility Başkanı Sn. Canan Töre Petekçi’yi misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 22 Ekim 2020
Saat : 14:40-16:30
Yer : Web Semineri

Sn. Canan Töre Petekçi İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 1999 yılında Bilkent Üniversitesi, Turizm ve Otelcilik Bölümü’nden mezun oldu. Lise eğitimi süresince, yaz tatillerinde Alman menşeli bir tekstil firmasında ofis asistanı olarak çalıştı. Üniversite stajını Swissotel İstanbul The Bosphorus Genel Müdürlüğü’nde ISO Sorumlusu olarak yaptı. Stajı sonunda ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi eğitimlerini tamamlayarak İç Denetçi ve ISO Uzmanı olmaya hak kazandı. Sn. Canan Töre Petekçi mezuniyeti sonrası The Marmara İstanbul Taksim’de Santral Operatörü olarak çalışmaya başladı. Sırasıyla Misafir İlişkileri Yetkilisi-Resepsiyonist ve Grup Satış Yetkilisi olarak aynı firmada görev yaptı. Sonra Divan Otelleri Merkez Ofis Şirket Satış Yetkilisi olarak çalışmaya devam etti. 2007 yılında Accor’un Türkiye’ye gelmesi ile Novotel İstanbul Zeytinburnu’nda Genel Müdür Asistanı oldu. 2010 yılında Accor Türkiye Merkez Ofis Kalite ve Eğitim Departmanı’nı kurmakla görevlendirildi. Otel sayılarının artması ile birlikte kariyerine İnsan Kaynakları Departmanına bağlı olarak Eğitim Süreçlerinde devam etmeye karar verdi. Şu anda Accor Türkiye Yetenek ve Kültür Müdürü olarak görevini sürdürmektedir. Aynı zamanda, Türkiye ve 12 ülkenin bulunduğu bölgede ‘RİİSE’ ve ‘Mobility’ Liderliğini de yürütmektedir. Sn. Canan Töre Petekçi Seminer dersinde “Accor’da Sosyal Sorumluluk Uygulamaları ve Dünya RİİSE Liderliği” başlıklı bir sunum yapacaktır.

15 Ekim 2020

Sn. Umut Özkanca

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2021 –1. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak d.ream’in CEO’su Sn. Umut Özkanca’yı misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 15 Ekim 2020
Saat : 14:40-16:30
Yer : Web Semineri

1977 İstanbul doğumlu olan Sn. Umut Özkanca lise öğrenimini Lugano’da İsviçre Amerikan Okulu'nda (TASIS) ve lisans derecesini ise uluslararası ekonomi üzerine çalıştığı Boston Bentley Üniversitesi’nde tamamladı. Üniversiteden sonra New York’ta Fransız aşçılık okulu olan Fransız Mutfak Enstitüsü'nde (The French Culinary Institute) dünyanın en iyi şefleriyle çalışma fırsatı yakalayan Sn. Umut Özkanca, burayı birincilikle bitirdi. Lise ve üniversitenin yaz dönemlerinde, Borsa Restaurant’ın servis ve mutfak alanlarında çalışarak restoran işletmeciliği ile ilgili ilk tecrübelerini burada kazanmaya başladı. Kariyerine bu alanda devam edeceği düşüncesi ile yurt dışındayken restoranların operasyon ve işletmelerinin yanı sıra menüleri ile ilgili de gözlemlerde bulundu. Sonrasında 23 yaşında ilk restoranı olan Loft’u İstanbul’da açtı. İngilizce, İspanyolca ve İtalyanca bilen Sn. Umut Özkanca Boğaziçi Borsa, Kandilli Borsa, Masa, Parle, Sele ve La Viña markalarının sahibi Sele İstanbul Grubu’nun yönetim kurulunda yer almaktadır. Ayrıca Dubai ve Londra’da büyük başarı yakalayan, Türk ve Anadolu mutfağını modern bir konseptle birleştiren Rüya markasının da kurucusudur. Şu anda, Doğuş Grubu’nun gücü ile bugün yeme-içme sektöründe uluslararası bir oyuncu olan d.ream’in (Doğuş Resturant Entertainment and Management) CEO’su olarak görev yapan Sn. Umut Özkanca, seminer dersinde online bir sunum yapacaktır.

14 Mayıs 2020

Dr. Demet GÜZEY

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2020 –5. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Yemek Yazarı, Dr. Demet GÜZEY’i misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 14 Mayıs 2020
Saat : 14:40-16:30
Yer : Web Semineri

Dr. Demet GÜZEY, İtalya'nın Verona şehrinde yaşayan bir yemek yazarıdır. Türkiye'de Gıda Mühendisliği (MSc., İstanbul Teknik Üniversitesi) ve ABD'de Gıda Bilimi (Ph.D., Massachusetts Üniversitesi) okudu. Hollanda ve Fransa'da gıda endüstrisindeki on yıllık yönetim rollerinden sonra İtalya'ya taşındı. Dr. Demet GÜZEY yemek ve şarap eğitimi, gastronomi turları ve atölyeler üzerine kendi işini kurdu. WSET Seviye 3 şarap uzmanıdır ve Gastronomi diplomasına sahiptir (Diplôme Universitaire du Goût, de la Gastronomie et des Arts de la Table, Reims Üniversitesi). Verona'da Amerika’lı üniversite ögrencilerine yurtdışında eğitim sömestrleri düzenleyen bir okul olan USAC’ta (University Studies Abroad Consortium) Yemek ve Kültür, İtalyan Yemek ve Şarap İşletmeciliği ve Etkinlik Yönetimi dersleri vermektedir. Ayrıca Paris'teki Le Cordon Bleu'de Yemek Yazarlığı üzerine dersler vermektedir. Dr. Demet GÜZEY online ve basılı bir çok makalenin yanı sıra iki kitap yayınladı: Yürürken Yemek (Food on Foot, 2017) ve Hardal (Mustard, 2019, Gourmand Dünya Yemek Kitapları Ödülü sahibi). Dr. Demet GÜZEY hakkında daha fazla bilgi demetguzey.com adresinde bulunabilmektedir. Dr. Demet GÜZEY Seminer dersinde “Yemek Yazarlığı Sanatı ve Zanaatı” başlıklı bir online seminer verecektir.

7 Mayıs 2020

Sn. Yasemin Pirinçcioğlu

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2020 –4. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak VIP Tourism / VIP Event’in CEO’su, Sn. Yasemin Pirinçcioğlu’nu misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 7 Mayıs 2020
Saat : 14:40-16:30
Yer : Web Semineri

Yasemin Pirinçcioğlu, 1953 yılında New York'ta doğdu. Dünya’yı gezmeye turizmin öncülerinden olan bir ailede doğarak erken yaşta başladı. Paris'teki Sorbonne XIII Ekonomi Üniversitesi'nde lisans derecesini ve o sırada Avrupa'da genişletilmiş Turizm derecesi sunan tek okul olan IMT'yi (Turizm Pazarlaması Enstitüsü) tamamladı. Bir öğrenci olarak yazlarını, ebeveynleri tarafından 1968 yılında kurulan ilk seyahat ve etkinlik yönetimi şirketlerinden biri olan VIP TOURISM / VIP Event'de çalışarak geçirdi ve bu da onlarca yıl süren dikkat çekici bir kariyerle sonuçlandı. Alanında bir girişimci olarak; şehre gelen ve giden seyahatlerden otel yönetimine ve teşvik tedbirlerinden uluslararası kongre ve konferanslara kadar endüstrinin her alanında çalıştı. Sonunda kendini kurumsal etkinlikler ve elegant şenlikler düzenlemekte buldu. Yüksek profilli müşteriler için düzenlediği sayısız etkinlikte uygulamalı yaklaşımı nedeniyle “Mutfaktaki Şef” olarak adlandırıldı. İster bir kutlama yada bir kurumsal toplantı olsun, onu yönlendiren şey Türkiye'nin zengin kültürel mirası konusunda yerel ve uluslararası farkındalık oluşturma tutkusudur. Sn. Yasemin Pirinçcioğlu online Seminer dersinde “Türkiye’deki Turizm ve Corona Sonrası Üzerine Düşünceler” başlıklı bir sunum yapacaktır.

24 Nisan 2020

Sn. Orhon Atameriç

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2020 –3. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Uluslararası Skal Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri, Sn. Orhon Atameriç’i misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Cuma, 24 Nisan 2020
Saat : 12:40-14:00
Yer : Web Semineri

Sn. Orhon Atameriç İstanbul’da doğdu. Avusturya Lisesi’ni bitirdi. İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi, Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Active Turizm ortaklığı ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır. Ayrıca profesyonel turist rehberidir. Sn. Orhon Atameriç şuanda Uluslararası Skal Dernekleri Federasyonu Genel Sekreterliği görevinde bulunmaktadır. Almanca ve İngilizce bilen Sn. Orhon Atameriç, tenisçilik sporu ile ilgilenmektedir. Sn. Orhon Atameriç Seminer dersinde “Y SKAL” başlıklı bir sunum yapacaktır.

5 Mart 2020

Sn. Hazal Candan Güngör

Sn. Yunus Emre Ürgün

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2020 –2. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacılar olarak Yapı ve Kredi Bankası’nın Ticari Kredi Tahsis Direktörü, Sn. Hazal Candan Güngör ve Ticari Krediler Tahsis Müdürü, Sn. Yunus Emre Ürgün’ü misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 5 Mart 2020
Saat : 14:40-16:30
Yer : AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Hazal Candan Güngör, 1982 yılında Bursa’da doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümü’nü ve ardından İstanbul Üniversitesi, İktisat Politikası dalından yüksek lisansını tamamladı. Kariyerine 2005 yılında Yapı Kredi Kurumsal ve Ticari Krediler Yönetimi’nde başladı ve halen bu departmanda görevini sürdürmektedir. 2005-2013 yılları arasında Ticari Kredi Tahsis Uzmanı olarak görev yapan Güngör, 2013-2018 yılları arasında da Ticari Kredi Tahsis Müdürü olarak görev yaptı. 2019 yılından bu yana ise Ticari Kredi Tahsis Direktörü olarak görevini sürdürmektedir. Sn. Yunus Emre Ürgün, 1989 yılında Bursa’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Matematik Mühendisliği Bölümü’nü tamamladı. Kariyerine 2013 yılında Yapı Kredi Kurumsal ve Ticari Krediler Yönetimi’nde başladı. 2013-2019 yılları arasında Ticari Kredi Tahsis Uzmanı olarak çalıştı. Sn. Yunus Emre Ürgün, Mart 2019’dan bu yana ise Ticari Kredi Tahsis Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.Sn. Hazal Candan Güngör ve Sn. Yunus Emre Ürgün Seminer dersinde “Turizm Sektöründe Otel Yatırım Kredileri ve Nakit Akışı” başlıklı bir sunum yapacaktır.

27 Şubat 2020

Sn. Lebriz Dedeoğlu

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2020 –1. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Swissôtel Istanbul, The Bosphorus Yetenek ve Kültür Müdür Yardımcısı, Sn. Lebriz Dedeoğlu’nu misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 27 Şubat 2020
Saat : 14:40-16:30
Yer : AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Lebriz Dedeoğlu, İstanbul Şişli Terakki Lisesi'nden mezun oldu ve lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi'nden aldı. 8 yıl boyunca otellerin çeşitli bölümlerinde Bölüm Eğitmeni, Eğitim Koordinatörü ve Eğitim Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. Kariyerine Ocak 2018'e kadar Swissôtel Istanbul, The Bosphorus'ta Eğitim Müdürü, Entegre Yönetim Sistemi Temsilcisi olarak devam etmiştir. Sn. Lebriz Dedeoğlu, halen Swissôtel Istanbul, The Bosphorus'da Yetenek ve Kültür Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Güven Hızı Eğitimi, Gallup Güçlü Yönleri Bulucu Koç Sertifikası ve ISO 9001 ve ISO 22000 ve ISO 14000 & OHSAS Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası aldı. İngilizce ve Almanca bilen Sn. Lebriz Dedeoğlu, Seminer dersinde “Pozitif Otelcilik için Rol Almak” konulu bir sunum yapacaktır.

19 Aralık 2019

Sn. Funda Eratıcı

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2020 –7. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Hilton Türkiye Bölge Satış Direktörü ve Avrupa, Ortadoğu, Afrika Focus Servis Otelleri Satış Lideri, Sn. Funda Eratıcı’yı misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 19 Aralık 2019
Saat : 14:40-16:30
Yer : AB-3 / Hukuk Oditoryumu

TED Ankara Koleji’ndeki eğitiminin ardından Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nden mezun olan Sn. Funda Eratıcı, 1991 yılında turizm sektöründe çalışmaya başladı. 1994 yılında Hilton İstanbul’da ilk görevine başlayan Sn. Funda Eratıcı, 2004 yılına dek Hilton Ankara’da farklı görevlerde yer aldı. 2005 yılında kariyerine İstanbul’da devam etmeye başlayan Eratıcı, 2007 yılında Conrad İstanbul, Hilton İstanbul ve Hilton ParkSA Satış Direktörü ve sonrasında Polonya’daki Hilton Warsaw’da İş Geliştirme Direktörü olarak görevine devam etti. Daha sonra Hilton Worldwide Doğu Avrupa, Rusya, İsrail ve Türkiye Bölge Satış Direktörlüğü görevini yaptı. Sn. Funda Eratıcı 2018 yılından beri Hilton Türkiye Bölge Satış Direktörü ve Avrupa, Ortadoğu, Afrika Focus Servis Otelleri Satış Lideri olarak çalışmaktadır. Otellerin işletilmesinde stratejik ve taktik satış yönünün geliştirilmesi ve uygulanmasında 24 yıllık deneyime sahip olan Sn. Funda Eratıcı, çok kültürlü çalışma ortamlarında verimli bir şekilde liderlik yapma yeteneğini kanıtlamış ve sürekli yerel satış yeteneklerinin geliştirilmesine odaklanmıştır. Sn. Funda Eratıcı Seminer dersinde “Geleceğin Otel Markası” başlıklı bir sunum yapacaktır.

12 Aralık 2019

Sn. Ali Ronay

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2020 –6. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Swissôtel The Bosphorus, Istanbul’un Executive Şefi, Sn. Ali Ronay’ı misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 12 Aralık 2019
Saat : 14:40-16:30
Yer : AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Lüks konaklama konusunda 18 yıllık mutfak tecrübesine sahip olan Sn. Ali Ronay Hilton Ankara, The Sofa Hotel Nişantaşı, Excelsior Hotel Bakü, Sultan Inn Bakü, The Ritz Carlton İstanbul, Hotel Arts Barselona, Ritz Carlton Autostad Wolfsburg, Kempinski Barbaros Bay Bodrum, Raffles İstanbul ve Zorlu Center gibi çeşitli ülkelerde bulunan saygın 5 yıldızlı otel markalarını ve restoranları temsil etti. Ekibinin önceliği, Türkiye'de mevcut en iyi ürüne en iyi şekilde erişmenin keyfini çıkarmak ve kapsamlı, yenilikçi ve sağlıklı yemek seçenekleri dahil olmak üzere sonsuz menü önerileri sunmaktır. Türkiye'nin ünlü mutfak mirasını yansıtan zengin menü seçenekleriyle birlikte, misafirlerinin benzersiz ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde karşılayacak özelleştirilmiş menüler hazırlamaktan mutluluk duymaktadır. Sn. Ali Ronay, Eylül 2018 itibariyle Swissôtel The Bosphorus, İstanbul’da Executive Şef olarak çalışmaktadır. Sn. Ali Ronay, Seminer dersinde “Modern Gastronomi ve Şefler” hakkında bir sunum yapacaktır.

28 Kasım 2019

Sn. Yonca Erdoğ

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2020 –5. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Çırağan Palace Kempinski Türkiye ve Güney Avrupa Bölge Gelirler Direktörü, Sn. Yonca Erdoğ’u misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 28 Kasım 2019
Saat : 14:40-16:30
Yer : AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Yonca Erdoğ Hamburg Friedrich Ebert Gymnasium ve İstanbul Üniversitesi, Doğu Dilleri ve Edebiyatı Bölümü’nde eğitimini tamamladı. Sn. Yonca Erdoğ Kempinski Grubu’nda 17 yıldır görev yapmaktadır. Swissotel the Bosphorus’un açılış ekibinde yer aldı ve hem burada hem de Kempinski Grubu’nda Satış ve Pazarlama ile Gelirler ve Rezervasyon bölümlerinde lider olarak görev yaptı. Sn. Yonca Erdoğ şu anda Türkiye ve Güney Avrupa Kempinski otellerinden sorumlu Gelirler Bölge Direktörü olarak kariyerine devam etmektedir. Ayrıca, Turizm ve Otelcilik sektöründe yer alan öğrenci ve çalışma arkadaşlarına da mentorluk yapmaktadır. Sn. Yonca Erdoğ Seminer dersinde “Gelir Yönetimi, Dijital Strateji ve Dağıtım” başlıklı bir sunum yapacaktır.

14 Kasım 2019

Sn. Ufuk Tarhan

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2020 –4. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz, Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Ekonomist, Fütürist, Yazar, Yazılım Şirketi Başkanı Sn. Ufuk Tarhan’ı misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 14 Kasım 2019
Saat : 14:40-16:30
Yer : AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Fütürist, Ekonomist, Yazar Sn. Ufuk Tarhan ODTÜ Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. 1982-2005 yılları arasında çoğunluğu teknoloji sektörü olmak üzere çeşitli sektörlerde üst düzey yöneticilik yaptı. 2006’da M-GEN Gelecek Planlama Merkezi’ni ve 2011’de M-GEN Yazılım ve Dijital İletişim Hizmetleri Ltd.’yi kurdu. 2002 yılında Dünya Gazetesi-Bilişim Sektörünün En Başarılı İş Kadını Ödülü’nün sahibi olan Sn. Ufuk Tarhan; 2009-2012 yılları arasında Fütüristler Derneği Başkanlığı yaptı. Türkiye Fütürist Derneği’nin (TFD) kurucusu olan Ms. Ufuk Tarhan Türkiye’nin ilk ve tek fütürist kadın konuşmacısıdır. Gelecekçi ve sürdürülebilir iş modelleri ile dijital iş stratejileri tasarlamakta ve uygulamakta, ayrıca “İş Avatarlığı” yapmaktadır. Blogger’lık ve iş dünyasına odaklı çeşitli dergi ve online mecralarda köşe yazarlığı yapmaktadır. Dünyanın En Etkileyici Fütüristleri arasında, “All Futurists” Google aramasında ilk sıralarda ve dünyanın en iyi 100 Kadın Fütüristi listesinde (tek Türk olarak) yer alan Sn. Ufuk Tarhan, defalarca “Social Influencer” ve Twitter’da mutlaka takip edilmesi gerekenler listelerinde gösterildi. ODTÜ'de ve çeşitli üniversitelerde “Gelecek” dersleri veren Fütürist Sn. Ufuk Tarhan, Bahçeşehir Üniversitesi’nde “İnovasyon ve Girişimcilik” alanında, tez konusu da kitabıyla aynı adı taşıyan “T-İnsan” yüksek lisansını başarıyla tamamladı. World Future Society, Association of Professional Futurists gibi çeşitli sivil toplum derneklerinde aktif görevler üstlendi. Kagider Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Fütürist Dr. Verne Wheelwright’ın “O Senin Geleceğin – It’s your Future” kitabının önsözünü yazarak Türkçeye tercümesine katkı verdi. Lise çağındaki gençlere gelecek planlamasını anlatan “Düşlediğin Gelecek” ve herkes için geleceğin başarılı insan modelini anlatan, En Başarılı İnovatif İş Kitabı Ödülü’nü kazanan (2017) “T-İnsan” kitaplarının yazarıdır. Sn. Ufuk Tarhan seminer dersinde “Gelecek” başlıklı bir sunum yapacaktır.

7 Kasım 2019

Sn. Pelin Omuroğlu

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2020 –3. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak OLIVURLA Marka-Sahibi Sn. Pelin Omuroğlu’nu misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 7 Kasım 2019
Saat : 14:40-16:30
Yer : AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Pelin Omuroğlu 1994 yılında Ege Üniversitesi, Meslek Yüksek Okulu, Seracılık Bölümü’nden mezun oldu. 1996-1997 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde, Kaliforniya Üniversitesi, Davis Kampüsü’nde (UC Davis) Botanik ve Bahçe Bitkileri Bölümlerinden dersler alıp, orkide botanik serasında bir dönem staj yaptı. Organik tarım konusunu üniversitede ve Kaliforniya bölgesinde organik tarım yapan çiftlikleri ziyaret edip araştırmalar yaparak öğrendi. 2000-2001 yılları arasında İzmir 9 Eylül Üniversitesi’nde Pre MBA – PROCADE eğitimi aldı. 1998 yılında babası Sn. Erdinç Omuroğlu ile Urla, Yağcılar köyünde Ayerya Rüzgârlı Vadi Çiftliği’nde zeytinliklerini kurmaya başladı. 2003 yılında Organik Tarım Sertifikası alarak Türkiye’nin ilk girişimlerinden olan sertifikalı organik küçükbaş hayvancılığı yaptı. Organik zeytin ve bahçe bitkileri ile iç mekânda orkide üretimini sürdürmektedir. 2002-2003 Alsancak Rotarakt Kulübü Başkanlığı’nı yürüttü. 2009-2015 yılları arasında Urla Birligi - Slow Food grubunun etkin bir üyesi oldu. Ayerya’da dikili 10.000 zeytin ağacından elde edilen ürünleri, OLIVURLA markası ile piyasada yer almaktadır. 2013 yılında IZKA desteğini alarak Türkiye’nin ilk güneş enerjisi ile çalışan Turla Organik Zeytin ve Zeytinyağı Tesisi’ni kuran Omuroğlu Ailesi, ürünlerini burada organik zeytin ve zeytinyağına dönüştürmektedir. Turla Şirketi’nin, Urla’da, Ayerya Organik Ürünler Mağazası ve Cafe’si bulunmaktadır. Sn.Pelin Omuroğlu bu mekânda, gastronomi turizmi çerçevesinde etkinlikler düzenlemekte, zeytin ve zeytinyağı tadımları yaptırmaktadır. Sn. Pelin Omuroğlu, 2008 yılından bu yana TURLA Tarım Gıda Ltd. Şirketi’nin yöneticiliğini sürdürmektedir. Sn. Pelin Omuroğlu seminer dersinde “Zeytinyağı Kültürü ve Yemek Eşleşmeleri” başlıklı bir sunum yapacaktır.

24 Ekim 2019

Sn. Adviye Bergemann

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2020 –2. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Aida Turizm’in Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Adviye Bergemann’ı misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 24 Ekim 2019
Saat : 14:40-16:30
Yer : AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Adviye Bergemann 1972 yılında Aydın, Kuşadası’nda doğdu. 1985'ten bu yana turizm sektöründe çalıştı ve erken kariyeri boyunca üst düzey yönetim rollerine giden yolu açan çeşitli görevlerde bulundu. 2003 yılında, Sn. Adviye Bergemann, Türkiye'de lüks turizmi geliştirmeye odaklanmayı seçti ve böylece Aida Turizm’i kurdu. Dünyanın dört bir yanından gelen üst düzey seyahat şirketleri ile çalışan Aida Turizm, Türkiye'yi lüks bir destinasyon olarak tanıtmakta ve ülkemize uluslararası yatırımı arttırmaya çalışmaktadır. Öncelikle uzun yıllardır Türkiye'yi lüks bir destinasyon olarak tanıttıktan sonra, Sn. Adviye Bergemann, Türkiye'deki ortakları ile işbirliği yaparak, hedef odaklı pazarlamaya bir kolektif olarak odaklanmanın daha etkili olacağını belirtmektedir. Böylece, 2014 yılında LuxinTurkey (Türkiye Lüks Turizm Platformu) kuruldu ve Türkiye'deki lüks turizm sektörü için en başarılı pazarlama platformlarından biri haline geldi. Sn. Adviye Bergemann aynı zamanda USTUD'un (Uluslararası Sürdürülebilir Turizm Derneği) Kurucusu ve Başkanıdır. Sn. Adviye Bergemann seminer dersinde “Lüks Artık O Bildiğimiz Lüks Değil” başlıklı bir sunum yapacaktır.

10 Ekim 2019

Sn. Sinan Köseoğlu

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2020 –1. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak JW Marriott Istanbul Bosphorus’un Genel Müdür’ü Sn. Sinan Köseoğlu’nu misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 10 Ekim 2019
Saat : 14:40-16:30
Yer : AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Sinan Köseoğlu Hacettepe Üniversitesi Otel İşletmeciliği Bölümü’nü ve Cornell Üniversitesi Otelcilik Yönetim Programını tamamladı. Turizm sektöründeki çalışma hayatına 1989 yılında Ankara Hilton Oteli’nde başlayan Sn. Sinan Köseoğlu, Moskova Marriott Grand Hotel’de Operasyon Direktörü olarak çalıştı. Bahreyn, Vietnam, Tayland, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde yer alan Sofitel Hotel zincirinde yiyecek içecek bölümünün yönetim kadrosunda yer alan Sn. Sinan Köseoğlu, 2014 yılında Moskova Marriott Grand Hotel’e Genel Müdür olarak atandı. 2016 yılında Moskova Royal Aurora Hotel’de Genel Müdür olarak görevine başlayan Sn. Sinan Köseoğlu, 2017 yılında Türkiye’ye dönerek Sheraton Ankara Hotel & Convention Center ve Lugal, A Luxury Collection Hotel Ankara’nın Genel Müdürü oldu. Burada sergilediği üstün hizmet başarıları ile Marriott International tarafından “Yılın Genel Müdürü” unvanına layık görüldü. 2019 yılının Temmuz ayında ise misafirlerine kapılarını yeni açan Sheraton Istanbul City Center ve sene sonunda gerçekleşecek açılışı heyecan ile beklenen JW Marriott Istanbul Bosphorus otellerine Genel Müdür olarak atandı. Anadili Türkçe dışında çok iyi derecede İngilizce, Almanca ve Rusça bilmektedir. Sn. Sinan Köseoğlu Seminer dersinde “Otel Geliştirme Süreci” başlıklı bir sunum yapacaktır.

16 Mayıs 2019

Sn. Cem Çetintürk

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2019 –7. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak TravelClick’in Ortadoğu & Afrika ve Türkiye Bölgesel Başkan Yardımcısı Sn. Cem Çetintürk’ü misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 16 Mayıs 2019
Saat : 14:40-16:30
Yer : AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Cem Çetintürk AIG, Commercial Union, Swissotel ve son 19 yıldır TravelClick ile liderlik rolünde 31 yıllık pazarlama ve satış deneyimine sahiptir. Makine Mühendisliği (M.Sc.) yanında ayrıca İşletme Yüksek Lisansı da yapmıştır. Sn. Cem Çetintürk pek çok ülkede iş ilişkileri geliştirmiştir. Finlandiya’dan Orta Doğu, Türkiye, Rusya ve Güney Afrika’ya kadar geniş bir aralıkta engin bir ülke deneyimine sahiptir. 2006 yılından beri Dubai’de yaşamaktadır ve Bölgesel Başkan Yardımcısı olarak TravelClick için Ortadoğu & Afrika’dan ve Türkiye’den sorumludur. Büyük veri ve online pazarlama alanlarında erken uyarlayıcılardan olan Sn. Cem Çetintürk otelcilikte iyi tanınan bir BI uzmanıdır ve e-dağıtım ve dijital pazarlama ile ilgili danışmanlık yapmaktadır. SKAL Club Istanbul, Propeller Club of U.S., Istanbul Port ve Les Amis des Vins Turkey üyesidir. Sn. Cem Çetintürk Seminer dersinde ‘Otel Odası ya da Çilek Satmak…’ başlıklı bir sunum yapacaktır.

25 Nisan 2019

Prof. Dr. Nicola Perullo

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2019 –6. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak University of Gastronomic Sciences, İtalya’dan Prof. Dr. Nicola Perullo’yu misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 25 Nisan 2019
Saat : 14:40-16:30
Yer : AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Prof. Dr. Nicola Perullo İtalya’da bulunan Gastronomi Bilimleri Üniversitesi’nde Estetik Filozofisi Profesörü olarak çalışmaktadır. Ekogastronomi, Eğitim ve Toplum alanında Doktora Programı Direktörlüğü, Ekoloji ve Eğitim alanında Gastronomi Yüksek Lisans Direktörlüğü, Rektör’ün Uluslararası Akademik İlişkiler Temsilciliği ve “Diffuse University” projesinde Bilimsel Koordinatörlük gibi çeşitli görevlerde bulunmaktadır. Prof. Dr. Nicola Perullo Seminer dersinde “Gıda ne zaman bir sanat olabilir?” başlıklı bir sunum yapacaktır.

11 Nisan 2019

Prof. Dr. Hervé This

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2019 –5. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak “Moleküler Gastronomi” kuramının isim babası, dünyaca ünlü akademisyen Prof. Dr. Hervé This’i misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 11 Nisan 2019
Saat : 14:40-16:30
Yer : AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Özyeğin Üniversitesi 10. Yıl etkinlikleri çerçevesinde Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, “Moleküler Gastronomi” kuramının isim babası, dünyaca ünlü akademisyen Prof. Dr. Hervé This’i kampüsümüzde ağırlıyor.

Paris Ulusal Tarım Bilimi Araştırma Enstitüsü (INRA) üyesi, Fransız Bilim Akademisi Yemek Bilimi ve Kültürü Bölümü Akademik Direktörü, Collège de France’da moleküler gastronomi alanında dersler veren Prof. Hervé This, dünyaca ünlü Michelin Yıldızlı şefler Ferran Adria, Pierre Gagnaire ve Heston Blumenthal’a gastronomi alanında gerçekleştirdikleri yenilikçi uygulamalar için ilham kaynağı olmuştur.

04 Nisan 2019

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2019 –4. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak EMCup’19 Yarışmacılarını (OzUMorfoz), HoT Club’ın Başkanı Sn. Doğukan Doğan’ı ve OzU Cuisine’nin Başkanı Sn. Tunç Aygün’ü misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih: Perşembe, 4 Nisan 2019
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu

OzuMorfoz, HoT Club ve OzU Cuisine tarafından düzenlenen Seminer dersinde OzUMorfoz ekibi, HoT Club’ın Başkanı Sn. Doğukan Doğan ve OzU Cuisine’nin Başkanı Sn. Tunç Aygün EMCup’19, Safranbolu Etkinliği ve Swedish Co-project ile ilgili deneyimlerini paylaşacaktır.

28 Mart 2019

Sn. Ömer Güran

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2019 – 3.Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak İcat Medya’nın kurucusu ve CEO’su Sn. Ömer Güran’ı misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih: Perşembe, 28 Mart 2019
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Ömer Güran İstanbul Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Jeofizik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite hayatından sonra medya sektöründe pek çok farklı görevde bulundu. Sırası ile Akşam Gazetesi, Ströer Kentvizyon ve Doğan Online - Adnet’te Reklam Satış Direktörü, Makroo Dijital’de Genel Müdür Yardımcısı, Deskfive Turkey’de Ülke Müdürü ve Crm Medya’da COO olarak çalıştı. İcat Medya’nın Kurucu ve CEO’sudur. Sn. Ömer Güran şu anda Bahçeşehir ve Beykoz Üniversitelerinde Dijital Medya ve Dijital Reklamcılık dersleri vermektedir. İngilizce ve Almanca bilen Sn. Ömer Güran Seminer dersinde “Dijital Dönüşüm” başlıklı bir sunum yapacaktır.

07 Mart 2019

Sn. Tarek Mourad

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2019 – 2.Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Four Seasons Istanbul At The Bosphorus’un Genel Müdürü Sn. Tarek Mourad’ı misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih: Perşembe, 7 Mart 2019
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Tarek Mourad 1963 yılında Mısırda doğmuştur. 1987 yılında Körfez Bölgesi’ne geçerek, 13 yıl boyunca lüks otellerin, ön büro, satış ve pazarlama gibi farklı alanlarında görev almıştır. Profesyonel hayatının önemli bir bölümünü oluşturan bu dönem içerisinde, dünya çapındaki pek çok lüks oteli ziyaret edip, değerlendirme şansına sahip olması ve farklı kültürlerden insanlarla beraber çalışması Sn. Tarek Mourad’a önemli bir vizyon kazandırmıştır. 1999’da Four Seasons ailesine katılarak, Four Seasons Hotel Cairo at First Residence, Four Seasons Hotel Las Vegas, Nevada, ABD ve Sharm el Sheikh’in açılışında rol alan Sn. Mourad, 2001-2004 yılları arasında Four Seasons Hotel Riyad’ta Otel Müdürü olarak görev almıştır. 2004’te Four Seasons Hotel Damascus’a atanmış ve Four Seasons Otelleri’ndeki 3. otel açılışını gerçekleştirmiştir. Sn. Tarek Mourad, 2007 yılının Eylül ayından itibaren Four Seasons Hotel Istanbul Sultanahmet’in Genel Müdür’ü olarak görev yapmış ve bir süre Raffles Istanbul genel müdürlüğünden sonra halen Four Seasons Hotel Istanbul at The Bosphorus genel müdürlüğü görevini sürdürmektedir.

28 Şubat 2019

Sn. Harun Dursun

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2019 – 1.Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Mandarin Oriental Bodrum’un Genel Müdürü Sn. Harun Dursun’u misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih : Perşembe, 28 Şubat 2019
Saat : 14:40-16:30
Yer : AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Harun Dursun lisans eğitimini 1994 yılında Mersin Çukurova Üniversitesi’nde Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümünde bitirdi ve ardından yüksek lisans eğitimini İskoçya’nın Glasgow şehrinde bulunan Strathclyde Üniversitesi’nde Uluslararası Otel İşletmeciliği bölümünde dereceyle tamamladı. 1998 yılında Hyatt Oteller Grubu’na katıldı ve 2010 yılında grubun ilk Türk Genel Müdürü olarak Park Hyatt İstanbul’da göreve başladı. Sn. Harun Dursun Türkiye’nin ilk resmi ‘Sommelier’si unvanına sahiptir ve Türk Sommelier Derneği’nin kurucu üyelerindendir. Dernek bünyesinde Başkan Yardımcısı görevinde bulunmuştur. Ülkesini üç kere Avrupa, iki kere de Dünya Şampiyonlar Liginde temsil etmiştir. Avrupa’da üç kez yarı finalistliğe yükselen Sn. Harun Dursun’un sektördeki geniş tecrübesi Türkiye, İngiltere, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri ve Rusya’da otel açılışları ve dört farklı iyileştirme projesinde üstlendiği üst düzey yöneticilik görevlerinden gelmektedir. 1 Mayıs 2018 tarihinde Mandarin Oriental, Bodrum’daki görevine başlayan Harun Dursun gruba, 20 yıl boyunca Hyatt Oteller Grubunun Türkiye, İngiltere ve Ürdün’deki otellerinde çeşitli üst düzey pozisyonlarında edindiği tecrübelerle birlikte 2013 - 2018 yılları arasında Genel Müdür görevini üstlendiği Ürdün’deki Grand Hyatt Amman’dan katıldı. Akıcı İngilizce ve Almanca bilen Sn. Harun Dursun Seminer dersinde “3D” başlıklı bir sunum yapacaktır.

27 Aralık 2018“Movie Tasting” Etkinliği

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2019 – 7. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde 'GARM 362 Gastronomi Alanında Etkinlikler ve İletişim' öğrencileri tarafından düzenlenen ve ÖzÜ Cuisine Gourmet Club tarafından desteklenen "Movie Tasting" etkinliğinin bilgisini paylaşırız.

Tarih: Perşembe, 27 Aralık 2018
Saat: 14:40-17:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Seminer serimizi 'GARM 362 Gastronomi Alanında Etkinlikler ve İletişim' dersi kapsamında düzenlenen 'Movie Testing' temalı etkinliğimiz ile sonlandırıyoruz. 'The Hundred-Foot Journey' filmini beraber izleyip, mutfak sanatları ve güzel sanatlar arasındaki ilişkiyi analiz edeceğiz. Filmde Hindistan'tan Fransa'ya uzanan kültür yolculuğuna bizler de her iki mutfağı tadımlayarak eşlik edeceğiz. Bu keyfi beraber deneyimlemek dileğiyle.

20 Aralık 2018

Sayın Emrullah Akçakaya

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2019 – 6. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Dedeman Hotels and Resorts International, İstanbul’un Genel Müdürü Sn. Emrullah Akçakaya’yı misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih: Perşembe, 20 Aralık 2018
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Emrullah Akçakaya 1990 yılında Mersin Üniversitesi, Turizm ve Otelcilik Bölümü’nden mezun oldu. Çalışma hayatına Hilton Hotels and Resorts, Hilton Mersin’de Ön-Büro Müdürü olarak başladı ve Hilton Konya’da Satış Müdürü olarak devam etti. Dedeman Hotels and Resorts International, Dedeman Konya’da Genel Müdür olarak çalıştı. Sonrasında sırasıyla Swissotel Hotels and Resorts, Swissotel Göçek’e ve Swissotel Ankara’ya Genel Müdür olarak atandı. Sn. Emrullah Akçakaya Dedeman Hotels and Resorts International, İstanbul’da 2014 yılından beri çalışmaktadır. Park Dedeman ve Dedeman Smart markalarının geliştirilmesi, Dedeman Merkezi Rezervasyon Sistemi ve yarının otelcilik liderlerini yetiştirmek için Dedeman Executive Academy gibi projelerde yer almıştır. Sn. Emrullah Akçakaya Seminer dersinde “Türkiye Turizmi, Trendler ve Öneriler” başlıklı bir sunum yapacaktır.

13 Aralık 2018

Sayın Levent Kömür

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2019 – 5. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Mey/Diageo Türkiye’nin Genel Müdürü Sn. Levent Kömür’ü misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih: Perşembe, 13 Aralık 2018
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Levent Kömür 1970 yılında İstanbul’da doğdu. 1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra aynı yıl Procter & Gamble Türkiye’de Ürün Müdür Yardımcısı olarak profesyonel hayatına başladı. Procter & Gamble’da Stratejik Planlamadan Sorumlu Bölgesel Ürün Müdürü olarak 1999 yılında Brüksel’e tayin oldu. 2001 yılında Pazarlama Direktörü olarak atandığı bölgesel görevinin ardından, 2003 yılında Procter & Gamble Mısır’da Yakın Doğu (Mısır, Lübnan, Ürdün, Suriye, Irak) Pazarlama Direktörü oldu. 2005-2009 yılları arasında Türkiye’de Procter & Gamble Pazarlama Direktörlüğü görevini yürüttü. Sn. Levent Kömür; 2009 yılının başında, Procter & Gamble’ın Güney ve Doğu Afrika Pazarlama Direktörü olarak atandı. Bu görevine, iki yıla yakın bir süre devam etti. 2010 yılı Aralık ayında, “shopper marketing” konusunda dünyanın önde gelen ajanslarından Integer Group’un İstanbul Ofisi’ni kurdu ve Genel Müdürlüğünü yaptı. 2012 yılında Pazarlama Direktörü olarak Mey|Diageo ailesine katılan Sn. Levent Kömür, Ağustos 2016 itibariyle de Satış ve Dağıtım Direktörlüğü görevini üstlendi. Sn. Levent Kömür, Ekim 2017 tarihi itibariyle Mey|Diageo Türkiye Genel Müdürü olarak atandı. ÖzÜ Cuisine Gourmet Club tarafından düzenlenen Seminerde Sn. Levent Kömür “Yeni Nesillere Gelenekleri Yeniden Yüklemek” başlıklı bir sunum yapacaktır.

29 Kasım 2018

Sayın Kenan Döne

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2019 – 4. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak The Ritz-Carlton Istanbul’un Ön-Büro Müdürü Sn. Kenan Döne’yi misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih: Perşembe, 29 Kasım 2018
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Kenan Döne 1983 yılında doğdu. Otelcilik kariyeri lise yıllarında iken başladı. Mutfak Sanatları eğitimi alırken İstanbul’un en seçkin 5 yıldızlı otellerinden Grand Hotel Tarabya’nın ve Swissôtel The Bosphorus’un mutfaklarında staj yaptı. Üniversite eğitiminin ardından sırasıyla The Marmara Istanbul’da Ön-Büro departmanında ve Istanbul Intercontinental’de Spa ve Fitness alanında çalıştı. ABD’nin en büyük Casino-Resort Otellerine sahip MGM Group’a ait 1750 odalı bir otelin Operasyon Yöneticiliğini 2 yıl boyunca yaptı. Türkiye’ye dönme kararının ardından Lüks Otel Zincirlerinden olan The Ritz-Carlton Istanbul’da sırasıyla Gece Müdürü, Nöbetçi Müdür ve Kat Hizmetleri Müdürü olarak çalıştı. Sn. Kenan Döne şu an aynı kuruluşta Ön-Büro Müdürü olarak kariyerine devam etmektedir. Sn. Kenan Döne Seminer dersinde “WOW EFFECT” başlıklı bir sunum yapacaktır.

1 Kasım 2018

Sayın Taner İçten

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2019 – 3. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Commaid'in Yönetici Ortağı Sn. Taner İçten’i misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih: Perşembe, 01 Kasım 2018
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Taner İçten İktisat ve İletişim alanındaki üniversite eğitimlerinden sonra sırasıyla Manajans-Thompson, Hürriyet ve bazı medya gruplarında Üst Düzey Yöneticilik ve İcra Kurulu Üyeliği yaptı. 2012 yılında kendi pazarlama yatırım yönetim danışmanlık ofisi Commaid'i kurdu. Birçok uluslararası firmaya pazarlama, marka, medya ve önemli projeler konusunda bağımsız danışmanlık hizmeti verdi. Danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra son yedi yıldır gıda alanında bazı yatırımcı firmalara kafe ve restoran projeleri geliştiriyor, gerçekleştiriyor ve işletiyor. Bunlardan bazıları KasapDöner ve Dinehall'dur. Kendisi on sekiz yıldır bazı üniversitelerde pazarlama, reklam ve medya üzerine dersler, eğitimler ve seminerler veriyor. Halen, Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde İletişim Sektör Dinamikleri dersi Öğretim Görevlisi'dir ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin Gazetecilik Bölümü’nde yüksek lisans yapmaktadır. Sn. Taner İçten Yönetici Koçu ve Adalet Bakanlığı’ndan kültürel üretim, medya ve iletişim alanları ile ilgili Sertifikalı Bağımsız Bilirkişi olarak çalışmaktadır. Kendisinin pek çok sektörel ödülü ve başarı sertifikası vardır. Sn. Taner İçten Seminer dersinde “Masanın üzerindeki para / Bir uluslararası kafe ve restoran marka projesi nasıl geliştirilir, işletilir ve yönetilir?” başlıklı bir sunum yapacaktır.

11 Ekim 2018

Sayın Kaya Demirer

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2019 – 2. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak TURYİD’in Yönetim Kurulu Başkanı ve Frankie İstanbul’un CEO’su Sn. Kaya Demirer’i misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih: Perşembe, 11 Ekim 2018
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Kaya Demirer Ankara’da doğdu. Ankara Koleji’nden mezun oldu. 1988-1991 yılları arasında Surrey Üniversitesi, İngiltere’de Otel ve Yiyecek-İçecek Yöneticiliği alanında eğitim gördü. Restoran yöneticiliğindeki başarılı beş yılın ardından yatırım ve yöneticilik hayatına Karaf Restaurant Ankara, Havana Beach-Karaf Bodrum Gölköy, Niş Istanbul, Reina Nish ve Reina G by Karaf gibi markalarla devam etti. 2007 yılında Topaz’ı İstanbul yeme-içme dünyasına kazandırdı. 2012 yılında Sofa Otel’de Frankie Istanbul Restaurant’ı açtı. Sn. Kaya Demirer 2011’den beri TURYID’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapmaktadır. Aynı zamanda TAMPF’ın (Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu), TİK’in (Turizm İstişare Kurulu) ve TUGEV’in (Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı) Yönetim Kurulu Üyesidir.

27 Eylül 2018

Sayın Melike Karaman

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2019 – 1. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Sn. Melike Karaman’ı misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih: Perşembe, 27 Eylül 2018
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Melike Karaman eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde tamamladı. Çalışma hayatına 1992 senesinde başlayan Sn. Melike Karaman’ın uzmanlık alanı otel ve restoran teknolojileri, bu sistemlerin kurulum, implementasyon, eğitim, danışmanlık ve destek hizmetlerinin sağlanması ve bu sistemler vasıtasıyla işletmelerin operasyonel ve finansal verimliliğinin arttırılmasıdır. Kariyerinin büyük bölümünde hali hazırda “Oracle Hospitality” çözümleri olarak geçen ve geçmişinde “Micros-Fidelio” olarak tanıdığımız ürün ailesini otel ve restoranlara belirtilen kapsamda sunmakla geçirmiştir. Bunun yanısıra çeşitli otellerde yöneticilik yapmış ve sektörel danışmanlık faaliyetlerinde bulunmuştur. Sn. Melike Karaman Oracle Hospitality çözümlerini Türkiye ve KKTC pazarlarına sunan Protel A.Ş. CEO‘su iken 2018’de bu görevinden ayrılmıştır ve halihazırda danışmanlık faaliyetlerine devam etmektedir.

03 Mayıs 2018

Sayın Levent Veziroğlu

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2018 – 6. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak D-Ream’in CEO’su Sn. Levent Veziroğlu’nu misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih: Perşembe, 03 Mayıs 2018
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu

1967 doğumlu Sn. Levent Veziroğlu, Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 1989 yılında mezun oldu. The American University, Washington DC’den Ekonomi alanında yüksek lisans derecesi aldı. Sn. Levent Veziroğlu 1990-2007 arasında Sayıştay Denetçiliği, Hazine Müsteşarlığı’nda IMF ile İlişkiler ve Ödemeler Dengesi Daire Başkanlığı ve IMF İcra Direktörleri Kurulu Kıdemli Danışmanlığı gibi çeşitli görevlerde bulundu. 2008-2012 arasında Doğuş Holding Başkanlık Ofisi Bölüm Başkanlığı yaptı. Nisan 2012 tarihinden bu yana Doğuş Grubu bünyesinde eğlence sektöründe faaliyet gösteren D-Ream’in CEO’luğu görevini sürdürmektedir. Sn. Levent Veziroğlu Seminer dersinde “Gastroekonomi & Girişimcilik” başlıklı bir sunum yapacaktır.

26 Nisan 2018

Sayın Teoman Alemdar

Sayın Asuman Tarıman

Sayın Mert Okan

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2018 – 5. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacılar olarak Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (UBYO) Direktörü Sn. Teoman Alemdar’ı, SKAL Uluslararası Konsey Üyesi Sn. Asuman Tarıman’ı ve Skal International Marmara Club’ın Başkanı Sn. Mert Okan’ı misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih: Perşembe, 26 Nisan 2018
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Asuman Tarıman Gazi Üniversitesi, Yabancı Diller Enstitüsü, İngilizce Öğretmenliği Bölümü’den 1973 yılında mezun oldu. 1988 yılında Turizm Bakanlığı, Ankara’da Profesyonel Turist Rehberliği eğitimi aldı. 1985’ten beri Asuta Turizm Limited Şirketi’nin sahibidir. Şu anda Sn. Asuman Tarıman SKAL Uluslararası Konsey Üyesidir.

Sn. Mert Okan 1968 yılında İstanbul’da doğdu. Otel Yöneticiliği ve Turizm Meslek Lisesinden sonra ön lisans derecesini İTÜ, Sakarya Fakültesi’nden aldı. Anadolu Üniversitesi, İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Otelcilik endüstrisinde çalışmaya öğrencilik yıllarında yaz aylarında resort otellerde çalışarak başladı. The Marmara Hotel Taksim, Çırağan Palace Hotel Kempinski İstanbul, Polat Renaissance Hotel İstanbul ve İstanbul ile Marmaris’teki diğer uluslararası zincir otellerin açılışında önemli yönetim tecrübeleri kazandı. Skal International Marmara Club’ın Başkanı Sn. Mert Okan aynı zamanda TUROYD’un (Turizm Otel Yöneticileri Derneği) Kurucu Üyesi, TÜROB’un (Türkiye Otelciler Birliği) üyesi ve Hotel Controls Komite Üyesidir.

Sn. Asuman Tarıman ve Sn. Mert Okan Seminer dersinde ‘Dünya SKAL Günü’ Kutlamasında panelist olarak konuşma yapacaktır. Panelin moderatörlüğünü Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Direktörü Sn. Teoman Alemdar yapacaktır. Bu etkinlik SKAL Marmara Club ve International Hotel & Tourism Club (HoT-Club) ortaklığıyla organize edilmiştir.

12 Nisan 2018

Sayın Jorge Costa

Sayın Marc Matar

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2018 – 4. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacılar olarak The Bodrum EDITION’nın Genel Müdürü Sn. Marc Matar’ı ve Executive Chef’i Sn. Jorge Costa’yı misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih: Perşembe, 12 Nisan 2018
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Şef Jorge Costa deniz aşırı çalışan yeni nesil çağdaş Portekizli Şeflerdendir. Şef Jorge Costa’nın mutfağı geleneksel pişirme tekniklerine dayanmaktadır. Bunu yaparken lezzetlerin özgünlüğünü koruma üzerine fazlaca odaklanmakta ve seçkin sunumlar ile kombine edilen mahsullerle yerel çevreye büyük saygı duymaktadır. Şef Jorge Costa’nın mutfak sahnesindeki yolculuğu Şef olarak mezun olduğu bir öğrenci şehri olan Coimbra’daki EBA’da başladı. Yerel mirasları keşfetmek, yeni ürünleri ve gıda hazırlama yaklaşımlarını bulmak adına sabit bir tutkunun öncülüğünde ilk uluslararası tecrübesine Schweizerhof, Bern, İsviçre’de sahip oldu. Sonra, Portekiz’de Katalan Şef Sergi Arola’nın ilk restoranındaki takımının bir parçası olarak Lizbon’daki Ritz-Carlton Penha Longa Hotel’e gitti. Dünyaca ünlü modacı Giorgio Armani’nin ilk oteli olan Armani Hotel’in açılışında enstrümantal bir rol oynayarak Dubai’de yolculuğuna devam etti. Atmosphere Burj Khalifa’daki Guinness Rekorlar Kitabı’nca ödüllendirilen dünyanın en uzun restoranında ilk kez Mutfak Şefi rolü aldı ve restoranın açılışında öncülük yapmıştır. Açılışlara olan ilgisi ve uzmanlığı artmaya devam ettiğinden dolayı Sn. Jorge Costa, Asya’ya yolculuk ederek kozmopolit bir şehir olan Seul’deki Conrad Hotel’inin açılışında bulundu. Sonrasında Avrupa’ya dönerek İstanbul’daki Swissôtel the Bosphorus’a katıldı. Şu anda The Bodrum EDITION, Bodrum’da Executive Şef olarak çalışmaktadır. İngilizce, Portekizce, Fransızca ve İspanyolca bilen Şef Jorge Costa, Seminer dersinde “Yeni Nesil Yiyecek & İçecek Stratejisi ve Ortaklıkları” hakkında bir sunum yapacaktır.

22 Mart 2018

Sayın Simge Şen

Sayın Lionel Valla

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2018 – 3. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Six Senses Resort & Spa, Kaplankaya’nın Genel Müdürü Sn. Lionel Valla’yı ve Eğitim Müdürü Sn. Simge Şen’i misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih: Perşembe, 22 Mart 2018
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Seminer dersinde Sn. Lionel Valla ‘Sağlık ve Sürdürülebilirlik Konaklaması – Farkları’ ve Sn. Simge Şen Six Senses Resort & Spa, Kaplankaya hakkında konuşma yapacaktır.

8 Mart 2018

Sayın Altan Sekmen

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2018 – 2. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak ‘g2m’nin Genel Müdürü Sn. Altan Sekmen’i misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih: Perşembe, 8 Mart 2018
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Altan Sekmen 1968 yılında Almanya’da dünyaya geldi. İlkokulu Almanya’da ve ortaokulu İzmit’te okuduktan sonra Bursa Işıklar Askeri Lisesi’nden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümü’nde üniversite hayatına başladı. Boğaziçi Üniversitesi’nde geçirdiği altı yıl boyunca spor ve kulüp faaliyetleri ile yoğun bir şekilde ilgilendi. Üniversitede Spor Kurulu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı yaptı. 1995 yılında Turizm İşletmeciliği Bölümü’nden mezun oldu. Alarko Turizm Grubuna bağlı Hillside Beach Club Tatil Köyü’nde Misafir İlişkileri ve Hakla İlişkiler Süpervizörü ve Kulüp Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. DiaSa / Carrefour Süpermarketleri’nde Operasyon Direktörü ve Havi Logistics’te Genel Müdür olarak çalışma hayatına devam etti. Sn. Altan Sekmen 2014 yılında Yıldız Holding’e bağlı Teközel Firması’na Genel Müdür olarak atandı. 2017 yılının Ağustos ayından beri Yıldız Holding iştiraki olan ‘Ev dışı tüketim sektörü’nün öncü ve lider firması ‘g2m’de Genel Müdür olarak çalışmaktadır. İngilizce, Almanca ve İspanyolca bilen Sn. Altan Sekmen, Seminer dersinde ev dışı tüketim sektörü, ürün ve hizmet anlayışı, tedarik planlama ve lojistik ve yeni teknolojiler ile ilgili bir sunum yapacaktır.

15 Şubat 2018

Sayın Zeynep Naz Çelik

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2018 – 1.Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak ‘D Maris Bay’, Datça’nın İnsan Kaynakları Müdürü Sn. Zeynep Naz Çelik’i misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih: Perşembe, 15 Şubat 2018
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Zeynep Naz Çelik 1979 yılında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden 2002 yılında mezun oldu. Ayrıca üniversite periyodunun sonunda, Başkent Üniversitesi’nde pedagoji eğitimini tamamladı. Sn. Zeynep Naz Çelik turizm sektöründeki kariyerine Antalya’da başladı. Asteria Group, Kempinski Hotels ve Hilton Hotels’te İnsan Kaynakları Müdür’ü olarak çalıştı. Sn. Zeynep Naz Çelik Mayıs, 2017’den beri Datça Yarımadası’ndaki Doğuş Grup’a ait olan ‘D Maris Bay’ in İnsan Kaynakları Müdür’ü olarak çalışmaktadır. Kendisinin antrenörlük ve koçluk yetkinlikleri bulunmaktadır ve bununla ilgili olarak da serbest dönüşüm koçluğu ile uğraşmaktadır. İngilizce konuşabilen Sn. Zeynep Naz Çelik Seminer dersinde Doğuş Turizm Grubu ve ‘D Maris Bay’ hakkında genel bilgiler, kişisel farkındalık, hayal etmenin önemi, kendine gelmek için yapılacaklar listesi, EQ ve ‘D Maris Bay’in MT Programı hakkında bir sunum yapacaktır.

21 Aralık 2017

Sayın Uğur Talayhan

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2018 – 6. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Swissôtel The Bosphorus, Istanbul’un Genel Müdürü Sn. Uğur Talayhan’ı misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih: Perşembe, 21 Aralık 2017
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Otelcilik sektöründe 27 yıllık tecrübesi ile alanında derin deneyimi olan Sn. Uğur Talayhan aynı zamanda İngiliz vatandaşıdır. Şeflik kariyerine 17 yaşında başlamış, sonrasında Londra’da 27 yaşında, önce Mutfak Şefi ardından Yiyecek ve İçecek Müdürü olarak kariyerini ilerletmiş, sırasıyla Portekiz, Dubai ve Çin’de değişik yöneticilik pozisyonlarında çalışmıştır. Kariyerinin ilk başladığı rotası olan İstanbul’a 21 yıl sonra, 2017 Haziran ayında dönmüştür. Dünya çapında yaptığı girişimleri ve başarılarıyla Türkiye’de ilklere imza atmıştır. Edindiği otelcilik tecrübesini Türkiye’ye dönerek Accor Hotels grubunda değerlendirmek üzere Türkiye Lüks Markalar, Bölge Başkan Yardımcısı ve Swissôtel The Bosphorus, Istanbul Genel Müdürlüğü görevini üstlenerek kariyerine devam etmektedir. Sn. Uğur Talayhan Seminer Dersinde “Farklı Pazar Bölümlerinin İhtiyaçlarını Karşılamak İçin Bireyselleştirilmiş Hizmetler Nasıl Sağlanır” başlıklı bir sunum yapacaktır.

30 Kasım 2017

Sayın Levent Baktır

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2018 – 5. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Xone Superyacht Management Company’in Yönetim Müdürü / Kurucusu Sn. Levent Baktır’ı misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih: Perşembe, 30 Kasım 2017
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Levent Baktır profesyonel ticarette ve süper yat endüstrisinde parlak bir deneyimi olan yüksek nitelikli bir Gemi Kaptanı ve Direktörüdür. 1988 yılında İTÜ Denizcilik Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, kariyerine büyük gemilerde ve süper yatlarda Uzak Yol Kaptanı olarak başlamıştır. Daha sonra, kariyerine Türkiye’deki en büyük gemicilik firmasında Filo Yöneticisi olarak devam etmiştir. İstanbul Ambarlı Ticari Liman Müdürlüğü, çeşitli süper yat yenileme projelerinde Proje Müdürlüğü ve Bodrum, Palmarina’da dünyanın en lüks ve özel süper yat limanlarından birinde büyük yenileme projesi Yönetim Müdürü olarak çalışmıştır. Aynı zamanda, liman yenileme prosesi devam ederken Palmali Süper Yat Filo’sunda Genel Müdürlük pozisyonu almıştır. Sn. Levent Baktır, şu an, Xone Superyacht Management Company ve Doğu Akdeniz’deki ilk ve tek LRQA & MCA onaylı Süper Yat eğitim merkezi olan Xone Superyacht ve Sailing Academy’nin kurucusu olarak çalışmaktadır. Sn. Levent Baktır Seminer Dersi’nde “Bir hayalci ol, bir rüzgar bükücü ol, kendin ol, bir usta ol! Süper Yat Endüstrisinin Gizemli Sırlarına Bir Yolculuk” başlıklı bir sunum yapacaktır.

23 Kasım 2017

Sayın Sadettin Bülbül

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2018 – 4. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Merkez Deniz Acenteliği A.Ş. önceki Y.K. Başkanı / CEO’su Sn. Sadettin Bülbül’ü misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih: Perşembe, 23 Kasım 2017
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Sadettin Bülbül 1948 yılında İstanbul, Pendik’te doğdu. Kadıköy Maarif Koleji’ni bitirdi ve İstanbul Üniversitesi, İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Turizm sektöründeki kariyer yolculuğuna 1972 yılında İzmir Abdullah Turizm ve Seyahat Acentesi’nde başladı. Daha sonra Keytours Şirketi’nin ortaklarından Merkez Deniz Acenteliği ve Ticaret A.Ş.’de Müdürlük ve ICT Turizm ve Ticaret A.Ş’nin Kurucu Ortaklığını yaptı. 2008’den itibaren iki büyük ortağından biri olduğu Merkez Deniz Acenteliği ve Ticaret A.Ş.’de CEO olarak görev aldı. Sn. Sadettin Bülbül, 2017 yılından itibaren profesyonel hayatı bıraktı. Seminer dersinde Sn. Sadettin Bülbül “Kruvaziyer Endüstrisine Genel Bakış” konulu bir sunum yapacaktır.

9 Kasım 2017

Sayın Kaan Sakarya

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2018 – 3. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak BASTA Restaurant’ın Kurucusu Sn. Kaan Sakarya’yı misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih: Perşembe, 9 Kasım 2017
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Kaan Sakarya Galatasaray Lisesi’ne gittikten sonra lisans derecesini Galatasaray Üniversitesi, İletişim Fakültesi’nden aldı. Üniversite eğitiminden sonra Paris’teki Ecole Ferrandi Mutfak Okulu’na gitti. Kariyeri boyunca Restaurant Maison Blanche Paris, Chef at Home TR & Gastroloft, L’Ami Jean and Nicole Restaurant Istanbul’da çeşitli pozisyonlarda çalıştı. Şu anda, Sn. Kaan Sakarya BASTA Restoran İstanbul’da Kurucu olarak çalışmaktadır. Seminer Dersi’nde “Uluslararası Mutfak Deneyimleri ve Gastronomi ve Mutfak Trendleri” hakkında bir sunum yapacaktır.

26 Ekim 2017

Sayın Ebru Ertek

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2018 – 2. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Barut Hotels Grup, Akra Hotels Pazarlama Sorumlusu Sn. Ebru Ertek’i misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Tarih: Perşembe, 26 Ekim 2017
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Ebru Ertek Antalya’da doğmuştur. Lise eğitimini Antalya Karatay Lisesi’nde tamamladıktan sonra Yeditepe Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Reklam Tasarımı ve İletişimi Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Daha sonra aynı üniversitede Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Pazarlama alanında yüksek lisans yaptı. Sn. Ebru Ertek eğitim hayatı süresince EU Commision Socrates Comenius Programme, EU Commision Youth Exchange Programme, European Association of Communications Agencies Yaz Okulu gibi projelerde yer aldı. Falezler Reklam Antalya, Turks.net / GlobalPiyasa.com ve Vivense.com’da çeşitli pozisyonlarda stajyerlik yaptı. Sephora Kozmetik’te Pazarlama Sorumlusu olarak çalıştıktan sonra şu anda Barut Hotels Grup, Akra Hotels’te çalışmaktadır. Sn. Ebru Ertek İngilizce, Almanca, İtalyanca ve Rusça konuşabilmektedir.

12 Ekim 2017

Sayın Yakup Dinler

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2018 – 1. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak KAPTİD’in Başkan’ı Sn. Yakup Dinler’i misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız. Konuşma dili İngilizcedir.

Tarih: Perşembe, 12 Ekim 2017
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Yakup Dinler 1980 yılında İsveç’in Stockholm kentinde doğmuştur. Kendisi 1960’ların ortalarında İsveç’e göçen ilk Türk’lerden olan Mehmet Dinler’in ilk torunudur. 1997 yılında memleketi olan Kapadokya, Ürgüp’e kalıcı olarak dönmeden önce, hayatı ve eğitimi İsveç ve Türkiye arasında gidip gelmiştir. Kapadokya’da iki yıllık bir lise eğitiminden sonra Ankara’ya Bilkent Üniversitesi, Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümü’nde Üniversite eğitimine başlamak için taşındı. Sn. Yakup Dinler 2003 yılında üniversiteden mezun oldu. Askerliğini tamamladıktan sonra rahmetli babası Sn. Mustafa Dinler ile birlikte aile şirketleri olan 4 yıldızlı (şu anda 5 yıldızlı) Dinler Otelleri, Ürgüp’te Genel Müdür olarak çalıştı. Sn. Yakup Dinler şu anda 6 otelin, bir sıcak hava balonu şirketinin ve Kapadokya’daki diğer yatırımların sahibi ve yöneticisi olan Dinler Grup’un Genel Başkan Yardımcısı pozisyonunda çalışmaktadır. Sn. Yakup Dinler ayrıca KAPTİD’in (Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği) Başkanı’dır ve TÜROFED’in (Türk Otelciler Federasyonu) Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Akıcı bir şekilde İngilizce ve İsveççe konuşan Sn. Yakup Dinler, evli ve 3 erkek çocuğa sahiptir. Ayrıca Nevşehir ve Kayseri’nin Litvanya Fahri Konsolosluk Adayı’dır. Sn. Yakup Dinler Seminer’de “ Dünya Mirası Listesindeki Kapadokya’da ‘İlk ve Tek’ Butik Otel: Kayakapı Premium Mağaraları” hakkında bir sunum yapacaktır.

10 Mayıs 2017

Sayın Oral Konag

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2017 – 6. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Crowne Plaza Istanbul Asia’nın Genel Müdür Yardımcısı Sn. Oral Konag’ı misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız. Konuşma dili İngilizcedir.

Tarih: Çarşamba, 10 Mayıs 2017
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Oral Konag lisans derecesini Doğu Akdeniz Üniversitesi’nden aldı. Kariyer yolculuğuna Club Hotel Sera Antalya’da Ön Büro’da başladı. Daha sonra sırasıyla The Marmara Hotels Group, Altes Tourism & Travel Agency, Intercontinental Hotels Group, Swissotel Hotels and Resorts and Hilton Hotels and Resorts’ta çeşitli pozisyonlarda çalıştı. Sn. Oral Konag şu anda Crowne Plaza Istanbul Asia’da (Intercontinental Hotels Group) Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır.

03 Mayıs 2017

Sayın Aylin Yazıcıoğlu

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2017 – 5. Seminer

Değerli  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Nicole Restaurant’ın Executive Şefi Sn. Aylin Yazıcıoğlu’nu misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Konuşma dili İngilizcedir. 

Tarih: Çarşamba, 03 Mayıs 2017
Saat : 14:40-16:30
Yer : AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Aylin Yazıcıoğlu Galatasaray Lisesi'nden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden lisans derecesini aldıktan sonra Cambridge Üniversitesi'nde Sosyoloji Doktorası yapmaya hak kazandı. Doktora eğitimini Le Cordon Bleu Paris'te eğitim almak üzere bıraktı ve sonra kariyerine gastronomi dünyasında devam etme kararı aldı. Sn. Aylin Yazıcıoğlu sırasıyla Chocolaterie Jean-Charles Rochoux Paris, Gastroloft İstanbul, Hispania Restaurant Barselona, Restaurant Alain Senderens Paris, Patisserie Stéphane Glacier Paris ve Couvert Couvert  Leuven'de çalıştı. 2013'te Türkiye'ye dönerek Kaan Sakarya ile beraber İstanbul'da Nicole Restaurant'ı açtı. Sn. Aylin Yazıcıoğlu şu anda Nicole Restaurant'ın Executive Şefliğini yürütmektedir. 

19 Nisan 2017

Dr. Erkan Yağcı

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2017 – 4. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Dr. Erkan Yağcı’yı misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız. Konuşma dili İngilizcedir.

Tarih : Çarşamba, 19 Nisan 2017
Saat : 14:40-16:30
Yer : AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Dr. Erkan Yağcı Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı ve aynı zamanda Concorde de luxe Resort Yönetim Kurulu üyesidir. 1979 doğumlu olan Dr. Erkan Yağcı, yüksek öğrenimini Türkiye’de, Bilkent Üniversitesi, Turizm ve Otel İşletmeciliği alanında tamamlamıştır. Turizm işletmeciliği alanında edindiği çeşitli tecrübelerin sonrasında, sahip olduğu ilgi ve küresel bakış açısının kendisini Northeastern Üniversitesi’nde master eğitimini de tamamladığı Amerika Birleşik Devletleri’ne yönlendirmesinin ardından Dr. Erkan Yağcı, alandaki eğitimlerine devam ederek Akdeniz Üniversitesi’nden Turizm ve Otel İşletmeciliği üzerine Doktor ünvanını almıştır. Çeşitli ulusal ve uluslararası turizm organizasyonlarında üyelikleri bulunmakla birlikte, bu organizasyonlarda aktif olarak rol almaktadır. Kendisi ayrıca, ulusal ve uluslararası turizm örgütleri tarafından çeşitli ödüllere layık görülmüştür.

15 Mart 2017

Sayın Ziya Ertekin

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2017 – 3. Seminer

Otelcilik ve Gastronomi Seminerleri
Değerli  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,

Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak FSL Restaurant Chain / Soslu Tava Restaurant’ın kurucusu Sn. Ziya Ertekin’i misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız. Konuşma dili İngilizcedir.

Tarih: Çarşamba, 15 Mart 2017
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu

 Sn. Ziya Ertekin 1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi, Yönetim Bilimleri Fakültesi, Otel Yöneticiliği Bölümü’nden ve 2007 yılında Anadolu Üniversitesi, Yönetim Bilimleri Fakültesi, Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölüm’ünden mezun oldu. Sn. Ziya Ertekin kariyer yolculuğuna Çırağan Palace Kempinski Hotel, Istanbul’da Banket Garsonu, Banket Görevlisi, Ses-Görüntü Uzmanı ve Bilgi İşlem Asistanı gibi çeşitli pozisyonlarda çalışarak başladı. Çalışma hayatına The Ritz Carlton, Istanbul ve Bahreyn, Manama’da sırasıyla Mal Kabul Sorumlusu ve Satın Alma Yönetici Asistanı olarak devam etti. Daha sonra Sn. Ziya Ertekin Aydeniz Construction Co. ve Divan Hotel Erbil’de Satın Alma Yöneticisi olarak çalıştı. Hali hazırda Sn. Ziya Ertekin FSL Restaurant Chain / Soslu Tava Restaurant’ın kurucusudur. İngilizce ve Rusça bilen Sn. Ziya Ertekin seminerde “Girişimcilik ve Servis Sektörü Tecrübeleri” başlıklı bir sunum yapacaktır.

08 Mart 2017

Sayın Yasemin Ataman

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2017 – 2. Seminer

Değerli  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Unilever’in Türkiye, Orta Asya ve İran'dan sorumlu Executive Chef’i Sn. Yasemin Ataman’ı misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.
Konuşma dili İngilizcedir.

Tarih: Çarşamba, 08 Mart 2017
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu

 
Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel işletmeciliği bölümünden 2005 yılında birincilik derecesi ile mezun olan Sn. Yasemin Ataman daha sonra Cornell Üniversitesi’nden aynı dalda yüksek lisans yapmıştır. 2001 yılından beri Türkiye'de Çırağan Sarayı ve yurtdışında 1-2 ve 3 Michelin yıldızlı restoranlarda çalıştıktan sonra Divan, Marriott ve İstanbul Doors gruplarında Executive Chef’lik yapmıştır. Sn. Yasemin Ataman kariyerine araştırmaya ve geliştirmeye yönelik bir ivme kazandırarak 2012 yılından beri Unilever şirketinde Türkiye, Orta Asya ve İran'dan sorumlu Executive Chef olarak çalışmaktadır. Dünyada gıda ve beslenme trendleri ve işletmelerin bu trendlere nasıl ayak uydurması gerektiği hakkında bir sunum yapacaktır.

22 Şubat 2017

Sayın Tolga Kilit

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2017 – 1. Seminer

Değerli  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Kilit Group (Crystal Hotels)’un Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Tolga Kilit’i misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.
Konuşma dili İngilizcedir.

Tarih: Çarşamba, 22 Şubat 2017
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Ailesinin ikinci ve son çocuğu olan Sn. Tolga Kilit, 1992 yılında Antalya’da doğdu. Ailesi 1955’te otellere otel ekipmanları satmaya başladığından dolayı, ticaret konusu her zaman turizm ile alakalı oldu. Daha sonra 2005 yılında otelcilik dünyasına otel işletmecisi olmak için girdiler. Bu yıldan itibaren Sn. Tolga Kilit’in  tutkusu ve heyecanı otelcilik sektörü için her zaman arttı ve bu isteği, eğitim hayatına bu yönde karar vermesine sebep oldu ve Özyeğin Üniversitesi, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Otel Yöneticiliği Bölümü’nden 2014 yılında mezun oldu. İstanbul’daki iki yıllık deneyiminden sonra, Sn. Tolga Kilit, Kilit Hospitality Group yönetimine geri dönmeyi düşündü ve kariyer basamaklarını tırmanmaya başladı. Şu an Sn. Tolga Kilit, Kilit Hospitality Group (KHG)’ta Satış & Pazarlama’dan sorumludur. Kilit Hospitality Group içerisinde Crystal Hotels, Amara World Hotels ve Nirvana Lagoon Villas Suits & Spa olmak üzere üç farklı marka mevcuttur. Sn.Tolga Kilit yeni nesil için yakın gelecekteki “Dijital Pazarlama” konulu bir sunum yapacaktır.

1 Aralık 2016

Sayın Kaya Demirer

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2017 – 6. Seminer

Değerli  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak TURYID’in Başkanı Sn. Kaya Demirer’i misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.
Konuşma dili İngilizcedir.

Tarih: Perşembe, 1 Aralık 2016
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu

OzU Cuisine Gourmet Club’ın saygıdeğer davetlisi olarak TURYID’in Başkanı ve Jamie’s Italian İstanbul ile Frankie İstanbul’un CEO’su olan Sn. Kaya Demirer’i ağırlayacağımız bilgisini paylaşıyoruz. “Türkiye’de Kriz ve Verimlilik Yönetimi ile Birlikte Restoran Yöneticiliği ve Franchising” üzerine İngilizce bir sunum yapacaktır.

24 Kasım 2016

Sayın Salih Çene

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2017 – 5. Seminer

Değerli  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak SKAL International’ın Dünya Geçmiş Dönem Başkanı Sn. Salih Çene’yi misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.
Konuşma dili İngilizcedir.

Tarih: Perşembe, 24 Kasım 2016
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Salih Çene 1950 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul’da lise eğitimini tamamladıktan sonra yüksek öğrenimi için İngiltere’ye gitti. Westminister Technical College-Londra’dan “Otel ve Yiyecek-İçecek Hizmeti Yöneticiliği" alanında Ulusal Yüksek Öğrenim Diploması aldı. Sn. Salih Çene 1969 yılından beri Seyahat  & Turizm endüstrisinin içindedir. Bir “otelci” olarak 40 yılını çeşitli firmalarda, otellerde ve zincirlerde üst düzey yönetici ya da partner/CEO pozisyonlarında geçirdi. Şu anda Operasyonel Yönetim, Proje Geliştirilmesi, Sistem Analizi, Açılış Öncesi, Organizasyon & Yeniden-Organizasyon konularında Serbest Danışman olarak sektöre hizmet vermektedir. Sn. Salih Çene 1980’den beri Skål üyesidir ve Skål International’ın her kademesinde görev almıştır. Ekim 2014’te, Skål AGM, Mexico City’de SKÅL INTERNATIONAL DÜNYA BAŞKANI seçildi ve Ekim, 2015’te Skål AGM, Torremolinos, İspanya’da görevi teslim etti. Sn. Salih Çene ayrıca “Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)”, “Uluslarası Oteller & Restoranlar Birliği (IHRA)” gibi kuruluşlarda çeşitli görevlerde bulunmaktadır.

03 Kasım 2016

Sayın Selin İstanbullu Özçağlı

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2017 – 4. Seminer

Değerli  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,

Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Four Seasons Hotel, İstanbul, Bosphorus’un İnsan Kaynakları Müdür Yardımcısı Sn. Selin İstanbullu Özçağlı’yı misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.
Konuşma dili İngilizcedir.

Tarih: Perşembe, 03 Kasım 2016
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Selin İstanbullu Özçağlı Ankara’da doğdu ve büyüdü. Gazi Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Bilkent Üniversitesi, Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümü’nde ve son olarak Culinary Institute of America’da eğitim aldı. Kariyer yolculuğuna “Muhteşem Şef” olma idealiyle başlayan Sn. Selin İstanbullu Özçağlı, Yiyecek & İçecek servisi/operasyonu alanındaki basamakları birer birer aştı. Geniş operasyonel birikimini Öğrenme ve Gelişim fonksiyonunda kullandı ve kendisi için doğru kariyeri IK’da buldu. Sn. Selin İstanbullu Özçağlı kendisini en iyi otellerde çalışmış gerçek bir otelci olarak görmektedir. Sn. Selin İstanbullu Özçağlı şu anda Four Seasons Hotel, Istanbul, Bosphorus’ta İnsan Kaynakları Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır.

20 Ekim 2016

Sayın Mehmet Ergül

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2017 – 3. Seminer

Değerli  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak San Francisco State Üniversitesi’nden Doçent Doktor Sn. Mehmet Ergül’ü misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.
Konuşma dili İngilizcedir.

Tarih: Perşembe, 20 Ekim 2016
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Dr. Mehmet Ergül lisans derecesini Bilkent Üniversitesi, Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümü’nden aldı ve Başkent Üniversitesi’nde MBA yaptı. Yüksek lisansını Restoran, Otel ve Kurum Yöneticiliği’nde ve doktorasını İnsan Bilimleri Koleji, Konaklama Yönetimi’nde TexasTech Üniversitesi’de tamamladı. Dr. Mehmet Ergül (Doç. Dr.) San Francisco State Üniversitesi, Ticaret, Konaklama ve Turizm Yöneticiliği Bölümü’ne 2006 yılında katıldı. Şu anda Restoran ve Yemek Hizmeti Yöneticiliği, Konaklama Yöneticiliğine Giriş, Gıdaların Tarihi ve Çağdaş Yönleri, Amerika’daki İçecek Kültürü ve Uluslararası Turizm Ticareti derslerini vermektedir. Ayrıca akademik senatoda senatör olarak ve kampüsteki çeşitli komitelerde yer almaktadır. Dr. Mehmet Ergül’ün hali hazırda araştırdığı konular: gıda ve gastronomi turizmi, çocuk ve yaşlıların yemek alışkanlıkları ve bunun konaklama endüstrisine etkisi, yeni gıda ürünleri geliştirilmesi ve duyusal analiz, konaklama endüstrisinde sosyal girişimcilik.

13 Ekim 2016

Sayın Erkan Kaya

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2017 – 2. Seminer

Değerli  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Hotel Linkage’in Pazarlama ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı, Sn. Erkan Kaya’yı misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.
Konuşma dili İngilizcedir.

Tarih: Perşembe, 13 Ekim 2016
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Erkan Kaya lisans derecesini Gazi Üniversitesi, Ticaret ve Turizm Yöneticiliği Fakültesi’nden ve yüksek lisans derecesini İstanbul Üniversitesi, Gelir Yönetimi ve Online Pazarlama alanından aldı. Ayrıca Stanford Üniversitesi (Teknoloji Girişimciliği) ve Harvard Üniversitesi’nde (CS 50 – Bilgisayar Bilimine Giriş) Online Sertifika Programlarına katıldı. Sn. Erkan Kaya kariyer yolculuğuna 2003 yılında Days Inn’de Ön Büro, Yiyecek ve İçecek & Oda Hizmetleri Yönetimi Stajyeri olarak başladı ve IHG - InterContinental Hotels Group’ta Grup Satış Koordinatör’ü olarak devam etti. İstanbul Üniversitesi’nde yaklaşık beş yıl Eğitmen olarak görev aldı. Sırasıyla Four Seasons Hotels and Resorts’ta Grup Satış Süpervizörü, W Hotels’te Satış Müdür’ü, Expedia’da Ortak Pazar Müdürü ve Hotel Linkage’de Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü olarak çalıştı. İngilizce ve Almanca bilen Sn. Erkan Kaya 2016, Ağustos’tan itibaren Hotel Linkage’de Pazarlama ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır.

6 Ekim 2016

Sayın Soner Metin

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Güz 2017 – 1. Seminer

Değerli  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Sheraton Grand Ataşehir’in Genel Müdür’ü, Sn. Soner Metin’i misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.
Konuşma dili İngilizcedir.

Tarih: Perşembe, 6 Ekim 2016
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Soner Metin Hacettepe Üniversitesi Ekonomi ve Yönetim Bilimleri Fakültesi’nden mezun olmuştur. İş hayatına 1986 yılında Flama Travel Agency Bodrum & Small World Tourism Agency’de turizm rehberi olarak başladı. Sheraton Hotel & Convention Center, Ankara’da Gece Muhasebecisi, Gece Müdürü, Müşteri Sorumlusu ve Odalar Bölümü/Ön Büro Müdürü gibi değişik pozisyonlarda çalıştı. Sn. Soner Metin’in Klassis Resort Hotel, İstanbul’da Genel Müdürlük ve The House Hotel Collection, The House Apart’ta Operasyon Direktörlüğü tecrübeleri edindi. İngilizce ve Fransızca bilen Sn. Soner Metin Mart 2015’ten beri Sheraton Grand Ataşehir’de Genel Müdürlük görevini devam ettirmektedir.

5 Mayıs 2016

Sayın Melike Karaman

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2016 – 6.Seminer

Değerli  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak PROTEL A.Ş.’nin Otel Sistemlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, Sn. Melike Karaman’ı misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.
Konuşma dili İngilizcedir.

Tarih: Perşembe, 5 Mayıs 2016
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Melike Karaman eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamladı. Çalışma hayatına 1992 senesinde başlayan Sn. Melike Karaman’ın uzmanlık alanları otel ve restoran otomasyon sistemleri; bu sistemlerin kurulum, eğitim, proje ve danışmanlık süreçlerinin yönetimi ve bu sistemler vasıtasıyla işletmelerin operasyonel ve finansal verimliliğinin arttırılmasıdır. Kariyerinin çok büyük bir kısmını hali hazırda ORACLE Hospitality Çözümleri olarak geçen ve geçmişinde MICROS-FIDELIO olarak tanıdığımız ürün ailesini sektöre bu kapsamda sunmakla geçirmiştir. Bunun yanında kariyeri boyunca çeşitli otellerde yöneticilik ve sektörel danışmanlık faaliyetlerinde bulunmuştur. Sn. Melike Karaman şu anda PROTEL A.Ş.’de Otel Sistemlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

14 Nisan 2016

Sayın Enis Güner

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2016 – 5.Seminer

Değerli  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Sevilen Şarapçılık’ın Yönetim Kurulu Üyesi, Sn. Enis Güner’i misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.
Konuşma dili İngilizcedir.

Tarih: Perşembe, 14 Nisan 2016
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-1 / Reşat Aytaç Oditoryumu

Sn. Enis Güner, 1942’den beri Sevilen Üzüm Bağları & Şarapçılık’ı işleten Güner Ailesi’nin üçüncü neslidir. Sn. Enis Güner 1991 yılında Bilkent Üniversitesi, Turizm & Otel Yöneticiliği Bölümü’nden mezun oldu. Akademik kariyerine ABD’de devam etti. California Davis Üniversitesi, Şarapçılık & Bağcılık Bölümü’nden mezun oldu. Sn. Enis Güner iş kariyerine 1995 yılında Sevilen Şarapçılık’ta Şarap Üretici Asistanı olarak başladı. Sn. Enis Güner şu anda iş yaşantısını aynı firmada Yönetim Kurulu Üyesi olarak sürdürmektedir.

7 Nisan 2016

Sayın Adnan Yücel

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2016 – 4.Seminer

Otelcilik ve Gastronomi Seminerleri
Değerli  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Swissôtel Resort Bodrum Beach’in Genel Müdürü, Sn. Adnan Yücel’i misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.

Sn. Adnan Yücel konuşmasının temasını “Çin’deki Otel İşletmeciliği” üzerine kurgulayacaktır.
Konuşma dili İngilizcedir.

Tarih: Perşembe, 7 Nisan 2016
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Adnan Yücel İstanbul Üniversitesi, Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunudur. Sn. Adnan Yücel otelcilik endüstrisinde geçirdiği yirmi yıllık liderlik tecrübesine 1992 yılında Swissôtel The Bosphorus’ta başladı. İlk yönetici pozisyonunu  dört yıl sonra aynı kurumda Gece Müdürü olarak aldı. 1998 yılından itibaren çeşitli otellerde çalışarak kariyerini geliştirdi. 2000 yılına kadar The Çırağan Palace Hotel Kempinski, İstanbul’da Rezervasyon Müdürü olarak çalıştı. Sn. Adnan Yücel daha sonra Swissôtel Dalian, Çin’e Gelir Yöneticisi olarak döndü. Sn. Adnan Yücel oradan Swissôtel Boston, Massachusetts’te Ön Büro ve Güvenlik Müdürlüğü görevine geçti. Bir yıl sonra Türkiye’de Swissôtel The Çelik Palas Bursa ve Çelik Palas Bursa Hotel’de Odalar Bölümü Müdürlüğü görevinde bulundu. Sn. Adnan Yücel 2003 yılından itibaren kariyerini İş Geliştirme Grup Müdürü olarak Hilton Adana’da ve Hilton Mersin’de sürdürdü. 2007 yılında Swissôtel Göçek Marina & Resort’ta; sonrasında Swissôtel Ankara’da, Swissôtel Makkah’de ve 2010 yılında Swissôtel Foshan’da Genel Müdürlük yaptı. 2011 yılından itibaren Sofitel Luxury Hotels, Wanda Hotels & Resorts ve Intercontinental Hotel Group’ta Genel Müdür olarak çalıştı. Sn. Adnan Yücel şu anda Swissôtel Resort Bodrum Beach’te Genel Müdür olarak çalışmaktadır.

31 Mart 2016

Sayın Ali Beklen

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2016 – 3.Seminer

Değerli  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak HotelRunner web sitesinin CTO & Kurucusu, Sn. Ali Beklen’i misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.
Konuşma dili İngilizcedir.

Tarih: Perşembe, 31 Mart 2016
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Ali Beklen Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde Ekonomi alanında yüksek lisansını tamamlamıştır ve aynı alanda doktora eğitimine devam etmektedir. IBM ve Yapı Kredi Bankası’nda Mühendislik, İş Geliştirme, Danışmanlık, Yöneticilik ve Satış alanlarında çalışmıştır. Sn. Ali Beklen bir adet kitap ve çeşitli akademik dergilere makaleler yazmıştır. Sn. Ali Beklen şu anda HotelRunner web sitesinde CTO & Kurucu olarak çalışmaktadır.

3 Mart 2016

Sayın Alican Melen

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2016 – 2.Seminer

Değerli  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Do&Co, The Gourmet Entertainment Company, İstanbul’un Uçan Aşçısı, Sn. Alican Melen’i misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.
Konuşma dili İngilizcedir.

Tarih: Perşembe, 3 Mart 2016
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-2 / Hukuk Oditoryumu

Sn. Alican Melen 1981 Bolu doğumludur. Lise eğitimini Düzce’de ve üniversite eğitimini ise Yeditepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nden aldı. Öğrencilik hayatı sırasında Levon Patisserie, Hyatt Regency Hotel İstanbul, Yu TA Ka Japanese Restaurant, Okko Gourme Patisseire ve Çırağan Palace Kempinski’de çıraklık ve stajyerlik yaptı. Levon Patisseire ile profesyonel çalışma hayatına 2009 yılında, Türk ve Dünya Mutfağı A la Carte Şefi olarak başladı. Sn. Alican Melen Caretta Restaurant’ta Sous Chef ve Mahal Restaurant’ta Mutfak Süpervizörü olarak çalıştı. İngilizce ve Fransızca bilen Sn. Alican Melen Aralık 2010’dan beri Do&Co, The Gourmet Entertainment Company, İstanbul’da Uçan Aşçı olarak çalışmaktadır.

18 Şubat 2016

Sayın Michael Thorp

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2016 – 1.Seminer

Değerli  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Canyon Ranch Wellness Resort, Kaplankaya’nın
Medikal Direktörü, Sn. Michael Thorp’u misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.
Konuşma dili İngilizcedir.

Tarih: Perşembe, 18 Şubat 2016
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-3 / Hukuk Oditoryumu (ScOLa 150)

Dr. Thorp tıp doktorluğu eğitimine başladıktan sonra Norveç’teki Oslo Üniversitesi’nde fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında uzmanlaştı. Dünyaca ünlü tıp enstitülerindeki deneyimleriyle beraber spor doktoru olarak eğitim gördü ve bir milli Kickboks takımına baş hekim oldu. Dr.Thorp sağlıklı yaşam ve beslenme biçimi üzerine tavsiyelerde bulunmaktadır ve obez hastalarını tedavi etmektedir. Norwegian Red Cross ERU takımının bir üyesidir ve Bam, İran ve Tana Nehri Vadisi, Kenya’da acil vakalar konusunda tecrübeye sahiptir. Dr. Thorp daha önce OxySolutions AS’de baş hekim ve R&D Direktörü/CTO olarak, birkaç zayıflama kliniğinde ve İskandinavya’daki Ullevaal Konaklama’da tıp hekimi olarak çalıştı. Dr. Thorp şu anda Canyon Ranch Wellness Resort, Kaplankaya’da Medikal Direktör olarak çalışmaktadır.

10 Aralık 2015

Sayın Meltem Karamenderes

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri - Güz 2015 – 6. Seminer

Değerli  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak InterContinental Istanbul Hotel’in Kalite ve Eğitim Müdürü, Sn. Meltem Karamenderes’i misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.
Konuşma dili İngilizcedir.

Tarih: Perşembe, 10 Aralık 2015
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-1 / Reşat Aytaç Oditoryumu

Sn. Meltem Karamenderes 1972 Kırıkkale doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Kırıkkale’de, üniversite eğitimini ise ODTÜ, Gıda Mühendisliği Bölümü’nden aldı. YKB ile çalışma hayatına 1995 yılında, Kalite & Performans Gelişimi Departmanında Yönetici Stajyeri olarak başladı. Sn. Meltem Karamenderes Akbank, Crowne Plaza Istanbul Hotel, Sheraton Istanbul Maslak Hotel ve Pronet Security gibi çeşitli ulusal ve uluslararası firmalarda Eğitim, İK ve Kalite görevlerinde yönetim mevkilerinde çalıştı. Sn. Meltem Karamenderes şu anda InterContinental Istanbul Hotel’de Kalite ve Eğitim Müdürü olarak çalışmaktadır.

19 Kasım 2015

Sayın Erhan Yurtsever

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri - Güz 2015 – 5. Seminer

Değerli  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Raffles İstanbul’un Odalar Müdür Yardımcısı, Sn. Erhan Yurtsever’i misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.
Konuşma dili İngilizcedir.

Tarih: Perşembe, 19 Kasım 2015
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-1 / Reşat Aytaç Oditoryumu

21 yıldır Melbourne’deki ve İstanbul’daki otellerde çalışan Sn. Erhan Yurtsever, 1973 Melbourne, Avustralya doğumludur. İlk eğitimini Collingwood Education Center, Melbourne, Avustralya’dan alan Sn. Erhan Yurtsever, Collingwood College, Melbourne, Avustralya’dan VCE Certificate almıştır. Royal Parade Irico Hotel, Parkville, Melbourne ile çalışma hayatına 1994 yılında Gece Müdürü olarak başladıktan sonra kariyerini Renaissance Polat Hotel Istanbul’da Ön Büro Amiri olarak sürdürdü. Four Seasons Hotel Istanbul’da Gece Müdürlüğü, Ön Büro Müdür Yardımcılığı, Kat Amirliği, Ön Büro Müdürlüğü, Odalar Departmanı Müdürlüğü ve Odalar Direktörlüğü yaptı. Sn. Erhan Yurtsever Aralık 2013’ten beri Raffles İstanbul’da Odalar Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır.

12 Kasım 2015

Sayın Güçlen Aksu

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri - Güz 2015 – 4. Seminer

Değerli  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak D.ream’in (Doğuş Restaurant Entertainment and Management) Satış Direktörü, Sn. Güçlen Aksu’yu misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.
Konuşma dili İngilizcedir.

Tarih: Perşembe, 12 Kasım 2015
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-1 / Reşat Aytaç Oditoryumu

Sn. Güçlen Aksu; lisans eğitimini Mersin Üniversitesi, Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümü’nden aldı. HiltonSA, Mersin ile çalışma hayatına başladıktan sonra kariyerini Swissotel The Bosphorus’ta rezervasyondan kongre hizmetlerine kadar pek çok birimde çalışarak sürdürdü. The Ritz-Carlton, İstanbul'da Ziyafet ve Konferans Yöneticiliği ve  Çırağan Palace Kempinski’de Ziyafet ve Banket Direktörlüğü yaptı. Sn. Güçlen Aksu Eylül 2014’ten beri D.ream’de (Doğuş Restaurant Entertainment and Management) Satış Direktörü olarak çalışmaktadır.

22 Ekim 2015

Sayın Okan Karadağ

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri - Güz 2015 – 3. Seminer

Değerli  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Radisson Blu Hotel, Istanbul Pera’nın Genel Müdürü, Sn. Okan Karadağ’ı misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.
Konuşma dili İngilizcedir.

Tarih: Perşembe, 22 Ekim 2015
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-1 / Reşat Aytaç Oditoryumu

Sn. Okan Karadağ; lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi, Ankara, Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nden ve lisansüstü eğitimini National University, San Diego, California’dan Elektronik Ticaret alanında aldı. Türk Hava Yolları ile çalışma hayatına 2003 yılında Elektronik Ticaret Uzmanı olarak başladıktan sonra kariyerini Renaissance Polat Istanbul Hotel (Marriott International) ve The Marmara Taksim Hotel’de Satış Müdürü olarak sürdürdü. Room Mate Hotels (Mia Pera Hotel) ve Rixos Pera Istanbul’da Genel Müdürlük yaptı. İngilizce, Almanca ve İspanyolca bilen Sn. Okan Karadağ Mayıs 2012’den beri Radisson Blu Hotel, Istanbul Pera’da Genel Müdür olarak çalışmaktadır.

08 Ekim 2015

Sayın Melih Demirel

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri - Güz 2015 – 2. Seminer

Değerli  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin Eğitmen Şefi, Sn. Melih Demirel’i misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.
Konuşma dili İngilizcedir.

Tarih: Perşembe, 08 Ekim 2015
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-1 / Reşat Aytaç Oditoryumu

Sn. Melih Demirel, ön lisans eğitimini The Culinary Institute of America, Hyde Park, New York’tan ve lisans eğitimini Ankara Bilkent Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden aldı. Westchester Country Club, Westchester, New York ile çalışma hayatına 2008 yılında Line Cook olarak başladıktan sonra kariyerini Michelin yıldızlı restoranlar olan Blue Hill at Stone Barns, Westchester, New York ve Gramercy Tavern, Manhattan, New York’ta sürdürdü. İzmir’de ve İstanbul’da çeşitli restoranlarda Şef Yardımcılığı ve Şeflik yaptıktan sonra İstanbul, Tepebaşı’nda Tabla Restaurant’ı açtı. USLA, Mecidiyekoy, İstanbul’da Eğitmen Şefliği yaptı.  İngilizce, Fransızca ve İspanyolca bilen Sn. Melih Demirel Ocak 2015’ten beri İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Eğitmen Şef olarak çalışmaktadır.

17 Eylül 2015

Sayın Emre Erdoğan

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri - Güz 2015 – 1. Seminer

Değerli  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Hyatt Regency Istanbul’un Gelir Yöneticisi, Sn. Emre Erdoğan’ı misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.
Konuşma dili İngilizcedir.

Tarih: Perşembe, 17 Eylül 2015
Saat: 14:40-16:30
Yer: AB-1 / Reşat Aytaç Oditoryumu

7 yıldır İstanbul ve Bodrum’daki otellerde çalışan Sn. Emre Erdoğan, 1984 doğumludur. Lisans eğitimini Ankara Gazi Üniversitesi Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesi, Turizm İşletmeciliği Eğitimi Bölümü’nden ve lisansüstü eğitimini İstanbul Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Turizm İşletmeciliği Programı’ndan aldı. Novotel Istanbul ile çalışma hayatına 2007 yılında Ön Büroda başladıktan sonra kariyerini aynı otelde Gelir Koordinatörü olarak sürdürdü. Renaissance Polat Istanbul & Renaissance Istanbul Bosphorus (Mariott International) ve Mandarin Oriental Bodrum’da Gelir Yöneticiliği yaptı. İngilizce ve Almanca bilen Sn. Emre Erdoğan Temmuz 2014’ten beri Hyatt Regency Istanbul’da Gelir Yöneticisi olarak çalışmaktadır.

13 Mayıs 2015

Sayın Selim Ölmez

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri – Bahar 2015 – 6. Seminer

Değerli  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak St. Regis Istanbul’un Pazarlama Direktörü, Sn. Selim Ölmez’i misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.
Konuşma dili İngilizcedir.

Tarih: Çarşamba, 13 Mayıs 2015
Saat: 13:40-15:30
Yer: AB-3 / Yeni Hukuk Oditoryumu

17 yıldır Starwood Hotels & Resorts bünyesinde çalışan Sn.Selim Ölmez, 1978 Ankara doğumludur. Eğitimini Ankara Gazi Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi ve Cornell’de yapan Sn. Ölmez, Starwood ile çalışma hayatına 1998 yılında Sheraton Ankara Finans Departmanında başladıktan sonra kariyerini Satış ve Pazarlama bölümünde sürdürdü. Starwood bünyesindeki W Doha Hotel & Residences – Katar ve W St. Petersburg - Rusya otellerinin açılışında Pazarlama Direktörü olarak görev aldıktan sonra St. Regis Saadiyat Island Resort Abu Dhabi’de görev aldı. İngilizce, Almanca ve Rusça bilen Sn. Selim Ölmez Mart 2014’ten beri de St. Regis Istanbul’da Pazarlama Direktörü olarak çalışmaktadır.

6 Mayıs 2015

Sayın Simone Eyer

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri - Bahar 2015 – 5. Seminer

Değerli  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Mandarin Oriental Bodrum’un İşe Alım Müdürü, Sn. Simone Eyer’i misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.
Konuşma dili İngilizcedir.

Tarih: Çarşamba, 6 Mayıs 2015
Saat: 13:40-15:30
Yer: AB-1 / Reşat Aytaç Oditoryumu

Sn. Simone Eyer otelcilik endüstrisindeki kariyerine köklü Fransız tur operatörü Club Med ile başlamıştır. 2000 yılından itibaren Fransa – Avrupa – Ortadoğu ve ABD – Kanada Club Med’de İK Müdürlüğü ve Fransa’da bölgesel İK İşe Alım Yöneticiliği yapmıştır. Sn. Simone Eyer Şubat 2015’te the Mandarin Oriental Group’a İşe Alım ve Rekreasyonal Müdürü olarak katılmıştır. Sn. Simone Eyer şu anda Mandarin Oriental Bodrum’da İşe Alım Müdürlüğü görevinde bulunmaktadır.

22 Nisan 2015

Sayın Banu Kırmaz

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri - Bahar 2015 – 4. Seminer

Değerli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak The Istanbul Edition Genel Müdürü, Sn. Banu Kırmaz’ı misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.
Konuşma dili İngilizcedir.

Tarih: Çarşamba, 22 Nisan 2015
Saat: 13:40-15:30
Yer: AB-1 / Reşat Aytaç Oditoryumu

Sn. Banu Kırmaz TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi bölümünde eğitimini tamamladı. Sn. Banu Kırmaz kariyerine Coopers&Lybrand Turkey şirketinde başladı. Çeşitli bankalarda görev aldıktan sonra otelcilik sektörüne atıldı. The Ritz-Carlton Hotel Company’de Finans Müdürlüğü, daha sonra The Istanbul Edition Hotel’de  Finans ve İnsan Kaynakları Müdürlükleri yaptı. Halen The Istanbul Edition Hotel, İstanbul’da Genel Müdürlük görevinde bulunmaktadır.

01 Nisan 2015

Sayın Funda Eratıcı

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri - Bahar 2015 – 3. Seminer

Değerli  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Hilton Worldwide Doğu Avrupa, Türkiye, Rusya ve BDT ülkeleri Bölge Satış Direktörü, Sn. Funda Eratıcı’yı misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.
Konuşma dili İngilizcedir.

Tarih: Çarşamba, 01 Nisan 2015
Saat: 13:40-15:30
Yer: AB-1 / Reşat Aytaç Oditoryumu

TED Ankara Koleji’ndeki eğitiminin ardından Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nden mezun olan Sn. Funda Eratıcı, 1991 yılında turizm sektöründe çalışmaya başladı. 1994 yılında Hilton İstanbul’da ilk görevine başlayan Sn. Eratıcı, 2004 yılına dek Ankara HiltonSA’da farklı görevlerde yer aldı. 2005 yılında kariyerine İstanbul’da devam etmeye başlayan Sn. Eratıcı, 2007 yılında Conrad İstanbul, Hilton İstanbul ve Hilton ParkSA Satış Direktörü ve sonrasında Polonya’daki Hilton Warsaw’da İş Geliştirme Direktörü olarak görevine devam etti. Sn. Eratıcı, 2007-2009 yıllari arasında Hilton Worldwide Türkiye Otelleri Satış Direktörü olarak görev yaptı.

Hilton Worldwide çatısı altında 20 yıllık deneyime sahip olan Sn. Eratıcı, 2012 yılından bu yana Hilton Worldwide Doğu Avrupa, Türkiye, Rusya ve BDT ülkeleri Bölge Satış Direktörü olarak görevine devam etmektedir. Şu an 13 ülkede, faaliyette olan 73 otel ve 3 Hilton Worldwide Global Satış Ofisi’nden sorumludur.

18 Mart 2015

Sayın Murat Köni

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri - Bahar 2015 – 2. Seminer

Değerli  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Wyndham Old City İstanbul’un Genel Müdürü, Sn. Murat Köni’yi misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.
Konuşma dili İngilizcedir.

Tarih: Çarşamba, 18 Mart 2015
Saat: 13:40-15:30
Yer: AB-1 / Reşat Aytaç Oditoryumu

Sn. Murat Köni İzmir Özel Türk Lisesi ve Amerika Birleşik Devletleri, New Jersey Eyaleti’ndeki Cherry Hill East Lisesi’nden mezun olduktan sonra eğitimine Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de devam etmiştir. Lisans derecesini 1993 yılında Bilkent Üniversitesi, Turizm ve Otel İşletmeciliği’nden almıştır.

Sn. Murat Köni kariyerine resepsiyonist olarak Çınar Oteli, İstanbul’da başlamıştır. İstanbul, Ankara, Bursa ve Aydın’daki çeşitli otellerde değişik pozisyonlarda çalışmıştır. Sn. Murat Köni daha önce Elite World Business, İstanbul’da genel müdürlük yapmıştır. Halen Wyndham Old City, İstanbul’da genel müdürlük görevinde bulunmaktadır.

11 Mart 2015

Sayın Fabio Brambilla

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Seminerleri - Bahar 2015 – 1. Seminer

Değerli  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Öğrencilerimiz,
Seminer dersinizde misafir konuşmacı olarak Grand Hyatt İstanbul’un Yönetici Şefi, Sn. Fabio Brambilla’yı misafir edeceğimiz bilgisini paylaşırız.
Konuşma dili İngilizcedir.

Tarih: Çarşamba, 11 Mart 2015
Saat: 13:40-15:30
Yer: AB-1 / Reşat Aytaç Oditoryum

Sn. Fabio Brambilla; mutfak, restoran ve otelcilik endüstrisinde 30 yılın üzerindeki deneyimiyle mutfak dünyasına yeteneğini ve tutkusunu vermeye devam etmektedir. Ömrü boyunca gıdaya ve yemek pişirmeye karşı gerçek bir aşka sahip olmuştur.
Sn. Fabio Brambilla, 1965 yılının Ekim ayında Milan’da doğmuştur. Erken yaşlarda küçük bir kasaba fırınında ekmek yaptığı sıralarda onun mutfak eğitimi başlamıştır. Lise ve üniversite yılları boyunca çeşitli mutfaklarda çalışmıştır. İsviçre’de bazı restoranlarda sezonluk işlerde çalışmıştır. Milan’daki Culinary Institute of Amerigo Vespucci’den mezun olduktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir İtalyan restoranından teklif almıştır. Burada bir kaç yıl pek çok pozisyonda yer alarak gittiği yol boyunca yeteneklerini rafine etmiştir.
Sn. Fabio’nun profesyonel mutfak yolculuğu onu New York, Chicago, Dubai, Moskova, Varşova, Sao Paolo, Chennai, Tokyo, Santiago-Şili, Buenos Aires, Mendoza ve ötesine götürmüştür. Şef Fabio son zamanlarda İstanbul’da Grand Hyatt’ta Executive Şeflik yapmaktadır. Daha önce ise Buenos Aires’de Palacio Duhau - Park Hyatt’ta Executive Şeflik yapmaktaydı. Önceki diğer deneyimleri: Four Seasons Bosphorus Hotel’de Executive Şeflik, Grand Hyatt Santiago Executive Şeflik, 2005 yılında Esquire dergisi tarafından dünyanın en iyi yeni restoranlarından biri olarak gösterilen Park Hyatt Milan’da Executive Şeflik yapmış ve tüm dünyada pek çok uluslararası otelde çalışmıştır. İtalya’da sayısız yemek pişirme gösterileri yapmasının yanısıra "Party Food" isimli kitabı yazmış ve "Olio in Cucina" ve "I Formaggi Italiani" adlı kitaplarda yer almıştır.
Şef Fabio yüksek başarılı bir mutfak profesyoneli olarak, tutkusu ve yeteneği ile yılların getirdiği tecrübesini bir araya getirmektedir. O en taze malzemeleri gurme lezzetlere dönüştürme ve bunları başkalarına öğretme konusunda övünç duymaktadır.
Şef Fabio kalite ve sağlıktan ödün vermeden, öğretme metotlarındaki tutkusuyla ve herhangi bir kimseye mükemmel bir yemeğin hazırlanmasında sahip olduğu tutkuyla yakın gelecekte açılacak olanakları sabırsızlıkla beklemektedir.