Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Direktörün Mesajı

Direktörün Mesajı

Hoşgeldiniz!

Özyeğin Üniversitesi Yöneticiler için İşletme Yüksek Lisans Programı (EMBA) iş deneyimine sahip katılımcıları çabuk ve etkin karar alabilmeleri icin en yeni bilgi ve araçlarla donatmayı hedeflemektedir. Rekabetçi ve değişken küresel iş hayatında, becerilerin sürekli olarak güncel tutulması ihtiyacının farkındayız. Bu nedenle, programımızda teorik bilgi ile gerçek dünyada tecrübe edilen olaylardan esinlenen vaka odaklı eğitimlerin dengelendiği dersler  vermekteyiz.

EMBA Programı her biri sekiz hafta süren beş modülden oluşmaktadır. Eğitim süresi 12 aydır. Ekonomi, finans, yönetim, pazarlama, operasyon yönetimi ve örgütsel davranış konularındaki zorunlu derslerini tamamlayan öğrenciler,  daha sonra ilgi alanlarına uygun olan dersleri seçme şansına sahiptirler. Program, önde gelen şirketlerin üst düzey yöneticilerinin deneyim ve görüşlerini paylaştığı seminerlerle zenginleştirilmiştir. Ayrıca, bu tezsiz master programının zorunlulukları arasında öğrencilerin Özyeğin Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde görev yapan bir akademik danışman eşliğinde tamamlayıp sundukları bir Bitirme Projesi yer almaktadır.

Executive MBA öğrencilerimiz, kapsamlı programımızın yanı sıra, Harvard Business School Online’dan Liderlik ve Yönetim alanından üç dersi başarıyla tamamlayarak bu alanda uzmanlık sertifikası hakederler.

Executive MBA öğrenci ve mezunlarımıza opsiyonel olarak sunduğumuz Yurtdışı Vizyon Gezimiz, iki yılda bir yurtdışında çağdaş iş konularıyla ilgili bir tema kapsamında planlanan yoğun bir haftalık bir programdır. Amacımız dünyaca ünlü öğretim üyeleri ve iş liderlerinden öğrenmek, akademi, işletmeler ve farklı ÖzÜ EMBA grupları arasında işbirlikleri ve bilgi ağları kurmaktır. Her gezide seçilen temaya bağlı olarak farklı bir lokasyon belirlenmektedir. 

Modern teknoloji ile donatılmış dersliklerimiz öğrencilerin hocaları ile interaktif biçimde ders işleyebilmesine olanak tanımaktadır. Derslerimiz, merkezi ve ulaşımı kolay bir nokta olan Swissotel the Bosphorus Oteli’nde, İşletme Enstitüsü’ne tahsis edilen yerleşkede yapılmaktadır.

Programa gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Detaylı bilgi almak veya programımız hakkında görüşmek isterseniz, isil.erol@ozyegin.edu.tr 
adresinden bana ulaşmanızı rica ederim.

Prof. Dr. Işıl Erol