Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Hizmet ve Olanaklar

Hizmet ve Olanaklar

Yurt Ofisleri
Ofislerimiz Yurt 3 merkez ofis olmak üzere, Yurt 4 ve Yurt 6 binalarımızda 24 saat hizmet vermektedir. Yurtlarda konaklayan öğrencilerimiz ihtiyaç duyabilecekleri tüm konularla ilgili ofislerde bulunan yetkililerden destek alabilirler veya yurt@ozyegin.edu.tr adresinden mail yoluyla iletişime geçebilirler.

Sağlık Merkezi
Özyeğin Üniversitesi kampüsünde 7/24 hizmet veren bir Sağlık Merkezi bulunmaktadır. Sağlık Personelleri 08:00-20:00 saatleri arasında Öğrenci Merkezi’nde bulunan Sağlık Merkezi’nde, 20:00-08:00 saatleri arasında Yurt 3 binası -1. katta bulunan Revir’de hizmet vermektedirler. Özyeğin Üniversitesi’ne kayıtlı öğrenciler her türlü sağlık problemlerinde 0216 564 91 12 numaralı telefondan Sağlık Merkezi’ne ulaşabilirler. Sağlık Merkezi’nde bulunan ambulans, gerekli olduğu durumlarda tam teşekküllü hastanelere sevk için kullanılmaktadır.

Yurtlarda Engelsiz Yaşam

Üniversitemiz yurtlarında engelli odalarımız mevcuttur. Bu odalar zemin katlarda olup, bina girişlerinde engelli rampası bulunmaktadır. Engelli odalarımız öğrencilerimizin her türlü konforu düşünülerek tasarlanmış olup özellikle banyo kullanım alanları yönetmeliğe uygun olarak inşa edilmiştir. Gerektiğinde refakatçi için ek bir yatak imkânı sağlanabilmektedir. Ayrıca yurtlar bölgesinde bulunan ve 24 saat açık olan 3 ayrı ofisimizden öğrencilerimiz gerektiğinde destek alabilmektedirler.

Güvenlik

Özyeğin Üniversitesi güvenlik ekibi tüm kampüs ve yurtlar bölgesinden sorumludur. Özyeğin Üniversitesi’ne kayıtlı öğrenciler 0216 564 91 55 numaralı telefondan 24 saat güvenlik birimine ulaşabilirler.

Temizlik

Tüm yurtların ortak alan temizlikleri gün içerisinde düzenli olarak, oda temizlikleri ise haftada bir olmak üzere Konaklama Hizmetleri Müdürlüğü tarafından belirlenen programa göre periyodik olarak yapılmaktadır. Temizlik ekibi Konaklama Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yönlendirilmekte ve yapılan temizlikler kontrol edilmektedir. Öğrencilerimizin temizlik gününde odalarını temizliğe uygun halde bırakması gerekmektedir. Yurtlarda konaklayan öğrencilerimiz temizlik ile ilgili talep ve şikâyetlerini http://solutioncenter.ozyegin.edu.tr adresinden mail yoluyla iletebilirler.

Bakım Onarım Hizmetleri
Tüm yurt odaları ve ortak alanlarında oluşabilecek elektrik-elektronik, tesisat, marangozluk gibi konulardaki sorunlar için teknik ekibimiz 7/24 hizmet vermektedir. Yurtta konaklayan öğrencilerimizin karşılaştıkları arızaların çözümü için http://solutioncenter.ozyegin.edu.tr adresine talepte bulunmaları gerekmektedir.

Yiyecek-İçecek İşletmeleri
Yurt 2 binamızda Cafe 24 ve Her Zamanki Yer Cafe, Yurt 4-5 binamızda Kahve Dünyası, Pizza Hot Slice, Kumpir Box, Dane Yayık, Duygu Dolu Tatlar, Yurt 6 binamızda 7 Hill Fries, Soulmate Cafe olmak üzere öğrencilerimizin yemek yiyebilecekleri işletmeler mevcuttur. Ayrıca kampüs içerisinde de öğrencilerimize hizmet veren 30 farklı işletme bulunmaktadır.

Alışveriş Olanakları
Yurt 4-5 ve Yurt 6 binalarımızda 16:00-04:00 saatleri arasında açık olan mini marketler bulunmaktadır. Ayrıca tüm yurt binalarımızın ortak alanlarında bulunan otomatlar öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. Bunların dışında Öğrenci Merkezi -3. katta Şok Market de bulunmaktadır.

Kargo Odası
Öğrencilerimiz yurdun adresini belirterek kendilerine gelen kargoları Yurt 2 binamızda bulunan 9 numaralı kargo odasından sabah:11:00-13:00 akşam:17:00-19:00 saatleri arasında teslim alabilirler. Kargo ile ilgili tüm sorularınız için kargoyurt@ozyegin.edu.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz. 

Çalışma Odaları
Tüm yurtlarımızda öğrencilerimizin ders çalışabilecekleri çalışma odaları bulunmaktadır.

Çizim Odaları
Yurt 2 ve Yurt 6 binalarımızda öğrencilerimizin faydalanabileceği çizim odaları mevcuttur.

Koli Odası
Yurtta konaklayan öğrencilerimizin dönem sonlarında Yurt 3, Yurt 4-5 ve Yurt 6 binalarımıza 2 adet 60X40X40 ölçülerinde emanet koli bırakma hakları vardır. (Yurt 1 ve Yurt 2’de konaklayan öğrencilerimiz Yurt 3’te bulunan koli odasından yararlanabilmektedirler.)

Sinema Salonu
Yurt 2, Yurt 3, Yurt 4-5 ve Yurt 6 binalarımızda Digiturk yayınının mevcut olduğu sinema salonları bulunmaktadır.

Ortak Mutfaklar
Tüm yurtlarımızda içerisinde ocak, aspiratör ve mikrodalga fırın bulunan, öğrencilerimizin yemek pişirebilecekleri ortak mutfaklar bulunmaktadır. Yurtlarda kalan tüm öğrencilerimiz yurt yönergesi çerçevesinde mutfakları kullanabilmektedirler.

Oyun Alanları

Yurt 2, Yurt 4-5 ve Yurt 6 binalarımızda masa tenisi ve bilardo masalarının bulunduğu oyun alanları mevcuttur. Yurtta kalan tüm öğrencilerimiz oyun alanlarından faydalanabilmektedirler.

Kütüphane
Kampüs içerisinde bulunan Öğrenci Merkezinde hafta içi 08:30-22:00, hafta sonu 09:00-18:00 saatleri arasında 45.000 basılı koleksiyon, 370.000’den fazla e-kitap, 79.000’i aşkın e-dergi bulunan kütüphanemiz mevcuttur. Detaylı bilgiye ulaşabilmek için tıklayınız. 

İnternet
Tüm yurtlarımızda ücretsiz kablosuz wi-fi ağı mevcuttur.

Isınma ve Sıcak Su
Tüm yurtlarımızda 24 saat kesintisiz sıcak su imkanı vardır. Ayrıca kış döneminde merkezi kalorifer sistemiyle ısınma sağlanmaktadır.

Çamaşırhane 
Yurtlarımızda bulunan toplam 8 çamaşırhanede; Ev tipi çamaşır ve kurutma makinelerinin yanı sıra yarı sanayi tipi çamaşır ve kurutma makineleri, ütü ve ütü masaları bulunmaktadır. Yurtlarda kalan öğrencilerimiz çamaşırhanelerden ücretsiz olarak 7/24 faydalanabilmektedirler.

Kuru Temizleme
Yurt 2 binamızda özel bir firma tarafından ücret karşılığında Kuru Temizleme hizmeti verilmektedir.

Otopark 
Yurt 1, Yurt 4-5 ve Yurt 6 binalarımızda kapalı otopark alanlarımız bulunmaktadır.

Spor İmkanları
Yurt 4-5 binamızda Fitness ve Kardiyo Salonu, Yurt 6 binamızda çok amaçlı spor salonumuz bulunmaktadır. Kampüs içinde açık-kapalı tenis kortları, yapay çim futbol sahası, açık basketbol ve voleybol ve Yarı Olimpik Modern Kapalı Yüzme Havuzu da mevcuttur. Ayrıca kampüste bulunan Spor Merkezi hakkında detaylı bilgiye https://www.ozyegin.edu.tr/tr/spor-merkezi/ozu-de-spor-tesis-ve-imkanlari adresinden ulaşılabilmektedir.

Psikolojik Destek
Yurt psikologları 20:00-24:00 saatleri arasında Yurt 3 binası -1. katta bulunan Revir’de hizmet vermektedirler. Öğrencilerimizin psikolog ile yapacakları görüşmelerde gizlilik esastır.

Banka-ATM
Yurt 2 binamızda Fibabanka ve Finansbank ATM’leri bulunmaktadır. Öğrenci Merkezi’nde ise Fibabanka ve PTT şubesi ayrıca Akbank, Ziraat Bankası, Finansbank ve Vakıfbank ATM’leri mevcuttur.

Ulaşım 
Kampüsümüzden Altunizade-Kadıköy-Taşdelen-Emlak Konutları başta olmak üzere pek çok bölge için tarifeli özel servis araçlarımız mevcuttur. Ayrıca yurt bölgesinden belirli saat aralıklarında kampüs servis alanına giden ücretsiz ring seferlerimiz bulunmaktadır. Detaylı bilgiye https://www.ozyegin.edu.tr/tr/iletisim/servis-saatleri adresinden ulaşabilir.

Kitabevi – Kırtasiye - Kopyalama Merkezi 
Kampüs içerisinde bulunan Öğrenci Merkezimizde kitabevi/kırtasiye ve kopyalama merkezi olarak hizmet veren işletmeler bulunmaktadır.

Kuaför
Öğrenci Merkezimizde 08:30-19:00 saatleri arasında hizmet veren bay ve bayan kuaförü mevcuttur.

Oto Yıkama
Yurt 4-5 binamızın dış alanında oto yıkama olarak hizmet veren bir işletme mevcuttur.