Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Hizmet ve Olanaklar

Hizmet ve Olanaklar

 

Ofislerimiz Yurt 3 merkez ofis olmak üzere, Yurt 4-5 ve Yurt 6 binalarımızda 24 saat hizmet vermektedir. Yurtlarda konaklayan öğrencilerimiz ihtiyaç duyabilecekleri tüm konularla ilgili ofislerde bulunan yetkililerden destek alabilirler veya yurt@ozyegin.edu.tr adresinden e-posta yoluyla iletişime geçebilirler. 

Yurt ofislerimize aşağıda bulunan numaraları arayarak telefonla da ulaşabilirsiniz.

Yurt 3 Ofis: 0216 564 9189-9190

Yurt 4-5 Ofis: 0216 564 9782

Yurt 6 Ofis: 0216 564 9860

Sağlık Merkezi

Özyeğin Üniversitesi kampüsü içinde Spor Merkezi binasında 7/24 hizmet veren bir Sağlık Merkezi bulunmaktadır. Özyeğin Üniversitesi’ne kayıtlı öğrenciler her türlü sağlık problemlerinde 0216 564 91 12 numaralı telefondan Sağlık Merkezi’ne ulaşabilirler. Sağlık Merkezi’nde bulunan ambulans, gerekli olduğu durumlarda tam teşekküllü hastanelere sevk için kullanılmaktadır.

Psikolojik Destek

Yurt psikologları gece 20:00-04:00 saatleri arasında Yurt 3 binası -1. katta hizmet vermektedirler. Belirtilen saatler dışında ihtiyaç olması halinde kampüste bulunan Psikolojik Gelişim Biriminden de destek alınabilmektedir. Öğrencilerimizin psikolog ile yapacakları görüşmelerde gizlilik esastır. Daha ayrıntılı bilgi ve randevu için tıklayınız.

 Yurtlarda Engelsiz Yaşam

Üniversitemiz yurtlarında engelli odalarımız mevcuttur. Bu odalar zemin katlarda olup, bina girişlerinde engelli rampası bulunmaktadır. Engelli odalarımız öğrencilerimizin her türlü konforu ve özel ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmıştır. Özellikle banyo kullanım alanları yönetmeliğe uygun olarak inşa edilmiştir. Gerektiğinde refakatçi için ek bir yatak imkânı da sağlanabilmektedir. Ayrıca öğrencilerimiz, yurtlar bölgesinde bulunan ve 24 saat açık olan 3 ayrı ofisimizden gerektiğinde destek alabilmektedirler.

Güvenlik

Özyeğin Üniversitesi güvenlik ekibi tüm kampüs ve yurtlar bölgesinden sorumludur. Özyeğin Üniversitesi’ne kayıtlı öğrenciler 0216 564 91 55 numaralı telefondan 24 saat güvenlik birimine ulaşabilirler.

Temizlik

Tüm yurtların ortak alan temizlikleri gün içerisinde düzenli olarak, oda temizlikleri ise haftada bir olmak üzere Konaklama Hizmetleri Müdürlüğü tarafından belirlenen programa göre periyodik olarak yapılmaktadır. Temizlik ekibi Konaklama Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yönlendirilmekte ve yapılan temizlikler kontrol edilmektedir. Öğrencilerimizin temizlik gününde odalarını Yurt Yönergesi'nde belirtildiği üzere temizliğe uygun bir şekilde bırakması gerekmektedir. Resmi ve İdari tatillerde oda temizliği yapılmamaktadır. Yurtlarda konaklayan öğrencilerimiz temizlik ile ilgili talep ve şikâyetlerini Solution Center'a e-posta yoluyla iletebilirler.

Bakım Onarım Hizmetleri

Tüm yurt odaları ve ortak alanlarında oluşabilecek elektrik-elektronik, tesisat, marangozluk gibi konulardaki sorunlar için teknik ekibimiz 7/24 hizmet vermektedir. Yurtta konaklayan öğrencilerimizin karşılaştıkları arızaların çözümü için Solution Center'a talepte bulunmaları gerekmektedir.

Ortak Mutfaklar

Tüm yurtlarımızda içerisinde ocak, aspiratör ve mikrodalga fırın bulunan, öğrencilerimizin yemek pişirebilecekleri ortak mutfaklar bulunmaktadır. Yurtlarda kalan tüm öğrencilerimiz Yurt Yönergesi çerçevesinde mutfakları kullanabilmektedirler.

Çamaşırhane 

Yurtlarımızda bulunan toplam 8 çamaşırhanede; Ev tipi çamaşır ve kurutma makinelerinin yanı sıra yarı sanayi tipi çamaşır ve kurutma makineleri, ütü ve ütü masaları bulunmaktadır. Yurtlarda kalan öğrencilerimiz çamaşırhanelerden Yurt Yönergesi çerçevesinde ücretsiz olarak 7/24 faydalanabilmektedirler.

Çalışma Odaları

Tüm yurtlarımızda öğrencilerimizin ders çalışabilecekleri çalışma odaları bulunmaktadır.

Çizim Odaları

Yurt 2, Yurt 5 ve Yurt 6 binalarımızda öğrencilerimizin faydalanabileceği çizim odaları mevcuttur.

Koli Odası

Yurtta konaklayan öğrencilerimizin dönem sonlarında Yurt 3, Yurt 4-5 ve Yurt 6 binalarımıza 2 adet 60X40X40 ölçülerinde emanet koli bırakma hakları bulunmaktadır. (Yurt 1 ve Yurt 2’de konaklayan öğrencilerimiz, Yurt 3 binamızda bulunan koli odasından yararlanabilmektedirler.)

Sinema Salonu

Yurt 2, Yurt 3, Yurt 4-5 ve Yurt 6 binalarımızda Digiturk yayınının mevcut olduğu sinema salonları bulunmaktadır.

 İnternet

Tüm yurtlarımızda ücretsiz kablosuz wi-fi ağı mevcuttur.

Isınma ve Sıcak Su

Tüm yurtlarımızda 24 saat kesintisiz sıcak su imkanı vardır. Ayrıca kış döneminde merkezi kalorifer sistemiyle ısınma sağlanmaktadır.

Otopark 

Yurt 1, Yurt 4-5 ve Yurt 6 binalarımızda kapalı otopark alanlarımız bulunmaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Oto Yıkama

Yurt 4-5 binamızın dış alanında oto yıkama olarak hizmet veren bir işletme mevcuttur.

Yiyecek-İçecek İşletmeleri

Yurt 2 binamızda Cafe 24 ve Her Zamanki Yer Cafe, Yurt 4-5 binamızda Kumpir House, Dane Yayık, Duygu Dolu Tatlar, Yurt 6 binamızda 7 Hill Fries, Unique Cafe ve Pita olmak üzere öğrencilerimizin yemek yiyebilecekleri işletmeler mevcuttur. Ayrıca kampüs içerisinde de öğrencilerimize hizmet veren 30 farklı işletme bulunmaktadır.

Alışveriş Olanakları

Yurt 4-5 ve Yurt 6 binalarımızda 16:00-04:00 saatleri arasında açık olan mini marketler bulunmaktadır. Ayrıca Yurt 2 ve Yurt 6 binalarımızın ortak alanlarında bulunan otomatlar öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. Bunların dışında Öğrenci Merkezi -3. katta Şok Market de bulunmaktadır.

Kargo Odası

Yurt Kargo Odamız, resmi ve idari tatiller dışında hafta içi her gün 08:30-10:30, 14:30-16:30 saatleri arasında açıktır. Öğrencilerimiz, yurdun adresine gelmesini istedikleri ve Konaklama Hizmetleri Müdürlüğü tarafından teslim alınan kargolarını yukarıda belirtilen gün ve saatler arasında Yurt Kargo Ofisimizi ziyaret ederek alabilirler. Kargo ile ilgili tüm sorularınız için kargoyurt@ozyegin.edu.tr  adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Not: Konaklama Hizmetleri Müdürlüğü içinde bulunulan dönemde kargo hareketliliğinin artması, azalması veya diğer gereklilikler sebebiyle çalışma günleri ve saatlerini değiştirebilir veya sınırlandırabilir.

 Sinema Salonu

Yurt 2, Yurt 3, Yurt 4-5 ve Yurt 6 binalarımızda Digiturk yayınının mevcut olduğu sinema salonları bulunmaktadır.

Oyun Alanları

Yurt 2, Yurt 4-5 ve Yurt 6 binalarımızda masa tenisi veya bilardo masalarının bulunduğu oyun alanları mevcuttur. Yurtta konaklayan tüm öğrencilerimiz oyun alanlarından faydalanabilmektedirler.

Spor İmkanları

Yurt 4-5 binamızda Fitness ve Kardiyo Salonu, Yurt 6 binamızda "Dövüş Sporları Klübü" bulunmaktadır. Kampüs içinde açık-kapalı tenis kortları, yapay çim futbol sahası, açık basketbol, voleybol ve Yarı Olimpik Modern Kapalı Yüzme Havuzu da mevcuttur. Ayrıca kampüste bulunan Spor Merkezi hakkında detaylı bilgiye https://www.ozyegin.edu.tr/tr/spor-merkezi/ozu-de-spor-tesis-ve-imkanlari adresinden ulaşılabilmektedir.

Kütüphane

Kampüs içerisinde bulunan Öğrenci Merkezinde hafta içi 08:30-22:00, hafta sonu 09:00-18:00 saatleri arasında 68.000 basılı koleksiyon, 948.000’den fazla e-kitap, 158.000’i aşkın e-dergi bulunan kütüphanemiz mevcuttur. Detaylı bilgiye ulaşabilmek için tıklayınız. 

Kuru Temizleme

Yurt 2 binamızda özel bir firma tarafından ücret karşılığında Kuru Temizleme hizmeti verilmektedir.

 Banka-ATM

Kampüsümüzün içinde Öğrenci Merkezi’nde Fibabanka ve PTT şubesi ile Akbank, Ziraat Bankası, Finansbank ve Vakıfbank ATM’leri mevcuttur.

Ulaşım 

Kampüsümüzden Altunizade-Kadıköy-Taşdelen-Emlak Konutları başta olmak üzere pek çok bölge için tarifeli özel servis araçlarımız mevcuttur. Detaylı bilgiye https://www.ozyegin.edu.tr/tr/iletisim/servis-saatleri adresinden ulaşabilirsiniz.

Kitabevi – Kırtasiye - Kopyalama Merkezi 

Kampüs içerisinde bulunan Öğrenci Merkezimizde kitabevi/kırtasiye ve kopyalama merkezi olarak hizmet veren işletmeler bulunmaktadır.

Kuaför

Kampüs içinde Öğrenci Merkezinde 08:30-19:00 saatleri arasında hizmet veren bay ve bayan kuaförü mevcuttur.

Not: Üniversitemiz, yukarıdaki bilgiler üzerinde önceden haber vermeksizin değişiklik yapma hakkını saklı tutar.