Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Tem 24, 2022 - Ağu 31, 2022

Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcımız Dr. Hatice Küçükönal AABI tarafından "Başkan" Ödülüne Layık Görüldü

Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcımız Dr. Hatice Küçükönal, gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar ve havacılık eğitimi ve endüstrisinin gelişimine sunduğu katkı dolayısıyla Aviation Accreditation Board International tarafından ‘Başkan Ödülü’ ile onurlandırıldı.

2020 yılında Aviation Accreditation Board International‘a Eğitimci Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilen Dr. Küçükönal’a, AABI 2022 Annual Meeting'de, AABI Başkanı Dr. Guy Smith tarafından ödülü takdim edildi. Dr. Smith, törende Dr. Küçükönal’ın AABI’nin dünya çapındaki havacılık eğitimi akreditasyonunda oynadığı öncü rolü elde etmesinde verdiği hizmetlerden dolayı kendisine minnettar olduklarını belirtti.

Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Pilotaj ve Havacılık Yönetimi Programları, 2021 yılında AABI tarafından Avrupa ve Türkiye’de akredite edilen ilk programlar olmuş bulunuyor. AABI, üniversitelerde havacılık programlarının kalitesini yükseltme amacı ile eğitim standartlarını belirleyerek ABD ve tüm dünyada eğitim kuruluşlarını akredite eden bağımsız bir kuruluştur.

AAB International hakkında detaylı bilgi için: https://www.aabi.aero/