Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Direktörün Mesajı

Direktörün Mesajı

FERM programı, iş hayatındaki problemlerin çözümünde sayısal finans, risk yönetimi yöntemleri ve veri bilimini uygulamak isteyenlere yöneliktir. Farklı alanlardan öğrencilere açık olan programa disiplinler arası farklılıklar zenginlik katar. FERM, akademik dünyadan kazanılan bilgiyi ve endüstriden gelen deneyimi harmanlayıp finansal teoriye dayalı uygulamalara odaklanan bir programdır.

FERM, 8 haftalık modüllerden oluşup 12 ay sürmektedir. Programda “Finansal Risk Yönetimi” ve “Finansal Veri Analitiği” uzmanlık alanları olup Tezli ve Tezsiz derece seçenekleri sunulmaktadır. Bu esnek yapı öğrencilerin akademik hedefleri ve mesleki sorumluluklarına eşzamanlı ayak uydurmalarını sağlar.

Dersler Altunizade kampüsümüzdeki ÖzÜ Finans Laboratuarı'nda yapılmaktadır. Toplu taşıma ile rahatça erişilebilen Altunizade kampüsünde öğrencilerin dersler ve araştırma projeleri için kullandıkları 13 adet Bloomberg terminali mevcuttur. Dersler yenilikçi yöntemlerle şirketlerin ihtiyaçlarından kaynaklanan vakalara ve projelere dayanmakta ve grup çalışması gerektirmektedir. Öğrencilerimiz Özyeğin Risk Yönetimi Laboratuarı'nda yürütülen endüstri projelerine de katılabilirler.  Rekabetçi başvurular için eğitim bursu fırsatı  da sunulmaktadır.

FERM ve  ÖzÜ İşletme Enstitüsü ailesine katılmanız için başvurunuzu bekliyoruz.
 
Dr. Levent Güntay
FERM Programı Akademik Direktörü